Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ben carsamba gunu oglen mercimekli bulgurlu corba içtim 2 kase,ertesi gun 1 kg fazla cıktım tartıda.dikkatli olmak lazım galiba,en azından benim gibi 2 kase içmeyin

Çorba vermemiş, daha önceki diyetlerimden biliyorum. 1 kase çorba 1 dilim ekmek yerine geçiyor kızlar, bence içmeyin...

Tebrik ederim seni. LCW kalıpları ç.ok rahat zaten, kilo aldığımdan bu yana hep oaradan giyiniyorum, en azından moralim bozulmuyor. Diğer mağazalarda her şey dar kalıp, kabinde sinir harbine giriyosun, hele bi de tezgahtar kız " nasıl oldu" diye sormuyormu sinir oluyordum. LCW bu sorun yok, hem modern, hem her beneden uygun kıyafetler, zayıflayan kadar ordan giyineceğim...

Keşke o değirmene bri sürü para vermeseydin. Billur tuz deniz tuzunu değirmen ambalajında satıyor, hem de cam bıçaklı. İçindeki tuz bitince, değirmen açılıp tekrar tuz ilave edilebiliyor. Başka bir markanın alıtyordum önceden, karabiber, tuz ve diğer baharatları, bitince atılıyodu.

canım dolmayı nasıl yaptın pirinç bulgur koymadan

Pirinçsiz dolma çok da güzel oluyor. İçine çok az kabak,havuç ve domates rendeleyebilirsiniz.
Bir de kıyma çok pahalı biliyorsunuz, bu diyette de et çok fazla tüketiliyor. Size bununla ilgili bi kaç önerim var.

Kıymayı yarı yarı ya ya da daha az tavuk kıyması ile karıştırın. Ama hazır tavuk kıyması almayın 1 gögsü robotta çekin sulanmıyo hazır satılanlar gibi, sonra karıştırın dolma ve köftede bunu kullanın. Yine köfteye de sebze rendesi koyun.
Bir de tavuk taşlığı, haşlayın ve rtobottan geçirin bunu da kıyma ile, ya da üçünü karıştırıp yapın, dolma ve köfte. Çok lezzetli ve bütçeye uygun...

Tebrik ederim, bu duyguyu çok iyi bilirim :)) Ben de 2 kilo verdim ama 2 cm inceldim, çok değil ama ben kendimi o kadar güzel ve iyi hissediyorum ki. Kendime güvenimi kaybetmek üzereydim, hiç bir gece topluluk ile bir yerlere gitmiyordum, giyecek bişi bulamadığım, ve çok kilo aldığımdan zayıfalayana kadar pahalı bişi almamaya dair söz verdiğimden.
Ama şimdi çok rahatım, gerisi gelecek ve de :))

Kızlar bulasıkları durularken boyle ust uste koyuyorum,deterjanlar akıp gıdıyor,topluca alıp durulayayım deken alta kalanların kopuklerı gıtmıs oluyor ,bulasıklıga dızıyorum sonra,sonra valla kurulamadan kaldırıyorum ısım gucum var benım tek ısım bulasıklar degıl,mutfak bombos oluyor bayılıyorum herkes yerınde oluyorr ıste bu,sebzelerı yıkamadan dızıyorum raflara dolapta zaten ıslak kaldılarmu hele domatesler hemen suyunu salıverıyorlar.Eskıde ıstah kestıgıne ınandıgım ıcın mavı renklı tabak kullanıyordum ,artık gerek kalmadı meger aksam saat sekızden sonra lahana bıle yememem lazımmıs,zaten aksam sekızden sonra meyveyı asla tuketmıyorum,ayran ıcerım ya da sut,ve de tonla su.Ertesı gun acım dıye ellerım tıtremıyor,mıdem kazınmıyor kahvaltı ıcın,kızlar hakkaten Karatay dıyetı bende ıse yaradı. anneme de ogretıyorum.

Bulasıkları boyle ust uste koyarak durularsam daha kolay kurtuluyorum deterjanlardan,temız oluyor,ne kadar toksın yanı zehır alırsak vucudumuza onun ıkı katı kadar su tutuyor vucut. Hucrelerı onaran Karatay dıyetı bu durumlara karsı sıgorta.

Eklentiler

• $bulas%C4%B1k.jpg
    18,8 KB · Görüntüleme: 92
maalesef onu ben de yaşıyorum sanırım ya ( moralim bozuldu ! cumartesi günü 99.5 tim bu sabah 100.3
ya nasıl kılo verıosunuz yaa ben neden veremıyorum bır turlu bu kıloları bıktım artık ya moralım acayıp bozuluo zayıf kızları gorunce allahım bende kızmıyım dıyorum ya
sen de bu diyeti mi uyguluyorsun?
Çorba vermemiş, daha önceki diyetlerimden biliyorum. 1 kase çorba 1 dilim ekmek yerine geçiyor kızlar, bence içmeyin...
canım ben bu çorba işini anlamadım valla.bi yazıda da tüm çorbalar içilebilir,hazır pak. olanlar hariç diyor.Bir çok çorba da un/pirinç/şehriye var. ya da patates :44:

evet yaaa kesinlikle aynı duyguları paylaşıyoruz ''nasıl oldu''? iç ses: ''sana ne''

Arkadasım kana gec karısan karbonhıdratı tuketmek gerekıyor ıllakı karbonhıdratlı bırsey tuketeceksenız,corbadakıler erımıs oluyorlar tabıkı kana hızlı karısacaktır,bu bagalamda corba ,yanı karbonhıdratlı corba tuketmek de kana bır sekılde hızlı karısan karbonhıdratı tuketmek oluyor,tabıkı Canım, Hocamızın yasakladığı kötü glisemik endeksli yiyeceklerdir. Bunlar; tahıllar (arpa, buğday, yulaf vs.), mısır, patates, pirinç ve şekerdir. İyi glisemik endeksli yiyecekler ise aynı zamanda bitkisel protein açısından da çok zengin olan baklagillerle corbalar yapabılırsın,ancak teknık olrak cabuk sındırılen karbonhıdrat ıcerıklı corba yerıne tırıt corbası ya da sebze corbası belkı de daha masum olur,ama unutmayın karbonhıdratlı sebzeler de var,hal boyleyken katı gıda ıcerıklı bır haslama corbaya gore daha masum olur,pekı ya bu hesapla et ızgara,ya da lop yumurta gıbı proteınler en zor sındırıldıgınden yana kana gec karıstıklarından masum purı pak kabul edılebılır ıyı hıssettırecek gıdalar yanı kılo aldıramıyacak gıdalar olarak,pekı napalım corba yapma ya,bosver ya,ha bırde sındırımı kolaylastıran sodayı tuketme,aldıgın gıdayı hızla kana karıstırıp vucudunda stoklanmsına yardımcı olur,yıyebıldıgın kadar cıg ye ya glısemık ıdekslerını yukseltme mesela sebzelerı,ıllakı corba dersen doldur ıcıne hıntlıler gıbı cuvalla baharat fondup fondup ıc onu ,ama zaten bbedende yeterınce stoklu karbonhıdrat varkEnNbenım gıbı cok fazla spor da ımkanın yoksa tuketme ya kac aydır ıcmıyorum ne geregı var ya?

sabah kahvaltısı:
2 yumurta, ama kıvamı bugun tutturamadım..
bır avuç kuru uzum, 4 tane kuru kayısı, bır avuçtan daha az yer fıstıgı.. lor peynır azıcık, 6 zeytın.. kahve....

sabah kalkınca 1 litre su, ve bır fıncan kahve

Bu forumdaki bir arkadaşımızın önerisi üzerine sinbo yum pişirme makinası aldım ama ayarı tutturamadım. Midium- 2 yazan ölçeğe göre su doldurdum ama katı oldu. Kullanan arkadaşların önerisini bekliyorum..
Sevgilerimle........

Yumurtaları suy uktan sonra ,su kaynamaya baslAyınca 6ı7 dakıka sure tutun sure dolunca yumurtaları kaynar suda hemen cıkarın.

Ogle: 4 kasık guvec, 1koz bıber,sogan,4 zeytın,2hurma,bır bardak ayran

Eklentiler

• $IMG01853-20110912-1105.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 86
Yumurtaları suy uktan sonra ,su kaynamaya baslAyınca 6ı7 dakıka sure tutun sure dolunca yumurtaları kaynar suda hemen cıkarın.

6-7 dk.da benim yumurtalar taş olur sanırım
kaynadıktan 3-4 dk sonra tam kayısı oluyolar, pişirme kabı, ocağın büyüklüğü ya da ayarı vs etkili sanırım.
ben deneyerek buldum, kaynayınca saate bakıp kapatıyorum.

yumurta pişirme makinası almayı düşündüm ama elektrik daha pahalı diye erteledim bi süre

doğru söylüyorsun,evet illa ki çorba olacak hayatımızda diye bir şart yok ama ben kızıma çorba yapıyorum mesela,ben de hazır bir yemek yapmışken,ondan yiyebilsem,kolayıma gelecekti de ondan
o arkadaş benim
ben çok memnunum canım.birazcık daha azalt o zaman sen de suyunu.benimki kıvamı tam tutturuyor.Yakınlarımda da var aynı aletten,onlarda aynı şeyi söylüyor.ölçeğine mili milimine mi koyuyorsun suyu?ben öyle yapıyorum.bir de pişer pişmez hemen kapağını kaldırıp,yumurtaları suya tutuyorum,sıcaklığıyla pişmeye devam etmesin diye

Gerçekten aferim sana:)) Yarın da ben senin durumunda olacağım ne yazık ki.Umarım başarılı olurum senin kadar:))
Allah yardımcın olsun.karnın tok olunca dayanmak daha kolay oluyor.birde kesin kararlı olunca yemıyorsun.bir kutu da çikolata getirmişler gelirken,o da karşımda duruyor şimdi.Allahım ne kadar büyük imtihanımmm

Bı de yeseydın ya ,aferın

öyle deme,o kadar zorki karşında çikolata topları yenirken dayanmak,birde ogluma yedırıyorum.göz görmeyınce gönul dayanıyor,ama gözunun onunde yenırken dayanmak gercekten ırade istiyor.alkışlıyorum kendimi

Penn State Üniversitesi yakın zamanda Journal of Nutrition’da yayınlanan bir araştırma yaptılar.

Araştırmada 2 gruba aynı yemek verildi. Menü: Körili tavuk, otlu İtalyan ekmeği, ve tarçınlı bisküvi

Araştırmaya katılanlar ise 30-65 yaş aralığında kilolu erkekler.

Fakat grubun birinde yemeklere 2 yemek kaşığı kadar baharat eklendi. Hangileri mi?

Biberiye
Kekik
Tarçın
Zerdeçal
Kara biber
Karanfil
Sarmısak tozu
Kırmızı pul biber

Bu baharatların seçilmesinin sebebi ise, daha önce laboratuvar koşullarında bu baharatların antioksidan değerlerinin kanıtlanmış olması.

Sonuçlar: Trigiliserit %30 ve insülin %20 daha düşük!

Böylece hem vücuttaki oksidatif stres azalıyor ve kronik hastalık riski azalıyor, hem de daha az salgılanan insülin ile kilo alımının önüne geçilebiliyor veya günlük tüketilebilen karbonhidrat miktarı arttırılabiliyor.

Bence güzel alışveriş, sizce?

Kilo vermeniz durduysa ..

1. Sağlıklı beslendiğinizi sanıyorsunuz ama aslında değil

Hala diyet kola içiyor musunuz?( Birileri dikkatli okusun ) Ya da düşük karbonhidratlı da olsa diyet ürünler mi tüketiyorsunuz? Ya da içinde adını okuyamadığınız birçok şey içeren? Konu sadece düşük karbonhidrat tüketip kilo vermek değil, bağımlılıkları beslememek ve sağlıklı yaşamak. Gerisi kendiliğinden geliyor zaten.

2. Çok fazla stres altındasınız

Duygusal stres, fiziksel stres, mali stres, ilişki stresi… Dört yanımızdan bastırıyor ve bedenimiz bunlar arasında bir ayrım yapmıyor, stres strestir diyor ve başa çıkabilmek için kortizol üretiyor. (Kortizonun vücutta üretileni yani) Bu da kasların yıkılmasına, insülin direncinin artmasına ve yağ depolanmasına yol açar. Yüzbinlerce yıl boyunca stresin anlamı, ölmek ya da hayatta kalmaktı. Yoğundu ama sık değildi. Ama şimdi hayatımızın her anı stres neredeyse, trafik, patron, bilmemne derken stres kilolarınızı tutabilir.

3. Karbonhidrat tüketiminizi kontrol etmeniz gerekiyor

kilo vermek için karbonhidratlada bitiyor iş malum. O yüzden sandığınızdan fazla tüketiyor olabilirsiniz. Yapabileceğiniz en doğru şey tüm hazır gıdalardan, dolayısıyla gizli şekerlerden uzak durmak olacaktır. Meyveyi kesmek de denenebilir.

4. Kas Yapıyorsunuz

Terazilere çok da takılmamak gerekir, ne de olsa ayna her zaman doğruyu söyler. Paleo beslenme yağ yakımını arttırırken kas yapımını ve kemik yoğunluğunu arttırır ve bu değişimler terazide görülmez. Kendinizi iyi hissediyorsanız, aynada bile, yağ oranınızı ölçtürün veya karın çevrenizin ölçüsünü takip etmek de iyi bir yöntemdir.

5. Yeterince aktif değilsiniz

İnsan evden çıkıp, arabaya oturup, masanın başına geçip oturup, sonra arabaya yine oturup eve dönüp tv karşısında oturmak için yapılmamış. Ayaklarımız var ve de günde en azından 45 dakika yürümemiz gerekiyor. Doğanıza bu kadar da aykırı davranmayın.

6. Kronik kardiyonun esiri oldunuz

Çok uzun süreler maksimum kalp hızının %75′inin üstünde kaldığınızda, glikojen yakarsınız. Bunun sonucunda da vücudunuz daha fazla şeker ister ve karbonhidratlara saldırırsınız. Ama özellikle de aşırı kardiyonun yarattığı stres ile kortizol salgılayarak kilo alıp, kas kaybederek ve bir yandan yaparken diğer yandan yıkarsınız.

7. Molalı Oruçları denemediniz

Herşeyi denemenize rağmen kilo veremiyorsanız, platoyu aşmada molalı oruçlar çok işe yarayabilir. Molalı oruç ne derseniz, yemek yediğiniz aralığı 8 saat ile sınırlamak. Mesela öğlen 12:00′de ilk yemeği yiyorsanız, son yemeği 20:00′de yiyin.

8. Çok fazla yiyorsunuz

Karbonhidratları kesmek tek başına mucize değildir ve ne de olsa az karbonhidrat yiyorum diye ihtiyacınız olandan çok daha fazla yiyecek tüketebilirsiniz. Kalorileri saymıyor olmak bazılarında ters tepebiliyor ve bir yeme bozukluğunun yerini diğeri alabiliyor ve düşük karbonhidratlı gıdalardan çok fazla tüketilebiliyor. Nihayetinde amacımız sağlıklı beslenmek ve bu da ihtiyacımız kadar yemek anlamına geliyor. Oturup 100g kaju yerseniz, birşeyler yanlış olacaktır.

9. Dolaplarınızı Paleolaştırmadınız

Boşuna dememiş atalarımız gözden uzak, gönülden ırak diye. Eğer evde çikolata olmazsa, yiyemezsiniz de.

10. Sağlıklı dengeye ulaştınız

Siz aynı fikirde olmayabilirsiniz ama vücudunuz ideal kilosuna ulaşmıştır. Hepimiz dergilerden fırlamış mankenler gibi gözükmek durumunda değiliz malesef ve sağlıklı bir dengedeysek, gerçekten bu dengeyi bozmak istiyor muyuz?

11. İradeniz zayıf

İrade de kas gibi, kullandıkça kuvvetlenir, kullanmayınca zayıflar. Spora gidemiyor musunuz? O zaman yürüyüş yapmayı hedefleyin. Çikolatayı bırakamıyor musunuz? O zaman bugünü çikolatasız geçirmeyi hedefleyin. Bazen de tam tersi olur. Hergün hergün spora mı gitmek istiyorsunuz? Kaslarınızın dinlenmesi lazım, tekrar spora gitmemek için irade göstermek gerekebilir.

12. Bahaneleriniz çok

Gün boyu yememeniz gereken şeylerle ilgili iç tartışmalar yaşıyorsanız ve siz sonuçta sol tarafınızdaki meleği dinleyip kaybediyorsanız, çok fazla bahaneniz vardır. Bunların kökenine inmek gerekli olacaktır.

13. Yeterince uyumuyorsunuz

Kronik uykusuzluk da kortizol salgılanmasına sebep olur. Yağ yakıcı büyüme hormonları en çok derin uykuda görülür. Her gün en azından 7-8 saat uyuyun.

14. Yeterince zaman vermediniz

Bazıları karbonhidratları keser kesmez anında sonuç görse de, bazılarının bazen 1 ay alışma süreci geçirmeleri gerekir. Yine de, bunun uzun vadeli bir hayat biçimi olduğu unutulmamalıdır. Ana amaç kilo vermek değil sağlıklı olmaktır.

15. Çok fazla süt ürünü tüketiyorsunuz

Bazıları süt ürünlerine gerçekten reaksiyon verir, günlük hayatta bir tepki görülmese de ve süt ürünlerini kesmek sihiri gerçekleştirir. Öte yandan süt ürünleri de insülin salgılattırır.

Bunlar taş devri diyetiyle ilgili ayrıntılı bilgiler olan bir blogdan alıntı.
Bildiğim kadarıyla karatay ile oldukça benzeyen bir diyet bu.
Fakat son madde aklıma takılmadı değil.
Si ne düşünüyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…