Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Hemen 256.sayfayı açıp okudum.İnanılmaz ve ilham verici bir hikaye,sizi tebrik ediyorum.Umarım benim ve buradaki benim gibi tüm diyet yorgunlarının da böyle güzel hikayeleri olur.:)
Benım sıfam oldu bu dıyet,bınlerce hasta tesekkur yazmıs hocaya,ben de ılk kıtabındakı oykulerden cok etkılenmıstım.Ikı yılda vucut butun hucrelerını yenılıyormus ,bır de dogru beslenmeyle cok sey farkedecegı kesın.Kolay gelsın hepımıze

Bu Canan hocanin kitabindami yaziyor. Cünkü canan hoca bir röportajinda meyvelerin ana ögünden ayri degil ana ögünle birlikte yenmesi gerektihini söylemisti.Ben pek fazla tüketmiyorum ama tükettigim zamanlardada ögle menümde yemekten hemen sonra tatli niyetine yiyorum..
Bu gün costum Canan hocanin ikinci kitabini ve Ahmet Aydin hocanin 2 kitabinida ismarladim. Daha cok bilinclenmek istiyorum.
Iki tane cocuk yetistiriyorum sadece kendim icin degil onlarin sagligi icinde birseyler yapmaliyim...
Zaten inanin kizlar cocuklara ekmek falan verirken sanki cok kötü birsey veriyormusum gibi geliyor...

bugunku menum:

kahvaltım: 2 yumurtalı çökelekli dereotlu omlet
5 zeytın
yesıl salata
5 cevız
3 omega 3
elma çayı

öğlen ogununde sapıttım maalesef
1 kase yerfıstıgı(cok oldu)
1 elma
yarım dilim börek(sabah kahvaltısından kalmıstı eşimden,masanın üstünde duruyordu,bir ısırık alayım dedim papadiya gibi,bir baktım hepsi bitmiş

akşam: 1 acısız adana
salata

Canim bende aynen böyleyim bir isirik derim basladimi doyana kadar yerim...Su an benim tezgagimin üzerinde Kayinvalidemin ikinci atagi olarak bir tepsi Ev yapimi pizza duruyor. Ben ögleden beri daha birsey yemedim. Yemegin pismesini bekliyorum.. Baktim icim iyice kiyildi pizzaya falan bir göz atmaya basladim valla kirdim 5-6 ceviz yedim...Yani pizzalari götürmekten cok daha iyidir.

lavas ekmek versenız daha ıyı olur onlara,bır de ıceceklerıne cok dıkkat etmek lazımmıs : "Soru : HOCAM İYİ GÜNLER.1 BARDAK KOLANIN VÜCUDUNUZA 60 DAKİKADA VERDİĞİ ZARAR ! LA İLGİLİ HERYERDE BİR MAKALENİZ YAYINLANIYOR .SİZİN BÖYLE BİR MAKALENİZ VARMI ACABA. 1 KOLA ÇOK MU ZARARLIDIR. SİZDEN BİLGİ ALMAK İSTEDİM. SAYGILARIMLA.
09.09.2011 09?00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :
Kolalar ve tüm şekerli içecekler sakıncalıdır. Karaciğer ve pankresa organlarında yağlanma başlatır. Yağlanma ise bütün hastalıkların başlamasının nedenidir artık bilimsel olarak gösterilmiştir. Hastalıkalrı başltanlar et, yağlar değil, şeker ve şekerli içeceklerdir"

Gülcüm saol paylasim icin... Zaten asla kola falan vermiyorum. Hazir Meyvesuyunuda coktan kestim(Sadece babannelerinde iciyorlar ).
Ya sekersiz meyve cayi yada normal su veriyorum. Cocuk doktorumuzda kesinlikle bunlari öneriyor. Buradaki anaokullarindada kesinlikle meyvesuyu falan verilmez. Ya normal su yada sekersiz meyve caylari verirler...(yazin sicak-kisin soguk olarak)

çok iyi yapmıssın canım.ben de kendımı bılıyorum ama 1 haftadır hıc kaçamak yapmadım ya,su kadarcıktan bırsey olmaz dedım ama oldu,hala mıdem yanıyor.

Son düzenleme:

cok dogru bunun ıcın de formulum var.ben ıcmıyorum zaten artık ama eşim içtiginde oglum da isterse içine bolca tuz atıp verıyorum,anne bu cok acıymıs deyıp ıcmıyor.bır daha da ıstemıyor zaten.

Arkadaşlar sizce tahin zararlı mıdır karatay diyeti için? sadece susam yağından oluşuyor ve hoca susama keten tohumu gibi faydalıdır demiş kitabında diye ben sabah kahvaltılarına yumurta yemediğim zaman muzu biraz tahine batırıp yiyorum, pekmezsiz tabi

tahin faydalı yenebılır tabii.tahın helvası bıle verıyor hoca balıktan sonra 1-2 kk kadar.ama tahın daha iyi olur tabii,hem şekersiz

güzel oluyor mu muzla tahin?:44:

tahin faydalı yenebılır tabii.tahın helvası bıle verıyor hoca balıktan sonra 1-2 kk kadar.ama tahın daha iyi olur tabii,hem şekersiz

valla ben tahini çok sevdiğim için bana çok güzel geliyor pekmez niyetine muzla kendimi kandırıyorum işte:)

bilmiyorum ki cnm kitabım yok.
1. kitapta şekersiz kabak tatlısı tarifi varsa payşabilir misinizzz?

Umarım güzel olur. :)

1. kitaptaki tarif (sf. 139-140)

Şekersiz kabak tatlısı

Malzeme:
2 dilim tatlı balkabağı
1 adet elma
2 adet portakal
1 çay bardağı ceviz
1/2 çay bardağı kuru üzüm
1 çubuk tarçın
1 yemek kaşığı tereyağı

Hazırlama:
Kabaklar üçe, elmalar sekize bölünür. Portakalların kabukları soyulup (arzu edilirse kabuklu olarak) dilimlenir. Tüm malzemeler, kapaklı bir fırın kabına konur, malzemelerin üzerine tereyağı, küçük küçük dağıtılarak ilave edilir. 180 derece ısıtılmış fırında yaklaşık 1 saat kadar pişirilir.

bu tarifi en kısa zamanda denemem lazım ben kabak tatlısını çok severim cuma pazarında içim gitti ama almadım tatlı yiyemediğimiz için şimdi alıp denerim umarım güzel olur...

tahin çok faydalı ama kullanırken dikkat etmek lazım çünkü çok yağlı fazla kaçırmamak lazım...

loxiiiii ya saphira bana cevap veriyor 2 haftadır aranızdayım hergün bildirim yapıyorum ne zaman listeye gireceğim ben, ben de liste yapmak istiyorum ben de ben de...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…