Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Selam kizlar. Babam rahatsizlandi ve hastanede yatiyor.
Sükürler olsun simdi biraz iyi. Bildirim de yapamadim ark kusura bakmayin.
Bugünki yediklerim. bir tas yogurt 1 muz, 1 yumatayla melemen
meyve cayi. Zeytin cok tuzlu yiyemedim. sabah ta 45 dk fitnesse gittim.
1 tanede 0mega 3.

Geçmiş olsun canım. Babanın daha iyi olmasına sevindim. Kilo falan verilir elbet, hele ki Karatayla...

merhaba kızlar
dediğiniz gibi ilk sayfayı okudum. şeker,ekmek kesinlikle yok her sabah 2yumurta şaşırtıcı sonra ceviz ekmek yerine ara öğün olmasada olur.
örnek menüleri okudum ben hamileliğin bulantı sonrası ve doğumdan şimdiye kadar, o kadar çok yedim ve buna alıştım ki öğünleri azaltmak zor olacak benim için. birde hergün her öğün tatlı birşeye çok alışmışım mesela kahvaltı sonu saralle,akşam kesin bir tatlı çeşidi yada gofret bi iki tane... bu kadar abartmama rağmen az bile kilo almışım ben düşünüyorumda.
tatlı yerine kayısı yiyorum şimdi baklavanın yerini tutmuyo ama idare edecez artık:)) ekmek hamur işi ve çikolata gofret devri bitti. şimdilik yemesi serbestleri belki belirtilenden fazla yiyeceğim doymak için ama inşallah elimden geldiğincede azaltmaya çalışacam sonradan alıştıkça.
hepinize teşekkürler...

Kadifegül, öncelikle aramıza hoşgeldin. Sana tavsiyem, ilk başlarda doyasıya ye (gözün değil, miden!). Her öğün 1 avuç kuruyemiş (ben ceviz ve badem tercih ediyorum, daha tok tutyor) yersin. Arada çok acıkırsan ayran veya süt içersin(bence ayran daha tok tutuyor, sen denersin). Bir de tatlı isteğim için ben kendimi şöyle kandırıyorum. Gün kurusu kayısının içine ceviz koyup üstüne tarçın serpiyorum. Çok güzel oluyor. Aslında kaymak bile koyabiliriz. Bizde yasak değil bildiğim kadarıyla. Yalnız bunu abartmadan ve sadece kahvaltıda yiyoruz. Tabii sen süt veriyorsun. Kendi durumunu tartıp, karar verirsin.

Umarım sağlıkla verirsin kilolarını. Bebişi de öpüyorum. Allah analı babalı, iyi günlere büyütsün.

sağol teşekkür ederim. bu arada bu diyette çorba yok mu? mercimek şehriye falan? bide bulgur pirinçte yok galiba
Buna leylak cvp vermişti galiba.

selam kızlar,
ilk günümü paylaşıyorum.
1.öğün:
-2yumurta(birinin sarısı yarım-kızım yedi:))
-1porsiyon melemen
- 5zeytin
-2kayısı
-açık şekersiz çay

2.öğün
-1porsiyon melemen(sabahtan kalan)
-1kase mercimek
-1dilim tam tahıllı ekmek(melemende dayanamadım)
-3kayısı

3.öğün
akşam yiyeceklerimi şimdiden yazıyorum akşam işten eve geçince elim ayağıma dolanıyor fırsat bulamayabilirim.
-şehriye çorbası
-az bulgur pilavı
-salata
-kayısı
bunları yiyeceğim akşamada....

evet kızlar ilk günüm böyle başladı böyle bitecek. sizce çok mu fazla? doğrularım ve yanlışlarımı fırsatı olan biri bana söyleyebilir mi?

Sabah 10:00

3 zeytin, envai çeşit peynir, domates, salatalık, menemen. Dışarıda kahvaltı yaptım. Maalesef yanıma kuruyemiş almayı unutmuşum:KK43:

Türk kahvesi. Biraz önce de sizden duyup öğrendiğim sütlü kahveyi içtim. Ne kadar güzel oluyormuş! Ben niye daha önce denememişim ki...

Saat 3 olmuş. Sanırım 2 öğün yaparım artık bugün.

Yürüyüş de yapmadım bugün. Ama gün daha bitmedi. Du bakalım...

selam kızlar,
ilk günümü paylaşıyorum.
1.öğün:
-1porsiyon melemen
- 5zeytin
-2kayısı
-açık şekersiz çay

2.öğün
-1kase mercimek
-3kayısı

3.öğün
akşam yiyeceklerimi şimdiden yazıyorum akşam işten eve geçince elim ayağıma dolanıyor fırsat bulamayabilirim.
-şehriye çorbası
-az bulgur pilavı
-salata
-kayısı

evet kızlar ilk günüm böyle başladı böyle bitecek. sizce çok mu fazla? doğrularım ve yanlışlarımı fırsatı olan biri bana söyleyebilir mi?

öncelikle yediklerin fazla değil ama,ekmeği tamamen kesmelisin.kahvaltıda da zeytinin sayısını arttırabilirisin(tok tutar),peynir yememişsin ki avcunun içi kadar yiyebilirsin.bir de mutlaka kavrulmamış kuruyemiş yemelisin.bunlar daha da tok kalmanı sağlar:KK34::KK34:

Sabah 10:00

3 zeytin, envai çeşit peynir, domates, salatalık, menemen. Dışarıda kahvaltı yaptım. Maalesef yanıma kuruyemiş almayı unutmuşum:KK43:

Türk kahvesi. Biraz önce de sizden duyup öğrendiğim sütlü kahveyi içtim. Ne kadar güzel oluyormuş! Ben niye daha önce denememişim ki...

Saat 3 olmuş. Sanırım 2 öğün yaparım artık bugün.

Yürüyüş de yapmadım bugün. Ama gün daha bitmedi. Du bakalım...

afiyet olsun canım
:KK16::KK16:ben sade sütü hiç sevmem ama bu sıralar sütlü kahve favorim:129::129:

selam kızlar,
ilk günümü paylaşıyorum.
1.öğün:
-1porsiyon melemen
- 5zeytin
-2kayısı
-açık şekersiz çay

2.öğün
-1kase mercimek
-3kayısı

3.öğün
-şehriye çorbası
-az bulgur pilavı
-salata
-kayısı

Ben bildiğim kadarıyla yorumlamaya çalışayım. Diğer arkadaşlar da akşama yazacaktır.

-Sabah kahvaltına peynir ve kuruyemiş ekle muhakkak.
-Öğlen ekmek yemişsin. Tahılı, kepeği, hiçbir çeşidini yemiyoruz ama sanırım bunun zaten farkındasın.
-Ben bulgur pilavını akşamdan ziyade öğlen yemeyi tercih ediyorum. Şehriye aslında kullanmıyoruz ama kendi adıma tenceredeki şehriyeden tabağıma ne kadar düşecek diyerek yiyorum:KK9::KK9:
-Kayısıyı sadece sabahları yiyoruz.

-Omega3 alıyoruz. Günde 2-3 gr.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Ama süper bir başlangıç yapmışsın. Ben menüleri 10 günde ancak toparlayabilmiştim başladığımda. Topiğin iyi kilo verenlerinden olacağına eminim:KK9::KK9::KK9:

afiyet olsun canım
:KK16::KK16:ben sade sütü hiç sevmem ama bu sıralar sütlü kahve favorim:129::129:

Ben de sütü sadece kekin, kurabiyenin yanında içebiliyorum. :KK9: Kahveyle de güzel oluyormuş.

Kızlar, yan binada bir sigorta firması için reklam filmi çekiliyormuş. Süslenip püslenip gitsem beni de keşfederler mi acaba???

canim nerdeyse 5.5 ay var.herkesin kilo verme hizi farklidir ama dikkat eder ve sporla desteklersen neden olmasin...
ins.hedefine ulasir yaza istedigin kiloda girersin canim kolay gelsin...:KK9:
spor yapman cok guzel.cay ve kahveni sekerli mi iciyorsun,sekersizmi?eger sekerli iciyorsan azaltmani tavsiye ederim...
senin kilo vermis haberlerini bekliyorum.bu cuma bildirim var....kolay gelsin...

canım şeker hiç kullanmıyorum.ekmekle de aram zaten hiç olmadı,ama yemek yemeyi çok seviyorum.zaten bütün meselede bu sonra gelsin kalçalar göbekler:KK43:( Bildiğin türk kadını işte :)))))) cuma bende bildirim yaparım artık . 3 hafta oldu menülerimi yazıyorum.

Son düzenleme:
ı saat yurudummmm:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

:KK9::KK9::KK9::KK9:dışarda yürürken kızını kime bırakıyosun papişim?
Ben de sütü sadece kekin, kurabiyenin yanında içebiliyorum. :KK9: Kahveyle de güzel oluyormuş.

Kızlar, yan binada bir sigorta firması için reklam filmi çekiliyormuş. Süslenip püslenip gitsem beni de keşfederler mi acaba???

git kıs git:KK52::KK52::KK52:seni tv den takip ederiz artık:KK1::KK1:

Ben gidip oğluşumu alayım kızlar. Daha ikindiyi de kılmadım. Ancak hazırlanırım. Namazlar peşpeşe... Kaçırıveriyorum.

dÜNKÜ MENÜM

Sabah
1 elma, yeşil zeytin,yufka ekmek,tereyağı,siyah zeytin,domates, salatalık,ceviz,1 diş sarımsak

Öğle
1 elma, salata, 2 ceviz, 1 omega3

Ara
azcık profiterollü çukulata

Akşam
Levrek, domates salatalık biber, kuru soğan, kıymalı yumurta az ekmek, günebakan çekirdeği

Kitap:
Çile çiçekleri

Spor:
50 dk yürüyüş

Akşam feci bir üşüme geldi bana gün içinde de vardı ama yemek sonrası titredim resmen.. Üzerime hırka giydim ayağıma yün çorap öylece yorgan altına girdim erkenden kızım bile kendiliğinden yatmı saati gelince babası anlattı sonra.. Üşürken ateş geldi yüzüm yanıyor ben üşüyorum.. Gece uyandım terlemişim değiştim üzerimi daha rahattım hamdolsun..Bugünde üşüyorum hayırlısı bu üşüme nereye varıcak bakalım..

canim hekate 1 kasimda basladim demissin su zamana kadar kilo verebildinmi?
reyhan,nazfiliz nasilsiniz kizlar.bugun nasil gecti?

Ben daha yemek yemedim ama acıkmadım kahvaltım sağlamdı demekki Canan hocamın dediği türden sağlıklı kahvaltıydı..

Yeni yeni acıkıyorum kalkıp sağlıklı bir öğün tüketmeli

dÜNKÜ MENÜM

Sabah
1 elma, yeşil zeytin,yufka ekmek,tereyağı,siyah zeytin,domates, salatalık,ceviz,1 diş sarımsak

Öğle
1 elma, salata, 2 ceviz, 1 omega3

Ara
azcık profiterollü çukulata

Akşam
Levrek, domates salatalık biber, kuru soğan, kıymalı yumurta az ekmek, günebakan çekirdeği

Kitap:
Çile çiçekleri

Spor:
50 dk yürüyüş

Akşam feci bir üşüme geldi bana gün içinde de vardı ama yemek sonrası titredim resmen.. Üzerime hırka giydim ayağıma yün çorap öylece yorgan altına girdim erkenden kızım bile kendiliğinden yatmı saati gelince babası anlattı sonra.. Üşürken ateş geldi yüzüm yanıyor ben üşüyorum.. Gece uyandım terlemişim değiştim üzerimi daha rahattım hamdolsun..Bugünde üşüyorum hayırlısı bu üşüme nereye varıcak bakalım..

canim gecmis olsun.kendine dikkat et.ins.cabuk toparlarsin.menunde en cok profiterollu cikolata kismini sevdim...
ha birde kizim avatarina tinkerbell e bayildi.... :KK1:

X