Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canim elifezgi canim allah bagislasin.ikizler ins.cok uzmuyorlardir seni.allah kolaylik versin.ne tatlidir onlar simdi....yanaklarini SIKMAK istiyorum.canim kizmi erkekmi ikizler...
kubraazra canim allah kabul etsin orucunu....gecmis olsun....
papadiya canim gunaydin.sen calisiyormusun evdemisin kucuk cocugun oldugunu biliyorum da.allah bagislasin..
melexin canim sende olmasan....yazdiklarinizi okuyarak gune guzel basliyorum sayenizde...sabah koca gitsede yazdiklarinizi okusam diye sabirsizlaniyorum,,,,kocam duymasin.....:KK1::KK1::KK1:

gunaydın canım.calısmıyorum evdeyım ama evde olmak en az dısarda calısmak kadar mesakkatlı.8 yasında bır oglum 2 yasındada kızım var :emir_bebek:

akrep33 canim guzel gunaydin mesajin ve faydali bilgin icin cok sagol...ins.gunun guzel gecer...:KK9:
kizlar coklu alintiyla cevaplamayi nasil yapiyorsunuz???:44
kendime cay alicam cay isteyen???:nazar:

mesajın sag altında alıntı ıle cevapla yazıyo onun yanında kucuk bır kutucuk daha var ona tıkla bır dıger alıntı yapacagın msjda da ona tıkla o sekılde canım:KK34:

kahvaltım

2 yumurtadan omlet
6 zeytın,peynır
nane,maydanoz,omega3
fındık,sınırsız çay

sımdıde lımonlu su

bu bıtıncede turk gayfesi:KK1:

dün sabah: Mantar sote, tavada yumurta, 1 avuç badem, peynir

Öğlen: 1 avuç karışık kuruyemiş, 2 dilim eski kaşar peyniri

akşam: çeyrek çupra, salata, brokoli çorbası, 1 avuç badem, 1 çay kaşığı çörekotu, bolca grip çayı

Limon, hepimizin hayatında sıklıkla kullandığı beymelerden. Bazılarımızda alerjik etkisi olsa da aslında limonun faydalarının ne denli çok olduğunu bilmeyenimiz de yoktur. Limonun faydalarını biliyoruz da limonun faydaları arasında bir de bilmediğimiz faydaları yer alıyor. Limonun faydaları hakkında kısaca bilgi sahibi olmak isterseniz, bakın limon ve limon hakkında, limonun faydaları ile ilgili bilmediğiniz ne çok şey var:

<

Limon içerisinde bol miktarda asit bulunmaktadır. Bu asit, limonun faydalarının da bazılarını sağlayıcı etki göstermektedir. Örneğin, limonun faydaları arasında, içeriğinde bulunan asit sayesinde enfeksiyonlarla savaşmasının sayılması gerekmektedir.
Limon, güçlü bir antioksidan görevi görmektedir. Bununla birlikte, limonun faydaları arasında, kanser, kalp krizi; ve kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisinden de söz etmek gerekmektedir.
Limonun faydaları arasında, tansiyonu düşürmesinden ve iyi kolesterolü arttırmasından da söz etmek gerekmektedir.
Hücrelerde var olan metabolizma sorunlarını gideren limon, anti kanserojen etkisi ile de bilinmektedir. Göğüs, kolon, ve prostat kanserleri başta olmak üzere, kanser türlerini geriletme gibi bir özelliği bulunmaktadır.
Limonun faydalarından yararlanırken limon suyunun yararlarından da istifade etmek gerekmektedir. Limon suyunun, clde parlaklık veren bir özelliği bulunmaktadır.
Limon suyundan bir kaç damla alarak eklediğiniz sıcak suda, limon suyu ile birleşen sıcak suyun, sindirim sisteminizi rahatlattığını farkedersiniz. Bu karışım aynı zamanda, karaciğerin temizlenmesinde de önemli rol oynamaktadır.
Limon kabuğu güneş altında kurutulur; ve sonrasında da kurutulan bu limon kabuğu öğütülürse, öğütülen limon kabuğu da saç diplerine uygulanırsa, hem baş ağrısının giderilmesine yardımcı olur; hem de vücudu serinletici bir etkisi bulunmaktadır.
Limonun faydaları arasında yer alan bir diğer özellik ise, limonun sivilceler üzerindeki etkisidir. Sivilcelere uygulanan limon, aknelerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır.
Limon suyu ile ilgili olarak bilinen, saçların rengini açtığı söylentileri doğrudur. Bununla birlikte limon suyu, cilt renginin açılmasına yardımcı bir özelliğe de sahiptir.
Dil üzerinde yer alan iltihaplı yaralara da iyi gelen limon suyunun bu faydasının da unutulmaması gerekmektedir.
Limonun faydaları arasında, içeriğindeki yoğun C vitamini sebebi ile, soğuk algınlığına iyi gelmesi özelliğinin de herkes tarafından bilindiği görülmektedir.
Limonun faydaları arasında, idrar yollarında ortaya çıkmış olan enfeksiyonların çözümlenmesinden de söz etmek doğru olacaktır.
Limonun faydaları arasında, bazı zamanlar panzehir özelliğinden de söz etmek gerekir. Şöyle ki: bazı böcek ve sinek türlerinin soktuğu yerlere uygulanan limon, hem o bölgedeki zehiri almakta; hem de ağrıyı gidermektedir.
Limonun faydaları arasında, mide rahatsızlıklarından olan kolit ağrılarına ve gastrit problemine karşı iyi geldiğinden de söz etmek gerekmektedir.
Limon suyunun içerisine eklenen az miktarda gliserin, kuru ciltler için faydalı olacaktır.
Deniz canlılarının ve etin üzerine sıkılan limon suyu, bu besinler üzerindeki bakterilerin öldürülmesini sağlamaktadır. Bu durum da, bakteriler nedeniyle ortaya çıkan sindirim sorunlarına karşı bir önlem olarak görülmektedir.
Limonun faydaları arasında, zayıflatma etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Şöyle ki: her sabah, limon suyuna tuz eklenerek tuzlu limon suyunun içilmesi, hem kolesterolü düşürücü etki göstermektedir; hem de zayıflatmaktadır.
Limon suyunun, susuzluk ve ishale karşı iyi geldiği de bilinmektedir.
Limon suyu, ağız sağlığı için de kullanılmaktadır. Diş etlerin güçlendiren, dişleri beyazlatan; ve plakları yok eden bir etki göstermektedir limon suyu ile yapılacak olan gargara
Limon suyunun her gün bir yemek kaşığı içilmesi, astıma karşı oldukça etkili bir özellik taşımaktadır.
Limonun faydaları arasında, cilt kaşıntılarına iyi gelmesinden de söz etmek gerekmektedir.
Limon suyu ile yapılan gargara, yukarıda belirttiğimiz ağız sağlığına etkilerinin yanında, boğaz enfeksiyonlarına karşı iyi gelmesi ve diftri sorununu çözmesi ile de bilinmektedir.
Yağlı saç tipine sahip olanlar ve saçında kepek problemi yaşayanlar, sorunlarına, limon suyu ile mucizevi çözüm yaratabilirler.
Limon suyu yüzde uygulandığında, kırışıklıkların gerginleştirilmesini sağlarken, cildi canlandırıcı etki de göstermektedir.
Limon suyu son olarak, limonun faydaları arasında da yer alan kemik erimesini de önlemektedir.

mesajın sag altında alıntı ıle cevapla yazıyo onun yanında kucuk bır kutucuk daha var ona tıkla bır dıger alıntı yapacagın msjda da ona tıkla o sekılde canım:KK34:

kahvaltım

2 yumurtadan omlet
6 zeytın,peynır
nane,maydanoz,omega3
fındık,sınırsız çay

sımdıde lımonlu su

canim cok sagol tesekkurler....herseferinde zor oluyordu...:KK9:

merhaba bayanlar,
uzundur bu karatayı televizyonda duyuyordum derken çevremde yapmaya başlayanlar oldu ki yapanların hepsi kilo sorunundan yapmıyo iyi birşeymiş bu diye yapıyorlar. sonra uzun zamandır görmediğim bi arkadaşın karatay diyeti ile sağlam kilo verip taş gibi olduğunu görünce bende yapmaya karar verdim. 7,5aylık kızım var ve duyduğum kadarıyla emziren için ne sütü azaltacak kadar ağır nede şu bitki çayı bu bitki çayı diye emzirirken içilmemesi gereken çaylar var.
maalesef bu diyetle ilgili çok ayrıntılı bilgim yok hem yapıp hem öğreneceğim. sizden de tam bu konuda yardım istiyorum dediğim gibi bebeğim olduğu için çok ayrıntılı araştırma okuma zamanım şansım olmuyor. benide grubunuza alırsanız paylaşımlara katılırsam hem daha iyi öğrenmiş olurum hemde paylaşımda bulunmak bir grupla bunu yapmak motive edeceğinden diyeti sürdürmem daha kolay olacak.
yaşım 27 kilom 72,2 ilk hedefim 67 sonra da 60 iiinşallahhh.
sizlerden cevap bekliyorum...

Verecegim tabiki canım ..
inancim tam .. Ama metabolizmam yavaş o nedenle yavaş yavaş veriyorum fakat olsun ole veya bole gidiyor ya kilocuklar mutluyum yanee canım :nazar: Ben Ocak ayına 65 olcam insallah
:KK53:

olacaksın tabi bebişim:21::21::21:

kızlar bu akşam gelen misafirler çok kilo verdiğimi artık durmam gerektiğini söylediler gerekçe de yüzüm çok zayıflamış kötü görünürmüş ...bugün sabah 70.8 dim ...popom hala kocaman ben 60 olmak istiyorum ..yaş gereği kilo olurmuş ..ben eskiden 60 tım diyorum ...o eskidendi daha verme dediler..of yaaa moralim bozuldu zayıflayım derken çirkin olmuşum:KK14::KK14::KK14:

kız sen onlara ne bakıyosun..kilo alsan da ne kaaa kilo almışsın hiç iyi olmamış derler.onların tek yaptığı kıskançlık:KK19::KK19:sen hangi kiloda mutlu olacaksın önemli olan bu,başkalarını boşver:KK34::KK34:
:KK60::KK60::KK60::KK60:kıs baska bır topıc acıp orada konuçlanmıs olmasınlar:KK53::KK53:
kaş konusunda katılıyorum ataturk orman cıftlıgı gıbı benımkılerde bu ara:KK60:
canım sevıncını kursagında bırakmak ıstemem ama bana turkan soraya yapılmıs gıbı geldı opusmuyoya o bakımdan:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
:KK60::KK60::KK60: yakup yapmazmı kıss:KK60::KK60::KK60:

akrep33 canim guzel gunaydin mesajin ve faydali bilgin icin cok sagol...ins.gunun guzel gecer...:KK9:
kizlar coklu alintiyla cevaplamayi nasil yapiyorsunuz???:44
kendime cay alicam cay isteyen???:nazar:

yazıcaktım canım ama papişim cevaplamış zaten:KK34::KK34::KK34:

kahvaltım

2 yumurtadan omlet
6 zeytın,peynır
nane,maydanoz,omega3
fındık,sınırsız çay

sımdıde lımonlu su

afiyet olsun bebeğem:KK16::KK16:

dün sabah: Mantar sote, tavada yumurta, 1 avuç badem, peynir

Öğlen: 1 avuç karışık kuruyemiş, 2 dilim eski kaşar peyniri

akşam: çeyrek çupra, salata, brokoli çorbası, 1 avuç badem, 1 çay kaşığı çörekotu, bolca grip çayı

sana da afiyet olsun elifcim:KK16::KK16:

merhaba bayanlar,
uzundur bu karatayı televizyonda duyuyordum derken çevremde yapmaya başlayanlar oldu ki yapanların hepsi kilo sorunundan yapmıyo iyi birşeymiş bu diye yapıyorlar. sonra uzun zamandır görmediğim bi arkadaşın karatay diyeti ile sağlam kilo verip taş gibi olduğunu görünce bende yapmaya karar verdim. 7,5aylık kızım var ve duyduğum kadarıyla emziren için ne sütü azaltacak kadar ağır nede şu bitki çayı bu bitki çayı diye emzirirken içilmemesi gereken çaylar var.
maalesef bu diyetle ilgili çok ayrıntılı bilgim yok hem yapıp hem öğreneceğim. sizden de tam bu konuda yardım istiyorum dediğim gibi bebeğim olduğu için çok ayrıntılı araştırma okuma zamanım şansım olmuyor. benide grubunuza alırsanız paylaşımlara katılırsam hem daha iyi öğrenmiş olurum hemde paylaşımda bulunmak bir grupla bunu yapmak motive edeceğinden diyeti sürdürmem daha kolay olacak.

aramıza hoşgeldin canım,topiğin ilk sayfasını okursan az çok bilgi edinebilirsin:KK34::KK34:ama karatay yapmaya kararlıyım diyorsan,mutlaka kitabı da okumanı tavsiye ederim:KK34::KK34:

olacaksın tabi bebişim:21::21::21:

kız sen onlara ne bakıyosun..kilo alsan da ne kaaa kilo almışsın hiç iyi olmamış derler.onların tek yaptığı kıskançlık:KK19::KK19:sen hangi kiloda mutlu olacaksın önemli olan bu,başkalarını boşver:KK34::KK34:

yazıcaktım canım ama papişim cevaplamış zaten:KK34::KK34::KK34:

afiyet olsun bebeğem:KK16::KK16:

sana da afiyet olsun elifcim:KK16::KK16:

aramıza hoşgeldin canım,topiğin ilk sayfasını okursan az çok bilgi edinebilirsin:KK34::KK34:ama karatay yapmaya kararlıyım diyorsan,mutlaka kitabı da okumanı tavsiye ederim:KK34::KK34:

aynen con vaynen :KK60::KK60::KK60::KK60:

herkese güzel günler diliyorum:21::21:
kahvaltım:KK56::KK56:
2 yumurtadan salçalı omlet
peynir
zeytin
pastırma
tahin helvası
buraya yazarken hatırladım ki omega 3 lerimi unuttum
:KK1::KK1::KK1:

kizlar hosgeldiniz leylak iyiniyetli.nasil gidiyor...
laylakcim nazfiliz konusunda sana katiliyorum.zayiflayinca a cok zayiflamissin kilo alincada a cok kilo almissin diyorlar...
canim afiyet olsun kahvaltini yapmissin...
iyiniyetli canim sen yine derstemisin...iyi dersler,ins.ogrenciler seni cok uzmuyorlardir...

merhaba bayanlar,
canim hosgeldin.kizini allah bagislasin...arkadaslar daha deneyimli onlarda yardimci olacaktir...ilk sayfayi okuyup istedigini sorabilirsin

afıyet şifa leptın olsun bebegemmm

:KK19::KK19::KK19::KK19:

sağol bebişim:KK19::KK19:

kizlar hosgeldiniz leylak iyiniyetli.nasil gidiyor...
laylakcim nazfiliz konusunda sana katiliyorum.zayiflayinca a cok zayiflamissin kilo alincada a cok kilo almissin diyorlar...
canim afiyet olsun kahvaltini yapmissin...
iyiniyetli canim sen yine derstemisin...iyi dersler,ins.ogrenciler seni cok uzmuyorlardir...

iyiyim canım sen nasılsın?kar eşliğinde çay keyfine devam mı:KK34::KK34:
sağol canım:KK70::KK70:
canım sarkı supermıs soylemesen haberım olmıycaktı en az 5 kez dınledım sabah berı:KK1:

Demet Akalın - Türkan ( Giderli 16 ) - YouTube

ben de hiç dinlememiştim sayende dinledim papişim:KK1::KK1:kadına çok gıcık oluyorum daaa:KK53::KK53::KK53:

iyiniyetlim nasılsın bacım?geçmişi okuyosun galiba:KK34::KK34:melexinin maceraları dün de güldürdü bizi,oku oku bitmedi dimi:KK1::KK1:

canim iyiyim sagol.cayimi iciyorum.buda sana gelsin...:nazar:
suan kizim geldi okuldan.gulumseme eklemek istiyor yine...
suanda bende sayenizde demet akalindan turkani dinliyorum...muzik guzel...

:KK35::emir_bebek::nazar:En Büyük TÜRKİYE:KK1::KK14::KK1::2::KK3::KK4::KK5::KK6::KK19::KK20::21::KK22:

canim iyiyim sagol.cayimi iciyorum.buda sana gelsin...:nazar:
suan kizim geldi okuldan.gulumseme eklemek istiyor yine...
suanda bende sayenizde demet akalindan turkani dinliyorum...muzik guzel...

:KK35::emir_bebek::nazar:En Büyük TÜRKİYE:KK1::KK14::KK1::2::KK3::KK4::KK5::KK6::KK19::KK20::21::KK22:

Afiyet olsun canim,bende icmis kadar oldum sagolasin:-) :-)
Kizini da op benim icin kocaman...

X