Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar benide çizelgeye ekleyin..şu an kilo 79 hedef 60 boy 164..
günlük sıvı 3 litre
bugunku menum
kahvaltı
7-8 çiğ badem
biraz peynir
7 zeyitn
3 kuru kayısı
2 yumurta sarısı

öğlen
1 kase müslili mısır gevreği

akşam
1 tabak ıspanak
1 kase müslili mıısr gevreği

canim loxandra aciklamis cizelgeyi...kendin yapabilirsin resimlerle aciklamis...http://www.kadinlarkulubu.com/kk-yo...yeni-eklenti-kilo-cizelgesinin-eklenmesi.html sifre kismi var istedigini yaz sana kalkmis..en sonundaa da cikan linki profilindeki likn bölüme yapistir bu kadar:)) anlamadiklarimi ben googleden ceviriden bakip doldurdum bosluklari:))

loxıcım sus deme aynen bende verıyo gıbı degılım hatta kendımı şiş hıssedıyorum bugunde beyaz lahana cıgden pırasa ve yesıl mercımeklı yogurt yedım onlarmı sısırdı bılmıyorum ama
bana en az 2kılo almısım gıbı gelıyo bu sıslık yuzunden oysakı hıc kacamak falan olmadı sabah tartılsammı dıye dusunuyorum demınden berı:26::26::26::26:
ya niye bilmiyorum ama pırasa insanı mahvediyo müthis şişlik yapıyo gaz yapıyo ona bağladım ben bu durumunuzu

arkadaşlar 1. kitapta bulgur için 2-3 yemek kaşığını geçmemek lazım deniyor diye dolmalarımızı bile mümkün olduğu kadar az bulgurlu yaptık hep hatırlarsınız.ama sonradan hocanın röportajlrında veya tv lerde bulgura hiç bir şey demediğini farkettim.mesela dünde gülben programını izledim netten sanırım lixicim paylaşmıştı :KK16: bir kadın telefonla bağlandı programa,akşam et,yoğurt salata,1 tabak bulgur yiyorum dedi,örnek menüsü olarak.ve hoca bulgur 1 kase çok filan demedi.zaqten önündeki masada yenmesini önerdiği yiyecekler vardı içinde bulgurda vardı.yani çiğ köfte,mercimek köftesi vs. yediğimizden kaçamaktan saymamız anlamsız oluyor bu durumda ki zaten ben artık kaçamaktan saymıyordum.
Bir de hocanın bana verdiği cevaptan bizim bu ufak tefek kaçamaklarımızı önemsemediğini farkettim.herkes vücudunu kendisi tanıyıop ona göre beslenecek diyor.yaşamın genelinde sağlıklı beslenirsek,arada sırada yediğimiz sağlıksız şeyler absorbe oluyor.Bence de çok mantıklı bu durum.Şahsen ben kendimi çok sıkarak yaşayamam sürekli.Nefes alamazsam boğulurum :KK34:
işte bu yüzden de bana çok uygun ve sağlığım için çok çok iyi bu diyet.İyi ki bu diyete başlamışım,öncesinde dukan filan düşünmüştüm.Allah razı olsun hocamızdan :KK16:
ya bu bulgur konusu bende de hiç net değildi canan hocaya sordum dolmaları falan bulgurla yapın dedi.2-3 yemek kaşığını geçmeyin diye bir cümlesi var kitapta ama sanırım o bulgur pilavı için söyleniyo ben yemeğime kattım bugün afiyetlede yedim senin bu yazından sonra...

Ben yeniden geldimmm uzun zaman once diyete baslamis ama sonradan saglik sorunlarim yuzunden ara vermistim 1 hafta once kitabi tekrardan okuyarak diyete basladim. Bu gunden sonra her gun girip neler yedigimi yazacagim dayanamayip iki gun once tartildim 1 kilo gitmisti bakalim devam ettikce devam edecegim. Simdilik tek zorlayan 7 den sonra hic bir sey yiyememek :) bu arada kitapta et olarak dogal beslenmis hayvanlarin eti yenmesi gerek deniyor koy yumurtasi bulmam kolay ama eti nasil bulacagim bilemedim :KK43: Siz nereden buluyorsunuz kasaplar ne kadar guvenilirdir?

ya niye bilmiyorum ama pırasa insanı mahvediyo müthis şişlik yapıyo gaz yapıyo ona bağladım ben bu durumunuzu

moralcım tsk ederım valla moral oldu bu.hemde ben ıkı gundur pırasa yıyorum sabahta lahana yemıstım yesıl mercımek falan hepsı bırden sısırdı sanırım sabaha normal uyanırım ınsallah senın nasıl gıdıyo

Bugünkü menüm:

1 yumurta+½ yumurta beyazı (kk haşlanmış)
6 ad yeşil zeytin (tuzunu mutlaka alıyorum suda bekleterek ve yağlamıyorum)
1-1.5 kk tulum-beyaz karışık (tuzlu ve tam yağlı.kahvaltıda aldığım tek tuz)
1 dilim kızarmış kepek ekmeği+ üzerine az krem peyniri
2 fincan şekersiz çay

öğlen:
1.5 kase bulgur pilavı (kepekli kara bulgur)
1 kase yoğurt
2 dal t.soğan
birkaç parça domates
3-4 şekersiz çay

akşam:
küçük bir parça tavuk (sanırım 1/4 baget kadardır)
1 ad. mandalina
7-8 ad. badem+4 ad. fıstık
3-5 ad. balık kraker :KK17:

tarçınlı kahveli süt

ince bir dilim meyveli pasta (itiraf.com :KK17: komşumun d.günü bugün,pasta kesmişler eşiyle aralarında bize de getirmiş.Yine nefsimin kurbanı oldum :KK17: )

üşenmezsem leslie 2 mil yapıp öyle yatmayı düşünüyorum,pastayı atıp leptini çalıştırmam lazım:KK8:

Ben yeniden geldimmm uzun zaman once diyete baslamis ama sonradan saglik sorunlarim yuzunden ara vermistim 1 hafta once kitabi tekrardan okuyarak diyete basladim. Bu gunden sonra her gun girip neler yedigimi yazacagim dayanamayip iki gun once tartildim 1 kilo gitmisti bakalim devam ettikce devam edecegim. Simdilik tek zorlayan 7 den sonra hic bir sey yiyememek :) bu arada kitapta et olarak dogal beslenmis hayvanlarin eti yenmesi gerek deniyor koy yumurtasi bulmam kolay ama eti nasil bulacagim bilemedim :KK43: Siz nereden buluyorsunuz kasaplar ne kadar guvenilirdir?
hosgeldın canım.hergun burda olman paylasımda bulunman cok faydalı olur.ben kendı adıma yumurtayıda etıde tavuguda maalesef hocanın bahsettıgı gıbı dogal bulamıyorum :KK43:((

morelinizi bozmayin arkadaslar...yola devam..banada veremiycekmisim gibi geliyor cünki bu yeme sekline adapte olduk normal geliyor artik bize...kilo verirken illa zorlanmamiz lazim eziyet aci cekmemiz lazimya hani :)) ama bu yeme seklinde öyle degil! rahat oldugu icin aceba veremiycekmiyiz diye bir endise var herkeste dogal olarak.. cünki rahatiz ac degiliz o yüzden bu endise normal..

bu arada cok dikkat ettim bazi arkadaslarin menüsüne; bulgur pilavi,hurma,incir vs. gibi seyler var yada muz...ben karatayin kitabini henüz temin edemedim...okuyamadimda..tek bir hurmadaki karboonhidrat sadece 1 günlük karbonhidrat ihtiyacimizin tamamini kapliyor zaten...yani bunlar kitapta varmi?? ben kitabi okumadigim icin yanlisim varsa düzeltin...bana yokmus gibi geliyor...günlük karbonhidart ihtiyaci 70 mg..sirf birtane hurmada var zaten okadar öyle biliyorum yani...yanlisim varsa lütfen düzeltin..kitaptami yazyior? yada yesil mercimek kirmizi mercimek tahillar ayni sekilde karbonhidrat deposu! ekmekle pek farki yok! kitabi bilmiyorum eksiklerimi yada yanlislarimi düzeltirseniz sevinirim...

bu arada bende cizelge yaptim kendime:))

Aslinda kitapta dogal beslenme ve GI ye gore beslenmeden bahsediliyor yani hurma diye birsey yok ben okumadim ama genel olarak meyve sekeride zararli oldugu icin tavsiye edilmiyor. Hurmanin GI si 103 kesinlikle yasaktir.

Son düzenleme:
hosgeldın canım.hergun burda olman paylasımda bulunman cok faydalı olur.ben kendı adıma yumurtayıda etıde tavuguda maalesef hocanın bahsettıgı gıbı dogal bulamıyorum :KK43:((

Aslinda sarkuterilere gidip koy yumurtasi ararsan bulabilirsin ben bu konuda sansliyim pazarda her kosede bulmam mumkun yinede guvendigim kisiden aliyorum ama tavuk ve et konusu cok dusundurucu:KK43:

önerileriniz için teşekkürler :KK16: yarın çerezimi de yanımda götüreceğim :KK1: ama bu akşam maalesef ayranla yetinemedim :KK50: öğlen sadece salata ve çorba tüketmiştim eve geldiğimde çok çok açtım bir gün önceden kalan kabak yemeğini ısıttım eşime de tavuk suyuna fesleğenli bulgur pilavı yaptım bir de yanına kocaman sirkeli limonlu sarısaklı salata yaptım ama kabak yemeğinin tadı tuhaf olmuştu o yüzden sadece salata ve 1 yemek kaşığı bulgur pilavı yedim saat 8 buçukta bitti yemeğim :KK50:

sonrasında da hiç oturmadan ütü ve temizlik yaptım şu anda saat burada 12 yeni oturabildim...az da olsa geç yemek yemiş olmayı hareket ederek telafi ettim diye düşünüyorum :KK1:

yarın akşam arkadaşa davetliyiz bize peynir eritecekmiş biz de sebzeleri o peynire daldırıp yiyecekmişiz :KK1: bana uyar dedim :KK1:

ben de bugün eşimi alışverişe yolladım bir sürü cips almış bir de gofretler :KK47: :KK47: yemekten sonra açtı kolayı, cipsleri de koydu bir çanağa çıtır çıtır yedi...daha hala bu saatte canı tatlı istiyormuş acaba bir de gofret mi yeseymiş :KK47: mübareğin adamı bu kadar yiyor kilo almıyor ben böyle yesem demek 10000 kilo olucakmışım :KK47:

ya benimki de öyle... iste eger kari koca yapilirsa daha iyi oluyor ama biz seninle bu konu da cok sanssiziz :KK50::KK50: yaa az önce baktim pantolonu biraz daha bollasmis.. ya ben yapiyorum diyeti bu veriyor kiloyu yaaaa.... varya o karsinda yiyince diyorsun adaletsiz dünya, kociiiiisss bi tane de bana verseneee :KK17:

çok guzel menu canım.afiyet olsun.

sporla aran nıye yok? bak sana leslıe nın 2 mıl evde yuuruyus programının lınkını vereyım,bır ızle,hıc zorlamıyor ınsanı,yapması da cok keyıflı,yarım saat suruyor

http://www.kadinlarkulubu.com/spor-gorsel-paylasim/320949-leslie-sansone-yuru-incel-programi.html

ne demek yıycemmm,:KK57::KK57::KK57:doverım valla,cips de çiko da yemıyoruz.hadı kendını oyalayacak bırsey bul,ya da bir tarcınlı süt yap kendıne:nazar::nazar:

unuttun gitti:KK33:

ben kaçar kızlar,çocuklar uyumusken pılatesımı yapayım.
inş ebru abla fazla yormaz beni:KK9::KK9::KK9::KK9:

ayyy ben de platis yapiyorum ama cok bastayim henüz.. daha üstüne durma asamalari yani.. ama gercekteeennnn esneyip bi rahatlik veriyor... seyyy cikolata konusunda bi itirafim olcak...

aynen ilk basladim dedigim günün aksami elinde 3 cesit cipsle geldi. Aralarinda benimde en sevdigim vardi.
Bazen inadina yapiyor gibi geliyor. kayinvalidem elinde cikolatali pastalarla geldi diyet yaptigimi duyunca.
Bana inat yapanlara bende inat yapiyorum yemiyorum. :21:
ve insan nefsine hakim olunca inan kendini cok daha iyi hisediyor.

ya evet... almis gelmis hem de sosuyla birlikte dedim yuh artik... bak diyor bu cesit yeni cikmis... :KK53::KK53::KK53::KK53: valla tebrik ediyorum seni.. :KK42::KK42::KK42::KK42::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: egerki öyle bi durumda tutuyorsan kendini sen zaten basarmissin demektir...

ya benim bi itirafim olacaaakkk kizlarrr..... ben az önce kaynanamlara gittim yaaaa, orda cips de yedim cikolata da... hatta köfte vardi yemek yediler su saatte, ama ona karsi koydum.. yalniz cay gelince dayanamadim.. bilmyiorum ne kadar yedim :KK17::KK17::KK17::KK17::KK17: kizabilirsiniz bana, hakettim ben....:KK14::KK14::KK14::KK14:

canan hocayi bilmeden 1 ay kadar önce karbonhidratlari arastiriyordum...ve karbonhidrat diyetini bulmustum ve cok mantikliydi ...ve tabiki yiyeceklerdeki karbonhidrat degerlerini ögrenmistim...

yumurta balik et köfte tavuk vs..bunlardan dilediginiz kadar yiyin diyordu...daha varda ben sayamadim simdi Hepsini:))

kilo alma sebebinin karbonhidratlar yani sekerler unlar unlu gidalardan tahillardan oldugunu yaziyordu...canan hocanin verdigi yemek listesiyle birebir ayni hersey...günlük ihtiyac 70-75 mg karbonhidrattmis...biz fazla alincada vucut depoluyor diyor...

karbonhidrat diyeti diye yazip arastirdiginizda size cizelegeyi gösteriyor..neleri yemeniz gerekir neleri yememeniz gerkir diye...

o yüzden hangi yiyeceklerde ne kadar karbonhidrat var az cok biliyorum ve bunlarin hic birinide canan hoca tavsiye etmiyor zaten kitabinda...

ayriyetten soruyorlar hocaya ama hoca ses etmiyor kendin bilirsin dercesine...zaten kadin cokta göze batii su aralar...aama karbon hidrat diyeti ile canan hocanin yiyebilirsiniz dedikleri ayni...tek fark var..canan hoca 3 ögün yiyin diyor dogal olanlari alin diyor...ama yeyin dedikleri seyler ayni yani...

o yüzden incir ve hurma gibi meyvelerde asiri miktarda karbonhidrat var...yani 1 küp kesme sekerde 12 mg karbon hidrat var..70 mg günlük ihtiyacimiz...yani 6 küp kesme sekeri caya kahveye atsaniz bir günlük olayi tamamliyorsunuz zaten ve geri kalan yedilerimizde depolaniyor yeniden...

ben bu kurallari bilen birisiyim ama ona ragmen dün kalkip yesil mercimek yedim bilerek ilk defa yedim... catalin ucuclada tahin helvasi aldim..yine bilerek..ve sabah kalktigimda 500 gr fazlaydim tatrtildigimda...sasirmadim morelimde bozulmadi..cünki ikiside asiri karbonhidrat yüklüydü bilerek yemistim..

halbuki onun yerine köfte salata yeseydim yada ne biliyim tavuk et yeseydim kilom eskisi gibi kalir degismezdi...

kisacasi demek istedigim sey su arkadaslar...karbonhidrat cizelegesine bakin..hangi yiyecekte ne kadar karbonhidrat var diye...ve böylelikle bilirsiniz neden ne kadar yiyiceginizi!! hani sunu yiyebilirmiyim yiyemezmiyim gibi sorularda cevaplanmis olur...demin hurmayi sordum cünki hurma karbonhidrat deposu canan hoca hadi yiyin bunu diyemez desede belki haftada 1- yada 2 tane yiyin diye bahseder sanirim..bulgur mercimek tahillar ekmekten farki yoktur...ha ekemk yemisiniz ha da oturup 1 dlu tabak bulgur yada mercimek yemisiniz...aynidir bunlar..benim bildiklerim bunlar...sizde eger bildiklerinizi paylasirsaniz sevinirim ...yanlislarimizi düzelterek devam edersek hedefe daha kolay variririz..herkese sevgiler...

morelinizi bozmayin arkadaslar...yola devam..banada veremiycekmisim gibi geliyor cünki bu yeme sekline adapte olduk normal geliyor artik bize...kilo verirken illa zorlanmamiz lazim eziyet aci cekmemiz lazimya hani :)) ama bu yeme seklinde öyle degil! rahat oldugu icin aceba veremiycekmiyiz diye bir endise var herkeste dogal olarak.. cünki rahatiz ac degiliz o yüzden bu endise normal..

bu arada cok dikkat ettim bazi arkadaslarin menüsüne; bulgur pilavi,hurma,incir vs. gibi seyler var yada muz...ben karatayin kitabini henüz temin edemedim...okuyamadimda..tek bir hurmadaki karboonhidrat sadece 1 günlük karbonhidrat ihtiyacimizin tamamini kapliyor zaten...yani bunlar kitapta varmi?? ben kitabi okumadigim icin yanlisim varsa düzeltin...bana yokmus gibi geliyor...günlük karbonhidart ihtiyaci 70 mg..sirf birtane hurmada var zaten okadar öyle biliyorum yani...yanlisim varsa lütfen düzeltin..kitaptami yazyior? yada yesil mercimek kirmizi mercimek tahillar ayni sekilde karbonhidrat deposu! ekmekle pek farki yok! kitabi bilmiyorum eksiklerimi yada yanlislarimi düzeltirseniz sevinirim...

bu arada bende cizelge yaptim kendime:))
muz yenebiliyor canım, çoğu meyve yenebiliyor ama öğün yerine geçiyor yanında az badem veya cevizle.
bunu hoca doktor sitesinde sorulara cevap olarak yazmış.

hurma yok sanırım, ama ölçülü yedikten sonra bişey olmaz.
tatlı ihtiyacı tuttuğunda pasta çikolata gibi katkılı şeyler yiyeceğimize hurma incir en iyisi.
sağlıklı çünkü.. benim bu diyetten anladığım şey doğal ve katkısız olanı yememiz gerektiği.
regl den ötürü tatlı krizi varsa sabah saatlerinde hurma yemek, sporu da ihmal etmemek..
tabi bunlar benim vardığım sonuçlar:nazar:
kızlar benide çizelgeye ekleyin..şu an kilo 79 hedef 60 boy 164..
günlük sıvı 3 litre
bugunku menum
kahvaltı
7-8 çiğ badem
biraz peynir
7 zeyitn
3 kuru kayısı
2 yumurta sarısı

öğlen
1 kase müslili mısır gevreği

akşam
1 tabak ıspanak
1 kase müslili mıısr gevreği

canım hazır katkılı ürün yemek yok bu diyette.
o müslinin içindeki toksitleri atmamız haftalar sürüyomuş

muz yenebiliyor canım, çoğu meyve yenebiliyor ama öğün yerine geçiyor yanında az badem veya cevizle.
bunu hoca doktor sitesinde sorulara cevap olarak yazmış.

hurma yok sanırım, ama ölçülü yedikten sonra bişey olmaz.
tatlı ihtiyacı tuttuğunda pasta çikolata gibi katkılı şeyler yiyeceğimize hurma incir en iyisi.
sağlıklı çünkü.. benim bu diyetten anladığım şey doğal ve katkısız olanı yememiz gerektiği.
regl den ötürü tatlı krizi varsa sabah saatlerinde hurma yemek, sporu da ihmal etmemek..
tabi bunlar benim vardığım sonuçlar:nazar:

canım hazır katkılı ürün yemek yok bu diyette.
o müslinin içindeki toksitleri atmamız haftalar sürüyomuş

aynen katiliyorum sana bende ayni fikirdeyim...herseyin dogal olani saglikli ve dogrudur...ama iste miktarini ayarlamak önemli...bir hurmadadaki miktar günlük ihtiyaci karsiliyor sirf...yada masum gözüken bir elma 16 mg iceriyor...dedigin gibi meyvalardan abartamayacak sekilde ama ögün olarak yiyin diyor hocada...

ben burdaki arkadaslara yardim amacli karbonhidrat listesine bakarlarsa neyden ne kadar yemeleri gerektigini az cok bilirler diye yazdim..cünki bende yerken bakiyorum o listeye...hesaplamasida kolay hem:)) benim isime yariyor acikcasi...iste canan hocayla bu cizelge hersey ayni...tek farki yumurtanin dogal olani etin dogal olani diyor canan hoca..tatlininda dogal olani diyor...temel fikir ayni..ama uygulama farkli...INSALLAH bir an önce kurtuluruz kilolardan...

zaten ideal kiloma gelince ekmek haric yine pilavimi filan yerim yani yada mercimegimi fasulyemi..:)))ama iste o kiloya gelene kadar uzak durmamada fayda var...herkese kolay gelsin..

canım bulgur serbest ama miktarı tabiki önemli 1 tabak bulgur yersen olmasz bence hoca o programda atlamıstırkadının dedğini bide bence ne kadar kolori hesabı yok desekte hoca diyorki doyuncaya kadar yiyceksin sisinceye kadar deiğil diyor.kadın haklı ama bence doymayı bilmiyoruz biz ondan kiloluyuz. dün bir aadam kilo vermis tv de diyorki eskiden yediğimin 5 te 1 iyle doyuyorum diyor.

ben eskiden 1 tabak kıymalı yumurta salata yoğurt + yarım ekmek bandıra bandıra yerdim. simdi bunları ekmeksiz yiyorum doyuyorum aynı sey

2-3 kasık bulgur yemete bir zarar olmaz bence ama
mesela 2 karnı yarık+yoğurt salata yiyceksen
1 karnı yarık+yogurt+salata+ bir MİNİK kase pilav ye :KK34: zaten çabuk sisiyoruz artık
evet canım ben de aynı fikirdeyim ama sonradan acıkırım diye fazlaca yiyorum bazen.maalesef eskisi kadar tok kalamıyorum sanırım
sendedemi var bi zilli... benimde 2,5 yasinda ultra ultra aktif bir kizim var. Benimkide hala uyku sorunu yasiyor.
Öglen uykusuna yatirdim simdide iyiyim...Canan hoca diyor ya Leptinin gece salgilanabilmesi icin kesintisiz uykuda cok önemli diye.
Iste ben gece helede sabaha karsi 3-4 gibi (leptinin en cok salgilandigi zaman)kizim yüzünden uyaninca. Ilk düsündügüm sey gitti Leptin oluyor.:KK1::KK1:
Saphira sana sormustum ama kacirdin heralde. Ben 2 haftadir menü bildirimi yapiyorum. Bu hafta sonu listeye girebilirmiyim.
maşallah kuzulara :nazar: uyusunda büyüsün derler ama bizimkiler nele büyüdü bilmiyorum :KK1:
şimdi mesajını okuyunca hatırladım ama tekrar yazdığın iyi olmuş cevap yazmış mıydım hatırlamıyrom,liste adayları arasına eklememişim sei.Önce liste adaylarına ekliyorum,2 hafta sonra listeye giriliyor.ama sen madem 2 haftadır bildirim yaptın,ilk sayfada adını görebilirsin ekledim canım :KK16:
valla öyle canım ben de söylediğime pişman oldum göya yardımcı oluyorlar ama herkes bana muhtar kesildi, yersin yemezsin... bıktım valla, dilim kopaydı da söylemeyeydim :KK1:

bence de bulgur salatası bol maydanozlu istediğiniz kadar yiyebilirsiniz dedi ama pilav faklı bence pilavın yanında yoğurt, et öyle olunca bir tabak pilav fazla, ama öğlen yeşillikli kısır veya mercimek köftesi ya da çiğ köfte tek başına bir öğün olabilir gibi geliyor, yanlız hazır çiğköfte sakıncalı olabilir çünkü çok tuzlu oluyorlar, kullandıkları tuz da malum... Sofra tuzu artık bana zehir gibi geliyor artık, yemeğe serpemiyorum resmen :KK19:

loxiii nerdesin ya ticker ın ne olduğunu buldum ama nasıl yapacağımı öğretir misin bana lüffen...

kızlar bir de ben de omega 3 alıyorum mcap ama bir tane 3 tane alanlar var bunu enerji için mi alıyoruz yoksa zayıflamaya yardımı var mı, sonuç olarak yağ olduğu için kilo yapar diye korkuyorum ben ????

öğlen: kuşbaşı et vardı bademli ama bademleri yakmışlar resmen biraz ayırdım bademleri kavrulmuş olduğundan korktum yemeğe, yanında bol rokalı salata ve mercimek çorbası sonrasında 30dk yürüyüp geldim şimdi de yeşil çay içiyorum...
hoca da mesela kısır çok faydalıdır diyor.Ben de bulguru hep sağlıklı olarak bilirdim zaten

bir de yulafı da önermiyor hoca ama bulguru verip de yulafı nasıl vermez ben bunu da anlayamadım.Yulaf çok sağlıklıdır,barsakları çalıştırır,üstelik g.i i bulgurdan daha düşükmüş.bulgurun g.i. i pişince 55 oluyormuş.Gerçi ben esmer bulgur kullanıyorum % 90 onun g.i i nedir bilmiyorum

1. ogun:11.00
yarim cay kasigi corek otu(ustune 1 bardak su)
sirkeli su
balikli salata
domates
salatalik
beyaz peynir
2 kuru kayisi
1 kuru incir
yarim cay bardagi ceviz
omega 3
2 fincan cay
2. ogun:16.45
1 kase mercimek corbasi
1 tabak zeytinyagli pirasa

3 lt su
yesil cay
form cay
2 fincan kahve

simdi gecmisi okuyacagim

:KK24: Tokum kızlar tokum.Fastfoodcularda yokum:KK24:Gıdıdıyor kılolarrr.:KK24: varısllerım sustular.Damarlarım acılıyor :KK24: Iyı hıssedıyorum :KK24: Daha cok calısabılıyorum :KK24: Tokum valla tokum .Tatlıcılarda da yokum :KK24:zayıflayıncabuluruz bır yol ,yaparız baklavanın da saglıklı olanını ?Esmer un tereyagı,krıstal saydam kaya tuzu,su,serbet olarak taze meyve suyu uzerıne dokerız sıcak baklavanın uzerıne taze sıkılmıs portakal suyu(sımdı portakallar da cok sekerlı zaten ? uygununu buluruz artık? seker kaynatıp ıcmek yok,meyve kaynatıp ıcmek yok . Hopaa :KK66: :KK66: :KK66: :KK9: :KK9: :KK9: Tutmayın benı tutmayın :KK24: Kıs kıs kılolar kıs kıs :KK24: Lımonu sıkarım fıs fıs :KK24: Oynamam lazım hopaaa :KK9: :KK9: :KK9: kalk bacım kalk oyna bu dıyette fındık,fıstık,cevız,yer fıstıgı serbest(kavrulmamıs olacak) :KK24: Tereyagı zeytınyagı serbest.:KK9: :KK9: :KK9: Gunde sekız yumurta serbest :KK24: Hopaaa :KK66: :KK66: Tutmayın benı. :KK1: Tılıılılılııı :KK66: :KK66: :KK9: :KK9: hadı canım ugurlar olsun sevgıyle ugurluyoruz,sızınle de olmak guzeldı.....:KK9: :KK9: :KK9: :KK9:artık beslenırız,zehırlenmeyız.:KK9: :KK9:46:....:KK24: :KK24: :KK24: :KK24: kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok,meyve asla bu saatten sonra yok.:KK24: :KK24:Ayran ıcebılırsınız ,:KK24: :KK24:tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız.

azmine ve yasama sevincine hayranim.eminim benim gibi bir cok kisi senin bu canliligin sayesinde yasam seklini degistirmistir
durmak yok yola devam.destek cok,kostek yok.iste bu bizim yasam tarzimiz:))))

bugün koşmaya başladım kızlar, hadi bakalım ölçülerim nasıl değişecek :KK52:

1. öğün 2 yumurtalı kıymalı melemen, beyaz peynir, 1 avuç fıstık, 1 kuru incir
2. öğün 1 büyük kase bol yeşillikli kısır, 1 avuç fıstık, 1 kuru incir
sıvı, 3lt su, 1 bardak neskafe
spor, 1 saat gündüz, 1 saat akşam yürüyüş. 10 dk da koştum.

100 gr daha vermiş görünüyorum ancak cumaya kadar tartılmayacağım, o günkü değişikliği çizelgeme koyacağım.

hepinize iyi akşamlaaaaar

bugün koşmaya başladım kızlar, hadi bakalım ölçülerim nasıl değişecek :KK52:

1. öğün 2 yumurtalı kıymalı melemen, beyaz peynir, 1 avuç fıstık, 1 kuru incir
2. öğün 1 büyük kase bol yeşillikli kısır, 1 avuç fıstık, 1 kuru incir
sıvı, 3lt su, 1 bardak neskafe
spor, 1 saat gündüz, 1 saat akşam yürüyüş. 10 dk da koştum.

100 gr daha vermiş görünüyorum ancak cumaya kadar tartılmayacağım, o günkü değişikliği çizelgeme koyacağım.

hepinize iyi akşamlaaaaar

bende spor yapmak istiyorum :KK43:
ama kizimla ancak cok yavas yuruyebiliyorum.arabasina binmeyi kabul ederse hizli yuruyebiliyorum ancak

X