Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

selam canim..ben 2 hafta olacak..ilk haftada 2 kilo birden gitti derken küt diye durdu bende anlamadim...kacamak filanda yapmadim..

ama kisaca benim hikayemi anlatacak olursam; bundan 3 ay öncesine kadar gayet iyiydim kilo yönünden..bu kadar bilincli degildim saglikli beslenme konusunda ve bilmeyerek tüm yemeklerimi tere yagli yapiyordum hep
:KK1: hamur isleri filanda cabasi...

derken nerden esti bilmiyorum saf meyve suyu icmeye basladim..öyleki günde 1 litre icmeye basladim..nerden biliyim bu kadar zararli oldugunu...meyve sekerinin oldugu gibi vucuda yag olacagini!

düsündüm ya okadar tere yagi ye hamur ye börek yap gözleme yap ye kilo alma...ama meyve suyundan 2 ayda 5 kilo almisim...

gec uyandim anliyacaginiz...ve bel kenarim kalinlasti... ve simdi yaptigim bu hatayi telafi etmeye calisyorum...

benim evimde merdivenler var evin icinde yani...63 basamak merdiven..yediklerimi eritiyordum is yaparken önceden..ama meyve suyunu abartip asiriya kacinca kilo alimi meydana geldi...

simdi hem bilinclendim bu basima gelen tecrübe sayesinde hemde ugarsi veriyorum suan 5 kilodan kurtuluyum diye..hair baslamisken bari tam gitsin 7 kilo diye düsündüm
:KK52::KK52: tabi yapabilirsem... o yüzden suan daha fazla arastiriyorum herseyi..eskik vitaminleri mineralleri tamamlamaya calisiyorum...

ve suana kadar ögrendigim seyler; omega 3,keten tohumu,kalsiyum,demir, cinko, kisacasi eksik ne var diye düsünüp takviye yapiyorum ayriyetten...sizlerlede paylasmak istedim..

Cünki bazi arkadaslarin kilo verimi durmus...ve demin bir arkadasta yayinlamis canan hocanin cevabini..cevap yine manidar..vucudunuzdaki demiri ölctürün demis soru soran kisiye..
bende kendimce arastiriyorum iste
:KK34::KK34::KK34:

Spor falan yapma bugün istersen daha kötü etkilemesin.

canm bugün de yaparsam 12 gün aksatmadan yapmış olucam.. vücudum bu tempoya çok alıştı.. dünden önceki gün yapmıcaktım mesela acayip sıkıldım gittim yaptım yne.. spor hakikaten ruhuma iyi geliyor.. bide spor yapmaya başladığım günden beri deliksiz ve kaliteli uyuyorum bu benim çok özlemini çektiğim bişey.. inan kötü etkilemez yanii :) zaten bugün durumum nedeniyle hafif tempoda yürücem ..

gecmıs olsun strawberryy:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

bugun de spor yapma yada hafif tempoda yürü istersen,kendımı zorlama...

ne zor yaa,her ay boyle sıkıntı çekmek:KK50::KK50:

masalcımmm geçmiş olsun tatlımm nasıl oldunn, hastaymışsınnnn...

strawberrycimm sana da geçmiş olsun cnmm...

bugunku menum:
kahvaltım:
2 rafadan yumurta
2 kk peynır
7 zeytın
1 kase yogurt+yogurt kaymağı
5 cevız
domates
1 kuru kayısı
3 omega 3

ogle: yarım kırmızı erık
1 kase yogurt
1 avuc tuzsuz yerfıstıgı

akşam: 2 fırında cupra(evde kımse balık yemeyınce,ikisi de bana kaldı:KK1:)
1 tbk yesıl salata

spor: 40 dk pılates
25 dk leslıe 2 mıl

sıvı:1,5 lt falandır ancakk

bırazdan cok hamarat bır arkadasa oturmaya gıtcez.ama hıcbısı yemıycemmm:KK19::KK19::KK19::KK19:

iyi akşamlar kızlarrrrr

menümü yazıyorum hemennnn

1. öğün

2 yumurtadan menemen
peynir-zeytin
dereotu-maydonoz-nane
elma
çay

2. öğün

mercimek çorbası
yoğurtlu ıspanak
1 lokma pişmaniyee:26::26:

regl olucam kızlar 1 lokmacık yiyiverdimm:44:

bugün daha spor yapamadım 8 gibi başlarım artık :KK8::KK8: ardından duş ve sonrası bitki çayı :nazar::nazar:

gecmıs olsun strawberryy:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

bugun de spor yapma yada hafif tempoda yürü istersen,kendımı zorlama...

ne zor yaa,her ay boyle sıkıntı çekmek:KK50::KK50:

teşekkür ederim canıımm :)) hafif tempoda yürücem canm çok zorlanırsam da bırakırım öyle 1 sa diye kasmıcam .. evet hadi evdeyken olursan ilaç alırsın yatar uyursun fakat dışarda olunca felaket oluyor.. üni-ev arası 1 sa 10 dk.. o kadar saatte ayakta nasıl geldim bilmiyorum yani..

kızlar bir şey soracağım. papadiya'nın posta kutusunda sorun mu var? 2 seferdir yolladığım mesajlara yanıt vermiyor da merak ettim bilen var mı diye. forumdan da yazdım hadi dedim onu görmemiştir ama mesajları da yanıtlamayınca size sorayım dedim.

Mesaj kutusu dolu olabilir mi ?
Gidiyor mu mesaj emin misn ?
Mesaj kutusu dolu diye bir uyarı gelmiyorsa problem yoktur muhtemelen.

selam canim..ben 2 hafta olacak..ilk haftada 2 kilo birden gitti derken küt diye durdu bende anlamadim...kacamak filanda yapmadim..

ama kisaca benim hikayemi anlatacak olursam; bundan 3 ay öncesine kadar gayet iyiydim kilo yönünden..bu kadar bilincli degildim saglikli beslenme konusunda ve bilmeyerek tüm yemeklerimi tere yagli yapiyordum hep
:KK1: hamur isleri filanda cabasi...

derken nerden esti bilmiyorum saf meyve suyu icmeye basladim..öyleki günde 1 litre icmeye basladim..nerden biliyim bu kadar zararli oldugunu...meyve sekerinin oldugu gibi vucuda yag olacagini!

düsündüm ya okadar tere yagi ye hamur ye börek yap gözleme yap ye kilo alma...ama meyve suyundan 2 ayda 5 kilo almisim...

gec uyandim anliyacaginiz...ve bel kenarim kalinlasti... ve simdi yaptigim bu hatayi telafi etmeye calisyorum...

benim evimde merdivenler var evin icinde yani...63 basamak merdiven..yediklerimi eritiyordum is yaparken önceden..ama meyve suyunu abartip asiriya kacinca kilo alimi meydana geldi...

simdi hem bilinclendim bu basima gelen tecrübe sayesinde hemde ugarsi veriyorum suan 5 kilodan kurtuluyum diye..hair baslamisken bari tam gitsin 7 kilo diye düsündüm
:KK52::KK52: tabi yapabilirsem... o yüzden suan daha fazla arastiriyorum herseyi..eskik vitaminleri mineralleri tamamlamaya calisiyorum...

ve suana kadar ögrendigim seyler; omega 3,keten tohumu,kalsiyum,demir, cinko, kisacasi eksik ne var diye düsünüp takviye yapiyorum ayriyetten...sizlerlede paylasmak istedim..

Cünki bazi arkadaslarin kilo verimi durmus...ve demin bir arkadasta yayinlamis canan hocanin cevabini..cevap yine manidar..vucudunuzdaki demiri ölctürün demis soru soran kisiye..
bende kendimce arastiriyorum iste
:KK34::KK34::KK34:

Kısa sürede aldığın kilolar olduğundan şanslısın.
Erken varmışsın farkına.
O yüzden gider sıkma canını.
1 hafta durmuş o da olur o kadar.
Ama tabi yine de vücudumuzdaki eksikliklerin farkına varmamız güzel bir şey.
Her gün mü tartılıyorsun ?
O yüzden moralini bozup veremiyor da olabilirsin.

canm bugün de yaparsam 12 gün aksatmadan yapmış olucam.. vücudum bu tempoya çok alıştı.. dünden önceki gün yapmıcaktım mesela acayip sıkıldım gittim yaptım yne.. spor hakikaten ruhuma iyi geliyor.. bide spor yapmaya başladığım günden beri deliksiz ve kaliteli uyuyorum bu benim çok özlemini çektiğim bişey.. inan kötü etkilemez yanii :) zaten bugün durumum nedeniyle hafif tempoda yürücem ..

O konuda tamamen haklısın.
İnsan kendini çok daha iyi hissediyor.
Kendini zorlama diye demiştim ama hafif tempoda bir yürüyüş aksine rahatlatır da.
ben o akdar kötü geçirirdim ki regl dönemlerini ilacın da etkisi var muhtemelen ama sporun da çok var ve gayet rahatım.
Hafif bir halsizlik oluyor ilk gün o da geçiyor ..

bugunku menum:
kahvaltım:
2 rafadan yumurta
2 kk peynır
7 zeytın
1 kase yogurt+yogurt kaymağı
5 cevız
domates
1 kuru kayısı
3 omega 3

ogle: yarım kırmızı erık
1 kase yogurt
1 avuc tuzsuz yerfıstıgı

akşam: 2 fırında cupra(evde kımse balık yemeyınce,ikisi de bana kaldı:KK1:)
1 tbk yesıl salata

spor: 40 dk pılates
25 dk leslıe 2 mıl

sıvı:1,5 lt falandır ancakk

bırazdan cok hamarat bır arkadasa oturmaya gıtcez.ama hıcbısı yemıycemmm:KK19::KK19::KK19::KK19:
:KK52: Helal yeme kız ,ucuncu gıdısınde ancak anlar senı hamarat arkadas ,ben laf dınlıyorlarsa Karatay Dıyetı nı anlatıyorum kalkıncaya kadar :KK52:

İnternetten alışveriş yapmak bir süre sonra hastalık oluyor.
İnsan boş duramıyor ya.
Sürekli bir şeyler bakıyor.
Çok iyi biliyorum :KK1:

bağımlılık yapıyor o ben de aldım 2-3 kere l.m..g.'dan:KK1:

yaz canim haftaya falan yaparim mutlaka...

Gülcüm ya 6 saat ev isimi???:KK53::KK53::KK53::KK53: One kiz bahar temizligimi yaptin...:KK52::KK52: Maasallah...senin ev bal dök yala olmustur valla...

Bende internet alisveris manyaklarindan biriyim. Bir cok seyi internet üzerinden aliyorum.
Helede eve gelen o kargolari acmak baska büyük bir zevk veriyor bana.:KK16: Dedim ya manyagim :KK52::KK52::KK52:
Saka bir yana bizim kargocuda artik benim cocuklarimin filan ismini biliyor..
aynen öyle bağımlılık gibi ama internetten yapmasam dışarı çıkınca yine yapıyorum arada abuk sabuk şeyler aldığım olmuştur ama daha akıllandım şimdi :KK1:
kredi kartını bir müddet uzak tutmayı denedim o da olmuyor bir gün dururum elbet diye ümit ediyorum :KK1:
selam kızlar bugün çok kötü bir gün geçirdim...
1.öğünüm : yumurtasız karatay kahvaltısı.. sabah regl oldum midem çok bulandı.. dün çok erken bitrmiştim yemeğimi o yüzden sabah karnım korkunç açtı.. bulantımı bastrmak için iki dilim ekmek yedim.. ağrı artınca hocadan izin alıp eve geldm..otobüste kusacaktım zor tuttum kendimi eve gelir gelmezde midemde ne varsa çıkardım.. :KK43: bu öğünü saymayın yanii...
2.öğün: 1 kase tarhana çorbası +2 küçük tabak etli nohut+ bol yoğurt 7-8 gibi de süt içerim mutlaka...
aakşama doğru ağrım azalır spor yapıcam yine 1 sa..
canımm çok geçmiş olsun bu regl çekilcek çile değil valla her ay her ay dikkat et kendine dediğin gibi hafif bir spor daha da rahatlatıyor özellikle regl dönemi yemene içmene de dikkat et zaten bayağı bir kayıp yaşıyoruz :KK1:

bugün yediklerimi yazayım

1.öğün:
2 haşlanmış yumurta
2 küçük salatalık
1 küçük domates
3 zeytin
1 dilim peynir
omega 3

2.öğün:
1 kase domatesli şehriye çorbası
1 kase kereviz salatası
birkaç tane balık

spor:4 km yürüdüm
sıvı:1,5 lt kadar su,birazdan form çayı içerim

Mesaj kutusu dolu olabilir mi ?
Gidiyor mu mesaj emin misn ?
Mesaj kutusu dolu diye bir uyarı gelmiyorsa problem yoktur muhtemelen.

Kısa sürede aldığın kilolar olduğundan şanslısın.
Erken varmışsın farkına.
O yüzden gider sıkma canını.
1 hafta durmuş o da olur o kadar.
Ama tabi yine de vücudumuzdaki eksikliklerin farkına varmamız güzel bir şey.
Her gün mü tartılıyorsun ?
O yüzden moralini bozup veremiyor da olabilirsin.

O konuda tamamen haklısın.
İnsan kendini çok daha iyi hissediyor.
Kendini zorlama diye demiştim ama hafif tempoda bir yürüyüş aksine rahatlatır da.
ben o akdar kötü geçirirdim ki regl dönemlerini ilacın da etkisi var muhtemelen ama sporun da çok var ve gayet rahatım.
Hafif bir halsizlik oluyor ilk gün o da geçiyor ..
Reglı donemınde vucut kendını korumaya alıyormus,bu donemde kas aldırmak cok acı verır mesela,guzellık salonları bu donemde ıslem yapmayı tercıh etmezler,reglı haftamda kılo vermıyorum.Bol su tuketmeye calısıyorum.

Reglı donemınde vucut kendını korumaya alıyormus,bu donemde kas aldırmak cok acı verır mesela,guzellık salonları bu donemde ıslem yapmayı tercıh etmezler,reglı haftamda kılo vermıyorum.Bol su tuketmeye calısıyorum.

Kas aldırmak kesinlikle doğru.
Cilt çok hassaslaşıyor ama ben regl döneminde metabolizma hızlandığı için daha çok kilo verildiğini düşünüyorum.
Sadece ödemden dolayı bunu o dönem de değil de sonrasında görüyoruz tartıda.
bu arada sen cumadan cumaya mı tartılıyorsun?

bugün yediklerimi yazayım

1.öğün:
2 haşlanmış yumurta
2 küçük salatalık
1 küçük domates
3 zeytin
1 dilim peynir
omega 3

2.öğün:
1 kase domatesli şehriye çorbası
1 kase kereviz salatası
birkaç tane balık

spor:4 km yürüdüm
sıvı:1,5 lt kadar su,birazdan form çayı içerim
Tebrıkler guzel yurumussunuz :KK71:

sabah:1 yumurta
4parmak kadar sucuklu,kaşarlı tost:KK17:(eşime yapmıştım,eşim acele çıktı ,memlekete gitti,bende kimse yemez diye yedim:KK57:)
öğlen:1kase tarhana çorbası
2kk tahin helvası:KK57:(regl oldum ,olacağım:KK1:)
akşam:1tavuk but tavada yağsız pişirdim....
1hurma:KK17:
bugün kaçamaklarla doluyum...:KK19:
loxandranın rüyasına gireceğim:KK1::KK1::KK1:

X