Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Karatay diyetine pazartesi başladım. Forumu başından beri gözgezdirerek okudum. Aranıza bende katılmak istiyorum. Burayı okuyunca daha bir motive oluyor insan.
Hep kilo problemim oldu. Hiç zayıf olamadım. Versemde hemen alıyorum kiloları. Bu sefer kararlıyım inşallah. Bir sürü yöntemle kilo vermeye çalıştım. Bundaki gibi dinç ve tok olmamıştım.33 yaşındayım ,iki kızım var. Çalışıyorum.

19.11.2012 89,2 kg
21.11.2012 86,8 kg

Hedefim 62 (süre sorun değil ne zaman olursa)

sevgiler...
canim oncelikle hosgeldin...ins.hedefine ulasirsin...3 gunde o kadar kilo vermissin cok guzel....

günaydın:KK3::KK3:
menü bildirimi:
dün sabah: 1 bardak elma çayı
1avuç badem
tavda pırasalı 2 yumurta
1 çay kaşığı çörekotu

Öğlen: tavuk ızgara
1 avuç fındık
yarım domates
2 dilim küp peyniri
1,5 kibrit kutusu kadar kabak tatlısı

İkindi : kabak tatlısı iştahımı açmış olup iş yerinde hantır hantır ne yesem diye dolaştım. iyi niyetlinin baştan çıkarıcı browni mesajlarını görmezden gelerek ' kötü örnek örnek değildir' düsturu ile çayıma eklediğim tarçın çubuğundan medet ummuş iştahımın kapanması ile '5 saat mamma yok' hedefimi tutturmuş bulunmaktayım.

akşam (tabii ki haklı bir övünç kıvanç ve iştahla): az tavuk
1 yemek kaşığı bulgur pilavı
21 zaytin:KK30:
7-8 kabuklu fıstık
1 kase yoğurt
2 dilim greyfurt
d vitamini
Gün boyunca:2 yeşil çay, 2 bardak elma çayı
canim gunaydin afiyet olsun...hadi bakalim hayirlisi yarin tarti gunu kolay gelsin...

iyiniyetli canim gunaydin hosgeldin...nasilsin ins.hersey yolundadir...canim kizin kac yasinda.ben kizim buyuyunce ne yaparim hic bilmiyorum.....:44::44::44::44:

kısslarr...eveeett sersum kaçar..işler güçler beni bekler..:KK5::KK5:

buarada söylemeyi unuttum..iş arkadaşlarım için mercümek köftesi yaptım protein yapıyorum diye 1 dene bile yemedim ve yemiycemm:KK52:..okaa yanii:KK53::KK53:

hepinizi öpüyorumm:KK54::KK54:
beni bekleyin anacııımmmm:KK3::KK3::KK3:

:KK55::KK55::KK55::KK55:

kısslarr...eveeett sersum kaçar..işler güçler beni bekler..:KK5::KK5:

buarada söylemeyi unuttum..iş arkadaşlarım için mercümek köftesi yaptım protein yapıyorum diye 1 dene bile yemedim ve yemiycemm:KK52:..okaa yanii:KK53::KK53:

hepinizi öpüyorumm:KK54::KK54:
beni bekleyin anacııımmmm:KK3::KK3::KK3:

:KK55::KK55::KK55::KK55:

canim hadi sana iyi gunler kolay gelsin...
:nazar:ben biliyorum yarin iddialisin....anladim sen is arkadaslari sismanlatmak istiyon sanki....:KK53::KK53::KK53:
ins.gunun guzel gecer....

Aramızda kalsın ama bende unutmuştum.:KK9:Bir gün önce hatta 1 aydır aklımdaydı ama dün unuttum gitti.Hele de sizlerle yazışırken uçtu kafamdan.Dün ki tarih bizim için 2 kere önemli. 1- resmi olarak çıkma tarihimiz 2- evlilik yıldönümümüz :KK9:
Gece nerede kaldı bu diye düşünürken aklıma geldi.İşi vardı zaten biliyordum geç geleceğini o nedenle bende hazırlık yapmamıştım zaten. 14 yıl olmuş. Pehhhh. İlk yıllar araba,tek taş,3 taş, ve hatta en kalınından takı setleri gelirdi,öylesine dev çiçekler yollardı ki getiren çiçekciyi göremezdim.Sonra ki yıllar elektronik ürünlere dönmeye başladı olay.Dev ekran tv ler,laptoplar, cep telefonları ( meğer adam kendine almaya başlamış tv yi filan, maç geniş ekranda iyi izleniyor ya) Sonra ki yıllar yemeğe çıkma , parfüm alma olarak devam etti. Son bir kaç yıldır " ya valla aklımdan çıkmış , haftasonu kahvaltıya , yemeğe gideriz " şeklindeki açıklamalara döndü:KK9: İşin tuhafı biz zaten her haftasonu dışarıda kahvaltı yapıyoruz, yemeğe çıkıyoruz.:KK9:dün gece de aynen böyle bir mevzu oldu. O kapıdan ( bu arada ben buraya "kapıdan " yazmaya çalışıyorum , klavye ısrarla "Apo'dan " yazıyor. Akıllı klavyeymiş ya :KK9: )girdiğinde benim surat buldog köpeği (o kadar mevzu olunca doğal olaraktan )şeklindeydi :KK9:" ne oldu birşey mi oldu:KK53: ????"" Yok birşey :KK43:seninde evlilik yıldönümün kutlu olsun " ühüüüüüüühüüüü:KK43::KK43: Karşı tarafın yanıtı :
- ben sizin için çalışıyorum , ne yapayım işimi bırakıp mı geleyim ???
- ühüüüüühüüühüüü
- yani bilseydim şey yani çiçek yaptırırdım( biliyordu yalancı , dün ben ona bugün ayın kaçı diye sordum ( zaten ben bu soruyu ona ne zaman sorsam "evlilik yıldönümümüz mü "diye soruya soruyla cevap verir))
Kısacası konu böyle açılıp kapandı. % 90 bugün çiçek alıp gelir ve aldığı çiçeği arabada unutur ve bana arabanın anahtarını uzatıp " sana çiçek almıştım , araba da unuttum , alıp gelsene.Valla çok yorgunum. Hem arabanın yeri de iyi değil , sen uygun bir yere çekersin"

meleksin eşin artık elektronik eşya da almaz olmuş, acaba evin ihtiyaçları bitti de parfüm falan almaya başladı eşin diye düşündüm ama o da değil. umutlu ol , belki bu akşam ütü, şohben veya bulaşık makinesi ile gelir eve:KK52: belki de ultra bütük bir kova alır, yok onu sen almıştın zaten değil mi:KK53::KK53:
senin yazdıklarını okuyunca evlilik yıldönümüzün 1 ay önce geçtiğini hatırladım 3 gün önce de resmi tanışma günümüz varmış. hem ben unutmuşum hem o... aslında takmıyorum ama hatırlayınca eşime gidip ' niye evlilik yıldönümüzü hatırlamadın' diye pislik yapıyorum:KK1: evlendiğimiz ilk yıllarda da hediye almadığı için (ki biz sadece 5 yıllık evliyiz) hiç yadırgamıyorum. bizimkisi o işleri nikah kıydığımız gün bitirdi.:KK50: tanıştığımız zaman bana canım aşkım falan demeye çalışırdı ben dedirtmezdim daha aramızda bişey yok diye. düğünden sonra demez oldu neymiş ben öyle şeylerden hoşlanmıyormuşum:KK53: doğum günümü hatırlamadın diye sitem etsem sen de benimkini hatırlamadın diyo...bi de adam şifrelemiş 7. ayın 7.si 1977de doğmuş muş (nüfusa geç yazdırılmış ama gerçekte temmuzda doğduğu için bu tarihi seçmiş) artık adamla tarihler ve kutlamalar yüzünden poligoma ayyy polemiğe neyse hiç bişeye girmiyoruz:KK37:

sağol canımm:KK16::KK16:

evet yaa insan bazen yazıyo yazıyo hepsi gidiyor:KK53:..ondan ötürü ben cevabı göndermeden hepsini kopyalıyorum:KK53::KK53:..alışkanlık oldu tavsiye ederimm:KK16:
bugün oynıycam tatlım :KK52::KK52:

:KK16::KK16::KK16: seviyom ben bu gacıyı beyaaa :KK19::KK19::KK19::KK16:

evet evet bakalım noolcakk:KK52::KK52:

melexin ben sana dedim pampişim espürüden anlar diyee:KK34::KK16::KK16:

sersumum datlum gıymatlum bende senı sevıyom yahu:KK54::KK54:kolay gelsın işin gucun.ıs arkadaslarına teptır koftelerı yesın şişsinler:KK9::KK9:

melexın gecende bı munasebetsıze soyledıgım gıbı burası forum degıl aıle gıbı oldu bıze hepımız harıkayızEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Canlarım günaydın , nasılsınız ?
Dün benim "çoklu alıntı" ile ilgili sınırsız problemimden kaynaklanan çok saçma bi durum oluşmuş , şimdi onun aslında ne olduğunu açıklamak istiyorum :
Melexin lotoda 1 tutturmuş , eşi de " bunu nasıl başardın" demiş.Şimdi ben cümlemi bunun yanına yazdığımı zannederek şöyle bişi yazdım " Eşin seni çok gözünde büyütmüş ( yanına yazdığı düşündüğüm için kısa yazmışım yani meali " eşin senin lotoda 1 tutturma başarını gözünde fazla büyütmüş") , benim 15-20 defa bir bile tutturmamışlığım var "tutturmamışlığım diyorum bak , yani "istesem 6 tuttururdum manasında".Ben bunu konunun yanına yazdım ama bi şekilde formatı bozmuşum sanırım ki çünkü bambaşka bir yerde gözükmüş ve ben durduk yerde Melexin'e laf sokmuşum gibi olmuş.
Melex'in ve diğer canlar , olayın oluş şekli budur.Hakikaten saçma bi durum oluşmuş.Başta Melexin ve diğer tüm canlardan bu yanlışlık için özür dilerim.
"Yaktın beni çoklu alıntı." Fakat eylemlerim devam edecek , benzer bi durum oluşursa lütfen ısrarla "ne demek istediğimi" sorunuz , mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır :KK34:
Öptüm hepinizi...

canim gunaydin.dun aksam gonderdigim mesaji begenmissin....

suan kizimla hit bir parca dinliyoruz...pepee 2 ekmek aldim...yoksa kizimi bilgisayardan uzak tutamiyorum.....

israrla soruyorum hangi manada begendin.umarim mantikli bir aciklaman vardir.....:KK53::KK53::KK53:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

kızlar kendı adıma bır acıklama yapmak ıstıyorum.hepınızı cok sevıyorum.

hayat zaten yeterınce zor ev,iş, sorumluluklar,hastalıklar vs vs butun bunların dısında burda kurdugumuz kucuk ve keyıflı bır dunyamız var espırı anlayısı olmayan arkadaslar zaten o muhabbetlere dahıl olmazlar.dahıl olanlar alınganlık gostermeyecek olanlardır.mısal ben:KK1::KK1: o yuzden benım acımdan sıkıntı yok :KK52::KK52::KK52::KK52:

hayat zaten yeterınce zor ev,iş, sorumluluklar,hastalıklar vs vs butun bunların dısında burda kurdugumuz kucuk ve keyıflı bır dunyamız var espırı anlayısı olmayan arkadaslar zaten o muhabbetlere dahıl olmazlar.dahıl olanlar alınganlık gostermeyecek olanlardır.mısal ben:KK1::KK1: o yuzden benım acımdan sıkıntı yok :KK52::KK52::KK52::KK52:

canim bu mesajini sana katiliyorum anlaminda begendim....
surda gunun stresini atiyoruz....:KK36::KK36::KK36:

21896_367212700040005_774757235_n.jpg

“Bugün sabah işe gelirken 18 yaşındaki Büşra’nın hikayesini gözyaşları içerisinde dinledim. Beni bu denli etkileyen, Büşra’nın yaşadığı büyük acı değil, hayatın
bu ağır imtihanına karşı gösterdiği metanetin büyüklüğüydü.

Doğuştan veya çocukluktan değil, ellerini ve ayaklarını özgürce kullanmayı kavradığı 15 yaşında doktora gitti. Yanlış tedavi uygulanması yüzünden kangren olan ellerini ve ayaklarını kestiler. Hayatınızın tam da baharında ansızın elsiz ayaksız kaldığınızı bir düşünsenize!

İşte Büşra’nın sözleri: ‘İmanınım gücü beni ayakta tutuyor. Hamdolsun ayak protezlerimin takılmasından sonra yürüyebiliyorum; ama hala kendime yetemiyorum. Biliyorum ki bu hep böyle sürmeyecek. Bir gün öleceğiz ve bitecek. Allah’a tutunarak rahatlıyorum.’

Yaşadığımız şartların zorluğundan şikâyet edecek olursak Büşra aklımıza gelsin. Büşra kaderin sahibinden gelen bir ilahi mektuptur. Büşra milletimize bir mesajdır, nankörlüğe karşı bir canlı uyarıdır.”

Dr. Muhammed Bozdağ

günaydın kızlaar.
sabah kahvaltım:1haşlanmış yumurta
peynir
2 zeytin
domates
roka
ceviz
badem
çay

öğleden sonra oturmam var inşallah ısrar etmezler...kaçamak yapmak istemiyorum.yarın tartı bana gülsün ben ona güleyim istiyorum...bugün mutlaka tartıma pil almam lazım...

birdy nereye gittin.ask olsun....:44::44::44:

kuzu canim afiyet olsun.kacamaksiz bir gun diliyorum.iyi oturmalar....

akrep canim bu guzel mesajin icin tesekkurler....aslinda sukredecek o kadar cok seyimiz var ama insanoglu olarak doyumsuzuz maalesef. cogu zaman sukretmeyi bilmiyoruz...

Selam kızlar nasılsınız

Bu aralar giremedim,ara ara okudum ama

Sayfalar uçmuş maşallah, Allah muhabbetimizi artırsın

Bugün oruçlu oacağım inşallah

Sahurumu yaptım ezanı bekliyorum o arada size bakayım dedim

Yediklerim :KK56: klasik Karataya ilave olarak yarım dilim ekmek üzeri tereyağı ve yarım çay kaşığı ballı,küçük birer elma ve armut,sütlü kahve,yeşil çay

Hepimiz için güzel bir gün olur inşallah:KK16:

allah kabul etsin canım:KK16::KK16:
sabahları sizinle olmak güzellll:KK54::KK54::KK54::KK16::KK16:

sabah menümm..
:KK56::KK56::KK56:

kavurmalı yımırtaa
kendi yetiştirdiğim maydanozlarımm(maydanozlarım bitti inşallah sulayınca yenileri çıkar..:26::26:)
peynirr.

:KK56::KK56:

pampişimm,leylakımmm ben bugün yine protein yapıyomm :KK53::KK53::KK52::KK52:

afiyet olsun canım,allah kolaylık versin sana:KK53::KK53::KK1::KK1:
Aramızda kalsın ama bende unutmuştum.:KK9:Bir gün önce hatta 1 aydır aklımdaydı ama dün unuttum gitti.Hele de sizlerle yazışırken uçtu kafamdan.Dün ki tarih bizim için 2 kere önemli. 1- resmi olarak çıkma tarihimiz 2- evlilik yıldönümümüz :KK9:
Gece nerede kaldı bu diye düşünürken aklıma geldi.İşi vardı zaten biliyordum geç geleceğini o nedenle bende hazırlık yapmamıştım zaten. 14 yıl olmuş. Pehhhh. İlk yıllar araba,tek taş,3 taş, ve hatta en kalınından takı setleri gelirdi,öylesine dev çiçekler yollardı ki getiren çiçekciyi göremezdim.Sonra ki yıllar elektronik ürünlere dönmeye başladı olay.Dev ekran tv ler,laptoplar, cep telefonları ( meğer adam kendine almaya başlamış tv yi filan, maç geniş ekranda iyi izleniyor ya) Sonra ki yıllar yemeğe çıkma , parfüm alma olarak devam etti. Son bir kaç yıldır " ya valla aklımdan çıkmış , haftasonu kahvaltıya , yemeğe gideriz " şeklindeki açıklamalara döndü:KK9: İşin tuhafı biz zaten her haftasonu dışarıda kahvaltı yapıyoruz, yemeğe çıkıyoruz.:KK9:dün gece de aynen böyle bir mevzu oldu. O kapıdan ( bu arada ben buraya "kapıdan " yazmaya çalışıyorum , klavye ısrarla "Apo'dan " yazıyor. Akıllı klavyeymiş ya :KK9: )girdiğinde benim surat buldog köpeği (o kadar mevzu olunca doğal olaraktan )şeklindeydi :KK9:" ne oldu birşey mi oldu:KK53: ????"" Yok birşey :KK43:seninde evlilik yıldönümün kutlu olsun " ühüüüüüüühüüüü:KK43::KK43: Karşı tarafın yanıtı :
- ben sizin için çalışıyorum , ne yapayım işimi bırakıp mı geleyim ???
- ühüüüüühüüühüüü
- yani bilseydim şey yani çiçek yaptırırdım( biliyordu yalancı , dün ben ona bugün ayın kaçı diye sordum ( zaten ben bu soruyu ona ne zaman sorsam "evlilik yıldönümümüz mü "diye soruya soruyla cevap verir))
Kısacası konu böyle açılıp kapandı. % 90 bugün çiçek alıp gelir ve aldığı çiçeği arabada unutur ve bana arabanın anahtarını uzatıp " sana çiçek almıştım , araba da unuttum , alıp gelsene.Valla çok yorgunum. Hem arabanın yeri de iyi değil , sen uygun bir yere çekersin"

kısss,kısa bi hikaye gibi okudum valla:KK53::KK53:sıkma canını,arkadaşların dediği gibi klasik erkek işte:KK1::KK1:

aynen öyle papişim:KK19::KK19:

günaydın kızlar...kahvaltımı yaptım,yürüyüşümü de yapıp daha markete gitmem lazım:KK37::KK37:
2 yumurtalı bol peynirli omlet
zeytin
domates
salatalık
tahin helvası
omega 3

Son düzenleme:
allah kabul etsin canım:KK16::KK16:

afiyet olsun canım,allah kolaylık versin sana:KK53::KK53::KK1::KK1:

kısss,kısa bi hikaye gibi okudum valla:KK53::KK53:sıkma canını,arkadaşların dediği gibi klasik erkek işte:KK1::KK1:

aynen öyle papişim:KK19::KK19:
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

günaydın kızlar...kahvaltımı yaptım,yürüyüşümü de yapıp daha markete gitmem lazım:KK37::KK37:
2 yumurtalı bol peynirli omlet
zeytin
domates
salatalık
tahin helvası
omega 3

afıyet leptın olsun bıdenem.ne alcan kıs marketten:KK53:

kahvaltım

1 yumurta(2 pısırdım 1 tanesını yıyebıldım)
peynır,zeytın,domates,acılı ezme,fındık,omega3

X