Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Diyet Uzmani Ahmet Gürapaydin
‎45 dk dan fazla yapılan yoğun egzersizler de, böbrek üstü bezinizden kortizon hormunu salınır. Fazla kortizon ise sizi şişirir.

‎45dk dan fazla spor yapmayın. Çok yorulmanız veya çok ter atmanız kaliteli spor yaptığınızı göstermez
Buna sevındım :KK52:, masalcım duy kız bak ne demısler :KK71:

yaa ben çok şey soruyorum ama o kilo çizelgelerini nerden buluyoruz:))
KıLO ÇıZELGESıNı NASIL YAPABıLıRSıNıZ?

Arkadaşlar, birkaç yerde kilo çizelgesi yapmak için yardım rica eden arkadaşlara rastladım. Sanırım en iyisi bununla ilgili bir başlık açmak. Hepinize kolay gelsin, dilerim yardımcı olur.

Öncelikle, aşağıda verdiğim bilgilerin "tickerfactory.com" sitesinde yer alan çizelge için olduğunu belirtmeliyim.

1) http://www.tickerfactory.com/ezticke...r_designer.php
2) Açılan sayfanın altına doğru kategorileri göreceksiniz. Buradan weight loss bölümünü tıklayın.
3) Karşınıza toplam 13 sayfalık kilo çizelge çubuğu seçenekleri çıkacak. Sayfa numaralarını tıklayarak, ilgili sayfaya gidebilir ve size sunulmuş olan seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
4) Çizelge çubuğunuzu seçtikten sonra (şekillerin yanındaki yuvarlaklara mouse ile tick koyacaksınız) Next tuşuna basarak ilerleyin.
5) Şimdi karşınıza yine bir çok sayfalı seçenekler çıkıyor. Bu kez çubuk kaydırıcısını seçeceksiniz. Yani kilonuzun çizelge üzerindeki hareketini gösterecek olan ikonu. Toplam 7 sayfada çeşitli seçenekler sizi bekliyor. Buradaki seçiminizi de yaptıktan sonra yeniden Next tuşuna basın.
6) Figüratif seçimleriniz bitti ve şimdi sıra form doldurmada...
7) Formun passsword / pin bölümünde şifrenizi oluşturun.
8) Şifre seçiminden sonra, formu doldururken aşağıdaki yönergeleri izleyin:

track bölümü için : weight seçilecek
weight units: kilogram seçilecek
your target : hedef kilonu yaz
your starting : başlangıç kilonu yaz
your current : geçerli kilonu (bugünkü kilonu) yaz
weight date : tarihi ay/gün/yıl formatında yazılacak
height unit : Metric S.I. seçilecek (bu şekilde yaptığında beden/kitle endeksin de çizelgede yer alır)
your height : Boy yazılacak. Mesela 1.65 sen ilk kutucuğa 1, ikinci kutucuğa 65yazmalısın. Kutucukların yanında m, ve cm göründüğünden emin ol.

9) Formu doldurman bittikten sonra Next tuşuna bas.
10) Seçiminle oluşan çizelgen karşında!!! Şimdi sıra geldi çizelgeni, kk de imzana yapıştırmaya..
11) Çizelgenin altında çeşitli biçimlerde adres tipleri yer alır. Bunlardan urlile başlayanı, yani ilk kutucukta yer alanı ctrl+copy yaparak kopyala ve kontrol panelinde yer alan imza ayarlarındaki alana ctrl+paste yaparak yapıştır.
Ancak bu esnada çok dikkatli olmalısın. En sık hataya bu aşamada rastlıyorum. Adresin tamamını kopyalayamayan arkadaşlar, kilo çizelgelerine kavuşamıyorlar. Adresi kopyalarken url ile başlayıp url ile bittiğine, adresin olduğu kutucuğa bakarken en alt satıra kadar baktığına lütfen emin ol.

ıyilikler, a.s.

***** ÖNEMLı AÇIKLAMA ******

YENı FORMAT

ÇıZELGEYı OLUŞTURMA ŞEKLıNDE BıR DEĞıŞıKLıK YOK, ANCAK OLUŞTURDUĞUMUZ ÇıZELGEYı kk DAKı AYARLARIMIZA EKLEME FORMATI DEĞıŞTı.
YENı FORMAT ıÇıN; LÜTFEN AŞAĞIDAKı MESAJLARI OKUYUNUZ.

ÇıZELGE BıLGıNıZDE DEĞıŞıKLıK OLDUĞUNDA ıSE; ÇıZELGENıZı ıLK BAŞTAN OLUŞTURMALISINIZ.

1- Yeni formata göre yazılı açıklama

http://www.kadinlarkulubu.com/kadinl...eklenmesi.htm

Son düzenleme:
Günaydın kızlarrr kahvaltımı yaptımda geldim :KK1:

bugün 3 4 dilim salam yedim :18:
1 yerli muz
8 9 yeşil zeytin
bir kırmızı köz biber
1 yemek kaşığından fazla idealist çökeleği

2 bardak su içtim keten tohumumu ve omega 3 ümü aldım

birazdan 5 i bir yerde çay faslı başlıyor :KK1:

Sabah neşesi olsun :KK1:

Eklentiler

• $390696_155030924600982_103816809722394_192590_1844350571_n.jpg
    $390696_155030924600982_103816809722394_192590_1844350571_n.jpg
    18,6 KB · Görüntüleme: 48
günaydın hoş geldin birlikte başladık sayılır bende bu gün başladım. birlikte başarmak dileğiyle hoş geldin .

bende bu dabahki kahvaltımı resimledim. hepsini bitirememiş olsamda Eki Görüntüle 309129

sabah bir saat sahilde normal tempo yürüyüş yaptım eh nede olsa hafta sonu vakit var.

canım fındıklar kavrulmus gıbı gorunuyo kavrulmus yemıyoruz

gunaydın kızlar

kahvaltım

1yumurtadan loxı omletı
bpeynır kecı peynırı
kıvırcık dereotu fındık cevız
bır ısırık kıymalı borek
yesılcay

hafta sonu sabahlarıesım sagolsun sıcacık borek pohaca ve sımıdı eksık
etmezde:18::18:bende cok canım ısterse tek bır ısırık alıyorum

Bu benim ilk menü bildirimim,heyecanlıyım umarım doğru yapmışımdır.
Unutmadan bu dünkü menüm bugün yediklerimi akşam yazacağım.
İlk öğün
2 yumurtadan biberli omlet (Ben bu omletin tavaya yapışmasını başka türlü önleyemedğimden içine bir tatlı kaşığı un koyuyorum acaba sakıncasıolur mu?)
10 zeytin
avuç içi kadar tuzsuz lor
5-6 badem
İKİNCİ ÖĞÜN
1,5 Porsiyon iskender (pidesiz)
salata
5-6 badem
ÜÇÜNCÜ ÖĞÜN
Etli nohutlu bir tabak şevketi bostan
cacık salata -Bu arada canan hocanın ikinci kitabını alıp okumaya başladım.Sanırım daha bilinçli devam edebileceğim.

Bu benim ilk menü bildirimim,heyecanlıyım umarım doğru yapmışımdır.
Unutmadan bu dünkü menüm bugün yediklerimi akşam yazacağım.
İlk öğün
2 yumurtadan biberli omlet (Ben bu omletin tavaya yapışmasını başka türlü önleyemedğimden içine bir tatlı kaşığı un koyuyorum acaba sakıncasıolur mu?)
10 zeytin
avuç içi kadar tuzsuz lor
5-6 badem
İKİNCİ ÖĞÜN
1,5 Porsiyon iskender (pidesiz)
salata
5-6 badem
ÜÇÜNCÜ ÖĞÜN
Etli nohutlu bir tabak şevketi bostan
cacık salata -Bu arada canan hocanın ikinci kitabını alıp okumaya başladım.Sanırım daha bilinçli devam edebileceğim.
Kıtap hayırlı olsun,sayfa 256 da benım de oykum var :KK66: okuyun derım.

Meraba azimli hanımlar, bende yaklaşık 4 haftadır karatayla sağlıklı besleniyorum.Bu arada sizin sıkı takipçinizimEn Büyük KK5 buçuk aylık bir bebeğim var onunla yetişmek zor oluyor ama bana çok destek oluyorsunuz bunun için ayrıca teşekkürler.Siz kilo verince sanki benden gidiyormuş gibi hissediyorum:21:ben de 3 kg verdim ve sizin gibi tartıyı kaldırdım.Artı tartılmanın bi anlamı yok gibi, çünkü tartı aynı olsa bile fiziksel olarak çok değiştim önemli olan da bu değil mi?:emir_bebek:
Artık yazmaya karar verdim çünkü benim gibi emziren ve kg vermek isteyen annelere örnek olsun diye.Merak edenlere sütümde azalma olmadı artı bol su içyorum:KK55:Benim gibi sessiz takip edenler, kitabı olmayanlar(yurtdışıdayım bulamadı),bebek emzirenler, kilolu hanımlar,sabah yataktan kalkamayanlar ve gündüz uyumak isteyenler,düzensiz beslenenler(beslendiğini sananlar),tereddüt etmeden başlayın derim olanlara inanamayacaksınız:KK49:
Kg veren veremeyen herkese tebrikler:KK9::KK9::KK9:

hoca kitapta meyveyi ya öğle yemeği yada saat 3 gibi yoğurtla ara öğün vermiş. kızlar dikkat ettim sizler kahvaltıda yiyorsunuz.bende buğün öyle yaptım.ama kafamda karışık bu konuda ...ne zaman yesek ki...

Leylakcım, bence başlangıçta kahvaltıda tüketmekte fayda var. Ama alıştıktan sonra, ben şahsen vücut sesimi dinliyorum. Kimi zaman kahvaltıda, kimi zaman da 2.öğünümle birlikte tüketiyorum. Ama acıktırmayacak meyveleri seçmeye dikkat ediyorum.

2-3 hafta öncesine kadar kuru meyveyi tüketiyordum hem de çokca ama şimdi mevsim meyvesi tüketiyorum. Mandalina mesela yada Trabzon hurması gibi, tane hesabına göre mandalina 2 tane trabzon hurması ufak 1 tane mesela:-)

Selam kızlar, aranızda çörekotu yiyen var mı? Yiyenler nasıl tüketiyor acaba? Zayıflamaya faydası çokmuş.
Ben öğünlerden yarım saat kadar önce 1 çay kaşığı yiyorum üzerine de su içiyorum kilo vermeye katkısı oluyor diye:-) Ama acı oluyor tabii biraz, salata ve peynirlerin üzerine serpilse de olur bence...

Vakit buldukça bende menülerimi paylaşmak istiyorum veee
İlk menüm
Sabah
-2 gün kurusa kayısı ve ılık su(anlarsınız ya:KK17:)
-1 yumurta(ev de kalmadı)
-1 çay bardağ çiğ badem
-1 avuç içi beyaz peynir
-1 yeşil elma(domatesin mevsimi geçtiği için bende yeşil elmaya geçtim)
-8,9 zeytin
-1bardak limonlu tarçınlı yeşil çay
akşam
-Kıymalı karnıbahar
-keten tohumlu yoğurt
- salata

belki geç saatlerde tarçınlı süt:nazar:

gunaydın hanımlar bugun tatıl oldugu ıcın kahvaltımı bıraz gec yaptım on ıkı gıbı ıkı yumurta hasladım bıraz peynır zeytın yogurt yedım bır bardak sekersız cay bır nescafee sımdıde yesıl elmalı tarcınlı lımonlu yesıl cay karanfıl karısımlı cayımı ıcıyorum ve cok mutluyum hayatımda ılk defa cok zorlanmadan bu kadar cok kılo verdım sanırım kasımın onundan berı 5 kıloya yakın gıttı

KıLO ÇıZELGESıNı NASIL YAPABıLıRSıNıZ?

Arkadaşlar, birkaç yerde kilo çizelgesi yapmak için yardım rica eden arkadaşlara rastladım. Sanırım en iyisi bununla ilgili bir başlık açmak. Hepinize kolay gelsin, dilerim yardımcı olur.

Öncelikle, aşağıda verdiğim bilgilerin "tickerfactory.com" sitesinde yer alan çizelge için olduğunu belirtmeliyim.

1) http://www.tickerfactory.com/ezticke...r_designer.php
2) Açılan sayfanın altına doğru kategorileri göreceksiniz. Buradan weight loss bölümünü tıklayın.
3) Karşınıza toplam 13 sayfalık kilo çizelge çubuğu seçenekleri çıkacak. Sayfa numaralarını tıklayarak, ilgili sayfaya gidebilir ve size sunulmuş olan seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
4) Çizelge çubuğunuzu seçtikten sonra (şekillerin yanındaki yuvarlaklara mouse ile tick koyacaksınız) Next tuşuna basarak ilerleyin.
5) Şimdi karşınıza yine bir çok sayfalı seçenekler çıkıyor. Bu kez çubuk kaydırıcısını seçeceksiniz. Yani kilonuzun çizelge üzerindeki hareketini gösterecek olan ikonu. Toplam 7 sayfada çeşitli seçenekler sizi bekliyor. Buradaki seçiminizi de yaptıktan sonra yeniden Next tuşuna basın.
6) Figüratif seçimleriniz bitti ve şimdi sıra form doldurmada...
7) Formun passsword / pin bölümünde şifrenizi oluşturun.
8) Şifre seçiminden sonra, formu doldururken aşağıdaki yönergeleri izleyin:

track bölümü için : weight seçilecek
weight units: kilogram seçilecek
your target : hedef kilonu yaz
your starting : başlangıç kilonu yaz
your current : geçerli kilonu (bugünkü kilonu) yaz
weight date : tarihi ay/gün/yıl formatında yazılacak
height unit : Metric S.I. seçilecek (bu şekilde yaptığında beden/kitle endeksin de çizelgede yer alır)
your height : Boy yazılacak. Mesela 1.65 sen ilk kutucuğa 1, ikinci kutucuğa 65yazmalısın. Kutucukların yanında m, ve cm göründüğünden emin ol.

9) Formu doldurman bittikten sonra Next tuşuna bas.
10) Seçiminle oluşan çizelgen karşında!!! Şimdi sıra geldi çizelgeni, kk de imzana yapıştırmaya..
11) Çizelgenin altında çeşitli biçimlerde adres tipleri yer alır. Bunlardan urlile başlayanı, yani ilk kutucukta yer alanı ctrl+copy yaparak kopyala ve kontrol panelinde yer alan imza ayarlarındaki alana ctrl+paste yaparak yapıştır.
Ancak bu esnada çok dikkatli olmalısın. En sık hataya bu aşamada rastlıyorum. Adresin tamamını kopyalayamayan arkadaşlar, kilo çizelgelerine kavuşamıyorlar. Adresi kopyalarken url ile başlayıp url ile bittiğine, adresin olduğu kutucuğa bakarken en alt satıra kadar baktığına lütfen emin ol.

ıyilikler, a.s.

***** ÖNEMLı AÇIKLAMA ******

YENı FORMAT

ÇıZELGEYı OLUŞTURMA ŞEKLıNDE BıR DEĞıŞıKLıK YOK, ANCAK OLUŞTURDUĞUMUZ ÇıZELGEYı kk DAKı AYARLARIMIZA EKLEME FORMATI DEĞıŞTı.
YENı FORMAT ıÇıN; LÜTFEN AŞAĞIDAKı MESAJLARI OKUYUNUZ.

ÇıZELGE BıLGıNıZDE DEĞıŞıKLıK OLDUĞUNDA ıSE; ÇıZELGENıZı ıLK BAŞTAN OLUŞTURMALISINIZ.

1- Yeni formata göre yazılı açıklama

http://www.kadinlarkulubu.com/kadinl...eklenmesi.htm

Gül Link Ölmüş bi daha paylaşır mısınız :)

Merhaba,

Ben sabahları peynirin üzerine 1/2 çay kaşığı kadar serperek tüketiyorum. Peynirle tadı çok lezzetli geliyor bana.

Bir yerde okumuştum doğrumu bilmiyorum ama yemeklerden yarım saat önce alınırsa zayıflatır, yemeklerden sonra alınırsa kilo aldırırmış ?? sizde etkisi nasıl oldu acaba?

Ben öğünlerden yarım saat kadar önce 1 çay kaşığı yiyorum üzerine de su içiyorum kilo vermeye katkısı oluyor diye:-) Ama acı oluyor tabii biraz, salata ve peynirlerin üzerine serpilse de olur bence...

teşekkür ederim canım bende öyle denedim 1-2 defa ama tadı gerçekten acı. halbuki poğaçaların üzerinde nasıl da güzeldi :)

X