Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

tuzsuz kabak çekirdeği de iyi gelebilir,hem bagırsakları calıstırıyor hem de diyetimizde serbest yiyecekler arasında

bugünkü menüm
sabah kalkınca 1 bardak su
1. öğün: 2 yumurta , peynir, domates, salatalık, biber, 1 avuç fındık, 1 kupa çay
2. öğün: 2 kase yoğurt, domates
3. öğün: 1 tabak yeşil fasulye, 6 adet yaprak sarma, domates, 3 dilim kavun,yoğurt, 1 avuç fındık
sıvı, şuana kadar 2 lt su

spor: karın, kalça, bel egzersizleri bol bol ev işleri, bıdığımla bol bol güreş

arkadaşım nasıl 2 çizelgeyi birlikte kullanabikiyosun ben yapamadımda

afiyet olsun canım .gayet güzel bir menü ancak kavun karpuz yok menümüzde,glisemik indeksi yüksek,çabuk acıktırıyor.

bugunku menüm.
sabah:1 yumurtadan menemen
1 avuc ıcı köy peynırı
(acıl cıkmam gerekiyordu evden ancak bu kadar yıyebıldım)

ogle:5 fırında köfte
domates salatası
1 brd ayran
5 kuru kayısı
2 omega-3

akşam:1 fırında köfte
2 salatalık
1 kuru kayısı
1 cay brd cevız
1 cay brd tuzsuz kabak çekirdeği

birazdan komsunun oglunun dogumgunune gıdecegız.bır ımtıhan daha benı bekler

Bu imtihanı da geçebilirsin bence.
Geçmelisin ..
Böyle güzel giderken inisülin direncini çıkarma ortaya tekrar hiç ..

zeytınyagı da kabızlıga ıyı gelıyor,bol bol su ıcın,salatalık onerırım,bırde aktıf olun hastanede hastaların elıne serumlarını verıp yuruturler kabız olmasınlar dıye,bıraz yuruyus ya da merdıven cıkmak da hızladırıyor,ya da evde toz alın hareket edın bır mıktar,bır de aksamdan ıslatılmıs 3 ıncırı uc gun boyunca tuketırsenız(toplam9 ıncır) cok ıyı gelır dıyor marankı,kaysı da ıse yarıyor,tum bunlar care etmedıgı ya da kabızlıgın cok rahatsızlık verdıgı zamanlarda ,mesela yolculuk gıbı magnezyum calcınıe kullanıyorum.Bıraz sabır ılk zamanlar hareket zor gelır,yemeklerın yenme saatlerıne dıkkat edersenız hersey cok kolay olur,ben ramazan da da faydasını gordum aynı hızla ınceldım,moralınızı yuksek tutun bazen bırseye uzuluncede kronık kabızlık olur mumkunse huzunlu seyler ızlemeyın,komedı fılmlerı fıln cok etkılı,doga tabıat goruntulu proramlar huzur verır,kıtabı harfıyen uygulamaya calısın,kolay gelsın hepımıze.

Bugünkü yediklerim
1.öğün:1 çay bardağı ceviz,2 yumurta,peynir,domates
2.öğün:taze fasulye,cacık
3.öğün:tavuk,salata
Bugün ara öğün ihtiyacı hissetmedim.Çok mutluyum.Ayrıca pasta börek yığınının içinde de hiç canım istemedi ,hatta insanlar yerken midem bulandı:)
Arkadaşlar;önümüzdeki cumaya kadar iş nedeniyle yurt dışında olacağım.Orada zaman bulup yazamayabilirim.Cuma görüşmek üzere:))

Sıvı ve sporu yazmayı unutmuşum.
Sıvı:3 litre
Spor: Sanırım yürüyüş yapacağım ama henüz netleşmiş değil,gitmeyi umuyorum:)

mikemmelllsin arkadasımmm.. basarıyla gecmıssın ımtıhanı,100 uzerınden 100 verıyorum sana

teşekur ederımm

canım bunları hangı olculerde koydun ve hangı yemeklere atıyorsun,tum zeytınyaglı veya etlı tencere yemeklerıne kullanıyormusun,bır deneyeyım dıyorum.

kucuk bır kavonaza hepsınıden bırer tatlı kaşıgı koydum.. ama tarçından az koydum.. sonra kariştırdım.. karabıber, kırmızı bıber eklemedım.. acı olanları istersem eklıyorum sonradan..salataya bile atıyorum.. guzel oluyor..

beyaz lahana tarfı: beyaz lhanayı çok ince olmamak üzere dogruyorum... önce soganı az zeytınyagında az kavuruyorum.. sonra dogradıgım lahanayı üstune atıp çok azda su ekleyıp üzerıne yarım lımon sıkıp kapatıyorum kapagını.. altı kaynayınca kısıyorum, yaklaşık 20 dk pişiyor.. ben bıraz kıtır kıtır sevıyorum.. o yuzden az pişiyor.. soguyunca üstune bol baharat atıp yıyorum.. kesinlıkle pirinç veya bulgur koymuyorum...
eger istersen önce kıymayı kavur sonra ustune at lahanayı öyle pişir bol limonlu.. guzel oluyor..

Çok özür diliyorum, billur tuz değil. bağdat baharatmışşşş....

Bi de kan ter içinde giyinmişsin, bakıyosun aynaya her yer fırlamış iğrenç hissediyosun kendini,ayna da aynı şeyi söylüyoo
ama dalga geçer gibi tezgahtar kız " aaaa çok yakıştıııı " demiyomuuuuuu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…