Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ıkızcım benkı yaptım sen de yaparsın zor degıl

ıyıym hayatım sabahı ıple cekıyorum ıyıkı boyle bır duzen var ve bız motıve oluyoruz cuma heyecanı yanı:)))
evet kabul etmezler herkes benmı evı yarım saatte kırklasın:KK1::KK1:

tamam canım sabah ola hayrola:21::21::21:

Ben de ben de ..
Nasıl merak ediyorum kaç çıkacağım diye.
O kadar süpriz olacak ki bu hafta bana.
Kaç çıkarsa çıksın şaşırmayacağım.

Hanımlar yaklaşık 1,5 aydır grubunuzu severek izliyorum.Aranıza katılmak istiyorum.
Ama sizin gibi aktif olmayı beceremem diye vazgeçiyorum.Süpersiniz....
Ben de Karatay diyetindeyim 1.5 aydır (ya da sağlıklı beslenme diyeti diyelim biz buna)
Yaklaşık 8 aydır Haşimoto tiroiditim var.Tabii 7-8 kilocuk alıvermiştim.Diyetin ilk 2 haftasında 2,5 kilo verdim.
Eliptik bisikletle hergün 30 dk. sporumu da yaptım. 10 gündür spor yapamıyorum sağlık sorunlarım nedeni ile.
Umarım yakında tekrar başlayabilirim.Kilo vermem de durmuştu bu arada.

Bu arada Ahmet Hoca süt içmeyin diyor . Haklı da. Pek çok insan tolere edemiyor.Ama anne sütüne en yakın süt keçi sütü. Onu içmeniz de pek sakınca yok. Bulabilirseniz deneyin derim.
Ben süt yerine su içip ceviz bazen de dereotu yiyorum.Dereotunda sütten daha dengeli kalsiyum ve fosfor var. Zaten sütü de hiç sevmem.
Malum kemikler için gerekli.
Hepinize sevgiler...Sağlıklı ince vücutlarrrr.

Kizlar valla uyuyamam ben heyecandan... Rüyamda falan tartilirim bu gece :KK1::KK1::KK1:
Yarin sabah erkendende cok önemli isim var ya öff. Ögleye dogru anca gelirim...
Neyse cikmadan önce tartilicam ama ögleye dogru anca paylasirim.
Catliycam valla yarin kim kac kilo vermis diye.. Platesse baslayanlar kesin daha fazla verdi. Hadi bakalim hayirlisi.
Herkeze simdiden mutlu sabahlar kizlar....:KK16::KK16::KK16:

Kızlar biraz internette bakındım da demir takviyelerinin kilo aldırdığı yazıyor ..

Demir takviyesi almak barsaklarda mantarları artırır. Demir onların besin kaynaklarındandır.
Çok ciddi eksiklik olduğunda sebebi araştırılmalı ona göre tedavi planlanmalıdır.Sorunun kaynağını bulmadan taşıma suyla değirmen çevirmek hatalı olabiliyor.Mantarlar da şeker isteğini artıran bir şeydir. Bunun doğal sonucu olarak da tatlı krizlerine girer siniz. Yer ve kilo alırsınız.Probiotik almanız, günde 500 cc den fazla süt içmemeniz ve besinler yolu ile demir almanız en uygunu olur.Doktor reçetesi gibi oldu kusura bakmayın. Ama bu konuda yüzlerce literatür okudum.Çok ciidi demir eksikliğinin nedenini araştırın derim.Çok ciddi bir sağlık sorununuz yoksa doğal yapım pekmez en iyisi.
sevgiler....

iyi aksamlar hanimlar.
1.ogun:11.30
yarim c.k.corekotu ve su
1 bardak limonlu su
1.5 yumurta
1 domates
1 salatalik
avuc ici kadar peynir
maydanoz
1 avuc ceviz
omega 3

2.ogun:17.00
1 tabak nohut
2 kucuk kase kisir(toplam 4 kasik kisir ancak vardi)
yarim kase yogurt

4 lt su
1 fincan kahve
1 fincan yesil cay
1 fincan form cay
3-4 fincan siyah cay

bu hafta herkes insallah kilo vermistir.tabi bende :))))

kızlar bence çok fazla takviye almamak lazım, dengeli beslenip güneş gördükten sonda demir eksikliği olmaz.
ilaçların kapsülü bile mideye yük, omega3 ü beslenmemizde eksik diye veriyo karatay hoca ama ben onu da içmiyorum.
daha fazla ceviz ve balık tüketmeye çalışıyorum.
ilaçların her türlüsü işlenmiş ürün.
hasta olsak antibiyotik içeriz hemen, avrupada dr.la antibiyotik yazmazlarmış kolay kolay.
bu ilaç sektöründe çok para var.

yok süt içmeyin demiş bi dr. doğal taze sütü kaç gün bulabiliyorum ki ben, bulduğumda da içerim affetmem :KK70:
her gün düzenli içmemek gerekir diyolar. biz herşeyi abartıyoruz.

dışardan alınan her türlü ilaca kapsüle soğuk bakıyorum, allah sağlık versin muhtaç etmesin hiçbirimizi

Demir takviyesi almak barsaklarda mantarları artırır. Demir onların besin kaynaklarındandır.
Çok ciddi eksiklik olduğunda sebebi araştırılmalı ona göre tedavi planlanmalıdır.Sorunun kaynağını bulmadan taşıma suyla değirmen çevirmek hatalı olabiliyor.Mantarlar da şeker isteğini artıran bir şeydir. Bunun doğal sonucu olarak da tatlı krizlerine girer siniz. Yer ve kilo alırsınız.Probiotik almanız, günde 500 cc den fazla süt içmemeniz ve besinler yolu ile demir almanız en uygunu olur.Doktor reçetesi gibi oldu kusura bakmayın. Ama bu konuda yüzlerce literatür okudum.Çok ciidi demir eksikliğinin nedenini araştırın derim.Çok ciddi bir sağlık sorununuz yoksa doğal yapım pekmez en iyisi.
sevgiler....

Sorun olduğu için değildi bugün bahsedilmişti demir ve d vitamini eksikliği kilo verimini durdurabilir diye.
Ama sanırım en iyisi almamak teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, bilgili olduğun bir konu belli..

kızlar bence çok fazla takviye almamak lazım, dengeli beslenip güneş gördükten sonda demir eksikliği olmaz.
ilaçların kapsülü bile mideye yük, omega3 ü beslenmemizde eksik diye veriyo karatay hoca ama ben onu da içmiyorum.
daha fazla ceviz ve balık tüketmeye çalışıyorum.
ilaçların her türlüsü işlenmiş ürün.
hasta olsak antibiyotik içeriz hemen, avrupada dr.la antibiyotik yazmazlarmış kolay kolay.
bu ilaç sektöründe çok para var.

yok süt içmeyin demiş bi dr. doğal taze sütü kaç gün bulabiliyorum ki ben, bulduğumda da içerim affetmem :KK70:
her gün düzenli içmemek gerekir diyolar. biz herşeyi abartıyoruz.

dışardan alınan her türlü ilaca kapsüle soğuk bakıyorum, allah sağlık versin muhtaç etmesin hiçbirimizi

Haklısın sanirım mattikacım.
En iyisi bol bol gıdalarla almak bu vitaminleri.

günaydin herkese..sabah saatin 6 si ve klasik karatay kahvaltisi :KK56:doktor randövum var bugün bakalim adam ne diyicek kan tahlilinden sonra...gerci hemen bugün cikmaz sonuc sanmiyorum ama yinede merak ediyorum hangi vitaminler eksik hangileri tamam:44:
bu arada herkese hayirli Cumalar arkadaslar...

Metebolizma hizimizi hesaplama yolu: 0.9 x kilo x 24= metebolizma hizi...bu kadinlardaki hesaplamaymis..

erkeklerde ise 1xkilox24= metebolizma hizi..... ortalama ne kadar günlük kalori harcadigimizi böyle hesaplayabilirmisiz... Netten arastirdim bu cikti..bende netin yalancisiyim :)
:KK1::KK1:

tabi en dogru ölcüm klinik ortaminda gerekli aletlerle yapilan ölcümmüs.. doktorun dedigine göre, bu normal harekete sahip insanlardaki hiz hesaplama :nazar:sekliymis...

Merhaba arkadaslar...Meyvenin insan vucudu icin gerekli ve faydali oldugu kesin..Karatay diyetinde meyvenin yeri neden yok? Bu bosluk nasil telafi ediliyor? Bilgilendirirseniz sevinirim..

Merhaba arkadaslar...Meyvenin insan vucudu icin gerekli ve faydali oldugu kesin..Karatay diyetinde meyvenin yeri neden yok? Bu bosluk nasil telafi ediliyor? Bilgilendirirseniz sevinirim..

kan şekerini ve insülin direncini yükselteceği için meyveyi öğünlerle birlikte genelde de hocanın önerdiği sabah kahvaltısıyla günde 1-2 tane olarak yiyoruz. ara öğün olarak değil yani. muz-ceviz-sütü öğün olarak da yapabilirsin...
kuru kayısı ve kuru erik de yiyebilirsin abartmadan tabi.

Bildirim: 16.12.2011
Rumuz: idealist33
Başlangıç tarihi: 16.09.2011
Başlangıç kg: 72.8
Geçen hafta: 64.5
Bu hafta: 63.7
Fark: -0.8 kg
Toplam fark: - 9.1 kg
Beden:42-40
Spor: pilatese başladımmm ayollll:KK8::KK8::KK8:
Boy: 1.66
Hedef: 57

SAPHIRA sesimi duymuyor anlaşıldı ne yapalım biz sabiler de takılırız öyle :44:
gelelim bugünki bildirime:
sabah 6.20 de : 2yumurta, 1 muz, 4 ceviz, 6 zeytin, kk peynir, 1 hurma, 1 lt su, 2 fincan yeşil çay
öğlen i atlayıp direk akşam yemeği planlıyorum bugün dışarıda olacağım çünkü
akşam: ızgara balık, bol salata

tartılma işini yarına bıraktım, zaten listeye giremiyorum ha bugün, ha yarın ne farkeder :KK31:

Günaydın kızlarrr..benim diyetimde 3. haftam bitmek üzere..3 haftadır da bildirim yapıyorum..ilgililere duyurulur:KK1::KK1::KK1:
belki listeye giremiyorum ama yinede bildirim yapıyorummmm..çünkü kilo verdim mutluyummmmm :KK52: :KK52: :KK52:

Bildirim: 16.12.2011
Rumuz: pembekalp
Başlangıç tarihi: 30.11.2011
Başlangıç kg: 83
Geçen hafta: 81
Bu hafta: 80
Fark: 1
Toplam fark: 3
Beden:42-44
Spor: hiç yokkkkk:KK50:

Boy: 1.78
Hedef: 65

GÜNAYDINNN

Ve cuma geldi.

SONUÇ

Rumuz: ASLI72
Başlangıç tarihi:21-11-2011
Başlangıç kg:71
Geçen hafta: 68.7
Bu hafta:67.8
Fark:900 gr
Toplam fark:3.2
Beden:40
Spor:bu hafta hiç yok
Boy:1.68
Hedef: 60
Verılen kılo yuzdesı : 1.3

Verilen kilo yüzdesini doğru hesapladım mı tereddütteyim.
Tecrübeli arkadaşlar bir baksanıza.

Şimdiden veren veremeyen herkese kucak dolusu sevgiler..
Burada olduğumuz sürece mutlaka hedefe ulaşacağız.
Arada dursada kilolar,mutlaka yaza hepimiz fıstık gibiyiz:))))

KENDİNİZE İYİ BAKIN..

.

selam kızlarrr nasılsınız bakalım?

bugün yerli malı kutlaması vardı.. sarmalar, börekler, poğaçalar, kurabiyeler, pastalar, kekler ve sayamadığım birçok şeyy mevcuttu.
kuzucuklarr bi de bana tabak çatal bardak falan getirmişlerr.
ama yemedimm tabiii 1 avuç patlamış mısır yedim sadece. tebrikleri bekliyorumm anacımmm:KK52::KK52::KK52:

menümü yazayımmmm bu aradaa

1. öğün

2 yumurtadan bol yeşillikli salata
peynir-zeytin
domates-biber
ceviz-kayısı
yeşil çay

2. öğün

1 avuç patlamış mısır

3. öğün

1 koca tabak brokoli salatası
yoğurt
4 tane gün kurusuu( regl olacam ondann heralde cnm istedi:26:)

Tebriklerrrrr :KK9::KK9::KK9:

strawberym cok güzel bir yazi tesekürler paylasim icin...gercektende bilinmesi gereken önemli bir konu bu..

Evet çok güzel bir paylaşım çok teşekkür ederiz.

X