Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kusura bakma canım ya... Haftana baktığım için değil de kilo bildirimini görmediğim için listede olamadın. İstersen kilo bildirimini tekrar yaz, hemen ekleyeyim listeye.

Menünü dikkatele inceledim. Bravo sana. Pastadan 1 çatal da alınmamış. Arkadaşıma da bu yakışır.:KK9::KK9::KK9: Gözüm üstünde yapan bir sarı kafa olsaydı keşke:KK9:

Emir tekrarı da yaptırırsın sen bize:)))

Sabahın köründe heyecandan bildirim yaptım.Gozden kacmistir eminim.yalnız ben 2 haftalık verdigim kiloyu yazabileceğim.ilk hafta kac kilo verdim net bilemiyorum. 19 Ekim baslangıc, 80,200 suan, 76,700
Fark :3, 500 hedef 56,000 yaş:35 boy:1,59. İlginize teşekkür ederim:KK54: Bu arada ben cuma günleri derse gittiğim icin sabah erken bildirim yapacagım.Ona göre bakılırsa sevinirim.

Son düzenleme:
kizlar $u an 57.8im
sabaha ne kadar olurumki :))))))

ak$am menum
iki içli kofte
somon
ayran
salata
limonlu suuu

yuruyu$ yok spor yok ama:KK43:

Sabahın köründe heyecandan bildirim yaptım.Gozden kacmistir eminim.yalnız ben 2 haftalık verdigim kiloyu yazabileceğim.ilk hafta kac kilo verdim net bilemiyorum. 19 Ekim baslangıc, 80,200 suan, 76,700
Fark :3, 500 hedef 56,000 yaş:35 boy:1,59. İlginize teşekkür ederim:KK54: Bu arada ben cuma günleri derse gittiğim icin sabah erken bildirim yapacagım.Ona göre bakılırsa sevinirim.

o yeeee süpersinnnn tütüttütütü masallah

İyigeceler maRal.Nasilsin?Sende bildirimde bulun hergün haftaya listeye gireriz ne dersin ?

kizlar $u an 57.8im
sabaha ne kadar olurumki :))))))

ak$am menum
iki içli kofte
somon
ayran
salata
limonlu suuu

yuruyu$ yok spor yok ama:KK43:

Supersin vallahi.Bu rejim beni Hic aciktirmiyor.Porsiyonlarim da resmen çeyreğe düştü.Kendime inanamıyorum.Ruyadayim sanki.Hele bu gün beni bir haftadır görmeyen hocalarım zayıflamışsın sen baya dediklerinde ağzım resmen kulaklarıma değdi.:KK52:

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum .:KK24:..... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (13 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün (aksam)tepsı kebabı ,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: 2 saat ev ısı yaptım ,40 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum. Ayran ya da sut ıcıyorum.

Listemiz:

1 - Kaneel : %1,42
2 - Amiboid: %1,40
3 - İğneoyasi: %0,70
4 - Elifezgi : %0,45

5 - Menevsehulya : %0
6 - İyiniyetli : %0
6.5-Gul63: %0
7 - Sersum : +% 1
8 - Akrep33 : +%1,4

Önceki listeler kadar süslü olmadı, kusura bakmayın ama oğlumu okuldan alıcam, aceleye geldi.

Arep33, ben ve sanırım elif 2 haftalık bildirim yaptığımız için yüzdelerimizi 2ye böldüm. 2 haftalık bildirim yapan başka kimse varsa düzeltirim.

Eddoras bildirime başlayalı 2 hafta olmuş muydu, listede miydin hatırlayamadım. Listedeysen seni de eklerim.

Hepinizi öptüm. Karatay' a devam ettiğimiz için hepimize alkışşşş:KK9::KK9::KK9:
Ellerınıze saglık canım.Ben de kendımı lısteye ekledım. Devam edelım ugurlayalım kıloları sevgıyle .kım tutar bızı :KK19:

Kızlarr günaydın.. işlerimden dolayı hiç giremedim foruma.. :KK43::KK43:
zaten diette yalan oldu bi aldım bi verdim..

maalesef işlerimin yoğunluğu uzun bir süre daha devam edecek,
ama bu sefer izin vermicem.. bugün itibariyle yine bildirimlerimi
yazıp bir daha bırakmıcam sizleri karatayı.. :KK19::KK9:

gunaydın kızlar 1 senedır aklımda duran o cok sevdıgım keteyı dun gece yaptım bu sabah kahvaltıda 2 tane yedım bılenler vardır belkı.pohaca gıbı mayalı bır hamurun ıcınde tereyagında kavrulmus un oluyo harıkaydı valla bıraz pısmanım ama telafı edebılırım dıye tesellı oluyorum

senın annen olmak bu dunyadakı en guzel duygu ıyıkı varsın kızım ıyıkı dogdunnnnn:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

melegım bugun 2 yasında kızlar,paylasmak ıstedım:KK16::KK16::KK16:

senın annen olmak bu dunyadakı en guzel duygu ıyıkı varsın kızım ıyıkı dogdunnnnn:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

melegım bugun 2 yasında kızlar,paylasmak ıstedım:KK16::KK16::KK16:

dün akşam eskileri okuyodum 1. yaşgününü kutlamışsınız arkadaşlarla sözde sen yazmadan kutluyacaktım kızının doğum gününü ...nice mutlu yaşlara sevddiklerinizle sağlıkla:119::119::119::KK71:

Kızının doğum günü kutlu olsun canım:nazar::nazar::KK16::KK16::KK16::KK16:
ıkızcım cok tesekkur ederım canımm:KK16::KK16::KK16:

dün akşam eskileri okuyodum 1. yaşgününü kutlamışsınız arkadaşlarla sözde sen yazmadan kutluyacaktım kızının doğum gününü ...nice mutlu yaşlara sevddiklerinizle sağlıkla:119::119::119::KK71:

canımm cok sagol:KK16::KK16::KK16:allah herkesın evladını bagıslasın ınsaalah

gunaydın kızlar 1 senedır aklımda duran o cok sevdıgım keteyı dun gece yaptım bu sabah kahvaltıda 2 tane yedım bılenler vardır belkı.pohaca gıbı mayalı bır hamurun ıcınde tereyagında kavrulmus un oluyo harıkaydı valla bıraz pısmanım ama telafı edebılırım dıye tesellı oluyorum
oo güzeldir bizim buralarda da yapıyorlar,afiyet olsun canım.1 sene tutmussun kendini maşallah.bu arada kızının doğum günü kutlu olsun

1.öğün 10.30:KK56:
1 nar suyu
2 çay bardagına yakın ceviz:KK17:
2 yumurtadan lorlu omlet
7 zeytin
1 avuc içi peynir
1 b.süt
1 kaşık haslanmıs nohut:KK39:sabah sabah yemek için haslamıstım
1 domates
epey yemişim:KK53::KK53::KK53:

Omega 3 Nedir?
Omega-3 yağ asitleri çoklu doymamış yağ asitleri olup dışardan destek olarak alınması gereken bir yağ asididir. Çünkü insan vücudu sature ve monounsature yağ asitlerinin sentezini yaptığı halde, n-6 ve n-3 yağ asitlerinin sentezini yapamamaktadır.

Pek çok formu bulunabilen bu yağ asitlerinin en önemli görev yapanları EPA (Eicosapantaenoik asit) ve DHA’dır (Docosahexaenoik asit). Esansiyel olan bu yağ asitlerinin yeterli miktarda alınamaması durumlarında başta kardiyovasküler bozukluklar olmak üzere birçok hastalığı da beraberinde getirebilir.

Bunun yanında omega-6 cilt ve bobrekler için yararlıyken omega 3′ün ise esas etkisi sinir sistemi ve dolasım sistemi üzerinedir.

Omega 3′ün Faydaları ve Önemi
Omega 3 çocuklarda, yetişkinlerde ve gebelikte; beyin, göz ve sinir sisteminin gelişimine ve kalp-damar sağlığının korunmasında önemli roller oynar. Ayrıca omega 3 hücre yenilenmesi dahil birçok önemli fonksiyonu olan bir yağ asididir ve tam bir cilt dostudur. Omega 3 içeren besinlerin düzenli bir şekilde her gün tüketilmesi hem sağlığınız hem de cildiniz için önemlidir.

Omega 3 Hangi Besinlerde Bulunur? (Omega 3 içeren besinler)
Balık yağı, ceviz, fındık, badem, keten tohumu, semiz otu ve eşil yapraklı sebzeler omega 3 içeren başlıca besinlerdir.

Omega 3 balık yağını kimler kullanabilir?
Omega 3 balık yağı her yaştan insanların rahatlıkla kullanabileceği önemli bir takviyedir. Omega 3′ün faydalarından bahsederken bebeklerin, çocukların, yetişkinlerin ve yaşlıların da kullanmasının ne kadar önemli olduğuna deyinmiştik. Bir liste yapmak gerekirse;

Okul çağındaki çocuklar
Hamilelik (gebelik) döneminde ve emzirme döneminde olan bayanlar
30 yaş ve üstü yetişkinler
Bir rahatsızlığı bulunmayan ancak ilerki yaşlarda kendini koruma altına almak isteyenler
Kalp-damar sağlığını koruman isteyen insanlar
Depresyon problemi yaşayanlar
Şeker hastaları
Alzheimer hastaları
Menopoz dönemindeki bayanlar
Kolesterol ve trigliseridi yüksek olan insanlar
Kardiyovasküler problemi olan insanlar
By-pass ameliyatı geçirmiş insanlar
Romatolojik problemi olan insanlar
Diyabet hastaları
Omega 3 balık yağı kilo aldırır mı?
Kilo konusunda kesin olarak kilo aldırır ya da balık yağı zayıflatır gibi kesin ifadeler kullanamayız. Ancak balık yağı iştah açar mı? diye sorarsanız, içeriklerinde ayrıca yüksek değerli vitamin bulundurması ve bunun da dolaylı olarak iştah açtığını söyleyebiliriz. Omega 3 yağ asitleri vücud direncini arttırarak yağ yıkımını yavaşlatır. Bu da balık yağının iştah açma özelliğini ortaya koyar.

Omega 3 balık yağı boy uzatır mı ?
Balık yağı beyin, göz ve sinir sisteminin normal gelişimine yardımcı olmakla birlikte çocuklarda bedensel gelişime de yardımcı olur. Ama boy uzatır ya da içirirseniz boyunuz uzar gibi kesin ifadeler kullanamayız. En başta da söyledik, balık yağı daha çok takviye amaçlı kullanılır.

Omega 3′ün zararları var mı?
Omega 3′ün olumlu bir yönü olan kan sulandırıcı etkisi olduğundan ayrıca kan sulandırıcı ilaç kullanan hastaların biraz daha dikkatli olması olması gerekir.

Omega 3 balık yağı çeşitleri nelerdir?
Omega – 3 (Alfalinoletik Asit – EPA, Dokosaheksanoik Asit – DHA ), Omega – 6 (Linolenik Asit, Gamma-Linolenik Asit ) ve Omega – 9 (Olesik Asit)

Balık yağı fiyatları ne durumda?
İnternet sitelerinde bu tarz takviye ürünlerin satıldığı siteleri incelediğinizde fiyatları ve içerikleri rahatlıkla görebilirsiniz. Fiyatlar sürekli olarak değiştiğinden fiyatları konusunda birşey söyleyemeyiz.

Balık yağı alırken nelere dikkat etmeli?
1) Dozaj: Balık yağında bulunan omega 3 yağ asitlerinden EPA ve DHA miktarlarını mutlaka kontrol edin. EPA+DHA toplamı 500 mg’dan az olmamalıdır. Eğer balık yağını gebelik sürecinde bebeğin beyin ve sinir sistemi gelişimi veya çocukların zihinsel gelişim desteği için kullanıyorsanız DHA oranı EPA’dan daha fazla olmalıdır. Alacağınız balık yağında DHA oranı EPA dan fazla olmalı. Antienflamatuar ve kalp ve damar sağlığı desteği için seçeceğiniz balık yağlarında ise EPA miktarı DHA’dan daha fazla olmalı.

2) Form ve emilim kolaylığı: Tüm dozlarda alacağınız balık yağılarındaki etiketiketlerin üzerinde yağın “doğal tirigliserit” formda olup olmadığına dikkat edin.

3) Ağır metallerin test sonuçları: Deniz ve okyanuslarda bulunan 200′den fazla toksik maddenin balığın yağında depolandığını unutmayın. Bu sebeple ağır metalleri üretim sırasında patentli teknolojiler vasıtasıyla uzaklaştıran ve bağımsız labaratuarlardan tastikleten balık yağı markalarını tercih edin.

En iyi balık yağı markası hangisi?
Yukarıdaki faktörleri göz önüne aldığımızda Ocean markalı balık yağlarının rakiplerine oranla biraz daha önde olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Ocean Lipor 1360 mg %46 EPA ve %18 DHA‘lık içeriği ile balık yağı kapsülleri arasında içeriği en yüksek olan ürünlerden bir tanesi. Ocean Fish Oil Orange, Ocean Fish Oil Lemon ve Ocean Fish Oil Banana her 10 ml Trigliserit formda 9200 mg saf balık yağı içermektedir.

selam kızlar bugun kızım tam 1 yasına bastı:nazar: yanı 1 senedır ben bır bal böcüğünün annesı olma mutlulugunu yasıyorum:nazar:.bugun kızımın 1yasında yapılan karma ve zature asıları vardı aıle hekımıne goturdum ordakı hemsıre sız kılomu verdınız dedı 5 kılo pek bellı olmaz dıye dusunsemde o farketmıstı buda bana acayıp moral oldu halıyle:21::21::21::21::21::21: eve gelırkende kızıma kucuk bır yas pasta aldım esım oglum kızm ve ben kutlıycaz:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:allah ısteyen herkese versın ınsaallah ha bu arada pastadan sadece bır catal yemeyı dusunuyorum oda kızımın ılk yası olması sebebıyle baska bırının olsa yemezdım:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Spor kilo aldırır mı?
Doğrusu tek başına spor yapmak değil, kesinlikle yaşam şekli değişikliğidir. Tıbbi bir beslenme tedavisi ve egzersizin bütünleşerek yaşam şekline dönüştürülmesidir. Ama burada bireyler hep bir endişe taşıyor. Yaşam şekli değişikliği tanımlaması onları ürkütüyor. ‘Acaba bana hiç yapamayacağım şeyleri mi yaptıracaklar? Aç mı yaşayacağım? Sürekli yürüyüp koşacak mıyım?’ gibi endişeler gelişiyor. Sadece spor yaparak zayıflamaya çabalayanlar da var. Spor yapınca insanlar kendisinde bir yeme yetkisi görmeye başlıyor. ‘Nasıl olsa spor yaptım artık yiyebilirim, kendimi ödüllendirebilirim’ diye düşünüyorlar. Spor yapanların düştüğü ikinci bir hata da düzensiz beslenerek spor yapmaları. Oysa spor yapanların beslenmelerine de çok dikkat etmeleri gerekiyor.

Özetleyecek olursak, zayıflamak için spora başlayanların yaptıkları hatalar neler?
1. Spor yapan kişi “İstediğimi yiyebilirim” diyor! Sabah beyaz ekmekle, reçelle, balla çok kuvvetli bir kahvaltı yapıyor. Öğle yemeğinde de aynı mantıkla akşam yapacağı spora güvenerek yemeği abartıyor. Böylece kişinin şekeri hızla yükseliyor ve iştahı daha da açılıyor.

2. Spor yapan kişi diyetini abartıyor! “Spora başladım, sıkı diyet de yapayım daha çok zayıflarım” diye düşünüyor. Sabah kahvaltısında diyetisyenin verdiği bir dilim kepekli ekmeği bile yemiyor, öğle yemeğini hafif bir sebze ile geçiştiriyor, üzerine bir de egzersiz yapınca vücut gece büyük bir iştah hissediyor. Ve gözü dönen kişi gece ne bulduysa yiyor! Bu arzu öyle frenlenemez bir hal alıyor ki özellikle de şekerli bir gıda arıyor, buluyor ve tüketiyor. Böyle çok hastam var. Haftada 4-5 gün, günde en az 2 saat egzersiz yapıp kilo veremeyen birçok hastam hep aynı hataya düşüyor.

3. Bir de fazla egzersiz yapanlar var. Biz diyet yapanlara haftada 3 veya 4 gün 30 ile 45 dakika arasında yürüyüş öneriyoruz. Ama kişide öyle bir hızla zayıflama isteği varsa “Ben yürümeyeyim, koşayım ya da spor salonunda ağırlık kaldırayım, terleyeyim” diyor. Biz onun yağ kaybetmesini beklerken o ağırlıkların altına girerek kas yapıyor. Böylece daha çok kilo alıyor. Yağ yakımı için gerekli egzersiz belli formülü vardır. Aşırı vücudu zorlayan egzersizler yağ yakımına engel olur. Bunu da ikiye bölebiliriz. Aktivitenin şiddetinin fazla olması halinde kas kütlesinin hızlı artışıyla kilo alır. İkincisi de çok fazla ağırlık çalışarak kilo almak. Düşük ağırlıkla sık egzersiz yapılırsa yine yağ yakar ama çok şiddetli yaparsa o zaman kas yapar ve kilo artırır.

Formül 220 - Yaş

Peki kilo vermek için nasıl bir egzersiz yapmalıyız?
Daha orta derecede bir yürüyüş, kendimizi aşırı derece yorarak değil. Onun da bir formülü var. 220 eksi yaş. Bunun yüzde 50’si minimum egzersiz dozu. Yüzde 50’si canlandırma eşiği denen yer. Örneğin 40 yaşında bir kişi 220’den çıkardığımızda 180. 180’in yarısı yani 90 nabız hızı, o kişi için hiçbir şeyin başlamadığı bir nokta. 90’dan yola çıkarak 95’lere geldiğinde hafif hafif yağ yakımı başlıyor. Biraz daha üzerine çıktığında yağ yakıyor ama daha da aşırıya kaçtığında o zaman vücudun yağ yakımı değil kas kütlesi geliştiren bir egzersize dönüşüyor. Yani çok fazla efor sarf ediyor ve kas kütlesi artıyor. Bu kas artışı da zaten kilo almak demek.

Kas yaparsak kilo mu alırız?
Evet, 1 kilo kas yapmak 4 kilo almak anlamına geliyor. Çünkü kas çok su tutan bir kütledir. 1 kilo kas 2.7 kilo su tutar. Hep duyarız ya kısa sürede aşırı kilo verdi diye… Burada da tehlike ters yönlü. Kişi kas kütlesinden kaybeder. Çünkü kas kütlesi vücut için önemlidir. Kalbimiz de kaslardan oluşur ve aşırı kilo kayıplarında vücudun tüm kasları, hatta kalp kasları da zarar görür. Diyet sırasında hastanın kilosuna bakmak değil, yağ kas dengesine bakmak gerekir. Hızlı kilo kaybederseniz metabolizmanız yavaşlar. Defalarca şok diyet yapan insanlar işte bu nedenle kilo veremez hale gelirler. Dolayısıyla yapılması gereken, kişinin diyet öncesinde mutlaka bir dahiliyeci ya da endokrinolojik muayeneden geçmesi. Sonrasında vücut analizi ve metabolizma hızı ölçümü yapılmalıdır. Çünkü eğer metabolizma hızı ölçülmezse kişi diyet yaparken de şişmanlayabilir.

Kastan kaybetmek, yağdan kaybetmek nasıl oluyor?
İşte önemli olan bunu ölçümlemek. Biz kişiyi her kontrole geldiğinde ölçüyoruz ve hangi hafta neresinden ne kadar azaldığını görüyoruz. Diyetini de ona göre yönlendiriyoruz. Bazı merkezler sadece baskülle hastanın ağırlığını ölçüyor. ‘50 kiloydunuz 45’e düştünüz’ diyor ama burada kayıp nereden olmuş belli olmuyor. Önemli olan kas değil yağın kaybedilmiş olması çünkü. Kas eşitir metabolizma diyebiliriz. Çünkü kasımız fazla ise metabolizmamız da iyi çalışır. Dolayısıyla kas kütlemizi korumamız şart. Ama kilo vermek için aşırı egzersiz yapıp aşırı derece kasımızı artırırsak bu sefer de kas ağırlığı nedeniyle kilomuz artacaktır. Dengeyi korumak çok önemli. Doğru sporla birlikte doğru diyet de yapılmalı. Aşırı ağır diyetlerle yağ değil kas kaybederiz ki bu da bizim metabolizma hızımızı düşürür.

alıntıdır...

oo güzeldir bizim buralarda da yapıyorlar,afiyet olsun canım.1 sene tutmussun kendini maşallah.bu arada kızının doğum günü kutlu olsun

tesekkur ederım canımmm:KK16::KK16::KK16::KK16:

X