Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Eki Görüntüle 306194

karatay usulü karni yarik...gecen burdan bir arkadas tarifini vermisti bende yapip resmini cektim:) :) sizede fikir verebilir diye..gerci ben üzerine kasar peyniri ile süslüyorum firinlamadan önce:))

KISACA TARIFI: sogan biber dooomates kiyma baharatla pisirilir....patlicanlar ikiye bölünüp firca yardimi ile biraz yaglanip firinda pisirilir ve kiymasi eklenip istege bagli domates yada kasar peyniri ile süslenip 15 dakika firinda pisirilir...afiyet olsun:))
Cok guzel gozukuyorlar,ellerınıze saglık.:KK52:

Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun: Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır cay bardagı cevız ,15 zeytın ,ıkı bıber,bıraz domates,bıraz sıyah cekırdeklı kuru uzum(antıoksıdan),3 kahverEngı kuru kaysı,bır avuc beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),nane cayı (normal cay demır eksıklıgıne neden oluyor yemekle tuketmıyorum,1,5 saat sonra cay ıcıyorum.),2 tane kaysı kıvamında haslanmıs yumurta (yumurtalar cok lop olmayacak).

Eklentiler

• $a125.jpg
    $a125.jpg
    28,5 KB · Görüntüleme: 47
ya kızlar ben kendımı kılo verıyor gıbı hıssetmıyorum hıc,yarın tartılsammı acaba:KK53::KK53::KK53::KK53:

ama veremedıysem tamamen moralım bozulcak:KK37:napsam kıne:26::26:

loxıcım sus deme aynen bende verıyo gıbı degılım hatta kendımı şiş hıssedıyorum bugunde beyaz lahana cıgden pırasa ve yesıl mercımeklı yogurt yedım onlarmı sısırdı bılmıyorum ama
bana en az 2kılo almısım gıbı gelıyo bu sıslık yuzunden oysakı hıc kacamak falan olmadı sabah tartılsammı dıye dusunuyorum demınden berı:26::26::26::26:
inanın bu düsünceler bendede vardı ve sis hissediyorum kendimi çıkarsam moralim bozulur dedim sabah çıkayım basküle dedim sonra hayır dedim en azından cuma tartıl barı dedimm:KK1::KK1:
asmam son mesajın buymus:KK5::KK5:,1 ayı gecmıs,neden gırmıyorsun canım,merak ,ediyorummm,nerdesinnn:KK5::KK5::KK5::KK5:

asmamla mesajlastım canım pek yoğunmus giremiyormus sabah bil dilim ekmek yiyorum didei söz verdik zayıflıycaz diye onunlada herkesle sözleşiyorum :KK53:

günaydınnnn..kızlarrr...

bu sabah mutluyum çünkü diyetime başlayalı 2 hafta oldu ve her hafta 1 kg olaraktan 2 kg vermiş durumdayım..sanırım biraz yavaş veriyorum ama bunun sebebide hiçmi hiç spor yapmıyor oluşum..bir de şu kabızlık problemi..spor yapsam ve bağırsaklarım düzene girse belki daha hızlı vereceğim şu kilolarımı..ama olsun o da zamanla rayına girecek inanıyorum ve kendimi strese sokmuyorummmm..:KK9:

aklıma takılan bikaç şey var kızlar..aslında dün de sordum ama sayfalar o kadar hızla ilerliyorki arada kayboldu..olsunnn ben bütün paylaşımlardan çok ama çok mutluyum.okudukça motive oluyorum ve bazı sorularıma cevap buluyorum..sorum şu sirkeli suyla alakalıydı..ya sirkeli su için mideye zarar diyorlar..hatta geçen tv de izledim adamın biri hersabah limon sirke ve su karışımı içmiş..çok hızlı bir şekilde kilo vermiş ama adam sonunda mide kanaması geçirip hayatını kaybetmişti.belki aranızda izleyenler olmuştur.şimdi sirkenin yağları erittiğini biliyorum ama bunun doğal yani evlerde yapılan sirkeyle olduğu söyleniyor.piyasadakiler çok zararlıymış yani asidinden dolayı.sizler hangi sirkeden içiyorsunuz?eğer sıkıntı yksa bende içmeyi düşünüyorum..bir de omega 3 olmadan olmuyor mu?
son bir sorum daha var b12 eksikliği olanlar kilo vermekte zorlanır diye yazmış arkadaşlardan biri..doğru mudur?çünkü bende eksikliği var ve doktorum iğne vermişti.onları daha vurdurmadım.acaba yavaş kilo vermemde bu etkili olabilir mi?

son olarak sabah ki menümü vereyim:
sabah kalkınca 4 tane siyah kayısı
sonra
bir avuç içi kadar peynir
5-6 zeytin
1 domates
şekersiz 2 kupa çay

Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun: Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır cay bardagı cevız ,15 zeytın ,ıkı bıber,bıraz domates,bıraz sıyah cekırdeklı kuru uzum(antıoksıdan),3 kahverEngı kuru kaysı,bır avuc beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),nane cayı (normal cay demır eksıklıgıne neden oluyor yemekle tuketmıyorum,1,5 saat sonra cay ıcıyorum.),2 tane kaysı kıvamında haslanmıs yumurta (yumurtalar cok lop olmayacak).

afiyet olsun istah acici gözüküyor kahvaltin...bende senin tavsiyene uydum keten tohumu yoktu ama yagi vardi..kücük bir kasik alinca sorun kalmadi bendede:)) tsklr:)

Günaydın Hanımlar :)

Bugun ki kahvaltım

2 Yumurta
1 Domates
2 Biber
1 Salatalık
Çerkez Peyniri
6-7 zeytin

Dün spora başladım umarım devam ettirebilirim.

Ayrıca ben kahvaltıda veya ara öğünlerde ceviz kuruyemiş yiyemiyorum.Sorun olmaz umarım.

Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle.... :)

kızlar dün ne kaçamağı yaptım bliyo musunuz söylemeyi unuttum size

öğrencimin annannesi pancar közlemiş onu yollmıs dilimlemiste. elim kadar bi seydi valla hepsinni yedim:KK56: her zaman yenmez ama böle senede 1 yerim :KK60:

harikasın bence tebrik ediyorum kışın sekizden sonra yememe olayını bende başarabiliyorum ama yazın çok zor hele de sosyal olarak sürekli dışarılarda olursak :KK50: neyseki yaza daha var:KK56:

harikasın bu düşünceyle tam gaz devam bencee:KK55:

ben ahmet aydın hocanın tavsiyesi ile carlson omega 3 kullanıyorum günde 2 adet diğerleri hakkında hiç bilgim yok

bence işyerine birşeyler götürmelisin yada götüremediğin zamanlarda geçte olsa aç yatmaktansa hafif birşeyler yemelisin eğer işte yeme şansın olursa harika olur akşam yemeğini iş yerinde yemiş olursun eve gidince de sadece eşine hazırlarsın biraz zor olur ama başkada yol bulamadım bir gün önceden yaptığın yemekten ertesi güne koyabilirsin mesela

ben de bunu alsaydım keşke :KK43:((( ya önce sorup sora alsaymışım, ahmet aydın hocayada çok güveniyorum.. onun önerdiği olduğunu bilsem bunu alırdım..

günaydınnnn..kızlarrr...

bu sabah mutluyum çünkü diyetime başlayalı 2 hafta oldu ve her hafta 1 kg olaraktan 2 kg vermiş durumdayım..sanırım biraz yavaş veriyorum ama bunun sebebide hiçmi hiç spor yapmıyor oluşum..bir de şu kabızlık problemi..spor yapsam ve bağırsaklarım düzene girse belki daha hızlı vereceğim şu kilolarımı..ama olsun o da zamanla rayına girecek inanıyorum ve kendimi strese sokmuyorummmm..:KK9:

aklıma takılan bikaç şey var kızlar..aslında dün de sordum ama sayfalar o kadar hızla ilerliyorki arada kayboldu..olsunnn ben bütün paylaşımlardan çok ama çok mutluyum.okudukça motive oluyorum ve bazı sorularıma cevap buluyorum..sorum şu sirkeli suyla alakalıydı..ya sirkeli su için mideye zarar diyorlar..hatta geçen tv de izledim adamın biri hersabah limon sirke ve su karışımı içmiş..çok hızlı bir şekilde kilo vermiş ama adam sonunda mide kanaması geçirip hayatını kaybetmişti.belki aranızda izleyenler olmuştur.şimdi sirkenin yağları erittiğini biliyorum ama bunun doğal yani evlerde yapılan sirkeyle olduğu söyleniyor.piyasadakiler çok zararlıymış yani asidinden dolayı.sizler hangi sirkeden içiyorsunuz?eğer sıkıntı yksa bende içmeyi düşünüyorum..bir de omega 3 olmadan olmuyor mu?
son bir sorum daha var b12 eksikliği olanlar kilo vermekte zorlanır diye yazmış arkadaşlardan biri..doğru mudur?çünkü bende eksikliği var ve doktorum iğne vermişti.onları daha vurdurmadım.acaba yavaş kilo vermemde bu etkili olabilir mi?

son olarak sabah ki menümü vereyim:
sabah kalkınca 4 tane siyah kayısı
sonra
bir avuç içi kadar peynir
5-6 zeytin
1 domates
şekersiz 2 kupa çay

selam evet sirkenin faydalarini mideyi yatistirdigini hazmi kolaylastirdigini yag yakimindada faydali oldugunu bende arastirdim.. yani deneyebilirsin bende su icerken 1 yemek kasigi sirke atarim 1 bardak suya...ama fzla degil...fazlasi mideye zarar..ve genelde elma sirkesi tavsiye edilir ben almanyadayim..yag yakimini klaylastirmak icin elma sirkesi iyiymis...o yüzden ben elma sirkesi katiyorum bazan sularima...ama 1 yemek kasigini gecmiyor yani...:)

kızlar dün ne kaçamağı yaptım bliyo musunuz söylemeyi unuttum size

öğrencimin annannesi pancar közlemiş onu yollmıs dilimlemiste. elim kadar bi seydi valla hepsinni yedim:KK56: her zaman yenmez ama böle senede 1 yerim :KK60:

afiyet olsun pepeticimmm

pancar yasaklar arasındamıydı ki yahuuuu..
Birde pancarın közlenmişini ilk defa duydum ben..
nasıl oluyor ciddi merak ettim bak.
Çünkü pancara bayılırım.Çiğ rendeliyorum ben.Limon ,sarımsak,z.yağ,maydanoz nefis oluyor.

.

Günaydın

Kahvaltı 09.20
1 adet muz
1 kk tuzsuz peynir
5 adet ceviz

Uzun bir aradan sonra bu sabah güzel havayı fırsat bilip yürüyüşe çıktım. 40 dakika kadar yürüdüm. Keşke her gün yürüyebilsem. İş, güç, hava muhalefeti buna engel oluyor. Arkadaşlardan bazıları leslie yapıyor, ben de deneyeyim dedim ama zor geldi. kadının temposuna yetişemiyorum.

afiyet olsun pepeticimmm

Çünkü pancara bayılırım.Çiğ rendeliyorum ben.Limon ,sarımsak,z.yağ,maydanoz nefis oluyor.

.

canım tabiki yasak karbonhidrat deposu:KK1: şeker pancarı benim dediğim çiğ yenmez ki valal sobada közlemis:KK56:

aynen katiliyorum sana bende ayni fikirdeyim...herseyin dogal olani saglikli ve dogrudur...ama iste miktarini ayarlamak önemli...bir hurmadadaki miktar günlük ihtiyaci karsiliyor sirf...yada masum gözüken bir elma 16 mg iceriyor...dedigin gibi meyvalardan abartamayacak sekilde ama ögün olarak yiyin diyor hocada...

ben burdaki arkadaslara yardim amacli karbonhidrat listesine bakarlarsa neyden ne kadar yemeleri gerektigini az cok bilirler diye yazdim..cünki bende yerken bakiyorum o listeye...hesaplamasida kolay hem:)) benim isime yariyor acikcasi...iste canan hocayla bu cizelge hersey ayni...tek farki yumurtanin dogal olani etin dogal olani diyor canan hoca..tatlininda dogal olani diyor...temel fikir ayni..ama uygulama farkli...INSALLAH bir an önce kurtuluruz kilolardan...

zaten ideal kiloma gelince ekmek haric yine pilavimi filan yerim yani yada mercimegimi fasulyemi..:)))ama iste o kiloya gelene kadar uzak durmamada fayda var...herkese kolay gelsin..
canım karbonhidrat hesabı yok bu diyette. nohut fasülye vs. yiyebiliyoruz bir tabak.
hurmadan nohuttan kısmaktan daha etkili düzelni uymak ve ölçülü yemek.
herşeyden yiyebiliyorum diye hissedince bıkmıyo insan. karbonhidrat listelerini biliyorum ama peynirin ölçüsü var sabah.
yağ serbest karatayda. ceviz vs. serbest.
bence pek benzemiyor

günaydın kızlarrrr:KK3::KK3::KK3:

gene uyutmadı cocuklar erknden kalktımm.:KK37:

önce itiraf.com.gece 3 kase pudınglı tatlı yedim burger kıng de:KK33::KK33:tabii ki rüyamda:KK1::KK1::KK1:ama nasıl pişman oluyorummm bılsenızz,nasıl yazcam bunu kızlara diyorummm:KK14::KK14::KK1::KK1::KK60:onun üzüntusuyle uyandım:KK5::KK1::KK1:

eskıbırmasalın dun burgere gıtmsınden cok etkılendım dun demek ki,rüyama kadar gırdı:KK60:

sakın kimse kaçamak falan yapmasınn bugun,rüyamda bile sizinle uğrasıyorum yaaa:KK57::KK1::KK1:

gidip kahvaltı yapayımm:KK56:
loxicim güldürdün beni inan:KK9::KK9:

Eki Görüntüle 306194

karatay usulü karni yarik...gecen burdan bir arkadas tarifini vermisti bende yapip resmini cektim:) :) sizede fikir verebilir diye..gerci ben üzerine kasar peyniri ile süslüyorum firinlamadan önce:))

KISACA TARIFI: sogan biber dooomates kiyma baharatla pisirilir....patlicanlar ikiye bölünüp firca yardimi ile biraz yaglanip firinda pisirilir ve kiymasi eklenip istege bagli domates yada kasar peyniri ile süslenip 15 dakika firinda pisirilir...afiyet olsun:))
güzel görünüyor ben yaparım bunu ama şimdi patlıcanın mevsimi geçti, hep hormonlu satılanlar tadı bile yok. almıyorum o yüzden.

afiyet olsun pepeticimmm

.
pancar şeker yüklü yasaktır büyük ihtimalle, ama çiğ yenince yasak olmayabilir. bizim orda haşlanır nasıl da şekerli olur yiyemem.
ama şekerli de olsa işlenmemiş sonuçta, yılda bi kere yenebilir ben izin verdim:KK1:

Günaydın

Kahvaltı 09.20
1 adet muz
1 kk tuzsuz peynir
5 adet ceviz

Uzun bir aradan sonra bu sabah güzel havayı fırsat bilip yürüyüşe çıktım. 40 dakika kadar yürüdüm. Keşke her gün yürüyebilsem. İş, güç, hava muhalefeti buna engel oluyor. Arkadaşlardan bazıları leslie yapıyor, ben de deneyeyim dedim ama zor geldi. kadının temposuna yetişemiyorum.
Bosverın benım de sporum cok degıl ama verıyorum,zamanla hareketlenıyor ınsan,mesela daha az uyumaya basladım ,daha aktıf olabılıyorum. Daha ıyı hıssedıyorum en onemlısı de bu,gerısı bos :KK66:

Bende bugun basladım dun aksam 30 dk bisiklet çevirdim fakat yememe bugun itibari ile dikkat etmeye başladım sabah 1 yumurta kibrit kutusu kadar peynir 3-4 tane zeytin yedim fakat 1,5 saat sonra sıcak çikolata içtim umarım yanlış birsey yapmamısımdır.

günaydın hafta sonu ve dün nete giremedim. ama kaçamakta yapmadım:KK1:
ne yazıkki ben tartıyı henüz kaldıramadım. her sabah ve her akşam mutlaka tartılıyorum.
bu sabah tartıldım ve 10 günde 2,100gr. vermişim inş tartı beni yanıltmaz.
fakat en büyük sorunum kabızlık zaten bağırsaklarım problemli spastik kolon var.
artık hiç çıkamıyorum. ama yinede çoook mutluyum.
sabah kahvaltım
1 yumurta
1 kk peynir
3 ceviz
1 köy biberi
saat 6:30'da olunca böyle oluyor. bu kadarını zor yiyorum. bu saate kadar 1,5 litre su

gunaydın arkadaslar kahvaltımı yaptım yazayım hemen

1kıymalı yumurta
2zeytın
3badem
bpeynır
yesıllıklı yogurt
ıhlamur cayı

gunaydın sekerler

1.öğün

1 dılım domates
1dılım beyaz peynır
1 dılım kasar
6 adet zeytın
4-5 adet kayısı

kıslar cnm cok sıkkın ya bugun sabah tartılayım dedım 79 u gordum sok oldum artı 1 yanı tuvalete cıkamıyorum dogru durust napmalıyımbana yon verın kafayı yıycem.adet haftam bu hafta ne olucak bılmıyorum

X