Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

:KK60::KK60::KK60::KK60:

ay koptum yerlerdeyım yaaa nazfılız kız bı sus her lıste konusu acıldıgında ordan kafayı cıkarıp bana patlamaz dımı dıyıp duruyon:KK60::KK60::KK60: yok bebegem sana bısey olmaz:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: yeterkı sus:KK52:

ay napiiim çok korkuyom ya yapamazsam ...birinciyi sonuncu yaparmışım falan ...rüyalarıma gircek nolur bana bişi olmasın

:KK60::KK60::KK60::KK60:

ay koptum yerlerdeyım yaaa nazfılız kız bı sus her lıste konusu acıldıgında ordan kafayı cıkarıp bana patlamaz dımı dıyıp duruyon:KK60::KK60::KK60: yok bebegem sana bısey olmaz:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: yeterkı sus:KK52:

:KK60::KK60::KK60: kız iyi ki geldin tek başıma uğraşıyodum susturmaya sus diyom susmuyo:KK60::KK60::KK60:

Selam kızlar

Sabah kahvaltıdan önce yürüyüş yaptım 40 dakika kadar biraz hasta olunca anca o kadar yürüdüm tempom da çok hızlı değildi, olsun buna şükür

Sabah kahvaltım tereyağında yumurta, zeytin , peynir, ceviz , omega 3

Öğlen evde değildim birşey yiyemedim

Akşam mercimek çorbası, mantar çorbası( komşum getirdi ), mantar sote, yeşillik, yoğurt

Gideyim biraz geçmişi okuyayım

Selam kızlar

Sabah kahvaltıdan önce yürüyüş yaptım 40 dakika kadar biraz hasta olunca anca o kadar yürüdüm tempom da çok hızlı değildi, olsun buna şükür

Sabah kahvaltım tereyağında yumurta, zeytin , peynir, ceviz , omega 3

Öğlen evde değildim birşey yiyemedim

Akşam mercimek çorbası, mantar çorbası( komşum getirdi ), mantar sote, yeşillik, yoğurt

Gideyim biraz geçmişi okuyayım

canım hasta hasta yürünmüyo..ben hiç yürüyemedim bugün..yorulup daha da hasta olma sonra:KK5::KK5:

kızlar merhaba günaydın!
öncelikle hepiniz çok tatlısınız yazışmalarınıza bayıldım:)ve öyle bi gaza geldimki kaybettiğiniz o kiloları okuyunca.lütfeeennn benide aranıza alın:KK43:(((8ay önce doğum yaptım 10kilo fazlam var veremiyorum.ama bu defa cok kararlıyım galiba.ama bi sorun var ben öğretmenim ve sabahcıyım evden 6da cıkıorum 7 de dersim başlıyor ve 12bucuğa kadar 10dk aralşarla derse giriyorum.kahvaltımı evden cıkmadan yapamam okula getirsem 10dk da hızlı bişekilde yemek sıkıntı olmazmı.lütfen yardım edin.öpüyorum sizler

Hoşgeldin

:KK37::KK37:Hamur işi yiyen bi karataycı olarak döndüm yaw:18::18::18: özellikle gelmedim kıslarr menü filan yasmıyom ben:KK30::KK30::KK30:

oohhh ne güzel kaynatmışınız kaynanatörü:KK60::KK60::KK60:

Yaa sormayın hem kaynanatör hem de kayınbabam:2: Yemediğim şeyler için kayınbabam dalga geçiyo yaw karatay izin vermiyodur diye:KK1: Aslında çok güzel zayıfladığımı filan biliyo ama illa uğraşacaklar bide eşim onlarla birlik olup hep birlikte gülüyorlar bana :KK9::KK9: vaziyet budur:KK60::KK60:
Çoğu zaman ben de gülüyorum ama bazen de (hep aynı espriyi yapıp durunca soldan geliyolar)lafı geçiriyorum sesleri çıkmıyo:KK1: Anlayacağınız birbirimize alıştık accuk:KK1:

Döneceğim aranıza inş. :KK17: utancımdan gelemiyom haftasonu yürüyüş de yapmadık bugün de.. Akşam için kandırsam eşimi iyi olcek:KK76:

Papişimmm sorma yaw işkence ki ne işkence:KK60::KK60::KK60: Her öğün yapıyo valla:KK37:
Sabah kalkmış döktürmüş gene kaynanatörüm:KK1: Hala mutfakta uğraşıyo:KK1:

Afiyet olsun canım,sen onları bir şekilde halledersin:KK16:

sabah kalktım kulağım ve boğazım daha kötüü:KK5::KK5:..arkadaşı aradım ben rapor ya da izin alıcam çok kötüyüm diye..

işe gittim bir kbb ye gözükeyim diyodum ama kbb uzmanımız yok belki birkaç güne kadar gelirmişşş..:KK37::KK37::KK37:

nasıl olur yaa koskoca hastanede ana dallardan birinin doktoru yok..:KK37::KK37:

acile gittim mecburen geniz akıntım da olunca sinüzit,faranjit,kulak karışım oldu başladık antibiyotiğe:KK31::KK31:

neyse ki 5 gün evdeyim dinlenicem ve çoğunlukla sizinle olucam:KK34::KK34:

sabah menüm

:KK56::KK56::KK56:

peynirli omlet
kavurma
peynirr

karışık meyve çayı
antibiyotik:KK1::KK1:

:KK56::KK56:

Geçmiş olsun canım,bol bol bizimlesin desene, iyice dinlen tatlım bu arada:KK16:

Bu ara birkaç defa karşıma çıkan bir konu oldu: Alkali diyeti. Forumda da bununla ilgili bir topic varmış. Onu okudum. Bence Karatayımızın içine monte edebileceğimiz önemli noktalar var orada. Okumanızı tavsiye ederim. Mesela limonlu suyu Canan Hoca da içmemizi söylüyordu ama ben önemini kavrayamamışım meğer. Konuyu yalan yanlış anlatmak istemediğim için çok bişey yazmayacağım ama okumanızı tavsiye ederim.

Daha önceden fikirlerine güvendiğim farklı kişilerden duyduğum, kafamda soru işaretleri oluşturan noktalar vardı. Şöyle ki:

- Erkan Topuz anneme ayda 2 kilodan fazla vermek kanserojendir demişti. Ben Karatayla ilk 2 ayda 10 kilo verdim.

- Hekim bir ablam şöyle dedi:" Sen radyasyon aldın. Vücut toksik maddeleri yağlarla tutar. Hızlı kilo verip yağ oranını azaltınca toksik maddeler ortaya çıkar. Ayda 1 kg dan fazla verme."

Bunlar benim kafamı karıştırmıştı doğrusu. Alkali diyeti diyor ki, vücudunuzdaki asit oranını düşürürseniz toksik maddeleri daha rahat atarsınız.

Benim çok kafama yattı. Orada 1-2 kişi Karatayla kilo veremedim demiş. Ben Karatayımdan vazgeçemem. Çok inanıyorum Canan Hocaya. Ama dediğim gibi, oradaki bazı şeyleri de hayatıma katabilirim diye düşünüyorum. Mesela:

-Gün içinde içtiğim suyun 1 litresini karbonatlı içeceğim (Canan Hoca da limonlu su diyor zaten. Aynı işe yarıyormuş)
-Aldığım damacana suyunu ph seviyesi daha yüksek olan başka bir marka ile değiştireceğim.
-1 ç.kaşığı zerdeçal ile (dna yapısını tamir ediyormuş), 1 ç.kaşığı tarçını(insülini dengeliyormuş) suda karıştırıp içeceğim.

Paylaşmak istedim.

Paylaşım için teşekkürler oyacım, bana da mantıklı geldi, bir inceleyeyim

Menümü de yazıp çıkayım bari...

8:00

2 yumurta ile omlet, maydonoz, roka, salatalık, 1 dilim beyaz peynir, 1 avuç kuruyemiş.

1,5 litre su

4km/45 dakika yürüyüş
50 mekik
Ebru ile pilates. Nefes alllllllllllldım...nefes verrrrrrrrrrrdim:)))

Biraz sonra rutin kontrol için doktora gidicem. İster istemez geriliyorum ya...

Herşey yolundadır inşallah oyacım iyi düşün:KK16:

bugunde 1 saat yurudum

ıkıncı ogunum

et kavurma
salata,helva
omega3,fındık
tahınlı kurabıye:KK17:

valla ben sevmiyom:120::120::120: suyu su tadında seviyom:KK52:.ama katlanıcaz sağlık için.:KK16::KK16:.limon ve elma sirkesi ekleyince de sevmiyom..:120::120:
kızlar limonu kaça kaç koyuyonuz bakem:KK34::KK34:

maşallah muhabbetler koyu.ben de yarın için kuru patlıcan dolması yaptım geldim,yarın menumde dolma var.

hoca kitabında da söylüyor bugün kitabı karıstırırken farkettim.aralarda bol limonlu su,bitki çayı icin diyor sersumum.ben desürahiye yarım limon sıkıyorum

maşallah muhabbetler koyu.ben de yarın için kuru patlıcan dolması yaptım geldim,yarın menumde dolma var.

hoca kitabında da söylüyor bugün kitabı karıstırırken farkettim.aralarda bol limonlu su,bitki çayı icin diyor sersumum.ben desürahiye yarım limon sıkıyorum

bır surahıye yarım lımon az bence reyhancım 1 hatta 2 lımon sıkabılırsın yarım cok az

iyi fikir de ben limonlu su içemiyom yawww:KK36::KK36::KK36:
bır surahıye yarım lımon az bence reyhancım 1 hatta 2 lımon sıkabılırsın yarım cok az

1-2 limonu sıkarsam hiç içemem:KK53::KK53:

X