Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

asıl hedefim 54 fln hedefi yavaş yavaş ilerletiyorum, motive olayım diye.
canım tabi ki kilo fazlalığının ne kadar olduğu çok önemli, bazen çekiniyorum bu yüzden yorum yaparken yanlış anlaşılmamak için.
ama katı bi yasakçı tutum herkesin motivesini olumsuz etkilebilir, herkes kendine göre ayarlar bunu da.

Selam kızlar

Bugünkü yediklerim:
kahvaltı:
2 kayısı kıvamı yumurta
50 gr peynir
10 ad. zeytin
pastırma
domates,salatalık,biber
1 çay bardağı
2 fincan şekersiz çay

öğlen:
1 adet çipura
bol salata
su

akşam:
duble iskender (pidelerine hiç dokunmadım)
su

spor:30 dk yüzme

su:2.1 yatana kadar artabilir.1 fincan yeşil çay

herkese iyi geceler,inanılmaz yorgunum ve çokkkk uykum var.Menü bildirimi yapayım dedim

Inanın bu dıyet herkese yonelık arkadasım lutfen paylasın mutlaka bızım sızden,sızın bızden ogrenecegı cok sey vardır mutlaka.

Kızlar kılo verene kadar 2 yumurta sabaHları,yumurtalar kaysı kıvamında olmalı yumurtaları suya koyduktan sonra kaynamasını bekleyın kaynadıktan sonra 6-7 dakıka tutun hazır oluyorlar.Ya da hızlı omlet yapın altı pısınce hemen cevırıp tava ısısında pısmesı ıcın ocagı kapayın. Omega3 kaynagı yumurta cok faydalı,stoklu tosınlerle basetmenızde bırebır.

Eklentiler

• $IMG01809-20110907-0710.jpg
    16,6 KB · Görüntüleme: 71
su ıc aksam sekızden sonra ne yemıstın?Kahvaltılarını kuvvetlı yapmıyor musun?

Yanımda su ikidebir içip duruyorum.
saat 19 gibi yedim akşam yemeğimi o saatten beri hiç bir şey yemedim.
Kahvaltımı da güzel yapıyorum aslında ama bugün niye böyle oldu anlamadım.
Sanırım geç yattığımdan oluyor.
19dan beri 10 saate yakın geçmiş ..

Ayran ya da sut ıcseydın keske.

Ayran ya da sut ıcseydın keske.

Saat geçti belki süt veya ayran da olsa biraz ters etki yapar dedim içmedim.
Sabahı bekliyorum artık .
Ama biraz egzersiz yaptım da iyi geldi sanırım midemin kazınmasına ..

Bu arada gül tavsiyen üzerine yağsız ürünleri bıraktım.
Süt yoğurt ve peynir için.
Aslında çok zorlanıyorum, tatları bir değişik geliyor ama olsun sağlık için ..

ımkan varsa saat onbırden sonra uyumak lazımmıs,safra kesesı bu saatten sonra salgı yApıyormus,zaten bazı devlet adamlarına bak goz torbalı butun bellı kı gec uyuyorlar.

ımkan varsa saat onbırden sonra uyumak lazımmıs,safra kesesı bu saatten sonra salgı yApıyormus,zaten bazı devlet adamlarına bak goz torbalı butun bellı kı gec uyuyorlar.

kesinlikle haklısın ama uyuyamıyorum işte.
1-2 hafta sonra derslerim başladığında heralde bu konu daha düzenli hale gelecektir.

Herseyı dogal halıyle tuketmek daha ıyı ya bende korkmuyorum yaglıysa yaglı ama ıslenmemıs,trans yag tuketmektense en guzelı dogal. Islenmemıs halı.

Sabah : 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar fıstık kırdım,onbes tane zeytın,domates ,bır bıber,4 hurma(adet donemım dıye yoksa yemem),bır bardak cay.

Eklentiler

• $IMG01834-20110911-0830.jpg
    26,8 KB · Görüntüleme: 81
Balkonu yıkadım, kızlar aralarda bırsey yememeye bakın,kahvaltı zenGın olursa acıkmazsınız gun boyu. bır de yuruyuslerı yapabılsem evde ısım var cıkamam,artık ev ıslerıyle ve sıfıra yakın karbonhırat ve seker tuketerek verıyorum,ya yatalak hastalar ne yapsın onlardan da kılo vermesı gereken. Var.,Neyse zaten artık ayda 45 ekmek15 kılo meyve,90 cıkolata,30 tabak pılav tuketmıyorum. kendımı opmek ıstıyorum ya

Eklentiler

• $IMG01836-20110911-0938.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 89
Eskıden elımle yer sılerdım ayda 45 ekmek yerdım ama en fazla 73 kıloydum evle okulun arası 1 km ıdı tabı kı gunde E km garantı yuruyordum. Sımdı vıleda var ama kılo verınce tekrar elle sılmeyı dusunuyorum.45 ekmek yemeyelı her ay daha zındeyım yerıne fındık,fıstık,cevızden aldıgım B vıtamınlerı,omega3 tukettıgım organık olmayan gıdalara karsı sıgortam,omega3 balık )agı takvıyem de depresyonuma ıyı geldı,efendım yuruyun yuruyecez zaten kolaysa sen gel kucagına benım gıbı bır 73 kılo fazla al tempolu yuru,yok arkadas ben kaplumbaga olmaya razıyım sabırlı olmak lazım,yururkende otobus duraklarında otur otura elımde su sısesıyle yuruyorum.Bak vıledanın ıcındekı suyun rengıne ,kursun butun zehır yanı,ne yapacaz pekı ben kaynar suyla sılıyorum yerlerı hergun deterjan kullanmıyorum,lavaboya ettle da kaynattıgım kaynar suyu dokuyorum,keyıfle yapmam lazım ısımı bu govdeyle sımdı elle yer sılersem menıskus yırtıgım olur,vıledayla vals yetıyor yanı.

Eklentiler

• $IMG01837-20110911-0954.jpg
    20,1 KB · Görüntüleme: 84
Bakın ayakta utu yapıyor ben oturarak yapıyorumNsımdılık tabı Bu dıyetı altım butceme gore damak zevkıme gore yorumlayarak kullanıyorum.loxanra tesekurler,kıtabı alın okuyun besllenmeyı ogremdı yenı cok sukur.PAZARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki adet yumurta (Suda haşlanarak rafadan ya da kayısı kıvamında hazırlanmış. Tereyağında peynirli omlet de yapılabilir.)
8-10 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir,
4-5 adet gün kurusu kayısı
Şekersiz bitki çayı, su ya da meyve çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Öğle yemeği (13.00-14.00)
Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulye
Salata olarak dilimlenmiş ya da rendelenmiş turp ve havuç veya mevsim salatası, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile hazırlanmalıdır.
Bir su bardağı tuzsuz ayran
Arzu edildiği kadar şekersiz bitki çayı ya da su

Ara öğün (şart değil) (15.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Şekersiz olarak sevdiğiniz herhangi bir çay ya da taze limonlu su

Akşam yemeği (18.00-19.00)
Balık, yeşil soğan, roka ve turp (Salata bol miktarda hazırlanıp, içine, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile birlikte tane keten tohumu ilave edilerek hazırlanmalıdır.)

SALI
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir
2-3 adet çarliston yeşilbiber
5-6 adet minik domates
Şekersiz çay ya da süt
Bir (ince belli) çay bardağı fındık (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fındık mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Ara öğün (şart değil) (10.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Bol su ya da yeşil çay

Bir tabak zeytinyağlı barbunya ya da etli sebze yemeği
Lahana ya da karnabahar salatası (Çiğ ya da buğulanmış olabilir)
Bir su bardağı ayran ya da bir kase yoğurt

Bir orta boy elma ya da mevsim meyvesi
Bir kase yoğurt (Mümkünse evde mayalanmış veya geleneksel usulle üretilmiş. Kesinlikle diyet olmayacak)
Şekersiz çay ya da bir fincan Türk kahvesi
Nescafe olarak bilinen granül kahveler işlenmiş gıda oldukları için yasak

Balık ızgara (Fırında veya buğulama usulü de pişirilebilir)
Bir tabak pilaki
Roka, yeşil soğan, maydanoz ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

ÇARŞAMBA
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
2-3 adet tatlı kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bitki çayı
Bir çay bardağı (ince belli) Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış olmalı)
Bol su ya da bitki çayı

Bir bardak zeytinyağlı taze yeşil fasulye
3-4 adet ızgara köfte
1 kase yoğurt
Turp ve havuç rendelenerek hazırlanmış salata ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
Bol su veya ayran

Bir elma ya da armut
1 kase yoğurt

3-4 kalem kuzu pirzola ya da avuç içiniz kadar bonfile ızgara
Zeytinyağlı enginar ya da bir tabak taze bakla
Mevsim salatası ve bir tatlı kaşığı keten tohumu

PERŞEMBE
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş peynirli omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
1-2 adet çarliston yeşilbiber ya da 1-2 adet salatalık
Taze maydanoz ve kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)
Taze limon eklenmiş bol su ya da bitki çayı

Öğle yemeği (12.00- 13.00)
Bir avuç kadar dana bonfile ya da 3-4 kalem kuzu pirzolası
Bir tabak zeytinyağlı pırasa
5-6 adet minik domates
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su

Bir ufak portakal veya mevsim meyvesi
Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)

Balık ızgara, kırmızı kuru soğan, dilimlenmiş turp ve roka
Buğulanmış Brüksel lahanası ve rendelenmiş havuç ya da lahana salatası
Bir tabak piyaz ya da zeytinyağlı barbunya

CUMA
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir
Taze maydanoz, tatlı kırmızıbiber ve 1-2 adet salatalık
Şekersiz yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar ceviz içi (Mümkünse yeni kırılmış)
Bol taze limonlu su ya da bitki çayı

Bir porsiyon şiş kebap (Yanında pide, pilav ve patates yenilmeyecek)
Taze yeşilbiber, domates, turp, maydanoz, soğan ve sumak
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su ya da ayran

Bir elma ve avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış)
Taze limon eklenmiş su ya da şekersiz çay

3-4 kalem kuzu pirzolası
Mevsim salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Zeytinyağlı enginar ya da yoğurtlu semizotu salatası

CUMARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
Pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir ve taze maydanoz ya da nane ile birlikte
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Bir porsiyon bonfile ızgara
Taze yeşilbiber ve domates ya da kuru soğan
Yoğurt, semizotu ve bir tatlı kaşığı keten tohumu yağı
Bol su veya ayran

Bir ufak boy portakal veya elma
Şekersiz yeşil çay

Balık ızgara
Dilimlenmiş beyaz turp
Bol roka, domates ve taze yeşil soğan ile hazırlanmış salata (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

PAZAR
Kahvaltı (08.00-09.00)
Peynirli omlet ya da pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Tatlı kırmızıbiber, domates ve salatalık
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Öğle yemeği (12.00-13.00)
Bir tabak kuru fasulye, bonfile veya biftek (bir avuç içi kadar) (Yanında pilav ve patates yenmeyecek)
Bir adet kuru soğan
Çoban salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Bol su

Bir avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmuş ve mümkünse yeni kırılmış)
Şekersiz çay

Balık ızgara
Taze yeşil soğan, bol roka ve domates
Közlenmiş taze kırmızıbiber

ÖNEMLİ NOT: Her gün akşam saat 19.00-20.00’den sonra meyve dahil hiçbir şey yenilmemeli; bol su,

Eklentiler

• $a5.jpg
    16,1 KB · Görüntüleme: 99
merhaba bende kılo magduru olanlardanımmmm veremıyorum bır turlu yaa maydonuz suyu ısmeye baslıcam gunde 3 ogunden sonra ıcecegım sıcak bı sekılde kılo verdırıyormus bakalım ıse yarayacakmıs

Canım, 5 kilo çok iyiiii, neden sinir oldun?

Çok gzüel ifade etmişsin. ben de çşok az veriyorum, 14 ünde 1 hafta olacak ve verdiğim kilo 2.5 gibi. sadece bir sorun var, cuma günü sabah 81.0 idim, ertesi gün diyete tamamen uymama rağmen 81.5 oldum. Cumartesi ve pazar da aynuı, şimdi 82.3. Bu geri dönüşü anlamıyorum, sen de yaşadınmı?

ya nasıl kılo verıosunuz yaa ben neden veremıyorum bır turlu bu kıloları bıktım artık ya moralım acayıp bozuluo zayıf kızları gorunce allahım bende kızmıyım dıyorum ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…