Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bugun çoçuklarla dışarıdaydım onun için dışarıda yedım
2 tane et köftesi
1tabak mantar sote
1 kase merçımek corbası
salata çıgköfte ama sadece bır çatal
çok azda haydari kozlenmış sogan
şekersız çay
yorumlarınızı beklıyorum çokmu yedım :26:

huu huuuuuuuuuuuuu duydumki benim kankiii buralardaymış bende gelemde bir laf atam dedimmmmm

Bol enerjili vede zaıf günler dilerim bayanlar :KK53: :KK53: :KK53:
canım yeni görebildim geçmişide şimdi okudum hoşgeldin sefa geldinn yılbaşı öncesi işler yoğun ama enerjimiz full maşallah :KK62:

öğleden sonra 45dk daha yürüdüm..........:KK8:
sabah:1 yumurtadan omlet
peynir
1 dilim ekmek
10 zeytin
1 bardak süt

ikiz harikasın maşallah :nazar:

Cidden kalp atışlarım normale inmiyor ..
Şu son anlarda hiç geçmez kii .. :26::26:
tadını çıkar bence :KK16:

Kızlar kalp atışlarının hızlanması metabolizmanın hızlanması demek mi ?
ben çok heyecanlanınca sık wc'ye gidiyorum. ( bugün 3 oldu sanırım normalde ki durumumu biliyordunuz.)
Acaba benim metabolizmam mı yavaşladı bir ara ?
aşk demek aşkkkk :KK1:

slm. Kizlarrrr
dünkü menüyü yazamadim kizla ugrasmaktan .
1. ögün
Klasik karatay kahvaltisi
sadece yumutalari sucuklu olarak tavada yaptim.
2 kapsül omega3
1 kasik keten togumu ve cörek otu

2. ögün
etli kurufasulye
1 kase salata
1 kase yogurt

sivi: 2,5 litre su
spor: leslie 2 mil

Bu günkü menüm
1. ögün
Klasik Karatay kahvaltisi
2 kapsül omega3
1 kasik keten togumu ve cörek otu
Sabah cok gec kahvalti ettim.
Artik aksama yerim.
Simdiye kadar 1lt. su
Leslie 2 mil yaptim

Bana Leslie 3 milin etiketini yazacak olan varmi? yapan varsa!!
harikaymış menün de spor da afiyet olsun

canlar nasılsınız
sabahtan beri temizlik yapıyorum.imdide yürüyüşümü yapıp duşumu alırım ooohh mis
sabah
2haşlanmış yumurta
10 yaşil zeytin
peynir
marul-roka
1çay bardağı ceviz
1elma
2 omega3 leri mi aldım

öğle canım istemedi 1 bardak tarçınlı süt içtim

akşamda evde kalan yemekler
zeytinyağlı yer elması
yeşil mercimek yemeği
yoğurt yemeyi planlıyorum
ohh mis mis valla bende evimde olmayı istiyorum yaaa :KK43:

ben seviyorum yürümeyi ama oğlum küçük onu soğukta çıkaramıyorum....eşim evde olunca hadi yürüde gel diyor öyle çıkıyorum...ben yürüyüşü diyette başlamadım herzaman yürürüm..hatta yazın ailece yürürüz..önceleri kızlarımı yürüttüğüm için acaba vardı..ama canan hoca çocuklarında yürümesi gerektiğini söyleyince rahatladım..:KK31:

canım benim üst hiç kalmadı..:KK9:.birazcık sezeryan göbeğim var:KK5:,oda her kıyafette belli olmuyor.:KK17:.basende biraz kaldı onu tamamen gitsin istiyorum,geçen 29 beden kot tam oldu..:KK76:
bence de şimdi çocuklar çok hareketsiz oyunları hep evde iyi yapıyorsun canım :KK1:
sağol canım gerçekten çok iyi olacak .:KK16::KK16:
ben yapamıyorum oğluma söylüyorum oda yapamadı öptüm:KK71::KK71:
önemli değil canım yaz yeter :KK16:

Bir kadının isteyip de yapamadığı bir şey söyle banaa ?
Yok böyle bir şey.
Tam istediğimiz gibi olacağız.
Her gün durup durup aşık olsunlar sonra, işleri ne :KK1:

İnşallah Saphıracım ya nasıl tepki verecek çok merak ediyorum.
Bir de tepki vermezmiş, ne bozulurum ama ..
Tabi onu da bol bol bozarım sonraaa ..

:KK17::KK17::KK17: Hepinizii çook seviyorumm ..
Gamze bu arada ben sana çok uzun zamandan beri soracağım.
Sen edirnede öğrenci misin ?
Ben seni evli falan diye biliyorum yanlış mı biliyorum.
Hatta öğretmen olduğunu biliyordum.
Canım ben Edirne'de üniyi bitirdim evlendim şimdi yükseklisans yapıyorum.. Eğitim fakültesi mezunuyum yani :KK16:
İnceden de olsa bir öğrencilik var yüksek hiç ama hiç lisansa benzemiyor ders yok sadece araştırma var o da sıkıcı o yüzden hep pc başındayım zaten makale okumaktan bayılazaaaam :KK9:
gamzeed başardım galiba çok güzel olmuş canım ellerine sağlık...
önemli değil canım inşallah çok kullanmazsın da yenilerini yaparım :KK16:

2 tane et köftesi
1tabak mantar sote
1 kase merçımek corbası
şekersız çay

bence hiç çok değil afiyet olsun:KK56:

2 tane et köftesi
1tabak mantar sote
1 kase merçımek corbası
şekersız çay
,

afiyet olsun,doyana kadar şişmeyecek şekilde sağlıklı şeylerden yiyebilirsiniz diyor Canan hoca..
bence yasak birşey yok..

Gizli gıda ıntoleransı denen şey york testi yani araştırdım baya pahalıymış 940 tll parmaktan kan alıp bakıyorlarmış belki daha sonra yaptırabilirim merak ediyorum yaptıran oldu mu?

Arkadaşlar ben bazen günde 3-4 kez tuvalete çıkan biriyim.
Hayatımda kabızlık nedir bilmiyorum.Sofradan direk tuvalete koşarım.
Yine de bunun kilo problemime hiçbir yararı olmadı.Ayrıca kabızlık çeken çok zayıf arkadaşlarım var.
O yüzden bozmayın moralinizi,tuvalete çok çıkmak metabolizma hızına bir işaret değil bence.Keşke olsaydı ama değil malesef :)

Ben hep o şekilde olduğunu düşünmüştüm ama demek ki değilmiş.
Teşekkür ederizz ..

tadını çıkar bence :KK16:

aşk demek aşkkkk :KK1:

Aman yanındaki heyecanın tadını çıkarayım bu çok gerdi.

Uff aşk diye inşallah ikidebir wcye koşmam onun yanında da :KK60:

Canım ben Edirne'de üniyi bitirdim evlendim şimdi yükseklisans yapıyorum.. Eğitim fakültesi mezunuyum yani :KK16:
İnceden de olsa bir öğrencilik var yüksek hiç ama hiç lisansa benzemiyor ders yok sadece araştırma var o da sıkıcı o yüzden hep pc başındayım zaten makale okumaktan bayılazaaaam :KK9:

Tamam şimdi oturdu bilgiler Gamzecim..

zeynep acıkırsan süt içersin

iyi fikir tarçın da olaydı iyiydi :))

ben 3 gündür çıkmadım,:KK17:biraz heyecanlanacak birşeyler olsa iyi olacak...:KK1::KK1:

kızlar ben günde bazen 3 kere çıkıyorum büyük için sırf size söylüyorum kefir için ben mayasını buldum kendim yapıyorum

2 tane et köftesi
1tabak mantar sote
1 kase merçımek corbası
şekersız çay

bence gayet iyi çokluk değil doğru şeyler yemek önemli yediklerin çiğ köftenin hazır olması dışında çok güzel bence...

önemli değil canım inşallah çok kullanmazsın da yenilerini yaparım :KK16:

ayy inşallah canım ağzından bal damlıyor :KK76:

ıkıncı ogunumm

yarım kase mercımek corba
10 tane ıstavrıt(kızarmıs)
herturlu yesıllık salatası
yarım tabak kıymalı karnıbahar

Ben balığı çok sevenbırı degılım
herzaman yıyemem
senede 1 en fazla 2 defa ancak
zaten etide daha çok kıyma olorak tuketırım
bunların yerıne altarnatıfler varmı

slm kızlar.gece kuşu geldi:KK1::KK1:yine uykum kaçtı da buraya gireyim dedim:KK9::KK9:

ctesi diyetim için korkunç bir gün oldu maalesef.oğlen incir kaçamakları ve akşam misafirlikte kızartma balık,fanta ,ve tatlı yedim.sanırım duygusal açlık çekiyordum,hepsi moral bozuklugundan ,istesem yemezdim.bilerek ve isteyerek yedim cezasını da tüm gece boyunca önce mide agrısı,sonra ekşimesi şeklinde çektim sabaha kadar,berbat bir gece geçirdim.:KK37::KK37::KK37:düşündükçe midem bulanıyor:KK37:

pazar yine tüm gün dısardaydık ama yine de fena degıldı

sabah:KK43:arkadasta kahvaltıda)
10 küsür zeytin
1,5 tereyagında yumurta
1 avuc kadar beyaz peynir
1-2 dlm domates

ogle:1 kuşbaşılı alinazik(avm de)
biraz salata

akşam:3/4 elma:KK17:
akşam bir başka misafirlikteydik,yaş pasta ve baklava yendi ,ben dokunmadım.:KK42:bu kadar kaçamaktan sonra bir de yeseydin dediğinizi duyar gibiyim:KK57:

Bu haftasonu ay yine diyeti sabote etme moduna girmiş dikkat etmeliyiz:KK53:

Sen zaten kendine çeki düzen vermişsin Loxandra, bugününü okumadım ama eminim Karataydır:-)

Dün ben de misafirlikte kuru meyve ve kuruyemişi fazlaca yedim:26: Misafirlikleri sevmeyeceğim neredeyse yahu:KK19:

Soran : acetin3 | Soru Grup : Genel
Soru : Sayın Canan Hocam
Antioksidan olarak ne kullanmamı önerirsiniz.Ben şu anda üzüm çekirdeği ekstersi kullanmaktayım.Bu uygunmudur.

Size ve tüm sevdiklerinize saylıklı,mutlu bir yıl temenni ederim.Sizi çok seviyorum.

Ayşe Çetin
24.12.2011 23:26:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :
C vitamini, E vitami, günde bir tablet alabilşirsiniz. Kolay gelsin.

İyi günler diliyorum. Ben de sizleri seviyorum.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay
: oslemak | Soru Grup : Genel
Soru : Hocam,
Ben 25 gündür sizin kitabınıza uygun besleniyorum, hergün spor yapıyorum,demir hapı, d vitamini ve omega 3 kullanıyorum. İnsilün direncim de yok. Ama bir türlü kilomda bir kıpırdama olmadı. PCOS var bende ve 6-7 aydır da dogumkontrol hapını bırakmış durumdayım(6 yıl kullanmıştım ve bu 6 yılda 25 kilo aldım). Daha önce metobalizmamın çok az çalıştığı söylenmişti bana. Acaba sebep bu olabilir mi? Peki ben hiç kilo veremeyecek miyim bu durumda? Ne şeker ne ekmek ne zararlı karbonidrat var hayatımda nerdeyse 1 aydır ama hiç kıpırdama yok. Bana ne önerebilirsiniz?
Bir de son 3 gündür öğlen yemeklerini dışarda yemeyi kestim çünkü çok yağlı tuzlu geliyor ve midemi bulandırıyor , bunun yerine öğlen yanımda getirdiğim yoğurdun içine badem ve bir muz ekleyip yiyorum. Acaba kilo vermeme yardımcı olur mu bu durum yoksa siz az yemeyin diyorsunuz hep ama dediğim gibi çalıştıgım için dışarda yemek zorundayım ve tadları çok kötü geliyor.
23.12.2011 10:KK16:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Cevap :
İnsülin değeriniz ne kadar, direnciniz olmaması imkansız. Yiyeceklerinizi evden götürün. Dışarıda ki bütün yiyecekler TRANS yağ ve gizli şeker doludur. Bilgilerinize...Kilolarınız hormona bağlı olduğu için çabuk kilo veremezsiniz, moralinizi bozmayın.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karaty
Soran : SRA | Soru Grup : Genel
Soru : merhaba gecen gun yazmıstım vejetaryen oldugumdan bahsetmıstım yumurta ve balık yememı onermıssınız. yumurta hergun yıyorum kıtabınızı da okuyorum. balık arasıra hamsı yıyorum ama genel olarak konserve tonbalıklarından bı salata hazırlıyorum. konserve tonbalıgı da zararlı gıdalar arasındamı yer alıyor. uygunmudur bu sekılde tuketmek bırde spordan once yag yakımı hızlandırması ıcın alınan
l-carnıtıne haplarını kullanmamda sakınca varmıdır? tesekkur ederım tekrar
22.12.2011 15:KK52:00 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :
Konserve gıdalarda koruyucular olduğu için önermiyorum. kararı siz verirsiniz. L carnitine inanamıyorum, kusura bakmayın. Ne sporu ne kadar yapıtığınızı söylememişsiniz, Esra Hanım.

Prof. Dr.M Canan Efendigil Karatay
Soran : yagbar | Soru Grup : Genel
Soru : Değerli Hocam;

Daha önceki soruma verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim.Sizin sıkı takipçinizim, her gün bir tane keçiboynuzu yiyorum ve çok seviyorum. İki kitanızı da su gibi okudum ancak keçiboynuzu ve glisemik indexi ile ilgili bilgi yoktu. Bu ben de ""zararlı mı acaba?"" düşüncesini geliştirdi. Bu meyveyi rahatça tüketebilirmiyim.

Işığınızla bizleri aydınlatmaya devam ediyorsunuz.Teşekkür ederim

21.12.2011 15:KK54:00 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :

Keçiboynuzunun glsemik indeksi çok yüksektir, Filiz hanım. Sağlıklı ve mutlu yeni bir yıl diliyorum.

Sayende aydınlandık yine şekerim, teşekkürler eline sağlık:KK54:

Kızlar herkese günaydın burda yine harika bir güneş var hava soğudu ama güneş yetiyor hepimize sıcacık neşeli hareketli bir hafta diliyorum iyi haftalar olsun...:KK62:

hafts sonunu hasarsız atlattım cmt akşamı tüm mezelerden az az yedim zaten çoğu zeytinyağlı idi (enginar,yoğurt,patlıcan,albiber vs..) bol salata 3 tek rakı ertesi gün herşey aynı düzen devam ettim hiç şiş hissetmiyorum hafta sonu yürüyüş yapamadım eşim biraz hastaydı onunla ilgilendim ama hareketliydim sürekli

pazar günü: pazarımı yaptım köy sütü ve köy tavuğu buldum köy tavuğu temizlenmiş biraz pahalıydı ama aldım nelere ne paralar veriyoruz eskisi gibi evime hazır hiç birşey almıyorum onlara verdiğim parayı düşününce fazla gelmedi 30 tl ye aldım büyükçe bir horozmuş eşime verdim gündüz annesine bırakacak akşam hep birlikte yicez inşallah bu arada ilk defa yoğurt mayalamayı denedim malesef başarısız oldum altı tuttu üstü sıvı kaldı ama hatamı biliyorum sıcaklığı ayarlayamadım biraz fazla soğukken mayaladım sanırım olsun ilk denememdi yılmayacağım olanda boşa gitmeyecek güzelce çorba yapmayı planlıyorum annemden öğrendiğim yoğurtlu yarma çorbası yapacağım yoğurt kokulu sütlü bişi var elimde onu değerlendirmek amaçlı bu arada pazara bakınca bu tarz isteklerin arttığını gördüm önceden köy tavuğu süt falan bu kadar yoktu baktım köylü teyzeler bol bol getiriyor artık sanırım canan hocam etkisini gün geçtikçe arttıracak bu çok sevindirici umarım yakında rekabet olur ve fiyatlar biraz olsun düşer
işin özeti cmt -pazar en az hasarla geçti bulabildiğim düm organik besinleri kaptım pazarda azda yaban mersini aldım simsiyah pazarıma tekrar hayran kaldım pazarsız kalmamak dileğiyle :KK3:

Ben de istiyorum bu pazardan:-) İstanbul'da mısın?

Valla azmini tebrik ediyorum:KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:
Petunyacım yok hiç diyeti bırakma gibi niyetim yok,kaçamaklar oluyor ama kaldığım yerden devam ediyorum ben..tşk.ederimmm
ikizcim çok çok tşk.ler inşallah eskitmeden 42 giyen birilerine veririrm o pantalonları :KK1:

Pegasusum canım süper gidiyorsun avatarın da çok seksüüü
Loxim duygusal açlık modu ne kötüdür bilirim,şimdi nasılsın ?
Gözlemecim selam:KK16:

Selam canım, o vakit işte telefondan okuyordum:KK1: Sonra dönemedim...

Sizi özlüyorum dayanamıyorum okumadan valla:KK54:

Arkadaşlar Merhaba,

Forumunuz sayesinde daha önce başlayıp sonunu getiremediğim Karatay Diyeti'ne sıkı bir şekilde başladım.3. haftama girdim ve 4 kilo verdim şu ana kadar.Yeni ve Sıkı bir karataycı olarak önce hayatımı değiştiren ve güven veren beslenme önerilerinin sahibi Canan Karatay'a ve ilk hafta sonrası eski alışkanlıklarıma dönmeme engel olan keyifli ve samimi yazılarınız için tüm yazarlara teşekkür etmek istiyorum.

Umarım beni de aranıza alırsınız:)

Sağlıklı Günler

X