Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Mattikacım ben de aynı şekildeyim 1-2 kilo al ver şeklinde.
Takıldım buralarda.
Pek öyle kaçamağım da yok aslında ama durdu heralde vermem.

Loxiii erkenden kalktın bir de pilates mi yaptınn ..
Tebrik ettim senii :nazar::nazar:

Pindistancım sanırım hepimiz ebru şallı ile yapıyoruz.

Bu arada koşu bandında olsun dışarıda olsun yürüyenler.
bir araştırma yapılmış.
Haftada 3 gün normal hızda 40 dakika yürüyenler ve yine haftada 3 gün 1.5 dakika normal hız 30 saniye konuşamayacak şekilde 20 dakika yürüyenler veya koşanlarla.
Ve sonuç 20 dakika dediğim şekilde sporunu yapanlar 3 kat daha fazla kilo vermiş.
Aklınızda bulunsun.
ideal kiloya yaklaşmaktan oluyo ama ara verince alıyorum o yüzden ara vermicem bu defa inş.
konuşamayacak şekilde yürünmeli mi demişsin tam anlamadım. rahat konuşamıyo insan ama iyice nefes nefese kalmak doğru değil.
ben 6 km hızla yüyürorum. daha fazlasında koşmam gerekiyo, bazen koşuyorum da. kendime göre ayarladım işte.
doğru mu acaba

ceylincim

Bende de koşu bandı var.
Memnunum da..
Biz salonda baş köşeye koyduk,tv de karşısında.
Sevdiğin bir şeyleri açarsın,izlerken olduğun yerde yürümekten de sıkılmıyorsun.
Koşu bantlarıyla ilgili şikayetler genelde ev içinde sabit yürümekle alakalı.
Bizde o yüzden tv seyrederek bu işi hallettik.
Tavsiye ederim.

.
ben de bilgisayarı görütüyorum karşısına bi sandalyeye koyuyorum. dizi izliyorum, her bölümü 45 dk. yoksa 20 dk.dan sonra bırakıyodum sıkıntıdan

ideal kiloya yaklaşmaktan oluyo ama ara verince alıyorum o yüzden ara vermicem bu defa inş.
konuşamayacak şekilde yürünmeli mi demişsin tam anlamadım. rahat konuşamıyo insan ama iyice nefes nefese kalmak doğru değil.
ben 6 km hızla yüyürorum. daha fazlasında koşmam gerekiyo, bazen koşuyorum da. kendime göre ayarladım işte.
doğru mu acaba

ben de bilgisayarı görütüyorum karşısına bi sandalyeye koyuyorum. dizi izliyorum, her bölümü 45 dk. yoksa 20 dk.dan sonra bırakıyodum sıkıntıdan

Zaten sürekli değil 1.5 dakika normal hızda yürüyüp 30 saniye o konuşamayacak şekilde olacaksın.
Zaten son 10 saniyede ancak o noktayageliyorsun.
1.5 dakikada tekrar düzenleniyor nefesin.
O açıdan problem olmuyor.

Hayır hayır.
1.5 dakika normal hızda.
30 saniye hızlı bir şekilde.
Bu hızlı şekilde konuşmanın mümkün olmadığı şekilde oluyor.
Bu şekilde sırayla 20 dakikayı tamamlıyoruz.

hm şimdi okudum anladım masalcım. bunu ben de okumuştum baya ama sürekli böyle yapmak kalbi zorluyomuş.
ben bazen koşuyorum zaten, 5 dk koşu 5 dk yürüyüş şeklinde.

doğru mu acaba

Zaten sürekli değil 1.5 dakika normal hızda yürüyüp 30 saniye o konuşamayacak şekilde olacaksın.

doğru mu acaba

hm şimdi okudum anladım masalcım. bunu ben de okumuştum baya ama sürekli böyle yapmak kalbi zorluyomuş.
ben bazen koşuyorum zaten, 5 dk koşu 5 dk yürüyüş şeklinde.

Mesajlar bol bol gitmiş.
Evet bunu ben de duymuştum çok uzun süre devam edilmemeliymiş.

aman idealist dua et kimse getirmesin ben aşureyle + olduğum yetmiyormuş gibi diyetinde feleğini şaşırttım bir türlü diyet moduna giremiyorum

tamam tamam canım şaka yapmıştımm zatennn kimse getirmesinn bana aşure falannnn:KK9::KK9:
sen de toparlarsın inşallah cnm bozma moralinii:KK16::KK16:

cnm masall geçmiş olsun demiştim ama kaynadı arada sanırım. daha iyisindir inşallah

bu arada 1 saate yakın pilates yaptımm:KK8::KK8::KK8: ve şimde duşa gidiyorummmmm.
senin nasıl gidiyor bugün yapabildin mii tatlımm?

cnm masall geçmiş olsun demiştim ama kaynadı arada sanırım. daha iyisindir inşallah

bu arada 1 saate yakın pilates yaptımm:KK8::KK8::KK8: ve şimde duşa gidiyorummmmm.
senin nasıl gidiyor bugün yapabildin mii tatlımm?

Saol idealistcim.
Dün akşam yine kötü olmuştu ama bugün iyiyim.
Yine de daha dikaktli oluyorum.
Pilatesi yaptım ama selülit savar değil de normal programlarından 40 dakika yaptım.
Fazlasını zorlamak istemedim.

Sabah:
2 yum
1 avuç içi peynir
5 zeytin
1 çb ceviz+fındık

Öğle:
1 muz, 1 mandalina
4-5 ceviz
4-5 yk aşure
2 lokma et

Akşam:
1 kase tarhana çorbası
1 tabak bulgurlu kapuska
Yoğurt
Küçük kase aşure

spor: 50 dk yürüyüş (4.4 km)
sıvı: 2lt su

aşureyi çok severim yedim yine:KK50:
aşureler olmasa çok güzel kilo vericektim bu hafta, bakalım ne olcak.
öğlen okulda dürüm getirmiş arkadaşlar çok ısrar ettiler, yarım dürümün içini açtım etlerini yedim, ekmeği attım. içim acıdı ama napayım.
bu hafta bi lokma ekmek yemicem dedim, yersem daha da istiyo vücudum çünkü. aç kalmamak için muz ceviz aldım yanıma, bi köşede yedim :KK9:

Saol idealistcim.
Dün akşam yine kötü olmuştu ama bugün iyiyim.
Yine de daha dikaktli oluyorum.
Pilatesi yaptım ama selülit savar değil de normal programlarından 40 dakika yaptım.
Fazlasını zorlamak istemedim.

iyi yapmışsınn canım dikkat et kendineee
hele bi iyileş ne selülitsavarlar yaparsın sen daha:KK16::KK16:

kızlarrr pilateste karın hareketleri yaparken yarım kalkıyoruz ya ( table) hundred falan yaparken benim boynumm çok acıyorr size de oluyor muuu?:26::26:

hanımlar hepinizin azmini gerçekten kutluyorum hatta ayakta alkışlıyorum darısı benim başıma inşallah:) bende ilk sayfada ki diyet listesini az önce yazıp buzdolabıma yapıştırdım kısmetse yarından itibaren başlamak istiyorum.. birşey sormak istiyorum bu beslenmede hiç tavuk yada hindi etine rastlamadım bunları yemiyormuyuz? ayrıca beslenmeye başladığımızda ilk kiloları ne kadar zamanda vermeye başladınız? ben çabuk kilo veren birisi değilim yani bazen çabuk bazende zor veriyorum dengesiz bi durum ve tatlı canavarıyım özellikle çikolataya asla hayırım olmuyo genelde bitter yemeye çalışıyorum :p ama azmedip yemicem, ekmekle aram yok zaten arada yemediğim uzun zamanlardan sonra sadece yavan yemeği seviyorum oda taze ekmekse:) bunda bi sıkıntım olmayacak, soda içebilirmiyiz? türk kahvem hergün var bir fincan ? başınızı şişirdim aslında yazdıklarınızı baştan başladım okumaya ama 50. sayfalara gelince yoruldum kızmayın bana tembel işi yapıp merak ettiklerimi soruyorum ama:)hepinizi tekrar tebrik ederim bayanlar..

iyi yapmışsınn canım dikkat et kendineee
hele bi iyileş ne selülitsavarlar yaparsın sen daha:KK16::KK16:

İnşallah idealistcim.
Bakalım böyle idare edeyim de bir süre.

kızlarrr pilateste karın hareketleri yaparken yarım kalkıyoruz ya ( table) hundred falan yaparken benim boynumm çok acıyorr size de oluyor muuu?:26::26:

Yaparken oluyor ağrı özellikle sonlara doğru ama yapınca geçiyor.

kızlarr akşam sadece bir tabak ev yapımı yoğurt :KK1: bir tabak da kırmızı mercimekli tarhana çorbası içtim tuzsuz, biraz da yer fıstığı yedim o kadar reglim gecikti (bi heyecanlandım ki sormayın acaba hamiş miyim diye ama değilmişim malesef çoook üzüldüm ama bu duruma alışsam iyi olacak yoksa kendimi harap etmekten öteye gidemeyeceğim şimdilik ilk hedef 10 kilo verip pko nun etsinden kurtulmak doktorum öyle söyledi...) neyese reglim yakın ya şişkinlik var üzerimde ctesi tartı bana sürpriz yapmaz inşallah :26:

Iyi aksamlar Kizlarrrrr

menü bildirimi yapayim

sabah:
yarim avuc ici peynir cörek otlu
iki yumurtadan yapilmis melemen
4-5 dilim turp
1 cay kasigi keten tohumu
2 tane omega3 tablet

öglen:
kiymali mercimek yemegi
1 kase yogurt

aksam:
1 büyük tabak salata beyaz peynirli
1 avuc fistik
1 avuc ceviz
1 sütlü türkkahvesi (tatlandiricili :KK17:)

sivi: 1 litre su
spor: 25 dakika normal tempo yürüyüs
ve........Loxanacim senin icin 2mil Leslie :KK52::KK52::KK52:

Bugünkü menümü yazayım.

Kalkınca :

- 2 kuru kayısı
- 1 incir

1. Öğün :

- 2 yumurtadan menemen
- Biraz yer fıstığı
- Bir parça peynir
- 4-5 zeytin
- 2 omega 3
- Keten tohumu

2. Öğün :

- Lahana salatası
- Közlenmiş patlıcanın üstüne yoğurt onun üstüne de kıyma kavurup döktüm.
- Keten tohumu

Sıvı :

- 3 litre su
- 2 bardak bitki çayı
- 1 fincan şekersiz türk kahvesi

Spor :

- 40 dakika pilates​

Menün çok güzel olmuş canım, afiyet olsun...
Daha güzel kabanlar senin olsun Masalcım, teşekkür ederim:-)

Selam canım
Yeğenin için hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.
Güle güle kullan kabanını,valla ben L de kalsam da o ka üzülmem
önce hedefleri küçük tutalım sonra büyütürüz:KK1:

Tüm güzel dileklerin için teşekkür ederim Ceylin, ay XS olacağımız günler yakındır diyorsun:KK52::KK52::KK52:

X