Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlarr öğrencimin annesi hazır soyulmuş dilimlenmiş kabak göndermiş. tatlı yapayım diyeee.
napayımm kızlarr şekersizz olur mu kiii?
bi fikri olan var mııı?:26::26::26:

Size corba yapmanizi oneririm. Cok lezzetli oluyor.
1-1.5 kg kabak (ayiklanmis, kucuk parcalar halinde)
2 corba kasigi tereyag
1 orta boy sogan (dogranmis)
6 su bardagi tavuk suyu
Nutmeg, tuz, karabiber

1. Buyukce bir tencerede tereyagini eritin ve soganlari seffaflasincaya kadar kavurun.
2. Kabak ve tavuk suyunu ekleyin.
3. Orta hararetli ocakta kabaklari pisirin.
4. Kabaklar pisince, robotta pure haline getirin, corbanin akiskanligini, gerekirse biraz daha su ekleyerek, kendinize gore ayarlayin.
5. Nutmeg, tuz ve karabiber ekleyin.
6. Afiyet olsun.

editör hanım bende forma yeni üyeyim bende sizlerle yazışmak ve zayıflamak istiyorum banada cevap verin lütfen bildirim sabah:eek:mlet peyir zeytin biber cay öglen:kabuska yemegi salata ayran yogurt aksam:ıspanak yemegi salata ayran spor:öglen 45 dk yürüyüs ve aksam 30 dk yürüyüs evde yürüyüs bandında su:1.5litre kilo:68.100 baslangıc kilom:71.100 diyetle 3 kilo verdim yas:29 sizce nasıl hedef:52
siz de hoşgeldiniz:KK34:
ne güzel günden güne çoğalıyoruz birbirimize destek olarak:KK16:
size tavsiyem öncelikle konumuzun 1. sayfasını dikkatle okumanız. sonrasında yine de takıldığınız bölümler olursa seve seve yardımcı oluruz.
kahvaltınız kuruyemiş olmadığından biraz zayıf gözüküyor. kuruyemiş dediysem sakın kavrulmuş ve tuzlu olanlardan sanmayın :KK37: genellikle yer fıstığı, çiğ badem, kırılmış ceviz ya da kırılmış fındık yiyoruz kahvaltılarımızda. kabızlık vs olmaması için de yanında kuru kayısı, gün kurusu, kuru erik, kuru incir vs yiyoruz tabii yine abartmadan.
öğle ve akşam yemekleriniz güzel yalnız proteini ihmal etmeyin lütfen. et, köy tavuğu, balık vs öğünlerinize eklemeniz gerekiyor. sporunuz da gayet iyi. başarılar diliyorum.

Bezgin bekir ve diger arkadaslar supersiniz!! Ne kadar guzel kilo vermissiniz!! darisi benim basima...:21: Yalniz ben ogunlerimden ekmegi kaldirinca cok halsiz dusuyorum..merdiven bile cikamiyorum..her ogun 1 dilim kepek ekmek yiyorum..Ne yapicam simdi? Ceviz findik filan bu halsizligi onluyor mu? :))

günaydin arkadaslar herkese hayirli sabahlar öncelikle...

tami tamina 2 haftadir Karatay saglikli yasami uyguluyorum....öncelikle kilo verme beklentim vardi...sonralari bu beslenme seklini yasadikca kendimi enerjik fit hissetmeye basladim...uyku kalitem yükseldi...12 saat uyusam bile dinlenemeyen ben,geceleri uyuyamayip uykuyu gündüzlere bölen ben simdilerde daha zinde ve saglikli uyuyorum..

sabahlari yatktan kalkamayan ben simdi daha rahat zinde uyaniyorum...cildim yüzümün rengi degisti...aynadan baktigimda gözle görülür degisme var cildimde buda mutlu etti beni...birde dün sbu himalaya tuzunu limon suyunda erritiim cildime sürdüm cildim aydinlandi...baskalarinda görüpte imrendigim berrak cilldi dün kendimde gördüm cok sükür..
:KK16:

önceleri yemek masasindan kalktiktan sonra yorgunluk ve agirlik olurdu tembellik...bunlardan kurtuldum cok sükür bu yasam sekli ile..

sizleri yazdiklarinizi takip ediyorum okuyorum...ve 2 gün önce bir karar verdim sizlerlede paylasmak istedim...kilo verme beklentimi tamamen aklimdan cikartttim..bu benim yasam seklim artik ALLAHIN IZNIYLE INSALLAH...kilo alirim yada verririm gibi bir düsünceyi tasimak istemedigimi farkketim...kilo alicagimi sanmiyorum zaten ama vericem illa diye de sürekli kendimi sartlandirmak istemiyorum...

cünki daha güzelini kesfettim...daha zinde daha mutlu daha dinc uyku ve yasam kalitemi bu kadar yükseleten bir beslenme seklini,kilo vericem illa diye mahvetmek istemiyorum...cünki kilo beklentisi ile yaptigim her yemek bana piskolojik baski yarratigini farekketim...madem bu benim yasama seklim ve ben böyle cok mutluyum neden kendimi kilo konusunda sartlayim diye düsündüm..

fazla olan kilom zaten 5 kilo...bu yasam seklinde gider yada gitmez önemli olan benim kendimi mutlu hisssetmem..verdigim bu karari sizinle paylasmak istedim...o yüzden menü bildirimi yapmiyorum...cünki yediklerim ve ictiklerim zaten karatay ve bu bende normalize oldu artik..

Bu arada saglikli yemeklerimi yedikten sonra kücük siyah cikolata yiyorum..yani bitter cikolata...günde 6 gr lik yenen siyah cikoolata zarrarli degil aksine faydaliymis yogun kakoa icerdigi icin...siyah cikolata bazilarinin tabiri ile aci cikolata...tabi önce arastirmami yapip yararlarini ve miktarini ögrendikten sonra yemeye basladim..sadece burda ufak bir degisiklik yaptim
:KK1::KK1: gerisi karatay usulüdür hersey
:82:

herkese sevgiler...

karlı bir malatya sabahından herkese merhaba:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

kahvaltım: 2 yumurtalı çökelekli dereotlu omlet(bu da guzel oluyor,deneyın:KK34:)
5 zeytın
yesıl salata
5 cevız
3 omega 3
elma çayı:nazar:
aslında elma da yıycektım ama bunları yıyınce doydum.öğlen mı yesem elmamı:26:

su içmeye başlayalımmm:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

tami tamina 2 haftadir Karatay saglikli yasami uyguluyorum....öncelikle kilo verme beklentim vardi...sonralari bu beslenme seklini yasadikca kendimi enerjik fit hissetmeye basladim...uyku kalitem yükseldi...12 saat uyusam bile dinlenemeyen ben,geceleri uyuyamayip uykuyu gündüzlere bölen ben simdilerde daha zinde ve saglikli uyuyorum..

sabahlari yatktan kalkamayan ben simdi daha rahat zinde uyaniyorum...cildim yüzümün rengi degisti...aynadan baktigimda gözle görülür degisme var cildimde buda mutlu etti beni...birde dün sbu himalaya tuzunu limon suyunda erritiim cildime sürdüm cildim aydinlandi...baskalarinda görüpte imrendigim berrak cilldi dün kendimde gördüm cok sükür..

önceleri yemek masasindan kalktiktan sonra yorgunluk ve agirlik olurdu tembellik...bunlardan kurtuldum cok sükür bu yasam sekli ile..

sizleri yazdiklarinizi takip ediyorum okuyorum...ve 2 gün önce bir karar verdim sizlerlede paylasmak istedim...kilo verme beklentimi tamamen aklimdan cikartttim..bu benim yasam seklim artik ALLAHIN IZNIYLE INSALLAH...kilo alirim yada verririm gibi bir düsünceyi tasimak istemedigimi farkketim...kilo alicagimi sanmiyorum zaten ama vericem illa diye de sürekli kendimi sartlandirmak istemiyorum...

cünki daha güzelini kesfettim...daha zinde daha mutlu daha dinc uyku ve yasam kalitemi bu kadar yükseleten bir beslenme seklini,kilo vericem illa diye mahvetmek istemiyorum...cünki kilo beklentisi ile yaptigim her yemek bana piskolojik baski yarratigini farekketim...madem bu benim yasama seklim ve ben böyle cok mutluyum neden kendimi kilo konusunda sartlayim diye düsündüm..

fazla olan kilom zaten 5 kilo...bu yasam seklinde gider yada gitmez önemli olan benim kendimi mutlu hisssetmem..verdigim bu karari sizinle paylasmak istedim...o yüzden menü bildirimi yapmiyorum...cünki yediklerim ve ictiklerim zaten karatay ve bu bende normalize oldu artik..

Bu arada saglikli yemeklerimi yedikten sonra kücük siyah cikolata yiyorum..yani bitter cikolata...günde 6 gr lik yenen siyah cikoolata zarrarli degil aksine faydaliymis yogun kakoa icerdigi icin...siyah cikolata bazilarinin tabiri ile aci cikolata...tabi önce arastirmami yapip yararlarini ve miktarini ögrendikten sonra yemeye basladim..sadece burda ufak bir degisiklik yaptim

herkese sevgiler...

canım cok dogru bırsey yapmıssın.onemlı olan bu beslenme bıcımını hayatımıza oturtmak ,karatay hoca da bu dıyet degıl,sağlıklı yaşamak ve dinç olmak için öneriler bunlar diyor zaten
bitter çikolatayı ahmet aydın kadınlar özellikle regl donemınde tatlı ihtiyacı oldugundan az mıktarda yıyebılır dıyor .
canan hoca ise fabrikasyon herşeye karşı oldugundan bitter de olsa çikolata yemeyın dıyor.aralarındaki % 1 lik fark da bu sanırım:KK1::KK1:

diğer herşey karataya uygun ve kılo verme kaygısı da olmadıktan sonra günde 6 gr çıkolatanın zararlı olmayacagını dusunuyorum bende.
yenı yaşam biçimin hayırlı olsun.
diyet yapmıyorum dıye bızı ıhmal etme ama beslenmeyle ilgili öğrendiğin yararlı bilgileri bizlerle paylaşmaya devam et olur mu?:KK34:

sevgiler:KK16::KK16::KK16::KK16:

Günaydın Karatay Fıstıkları,

Evde misafir var giremedim fazla, perşembe ve cuma menü bildirimlerimi de yapamamıştım. Henüz kimse kalkmamışken açığımı kapatayım..

Perşembe:

Kahvaltı:
Çörekotu+su
1/2 yumurta
3zeytin
2 kk kadar peynir
domates salatalık
2 dillim mandalina

akşam:
salata
yoğurt
1 parça tavuk
2yk kadar pırasa yemeği

Akşam yeğenimin sözü vardı. Pasta, börek, kurabiye, kek, profiterol...her türlü yoldan çıkarıcı vardı daha sayamadığım. Aferim bana sadece baktım, söz pastasından canım çekti, b,r parça eve getirdim dün sabah yemek için ama unutmuşum, sonra da isteğim geçmiş. Eşiminkardeşi gelmişti hemen ona yedirdim, kurtuldum:KK52:

Sıvı:3,5 lt su
Spor: 40dk pilates

Cuma:

Kahvaltı:
Çörekotu+su
Peynir-2kk kadar
1 Yumurta
3 zeytin
domates-salatalık

Akşam:
Marul
1 parça ızgara kırmızı et
2 adet tavuk çöpşiş-toplamda 2 yk kadar et vardı
1 lokma çiğköfte
Yoğurt

Sıvı:4 lt su
Spor:30 dk pilates(oğlum uyandığı için ancak bu kadar oldu)

Bezgin bekir ve diger arkadaslar supersiniz!! Ne kadar guzel kilo vermissiniz!! darisi benim basima...:21: Yalniz ben ogunlerimden ekmegi kaldirinca cok halsiz dusuyorum..merdiven bile cikamiyorum..her ogun 1 dilim kepek ekmek yiyorum..Ne yapicam simdi? Ceviz findik filan bu halsizligi onluyor mu? :))

tabii ki , sabah yedıgımız 1 cay brd cevız,fındık fıstık halsizliği önlüyor.
bir de canan hocanın önerisiyle cogumuz gunde 2 gr kadar omega3 (balıkyagı) alıyoruz,bu hem kılo vermeyı kolaylastırıyor,hem de inanılmaz dinçlik veriyor.:KK8::KK8::KK8::KK8:

gozlemecim harikasın canım,bu yogun gunlerde dıyetıne uyman ve sporunu ihmal etmemen takdire şayan:nazar::nazar::nazar::nazar: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Allah bıze de senın azmınden versin,amin:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK9:

herkese sevgiler...

Canım ne kadar güzel yazmışsın...Ben de senin gibi düşünüyorum. Kilo verme kaygısını bir kenara bırakıp bu beslenme düzenini oturtunca insan kendisini daha iyi hissediyor gerçekten:nazar:

Kendi adıma ben burada paylaşımda bulundukça ve paylaşımları okudukça daha da çok motive oluyorumEn Büyük KK

gözlemecım yaa saçma olcak belki ama bırsey sorcam sana:26:

bu tür davetlerde birsey yemeyınce dikkat çekmiyormusun',sen de ye,biraz ye,tadına bak,darılırım' ısrarlarını nasıl savuşturuyorsun?:KK76:

benim son gunlerde en cok zorlandıgım konu bu da,ondan merak ettim:KK17:

AA sen rejimde misin yoksa laflariyle beraber kalcalariniza kayan tepeden tirnaga imali bir bakis!!! Sinir oluyorum..sirf bu yuzden gitmek istemiyorum hicbir yere!! Biri ban gelip yemesem..rejim yapiyorum filan dese hic israr etmem valla...

gozlemecim harikasın canım,bu yogun gunlerde dıyetıne uyman ve sporunu ihmal etmemen takdire şayan:nazar::nazar::nazar::nazar: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Allah bıze de senın azmınden versin,amin:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK9:

Sayenizde canım, ben herkese söylüyorum burası olmasa, sizler olmasanız, sizleri okumasam bu kadar düzenli devam edemezdim. Sizleri çok seviyorum, iyi ki varsınız:KK54::KK54::KK54:

Karlı sabahlara bayılırım bu arada, benim içi de bir yudum çay alır mısın kara bakarak:KK34:

Sayenizde canım, ben herkese söylüyorum burası olmasa, sizler olmasanız, sizleri okumasam bu kadar düzenli devam edemezdim. Sizleri çok seviyorum, iyi ki varsınız:KK54::KK54::KK54:

Karlı sabahlara bayılırım bu arada, benim içi de bir yudum çay alır mısın kara bakarak:KK34:

tabiisi de:KK1::KK1::KK1:
çayın bitti ama senin için yeşil çay yapcam şimdik kendıme:KK34::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

içelim ,güzelleşelimmm:nazar::KK1:

gözlemecım yaa saçma olcak belki ama bırsey sorcam sana:26:

bu tür davetlerde birsey yemeyınce dikkat çekmiyormusun',sen de ye,biraz ye,tadına bak,darılırım' ısrarlarını nasıl savuşturuyorsun?:KK76:

benim son gunlerde en cok zorlandıgım konu bu da,ondan merak ettim:KK17:

Açık söylemem gerekirse davetlere gitmekten çekinir oldum.

Valla çekiyor, söyleyebileceğim yerde yemiyorum diye söylüyorum ama söyleyemediğim yerde oğlum ve kızımı da yanıma alıyorum hepimiz için bir tabak alıyorum, sonra ben bunların kalanını bir yiyeyim sonra takviye alırım diye oyalıyorum kaynıyor arada zaten genelde... Ama çok zor oluyor hakkaten, bazen de yemediklerimden ufak bir paket rica ediyorum eve götürmek için:KK52::KK52::KK52:Çok güzeldi yerim kalmadı ama çok canım çekti filan diye:KK52::KK52::KK52:

tabii ki , sabah yedıgımız 1 cay brd cevız,fındık fıstık halsizliği önlüyor.
bir de canan hocanın önerisiyle cogumuz gunde 2 gr kadar omega3 (balıkyagı) alıyoruz,bu hem kılo vermeyı kolaylastırıyor,hem de inanılmaz dinçlik veriyor.:KK8::KK8::KK8::KK8:

Tesekkurler loxandra bir de Karatayi deniycez..Ama bende sorun metabolizmam artik az yemeye karsi duyarsizlasti..Kolay kolay yag yakamiyorum..

Açık söylemem gerekirse davetlere gitmekten çekinir oldum.

Valla çekiyor, söyleyebileceğim yerde yemiyorum diye söylüyorum ama söyleyemediğim yerde oğlum ve kızımı da yanıma alıyorum hepimiz için bir tabak alıyorum, sonra ben bunların kalanını bir yiyeyim sonra takviye alırım diye oyalıyorum kaynıyor arada zaten genelde... Ama çok zor oluyor hakkaten, bazen de yemediklerimden ufak bir paket rica ediyorum eve götürmek için:KK52::KK52::KK52:Çok güzeldi yerim kalmadı ama çok canım çekti filan diye:KK52::KK52::KK52:

evet cocuklar varsa yanımda o yontemı kullanıyorumm.:KK9:
ama yalnız gıdersem olmuyor,bırde dıyet yaptıgımı ogrendı ya burda herkes,özellikle üstüme geliyorlar sanki:KK4::KK57:
sonrada senin iradeni takdir ediyoruz dıyorlar.anlamıyorum bu insanları:44::KK1:

Afiyet olsun canım, ben de şimdi kahvaltı hazırlayacağım misafirler kalktı da:KK1:
kolay gelsın canım:KK16::KK16::KK16:

Tesekkurler loxandra bir de Karatayi deniycez..Ama bende sorun metabolizmam artik az yemeye karsi duyarsizlasti..Kolay kolay yag yakamiyorum..

canım imkanın varsa özellikle 2 kıtabını oku karatay hocanın.orada ayrıntılı bır sekılde yazıyor,hangı durumlarda kılo verılmeyecegı.

az yıyerek zaten kılo verılmez dıyor hoca.sağlıklı yıyeceklerden ve yağlardan doyuncaya kadar yenecek.dikkat edilecek bırkaç nokta var sadece,un ve şeker hıcbır sekılde yenmeyecek,1 dlm ekmegın ustune kesme sekerlerı koyun bakın,her 1 dlm ekmek yedıgınızde o kadar seker gırıyor dıyor vucudunuza:KK53:
meyve de sekerdır ,kılo vermek ısteyenler gunde (o da sabahları olmak sartıla)1 meyeyı gecmesınler,1 orta boy elma veya yarım armut,yarım nar olabılır diyor.meyve yıyebılırsın ama ölçüsü ve zamanı cok önemli.vitaminsiz kalacagım dıye de korkma,sebzelerde de ynı vıtamınler var,ve sınırsız yıyebılıyorsun.

önce metabolizmanı duzeltmen ondan sonra kılo vermen gerekıyor senın.bunun için de sağlıklı yıyecekler ve orta tempoda yuruyus şart.:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

papadiya kızcak bana şimdi,sabah sabah reçete yazmaya başlamıssın dıye:KK1::KK1::KK1::KK1:

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:günaydın kıslarrr:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

1.öğün
2 dılım domates
1 ince küçüçük dılım ekmek kac zaman sonra sıcacıktı cnm cektı
1dılım kasar
1dılım beyaz peynır
,6adet zeytın

X