Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

selam kızlar :) bu sabah kilom 55 in altına miniminnacıkta olsa inmiş mutlu oldum :)) arada az yiyen arkadaşlara rastılıyorum.. çok yemek nasıl insülini arttırıyorsa az yemekte bir o kadar artırır.. 1000-1200 kalorinin altında beslenmeyin derim ben.. isterseni saatlerrrceeee spor yapın yinede yaramaz.. kendi ablamdan tecrübe sahibiyim..

tebrik ederim tatlım ne kadar güzel gidiyorsun

doğru söylüyorsun cnm.
havucu yanlış kullandığımın farkındayım
sanırım cuma günü şımarıklığı yaptım biraz:)
leblebiler,havuç ananas..
ama bugün dünü geride bırakarak yola devam..
sizlere bu yüzden bayılıyorum işte..
Yazılanlara önem veriyor ve değerlendiriyorsunuz,yol gösteriyorsunuz.

İYİ Kİ VARSINIZ :)

.

Merhaba,

Az önce gazetede Suna Dumankaya'nın bir yazısını okudum. Sıkıntı çeken arkadaşlara yardımı olur belki:"Kabızlık için 300gr doğal zeytinyağının içine 300gr doğal kayısı koyup bunu 3 gün bekletin. Hergün sabah aç karna 1 tane bu kayısıdan yiyip üzerine 1 bardak su için, kahvaltıyı daha sonra yapın" demiş....

Gül Link Ölmüş bi daha paylaşır mısınız :)
Google dan,Tıcker factory com a gır, weıght loss u tıkla,dıyet cetvelını sec,asagıda next e tıkla,acılan sayfadan slıder ı sec,tekrar next ı tıkla,choose a password pın yazan yazının yanındakı kutucuga 1 sıfre yaz,asagıda weıght unıts (kılo verme bırımı) yazan yerden kılograms ı ısaretle(pounds u kılograms olarak degıstır),your target weıght(hedef kılonuz) : 47 yazın mesela,your startıng weıght(baslangıc kılonuz):120 mesela,your current weıght(bu ankı kılonuz):82 mesela,weıght date(tartım tarıhı)ay/gun/yıl olarak 12/17/2011 ....Waist Units: Metrıc /S.I secın
?

Your target waist(hedef):47
Your starting waist(baslangıc):120
Your current waist(bu ankı ):82 mesela,....asagıda heıght unıts(yukseklık bırımı): metrıc /S.I ı secın ,Your heıgt (sızın boyunuz): 165 ıse bırıncı kutucuga 1,ıkıncı kutucuga 65 yazın,asagıda next ı tıklayın,acılan sayfada tıckerınızı gorursunuz(dıyet cetvelınızı),.....bbCode:yazısının altındakı buyuk kutucugun ıcınden ....ımg ıle baslayan kısmı secıp kopyalayın :

Son düzenleme:

Pepeticim teşekkür ederim.
Ama ben çok yoğun yapmıyorum egzersizi en azından artık.
Pilates artı yarım saat yürüş veya leslie şeklinde yapıyorum.

Uzulmeyın ya, can bu makıne mı ? Zamanla erır gıder kılolar.Sureklılık onemlı devam edın duzelır hersey .

haklsıın cnm dogru dıyosun regl haftambıde henuz olmadım gercı daha 2 gunum var sımdıden sıslıgı var anlıyacagın vucutta gecen sefer 2 kılo bırden gıtmıştı bu sefer ne olucak bakalım

Bu konuda uzun bir alıntı yapıp paylaşacağım inşallah en kısa sürede.
Geçen bitirdiğim kitapta güzel bir bölüm vardı.
Ama meyve ile ilgili kısımı söyleyeyim şimdilik.
meyveler tek başına yenilmeli diyor.
Başka bir besinle karıştırılmadan.
Diğer besinler midede sindirilirken meyve ince bağırsakta sindirildiği için beraber yendiğinde toksinler oluşuyormuş.
Yemeklerden yarım saat veya yediğiniz besine göre 2-4 saat sonra yenilmeliymiş.

birde meyveleri kalsuyumla yani(süt peynir veya yoğurtla) birlikte yersek insülin birden değil yavaş yavaş yükseliyor.

annemde bize yemeklerle vermezdi sadece sabah muz verirdi hele akşam hiç vermezdi alkol etkisi yapıyor resmen vücudu yoruyor derdi

Misafirlerim gittiler, şimdi menümü paylaşayım...

Sabah:
1 çay kaşığı çörekotu+su
3kk kadar peynir çeşitleri
1/4 yumurta-omlet
5 dilim sucuk
domates-salatalık
1 lokma ekmek-tereyağı ile
4 zeytin
1 dilim greyfurt

Arada: büyük bir bardak süt(330ml)

Akşam:
1 çay kaşığı çörekotu+su
Yeşil salata
1 parça tavuk
1 kk kadar peynir
6 zeytin
1/2 mandalina
3 yk yoğurt

Sıvı: şimdilik 3 lt su
spor: 20 dk pilates(oğlum tamamlamama izin vermedi:))

Akşama bir yemeğe davetliyiz, yemek 8'de başlıyor, umarım kazasız belasız atlatırım:18::18::18:
Yemeğe giderken de 30dk kadar yürürüm....

Son düzenleme:
Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar.......2. Öğün(ogle):3 sarma 1 dolma,2 yesıl bıber,bır kase rokalı dereotlu yogurt, bır bardak ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,3fıncan Turk kahvesı

Spor: 1saat ev ısı yaptım ,15 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

Eklentiler

• $a121..jpg
    19 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

bu da benim aksam yemeğim. porsiyonlar büyük çıkmış oysa sebze yemeği kucuk tatlı tabagındaydı. salatanın hepsini bitiremedim.
ben bugun basladım karataya. daha önce dukan denedim yapamadım.
dogru mu olmus sizce öğünüm?
yoğurt-3 köfte-semiz yemeği-salata
köfteleri azcık yakmısım ama tadı iyiydi. ilk kez köfte yaptım hayatımda ayrıca yağ koymadan pişirdim köfteyi kendi yagıyla pişti yani.
kahvaltım da.. 5 zeytin-1yumurta-biraz peynir-azcık ceviz ve salatalık

Arkadaslar bu tatli surat ikonlarini nereden buluyorsunuz? Cok tatlilar!! Ben yeniim aranizda cok soru sorabilirim simdiden ozur!

selam
sabah:1yumurtadan omlet
5 zeytin
2 küçük dilim peynir
ev yapımı yoğurt kaymağı
1 tatlı kaşığı petek bal(sadece hafta sonları ailecek kahvaltıda yiyorum)
1 dilim kepek ekmeği
1 hac hurması
akşam:mercimekli köfte(haftada 1 bulgurlu bir yemek yemeğe karar verdim)
salata
az ev yapımı turşu
ayran
1 hac hurması
spor yapamadım,ama bol bol ev işi yaptım...
omega-3 2 tane..eşim sonunda alabildi...

Son düzenleme:
Kıtap hayırlı olsun,sayfa 256 da benım de oykum var okuyun derım.
Hemen 256.sayfayı açıp okudum.İnanılmaz ve ilham verici bir hikaye,sizi tebrik ediyorum.Umarım benim ve buradaki benim gibi tüm diyet yorgunlarının da böyle güzel hikayeleri olur.:)

iyi akşamlar arkadaşlarrr

menümü yazayım hemenn misafirim vardı yeni gittii

1. menü

1 kayısı kıvamı yumurta
peynir-zeytin
domates-biber
maydonoz
közlenmiş biber salatası
ceviz
yarım elma- 1 mandalina
çay

2. menü

fırında balık
salata
1 avuç çekirdek

Afıyet olsun cok hos bır menu .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…