Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlarr günaydın..dünkü kaçamaklarımdan sonra sabah tartıda hiç değimemiş olmak çok canımı sıktı..çünkü benim tam 3 haftam doldu ve bu hafta hiç kilo verememişim..bu kaçamakların yanı sıra tuvalet sorunum ve az su içmem ve bir de sporsuz geçen günlerim buna tuz biber sanırım...çok moralim bozuldu..spora nedense güç bulamıyorum bu sebeple omega3 ü ben de almaya karar verdim..yorumlardan bunu alanların enerjisinin arttığını görüyorum.umarım bende de aynı şekilde olur ve enerjim artar..içmeye başlayayım size değişim olursa mutlaka yazarım..sıra sabahki menümde: 1 muz, 1,5 domates,beyaz peynir,6 tane zeytin ve şekersiz çay.. şimdiye kadarda 1 litre su içtim...

günaydınnn kızlarrrrrrrrrrr:KK52::KK52::KK52:

süper bir kahvaltı yaptımmm

2 yumurtadan omlet
çökelek-zeytin
domates-biber-maydonoz
ceviz-kayısı
yarım elma
çay

günaydınnnnnnnn
muhteşemmmmm bende eşimle benzeri bir kahvaltı yaptım bugün bomba gibiyimmm hepimize afiyet olsunn gidip yeşil çayımı alayım sıcacık içeyim çay molasıı:KK52:

kızlarr günaydın..dünkü kaçamaklarımdan sonra sabah tartıda hiç değimemiş olmak çok canımı sıktı..çünkü benim tam 3 haftam doldu ve bu hafta hiç kilo verememişim..bu kaçamakların yanı sıra tuvalet sorunum ve az su içmem ve bir de sporsuz geçen günlerim buna tuz biber sanırım...çok moralim bozuldu..spora nedense güç bulamıyorum bu sebeple omega3 ü ben de almaya karar verdim..yorumlardan bunu alanların enerjisinin arttığını görüyorum.umarım bende de aynı şekilde olur ve enerjim artar..içmeye başlayayım size değişim olursa mutlaka yazarım..sıra sabahki menümde: 1 muz, 1,5 domates,beyaz peynir,6 tane zeytin ve şekersiz çay.. şimdiye kadarda 1 litre su içtim...

canım bende sık sık tartılıyordum.ama buradaki arkadaşlar haftada 1 gün tartılıyorlar.sürekli tartılmak ya moral bozuyor ya da
gevşemeye yarıyor.ben baskülü dolaba kaldırdım.
cuma günü tartı günü...

Zaten yedikten sonra pismanligim tarif edilemez. Birde onlari eikten sonra bir aciktim.
Ama aksam yemeginde sadece 4 tane ceviz yedim. Birde 1 bardak süt ictim.
Burasi karlar altinda hala daha lapa lapa kar yagiyor. Görüntü mükemmel...
Karda yürüyüste bir baskA Zevkli olur :KK8::KK8:

ne güzel ya kar çık yürü kızz canım sen nerdesin

sabah
sirkeli su

3 küçük muz
1 avuc badem ceviz
2 incir
1 su bardak süt

öğlen
işkembe çorbası
kırmızı biber közü dondurucudan çıkarttım
yogurtt( aksam yaptım çok güzel tutuyo :nazar::nazar:)

incir uyutmuş :KK1::KK1:bi arkadaş onu bi yerde yemistim çok sevmistim .ama yapamamıstım da denycem bu kez:KK53:

kızlar bir yerde okudum bu tarz diyetlerde yapılan kaçamaklar daha etkiliyomus ve depo oluyormus kaçamak tamamen sıfır kaçamak olmalı bazen bizlerde birbirimizie neyse bi tane yemissin bisi olmaz diyebiliyoruz . yada sadece leptini düsünüyoruz . ama malesef uzun vadede etkilyokus ilk kaçamakta hooop depolanıyor , sonraki günler onu depo yakılmak için uğrasıyoruzz

Arkadaşlar,

Ben sanırım ilk kitabı biraz hızlı okumuşum. Bazı detaylar gözümden kaçmış bu forum gerçekten çok etkili oluyor. Kendi adıma da ayrıca sizlere teşekkür ederim.

Birşeyi merak ediyorum. İkinci kitap neyi anlatıyor? Bugün alacağım zaten ama merak ettim. Mesela bazen arkadaşlar hoca muz yiyebilirsiniz sabah kahvaltıda diyor.. filan gibi detay bilgiler veriyor. Bu ikinci kitapta mı? İlkinde böyle bir bilgi dikkatimi çekmedi ama yine de tam okumamış olabilirim..

Bir de kafama takılan konu şu ki.. limonlu su. Yani ben hiç yapmadım ama anladığım kadarıyla yağ yakmak için faydası var. Suyun içine 1kaç damla limon damlatmaktan bahsediyor hoca sanırım öyle değil mi kızlar?

canım önce limonu yazayım Canan Hoca limon için glisemik indeksi düşük faydalı bir meyvedir. Limon sirke gibi asitli yiyecekler besinlerin hazmedilmesini yavaşlatır ve midede ince bağırsaklarda uzun süre kalmasını sağlar demiş bununda iki faydası var 1.kan şekeri yavaş yavaş yükseldiği için açıkma olmuyor 2.besinler uzun süre mide ve bağırsakta kalınca beynimiz kıtlık içinde olduğumuzu düşünmezmiş bu arada karaciğer ve pankreasımız dinlenirmiş ben içtiğim su miktarınıda takip etmem kolay olsun diye 1 ltlik sürahiye yarım limonu güzelce yıkayıp doğruyorum bitince yenisini hazırlıyorum

muzu yazmayı unutmuşum bunuda yumurtadan sıkılanlar arada yiyebilir yada yumurta yiyemeyenler için tavsiye etmiş Canan Hoca hatta yumurta yerine kuzey ülkelerindeki gibi soğuk balık , anadoluda yenen domates suyunda haşlanmış kuru fasülye yada 1 adet muz yenebilir demiş tabi sadece yumurta yerine bunlardan birini tercih edip kalvaltının diğer öğelerini yiyeceğiz zeytin peynir....

Son düzenleme:
canım bende sık sık tartılıyordum.ama buradaki arkadaşlar haftada 1 gün tartılıyorlar.sürekli tartılmak ya moral bozuyor ya da
gevşemeye yarıyor.ben baskülü dolaba kaldırdım.
cuma günü tartı günü...

aslında cuma günü tartıldım canım ve kilo da vermiştim..ama bugün 3.haftam doldu diye merak ettim ve tartılmak istedim..keşke tartılmasaydım..o verdiğim kilo aynen geri..ama bundan sonra cumadan başka gün tartılmayacağım..kendime söz verdim..

günaydın arkadaşım nacizane önerilerim var
kabızlığı çözmen gerek yani karatay beslenen birinin kabız olmaması gerekliymiş hoca böyle diyor kabızlık varsa ters giden birşey var
hareket şart illa tempolu olmak zorunda değil ama sabah ve akşam 20 dk da olsa yürünecekmiş
herşeyi yapıp kilo veremiyorsan demirin eksik olabilir,d vitaminin eksik olabilir,yada gizli gıda alerjin olabilirmiş bunları tetkik ettirmen gerekiyor
omega 3 herşey için çok faydalı mutlaka kullan derim 2 ayda bir ampül d vitamini kapsülü alabilirsin
kaçamaklardanda uzak durup sekizden sonra hiç birşey yemezsen eminim vereceksin başka engel yok bencee:KK34:

benim bir türlü çözemediğim bağırsak problemim var sürekli kabızlık çekiyorum bu ara kefir kullanmaya başladım sabah aç ve akşam yatmadan içiyorum kullanan var mı bir faydasını gördünüz mü?

Kızlar bilen varsa cevap versin lütfen

keten tohumu ve çörek otu tüketen arkadaşlarım siz bunu her öğünde bir çay kaşığımı yapıyorsunuz yoksa tek öğün yeterli mi? yani her öğünde bir çay kaşığı fazla olmaz mı??

bu arada öğütücü olarak baharatçıda elle öğütülen küçük bir öğütücü buldum tam istediğim gibi çörek otu ve keten tohumu içinmiş zaten. İstediğim kadar koyup öğütüyorum taze taze 25 liraya aldım merak edenler için yazayım dedim

ne güzel ya kar çık yürü kızz canım sen nerdesin

sabah
sirkeli su

3 küçük muz
1 avuc badem ceviz
2 incir
1 su bardak süt

öğlen
işkembe çorbası
kırmızı biber közü dondurucudan çıkarttım
yogurtt( aksam yaptım çok güzel tutuyo :nazar::nazar:)

incir uyutmuş :KK1::KK1:bi arkadaş onu bi yerde yemistim çok sevmistim .ama yapamamıstım da denycem bu kez:KK53:

kızlar bir yerde okudum bu tarz diyetlerde yapılan kaçamaklar daha etkiliyomus ve depo oluyormus kaçamak tamamen sıfır kaçamak olmalı bazen bizlerde birbirimizie neyse bi tane yemissin bisi olmaz diyebiliyoruz . yada sadece leptini düsünüyoruz . ama malesef uzun vadede etkilyokus ilk kaçamakta hooop depolanıyor , sonraki günler onu depo yakılmak için uğrasıyoruzz

ben Almanyadayim canim ya:KK5::KK5:

Her konu için ayrı başlıkta yazayım diyorum. Çünkü paragraf içinde konu kaynıyor:):)

Omega 3 konusunda hangi markayı almayılız ve ne zamanlar kullanılıyor? Yardımcı olursanız sevinirim..

Ben So..ar 950 mg.sabah kahvaltıda 1 adet kullanıyorum. Mar...cap te aldım duruyor. Bitince kullanacağım.

Günaydınn herkese..
Kahvaltımı yaptım. Enteresan bir şekilde sabahları tok uyanıyorum. Üstelik dün akşam ki menüm sadece 1 kase mercimek çorba idi. Akşam üstü de ceviz atıştırmıştım. Sonra folklere gittim orda epey bi terleme durumları.

sabah ise 8 adet zeytin, çok az kaşar peynir, salatalık.

Aslında midemin küçüldüğünü hissediyorum. Canım tatlı filan da istemiyor ama umarım şu direncimi kırarım. Bu akşam da Bfit de spor olacak bakalım.. Spor yapmaya çok vakti olmayanlar için bu merkezleri tavsiye ederim. 30 dakikada canınıza okuyorlar..:)

B..it süper bence de. Ben de her akşam gitmeye çalışıyorum. Yarım saat ama dediğin gibi tempo çok iyi.

Zaten yedikten sonra pismanligim tarif edilemez. Birde onlari eikten sonra bir aciktim.

O kadar uzun zaman oldu ki kar görmeyeli sana ve Loxi ye acaip özeniyorum.

keten tohumu ve çörek otu tüketen arkadaşlarım siz bunu her öğünde bir çay kaşığımı yapıyorsunuz yoksa tek öğün yeterli mi?
bu arada öğütücü olarak baharatçıda elle öğütülen küçük bir öğütücü buldum tam istediğim gibi çörek otu ve keten tohumu içinmiş zaten. İstediğim kadar koyup öğütüyorum taze taze 25 liraya aldım merak edenler için yazayım dedim

Ben çörekotunu da keten tohumunuda aklıma gelirse sabah kahvaltıda peynir ve salatamın üzerine ekerek tüketiyorum. Belli bir ölçüm yok canım istediği kadar ekliyorum.

limon yağları yakmaz diyen doktorlar var o yüzden bi faydası varsa bilen var mıııııı

Ben de yağ yaktığını düşünmüyorum ama hiç olmazsa taze ce vitamini :KK34:

Bence kaçamak yapma. Kaçamak yapıldığında kesinlikle etikiliyor. Bir de farkına varmadan 1-3-5 kaçamak sayısı artıyor neredeyse bir öğün oluyor. Omega 3 alman bence de iyi olur benim enerjimi kesinlikle değiştirdi. Yalnız bu omega 3 konusu çok önemli. İçindeki epa ve dha oranlarına iyice bakılarak alınmalı ve bir de içinde kesinlikle omega 6 olmamalı.

afıyet sıfa olsun canım:KK16:ya bende hep bu bıber kozleme ısını merak edıyodum demek tost makınesınde yapıyon baska nelerı yapıyon tost makınesınde mesela patlıcanda olurmu acep.ha bıde sabah zeytını gorunce tabagımda dırekt sen gelıyon aklıma dıyorum loxı goturuyo sımdı 10 zeytını:KK1::KK1::KK1:

ıyı geceler ıkızcım.evet banada hersey cok tatlı gelıyo gecen bır ısırık kek yemıstım anam anam sankı bır kılo seker katmıslar ıcıne :KK1::KK1::KK1:
bırde kabak yapabılıyorum ınce dılımleyıp.patlıcan pişmiyor pek,onu fırında yapıyorum ,zeytınyagıyla kızartma gıbı oluyor:)
hellim peyniri kızatrabılırsın bıde tost makınasında,çok güzel olur:KK56:

yogurt corbasını bugdayla yapıyorsun dimi? QUOTE]

evet loxi buğdaylı fasulyeli yaptım yoksa buğday da mı yasak yasak de de kendimi atayım şu 4. kattan aşağı :KK52: yasak mıııııı?

sabah kahvaltımı yazayım:
2 rafadan yumurta, 1 çay bardağı ceviz, 1 yerli muz, küçük trabzon hurması, azıcık dil peyniri, 5 zeytin, 4 bardak su, 1 kapsül omega 3
:KK60:yok yok atma kendını,bugday yenebılıyor:KK9::KK9::KK9:

aa ama trabzon hurması yenmıyor,dun paylasmıstım gormedın mı,insülin diirenci yapıyormus.
hem yumurta hem muz da fazla olmus sanki:26:

loxi omleti nasıl yapıyorsun canım.
yumurta,rendelenmıs kasar , maydanoz ve baharatları karıstırıp tereyagında pişiriyorum .bu kadar.:KK56:

Her konu için ayrı başlıkta yazayım diyorum. Çünkü paragraf içinde konu kaynıyor:):)

Omega 3 konusunda hangi markayı almayılız ve ne zamanlar kullanılıyor? Yardımcı olursanız sevinirim..
tok karnına kullanılıyor.gunde 2 gr alıyorum.ben kullandıgım marka ıle 3 kapsul edıyor.kahvaltıdan sonra alıyorum ve buzdolabında saklıyorum.

gecen hafta 2-3 gun almayı unuttum omega 3,acayıp halsizlestim sürekli uyuyasım geliyordu:KK50:
Arkadaşlar,

Ben sanırım ilk kitabı biraz hızlı okumuşum. Bazı detaylar gözümden kaçmış bu forum gerçekten çok etkili oluyor. Kendi adıma da ayrıca sizlere teşekkür ederim.

Birşeyi merak ediyorum. İkinci kitap neyi anlatıyor? Bugün alacağım zaten ama merak ettim. Mesela bazen arkadaşlar hoca muz yiyebilirsiniz sabah kahvaltıda diyor.. filan gibi detay bilgiler veriyor. Bu ikinci kitapta mı? İlkinde böyle bir bilgi dikkatimi çekmedi ama yine de tam okumamış olabilirim..
2 kıtapta var muz meselesi:)

günaydınlaaar efendimm :) sabah şerifleriniz hayırlı olsun :)
karatay kahvaltımı yaptım şimdi :) sabah bi hevesle baktım tartıya yine 55 yine 55 :KK19:
ne zaman düşecek acaba ?
canım sen yogun spor yapıyorsun hızlı vermeyı bekleme artık,kas yaparsın ve yavas gıder bundan sonra

canım benim de hipotroidim var son zamanlarda da iyice kilo almış durumdayım. Ben de aranıza yeni katıldım. Umarım 1 ay sonrasında fayda görürüm. Kilo vermeyi ben de sizler gibi çooooooooooooooook istiyorum...:KK49:

kaç kilosun bu arada hiç kilo verebildin mii???
bu dıyetle kılo veremeyen görmedimm

canım sen yurtdısındaydın dımı,almanyadamısın?
oralarda daha guzel olur tabii karda yurumek:KK34:

gunaydın kızlar

işte kahvaltım:
2 kayısı yumurta
10 zeytın
1 avuc ezıne peynırı:KK56:
2 kırmızı bıber
2 çeri domates
1 kuru kayısı
2 cevız
3 omega 3
elma cayı

kahvaltım

1yumurta
4zeytın
2omega3
peynır
2kayısı
1erık
kıvırcık
maydanoz
dereotu
2cevız
ıhlamur
yesılcay

gunaydın kızlar

işte kahvaltım:
2 kayısı yumurta
10 zeytın
1 avuc ezıne peynırı:KK56:
2 kırmızı bıber
2 çeri domates
1 kuru kayısı
2 cevız
3 omega 3
elma cayı

Günaydın loxaaa kahvaltın muhteşemmm:KK56: sporda yaparsın sen şimdiii keşke bende yapabilseydim ama işteyim olsun toplantı massaını turlayıp elimden geldiğince hareket etmeye çalışayım bari:KK8:

Ben çörekotunu da keten tohumunuda aklıma gelirse sabah kahvaltıda peynir ve salatamın üzerine ekerek tüketiyorum. Belli bir ölçüm yok canım istediği kadar ekliyorum.

cevap için teşekkürler carmen

günaydın arkadaşlar

1.öğün

10 zeytin
1 bardak süt
2 küçük muz
1 çay bardağı ceviz badem karışımı
3 kayısı
1 avuç çökelek
1 kk peynir
tere maydonoz

bir hasta ziyaretine gidicez annemle umarım ısrar etmezler ya bizi kendi halimize bırakın ey ısrarcılar!!!!bu davetlerden korkar oldum gezmeyi çok sevmeme rağmen.

X