Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Selam canım
Yeğenin için hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.
Güle güle kullan kabanını,valla ben L de kalsam da o ka üzülmem
önce hedefleri küçük tutalım sonra büyütürüz

Canim bende iki gündür karnibahar haslama yedim. O yüzden bu gün farklilik. Sama afiyet seker olsun canim. Sonucu alinca yazarsin.

merhaba canım karnabahar çok hoşuma gitti istersen tarifini de yazarım

Karatay Dıyetı yapan kızlar.......2. Öğün(ogle):Bır lahmacun,bır kozlenmıs patlıcan,bır bardak ayran,yarım lımon,taze nane... 2 kasık asure,bıraz kısır ,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2fıncan Turk kahvesı

Spor: 6 saat ev ısı yaptım , az yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

Eklentiler

• $a124..jpg
    22,1 KB · Görüntüleme: 62
  • $a123.jpg
    30,9 KB · Görüntüleme: 67

ben alışverişin her türlüsüne bayılıyorum internetten sürekli birşeyler alma modundayım 2 gündür evde yoktum yine kargolarım gelmiş kargocu arıyor yakınlardaysan bırakayım diye akraba gibi olduk artık

menümüde yazayım aklımdayken
sabah 3 yumurtayla melemen yaptım (yumurtalar minnacıktı )

öğlen 3 çiğköfte biraz barbunya ve ezme salata

omega 3 üm bitti yarın alacağım umarım

İnternetten alışveriş yapmak bir süre sonra hastalık oluyor.
İnsan boş duramıyor ya.
Sürekli bir şeyler bakıyor.
Çok iyi biliyorum

bağımlılık yapıyor o ben de aldım 2-3 kere l.m..g.'dan

Son düzenleme:
Canim bende iki gündür karnibahar haslama yedim. O yüzden bu gün farklilik. Sama afiyet seker olsun canim. Sonucu alinca yazarsin.

merhaba canım karnabahar çok hoşuma gitti istersen tarifini de yazarım

yaz canim haftaya falan yaparim mutlaka...

Gülcüm ya 6 saat ev isimi??? One kiz bahar temizligimi yaptin... Maasallah...senin ev bal dök yala olmustur valla...

Bende internet alisveris manyaklarindan biriyim. Bir cok seyi internet üzerinden aliyorum.
Helede eve gelen o kargolari acmak baska büyük bir zevk veriyor bana. Dedim ya manyagim
Saka bir yana bizim kargocuda artik benim cocuklarimin filan ismini biliyor..

Tiroit bezi yetmezliği olmadığı halde kilo vermeye çalışan kişilerde belirli bir kilo verdikten sonra kilo kaybının azaldığı veya durduğu bir dönem oluşur. Bu durum vücudun kendini koruma mekanizması olarak bilinir. Vücudumuz daha fazla kilo verilmesine direnç göstermeye başlar. Bu direnç tiroit hormonlarının azalmasıyla olabildiği gibi bazı başka hormonların salınmasının artması ile de oluşuyor. Bu gibi durumlarda Omega-3 alımını artırmak kilo vermede faydalı olabiliyor. Omega-3 yağ asitleri tiroit hormonlarının hücrelerdeki etkisini artırmaktadır. omega-3 için ise en iyi kaynak balık ve ceviz.

Bazı vitamin ve minerallerin eksiklikleri de kilo vermeyi engelliyor.

Selenyum,krom,çinko,kalsiyum ve magnezyum bunlardan bir kaçı. Uğraşlar sonucu kilo verememiş kişiler de eksiklikleri düşünülebilir. Zayıflamayı az yemek olarak düşünen kişiler yukarıda saydığım vitamin ve minerallerden yoksun kalacaklardır inanın. az yemek degildir kilo vermek...vucudun ihtiyaci olan vitamin ve mineralleri alarak beslenmektir...

evet kizlar bu yaziyi okudum netten..dr ahmet gürapaydin yazmis..diyetisyenimis kendisi...benim dikkatimi ceken sey az yemeye spor yapmaya ragmen kilo veriminin durmasi halinde omega 3 alimini artirmaktan bahsediyor... canan hocada kenan ercetin gözle 60 dakikada buna benzer bir örnek vermisti...yapilan bir testte hastalara asiri omega 3 takviyesi yapildi normali degil yüksek dozda yapildi ve sonuc olarak kilo verdiler karacgire yaglanmalari giti kalp damar düzeldi diye aciklamisti hocada...

simdi düsünüyorum aceba omega 3 alimini cogaltsami diye
cünki ben zaten omega 3 kaynagi olan somonu cok severim

tabletidemi artirsam aceba....cünki yapilan aciklamlar mantikli..kalsiyum,demir vitamini omega 3 yani tüm esiklikleri gideriyimde bakalim sonuc farkedermi

selam kızlar bugün çok kötü bir gün geçirdim...
1.öğünüm : yumurtasız karatay kahvaltısı.. sabah regl oldum midem çok bulandı.. dün çok erken bitrmiştim yemeğimi o yüzden sabah karnım korkunç açtı.. bulantımı bastrmak için iki dilim ekmek yedim.. ağrı artınca hocadan izin alıp eve geldm..otobüste kusacaktım zor tuttum kendimi eve gelir gelmezde midemde ne varsa çıkardım.. bu öğünü saymayın yanii...
2.öğün: 1 kase tarhana çorbası +2 küçük tabak etli nohut+ bol yoğurt 7-8 gibi de süt içerim mutlaka...
aakşama doğru ağrım azalır spor yapıcam yine 1 sa..

canm paylaşımın için teşekkürler... çok doğru bencede .. ben ne zaman az yesem kilom duruyor.. mesela o gün bol bol yemişsem ertesi gün tartı daha az geliyor çok yaşadım bunu... bnm şu an yine durdu.. sabrediyorum bkalım düşer inş..

Teşekkür ederiz bilgiler için.
Aslında olabilir uzun süreli bir kilo verimiyse arttırmak iyi olabilir.
Ne zamandan beri durdu ?

Geçmiş olsun.
Dikkat et kendine, üşüttün falan mı acaba ?
Bir nane limon iç iyi gelir.
Nazar değiyor nazar topiğimize ..

Esya cok kaldır ındır ısım cok oluyor Japonlara bayılıyorum bombos evlerde yasıyorlar

geçmiş olsun canım şimdi nasılsın?

kızlar bir şey soracağım. papadiya'nın posta kutusunda sorun mu var? 2 seferdir yolladığım mesajlara yanıt vermiyor da merak ettim bilen var mı diye. forumdan da yazdım hadi dedim onu görmemiştir ama mesajları da yanıtlamayınca size sorayım dedim.

Karbonhidrati sebze yiyerek de alabilirsiniz. Havuc salatasi, buharda pisirilmis balkabagi v.s. Spordan sonra, bir bardak sut icebilirsiniz. Spordan sonra icilen sut cok faydalidir. Hem protein, hem de karbonhidrat icerir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…