Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Merhaba arkadaşlar
yeni üye oldum
sizin tüm geçmişi okudum
diet değil de yaşam tarzımı değiştirmeye
çalıştığımdan
sevgiler hepinize

Kızlaaaar kızlar ,
Ben bu ev işlerini icat edeni bi bulsam eşşek sudan gelinceye kadar döviciiim.Bayram üstü ne kadar iş yapmışsam artık , o zaman bu zaman oldu ben daha evi bi sefer süpürmekten öte bişi yapmadım.Ev almış başını gitmiş.Kocam da Avrasya maratonunda 8 km etabına katılacaktı.Sabah saat beşte kalktım.6.00 da eşimi yolcu ettim ve ardından kahvaltı :
* 1 yumurta
* bir parça beyaz peynir
* 1 parça keten tohumu elmeği
* 2-3 çay kaşığı fıstık ezmesi
yedim ve işlere giriştim.Amacım 12.00 civarı eşim gelmeden işleri bitirmek ve ona ödül olarak kek yapmaktı.

Saat 11.30 civarı acıktım
* 15-20 tane tuzsuz fıstık
* 1 adet kuru incir yedim.
İşlere kaldığım yerden devam etmeye başladım ki 12.00 gibi eşim çıka geldi.Adam maraton koştu geldi , benim elimde hala süpürge.Yavaş da değilimdir ama ev evlikten çıkmış.Neyse onun maceralarını dinleyip temizliğe devam ettim.Saat 14.30 idi temizlik bitmiş idi.Doğal olarak yine acıktım:
* 1/2 kase tarhana çorbası
* 1/3 tabak kıymalı pırasa
Sonra derhal planladığım gibi keki çırpıp fırına attım.Tabe bu arada sürekli çamaşır yıkayıp asıyorum.Neyse efem , kek pişti.Çay yaptım.Oturdum 2 koca dilim keki yine vicdanım sızlamaksızın yedim.Çok da güzel yapmışım , ellerime sağlık.
Sonra akşam yemeğine giriştim tabe aralarda yine çamaşır seansları devam etmekte.Kocam maraton koştu ya , dedim ona kuvvetli bi yemek hazırlayayım.Yemekler hazır oldu.Bi duşa aldım ve yemeğe oturduk.
Bundan sonrası " ah bugün çok yedim , çantalık oldum" diyen arkadaşlara çok yemek neymiş görsünler diye geliyor :
* Evet , yine 1 kase tarhana çorbası
* Köfte-ciğer-pirinç pilavı ve z.yağlı fasulyeden oluşan bir koca tabak
* Salata
* Turşu
* Sonra tekrar köfte-ğciğer-z.yağlı fasulye
Kocam dedi ki "bi parça helva yiyelim mi?"
- Aaaa ne demek derhal
Birer parça helvamızı yedik.O yemeyi bıraktı.Benim devamında yediklerim :
- Bi parça bitter çikolata
- 4 tane fındıklı-4 tane portakallı draje
- 2 parça fıstıklı çikolata
- 2 adet kuru incir
Heheheheee nassı?
Valla kızlar , canım istedi-yedim.Pişman değilim.Şuan ev temiz-ben temiz-karnım tok-sırtım pek.Daha ne istiim?

Zpor : 12 saat ev işi (amanın)
Yarın yeni bi gün.Yarın canım istemez , az yerim inşallah.
Öpüyorum hepinizi...

Kimse bana PROPYCİL HAKKINDA CEVAP VERMİYOR, LÜTFEN BU ÜÇÜNCÜ SORUŞUM.sİZDE Mİ BİLMİYORSUNUZ?
iYİNİYETLİM NEREDE GÖZÜKMÜYOR.iĞNE OYASI KİLO VEREBİLDİN Mİ?:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Canımmm nerelerdeydin hoşgeldin..
Bugün alışverişe gittik :emir_bebek: ve kızıma bişeyler aldık son:emir_bebek:a da yemek faslı annemler geldi İzmirden :emir_bebek: a bakmak için:KK34:
seni özlemiştik kaçma biyere:KK1::KK1: sende ne vra ne yok:KK16::KK16:

iygeceler kızlar herhalde hepiniz geçmişi okuyosunuz

iyiniyetlim gezmeniz nasıl geçti hasarsız atlatabildin mi:KK16:

sersum leslie ile yürüdün mü canım bugün:KK16:

melexin nasıl gidiyo ev de durumlar bütün hasarlar onarıldımı canım :KK16:

kuzu06 akşam meyva yemeseydin keşke:KK16:

Patates salatası ile atlattım canım yemediklerim poğaça-kabak tatlısı-kurabiye:KK9::KK9::KK9:

senın tabagından :emir_bebek::emir_bebek: yedır yarılayıncada esının bos tabagıyla degıstır yarım bırakan esın olsun goze batmaz sen yarım bıraksan daha cok tepkı alır:KK34: ah kıh koh koh:KK9::KK9::KK9:

:KK76::KK76::KK76:

hay agzına saglık:KK52::KK52::KK52::KK52:
:KK1::KK1::KK1: iyi fikir
iyiniyetlim
bakıcınızın kayınvalidesi için geçmiş olsun ....

işlerin karışması iyi olmamış evren kayınvalideni bi hafta sonra gönderseymiş iyiymiş
Sağol Filizim teyzemin heryeri şişmiş iyi değil:KK5::KK5::KK5:
:KK60::KK60::KK60::KK60:

sana da yaparım bebişimm..:KK19::KK19::KK16::KK16:

kudursun akılsız..:KK1::KK1::KK53::KK53::KK53:
:KK16::KK16::KK16::KK19::KK19:
yesin mamaları :emir_bebek::emir_bebek: tatlı tatlı ..yarasın..
benim kızımda bizimle hiçbiryere gelmiyor canımm:KK60::KK60: ergen işte :KK60::KK60:

uyuyakaldı canımcım:KK60::KK60: yaşlandık kıss:KK60::KK60::KK60: erge:KK16:n çocuğumuz var

Merhaba arkadaşlar
yeni üye oldum
sizin tüm geçmişi okudum
diet değil de yaşam tarzımı değiştirmeye
çalıştığımdan
sevgiler hepinize

hoşgeldin canım tanıtsaydın azcık kendini kaç kilosun boyun kaç ...yaşam tarzımı değiştirmek için demişsin o zaman kilon fazla yok sağlık için burdasın gibime geldi öylemi canım...
6000 sayfanın hepsini mi okudun canım ne kadar zamanda okudun canım ..:nazar:

slm kızlarr taşındımmm içime sindi annemler her zaman olduğu ibi bizi taşımaya geldiler iyide oldu yerleştik
bu gün yediklerim: sabah tam karatay kahvaltısı yanlız yumurtayıkızarmış biberlere kırdım
öğlen: peynirli yumurta kavurma
akşam: 2 baklava az kuru fasülye salata

anibiyotik acaip iştahımı açıyor
şimdi birazda sizi okuayım sonra kaçayım optüm

güle güle oturun canım mutlu sağlıklı günler geçirin yeni evinizde ...bu arada geçmiş olsun ....

Kabak Lazanya Tarifi
Malzemeler
1 kg. kabak
500 gr. kuşbaşı et veya kiyma
2 adet kuru soğan
3 adet yeşil biber
4 adet domates
Yarım demet maydanoz
4 diş sarmısak
Karabiber, çok az kimyon, tuz
Nasıl Yapılır?
Kuşbaşı eti üzerine çıkacak kadar sıcak su koyup düdüklü tencerede haşlayın.
Diğer tarafta soğan ve biberleri yemeklik doğrayıp soteleyin. Domatesi de küp küp doğrayıp ilave edin. Hafifçe pişince haşlanmış eti ilave edip 15 dakika kadar ağzı kapalı olarak pişirin.
Bu sürenin sonunda maydanoz, sarmısak ve baharatları ekleyip, 5 dakika daha pişirin.
Kabakları boylamasına uzun uzun dilimleyip tek yüzlerini yağlayıp tost makinasında kızartın.
Küçük boy borcam tepsiye kabaklardan dizin. Üzerine hazırladığınız içten serpiştirin.
Yine kabak dilimlerinden koyup, yeniden iç serpiştirin.
En son kalan kabak dilimleriyle yemeğin üzerini kapatın. Üste domates ve biber dilimleri yerleştirin.
Üzerini kapatıp 200 derecelik fırında yarım saat kadar pişirin.
Üstünü açın ve 15 dakika daha üzeri kızarana kadar pişirin.

güzel bi tarif canım ..yapıp yediysen ellerine sağlık afiyet olsun

slm kızlarr taşındımmm içime sindi annemler her zaman olduğu ibi bizi taşımaya geldiler iyide oldu yerleştik
bu gün yediklerim: sabah tam karatay kahvaltısı yanlız yumurtayıkızarmış biberlere kırdım
öğlen: peynirli yumurta kavurma
akşam: 2 baklava az kuru fasülye salata

anibiyotik acaip iştahımı açıyor
şimdi birazda sizi okuayım sonra kaçayım optüm

güle güle otur canım yeni evinde..:KK16::KK16:

geldim nihayet..amanın ben 2. çocuk mocuk istemiyom valla..kafam kazan gibi olduu..:KK35::KK35::KK35:

veee.. kısslar ben hiçbirşey söylemedim komşularım bayramda görmüşlerdi beni yakından vee kilo vermişsin dediler :KK76::KK76::KK76:
çok mutlu oldum tabii..1 kilo bile belli oluyo demekki..:KK52::KK52:

şimdi de gelelim yediklerime
2 çatal yaş pasta(hiç yemesem olurdu aslında güzel değildi)
yarım kibrit kutusu büyüklüğünde haşhaşlı kek
1 parça pırasalı böğğrekk
4 ince yaprak sarma
1 ısırık kurabiye

bukaaa..çok geldi bana..şiştim..yarın telafi edicem protein yapıcam yine..:KK53::KK53:

geldim nihayet..amanın ben 2. çocuk mocuk istemiyom valla..kafam kazan gibi olduu..:KK35::KK35::KK35:

veee.. kısslar ben hiçbirşey söylemedim komşularım bayramda görmüşlerdi beni yakından vee kilo vermişsin dediler :KK76::KK76::KK76:
çok mutlu oldum tabii..1 kilo bile belli oluyo demekki..:KK52::KK52:

şimdi de gelelim yediklerime
2 çatal yaş pasta(hiç yemesem olurdu aslında güzel değildi)
yarım kibrit kutusu büyüklüğünde haşhaşlı kek
1 parça pırasalı böğğrekk
4 ince yaprak sarma
1 ısırık kurabiye

bukaaa..çok geldi bana..şiştim..yarın telafi edicem protein yapıcam yine..:KK53::KK53:

afiyet olsun canım çok hasar almamış gibi ikinci öğünün de azdı zaten

canım üzülme insülini yoluna koyunca bi daha öle olmıycak ..affet kendini ...hem çok kilonda yok senin ..herşey güzel olucak :KK16:
kilom normal ama 51 olmak istiyorum.hayatım boyunca aynı kiloda kalamadım ileri bir geri,irademe sahip cıkmayı beceremiyorum her zaman

geçen hafta çok direndim kaçamaksız kilo verdim ama şımardım sanırım...
bugün cısslıyım:KK43:(
sabah kahvaltı yapmadım.

1.öğünüm: 1 pastırmalı pide
2 dilim baklava

2.öğünüm: suda bekletilmiş 4 gün kurusu
1 incir
ceviz çam fıstığı
ama dengelemişsin:nazar:

senin sorunu görmeden üstte açıkladım canım:KK34::KK34:
çok kacamak yapmamıssın sersumum
ben yazayım hemen;1 borek,3 mercimekli kofte,2 yaprak sarma,yarım muz,1 elma,1armut,biraz fıstık:KK25: eşim daha iradeliydi.meyve ve fıstık hıç yemedi:nazar:

Kızlaaaar kızlar ,
Ben bu ev işlerini icat edeni bi bulsam eşşek sudan gelinceye kadar döviciiim.Bayram üstü ne kadar iş yapmışsam artık , o zaman bu zaman oldu ben daha evi bi sefer süpürmekten öte bişi yapmadım.Ev almış başını gitmiş.Kocam da Avrasya maratonunda 8 km etabına katılacaktı.Sabah saat beşte kalktım.6.00 da eşimi yolcu ettim ve ardından kahvaltı :
* 1 yumurta
* bir parça beyaz peynir
* 1 parça keten tohumu elmeği
* 2-3 çay kaşığı fıstık ezmesi
yedim ve işlere giriştim.Amacım 12.00 civarı eşim gelmeden işleri bitirmek ve ona ödül olarak kek yapmaktı.

Saat 11.30 civarı acıktım
* 15-20 tane tuzsuz fıstık
* 1 adet kuru incir yedim.
İşlere kaldığım yerden devam etmeye başladım ki 12.00 gibi eşim çıka geldi.Adam maraton koştu geldi , benim elimde hala süpürge.Yavaş da değilimdir ama ev evlikten çıkmış.Neyse onun maceralarını dinleyip temizliğe devam ettim.Saat 14.30 idi temizlik bitmiş idi.Doğal olarak yine acıktım:
* 1/2 kase tarhana çorbası
* 1/3 tabak kıymalı pırasa
Sonra derhal planladığım gibi keki çırpıp fırına attım.Tabe bu arada sürekli çamaşır yıkayıp asıyorum.Neyse efem , kek pişti.Çay yaptım.Oturdum 2 koca dilim keki yine vicdanım sızlamaksızın yedim.Çok da güzel yapmışım , ellerime sağlık.
Sonra akşam yemeğine giriştim tabe aralarda yine çamaşır seansları devam etmekte.Kocam maraton koştu ya , dedim ona kuvvetli bi yemek hazırlayayım.Yemekler hazır oldu.Bi duşa aldım ve yemeğe oturduk.
Bundan sonrası " ah bugün çok yedim , çantalık oldum" diyen arkadaşlara çok yemek neymiş görsünler diye geliyor :
* Evet , yine 1 kase tarhana çorbası
* Köfte-ciğer-pirinç pilavı ve z.yağlı fasulyeden oluşan bir koca tabak
* Salata
* Turşu
* Sonra tekrar köfte-ğciğer-z.yağlı fasulye
Kocam dedi ki "bi parça helva yiyelim mi?"
- Aaaa ne demek derhal
Birer parça helvamızı yedik.O yemeyi bıraktı.Benim devamında yediklerim :
- Bi parça bitter çikolata
- 4 tane fındıklı-4 tane portakallı draje
- 2 parça fıstıklı çikolata
- 2 adet kuru incir
Heheheheee nassı?
Valla kızlar , canım istedi-yedim.Pişman değilim.Şuan ev temiz-ben temiz-karnım tok-sırtım pek.Daha ne istiim?

Zpor : 12 saat ev işi (amanın)
Yarın yeni bi gün.Yarın canım istemez , az yerim inşallah.
Öpüyorum hepinizi...

canım yazdıklarını okurken ohhh sefan olsun demekten kendımı alamadım:)))bencede pısman olma yarın yenı bır gun yenı bır baslangıc demek hem canının cektıgı cekmedıgı ne varsa yemıssın bu da senı epey bır sure ıdare eder:KK1: evınde gule gule otur mısler gıbı

sersum bıdenem gecmıs olsun abartmamıssın fazla:KK1::KK1:
ıyınıyetlım teyzenın durumu cıddı bence sısmeye basladıysa, allah yardımcısı olsun

X