Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bugün 3 öğün yaptım.alıştım bayramda habire yemeye,2 öğün yeter mi ilk günden.
3.öğünüm 19.00 da bitti
12 tane bulgurlu lahana sarma
2 kasık süzme yoğurt
1 yesil elma,1 nar,omega3

şimdi yeşil çayımı içiyorum:nazar:

Canlar herkese çok selam ;
Gündüz evde yoktum o yüzden yazamadım.Öncelikle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.Sevgili Atamızın ve silah&dava arkadaşlarının ruhu şad olsun.
Bayram nasıl geçti?Galiba az&çok herkesin kaçamakları olmuştur.Ben de , ayıptır söylemesi ama bir tepsi baklava açtım valla efsane bi baklava olmuştu.8-10 dilim yemişimdir herhalde.Ve fakat her yediğim gün yürüyüş yaptım.O kadar ki ayağımın altı su topladı.Regldim tartılamadım ama yarın tartılıcam.Bakalım bayram bana ne kadar yaramış:)
Şimdi bir de geçmişi okiyciim , sanırım bugün hayli hareketli geçmiştir topikte.
Öptüm hepinizi...

Senin de bayramın kutlu olsun canımEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Afiyet olsun canım ama sen onları çoktan eritmişsindir zaten:KK34:

çözüm erken kalkmak.çalışmıyorsan erken kalmanın anlamı yok mışıl mışıl uyu şekerim:KK19:

dün gümüşhaneden gecerken 250 grama yakın aldım pestil hepsini güplettim yolculuk boyunca:KK17::KK17:hocaya göre yasak olabılır pişmiş pekmez ve un da var içinde.ama sürekli yenen bişey degil.ayrıca baklacadan sekerli tatlılardan 1000 kat daha iyi doğal meyve şekeri:)

bırakabilirsin :KK19:
:KK53:kardeşim de senin gibi,ama tığ gibi maşallah.kime çekti bilmem hiç kilo almaz.

Güzel bir başlangıç yapmışsın canım, sporun da çok güzel:KK34:

QUOTE]ehh işte ama bugün 3 öğün yaptım:26:

yaff şu omega 3 leri hatırlatmayın ,az kaldı bitiyorlar .yeniden 100 lira bayılıp 2 kutu alacağım:KK43::KK43:

su içebilirsin ben öyle yapıyorum.siyah cay dişleri sarartıyor zamanla.ben okulda 1 ç.b limonlu içiyorum

Cısslar olmasındansa 3 öğün olsun canım bişey olmas:KK9:

Omega3 ve diyet

Omega3 ve diyet arasındaki bağlantıdan önce omega 3 nedir? Omega 3 derin deniz balıklarında bol miktarda bulunan yağ asidi olarak tanımlayabiliriz. Omega 3 faydaları bir çok rahatsızlığa karşı iyi gelir. Omega 3 kilo aldırırmı? Omega 3 kilo yaparmı veya Omega 3 kilo verdirirmi? Bu tür sorulara sık olarak karşılaşmak mümkün. diyet yaparken omega 3 kilo vermede ne gibi etkisi var. kilo vermek için daha az kalori almamız veya daha çok kalori yakmamız gerektiğini biliyoruz. İhtiyacımızdan daha fazla kalori aldığımızda fazlası vücut yağı olarak depolanır. Omega-3 yağ asitleri, bu kalorilerin depolanma fırsatı bulamadan yakılmasına yardımcı olurlar, yani taşıdığımız fazla kilonun azalmasını sağlarlar. İşte yapmanız gereken Omega-3 alımınızı artırın, ilühapsal yüksek glisemık endeksli karbonhidrat (şeker ve nişasta) ve doymuş yağ (kızarmış yiyecekler, tam yağlı süt ürünleri ve etteki yağ) alımınızı is

Bu basit artırma/azaltma formülü sadece genel sağlığınızı düzeltmekle, cildinizi, saçınızı, mukoz membranlarınızı, sinirlerinizi ve bezlerinizi beslemekle ve kardiyovasküler hastalıkları önlemekle kalmayacak, kalorilerin vücut yağına dönüşmesini de engelleyecektir. Ayrıca bu esansiyel yağ asitleri, vücudun kalorileri vücut ısısına çevirmesini sağlar, insülin hassasiyetini artırırlar böylece vücut yağının depolanması önlenirken diyabet ve obezite riski de azalmış olur.

OMEGA3′ün HİKAYESİ

Vücut omega-3′tekı iki bileşene gereksinim duyar. DHA (docosahexaenoık asit) ve EPA (eıcosapentaenoık asit) En sağlıklı DHA ve EPA kaynakları balıklardır, özellikle de somon balığı, kabuklu deniz hayvanları, deniz yosunu ve algler gibi soğuk sularda yaşayan türlerdir. Peki ya bu deniz canlılarını bulamazsak deniz urunleri olmadan da hayatta kalabiliriz, çünkü vücudumuz tam tahıllarda, koyu yeşil yapraklı sebzelerde bazı kuruyemiş ve tohumlarda (en çok keten tohumunda olmak üzere, kabak çekirdeği, ceviz, kenevir ve bunlardan elde edilen yağlar) bulunan alfa lınolenık asitten (ALA) EPA ve DHA üretebilir.

Tesekkurler paylaşımın icin
Ben bu omega 3 de takılı kaldım.Hangisini alacağımı şaşırdım.Ömür boyu kullanmayı düşündüğüm icin hem fiyatı uygun ,hemde gercek olanını nasıl ayıracağım ya kafam karıştı.Ben biraz sıkılman ınsanım ,oyle eczaneye gidip ona bakayım ,buna bakayım da yapamam :KK43:((:-) :nazar:

Çok geçmiş olsun canım,ilaçlarını ihmal etme:KK16:

Arayı fazla uzatma canım:KK16:

Afiyet olsun canım ben de lahana sarmaya bayılırım:KK56:

Spor için :nazar::KK9:,çikolata ben de de var, hem spor da yok:KK5:

Ben de bugün son kez yedim:KK34:

Ficansım Leylakım midem bulanana kaa yedim bugün:KK30::KK30::KK22::KK22: Ama başka zaman yemiyoruz canım istedi:KK9::KK9::KK9:

Kızlar yaa , "önümüz açık" demişsiniz ama yanlış bilmiyorsam önümüzde çok sevgili "aşure ayı" var ki ; ben onu hem çok güzel pişirir hem de çok güzel yerim valla.Yandık annem yandık...

Sabah:KK43:08:00):klasik karatay kahvaltisi. Öğlen :KK43:14:00):2 lahmacun, ayran Aksam:KK43:19:30):bir avuç çekirdek

Nasıl desem yeşil gözlü mü yok yok mavi gözlü biri var:KK9: Söyletme kız cadı. Neyse sen çayı şekersiz iç. Gelecek zamanda seni güzel şeyler bekliyor emin ol :KK16::KK16: çay şeker ,mavi göz ne alaka deme bende alakayı pek kuramadım :KK9::KK9:

ay ne güldümm:KK9::KK9::KK9: ah o gözler ahhh:KK69::KK69::KK69:

çözüm erken kalkmak.çalışmıyorsan erken kalmanın anlamı yok mışıl mışıl uyu şekerim:KK19:

dün gümüşhaneden gecerken 250 grama yakın aldım pestil hepsini güplettim yolculuk boyunca:KK17::KK17:hocaya göre yasak olabılır pişmiş pekmez ve un da var içinde.ama sürekli yenen bişey degil.ayrıca baklacadan sekerli tatlılardan 1000 kat daha iyi doğal meyve şekeri:)

bırakabilirsin :KK19:
:KK53:kardeşim de senin gibi,ama tığ gibi maşallah.kime çekti bilmem hiç kilo almaz.

Güzel bir başlangıç yapmışsın canım, sporun da çok güzel:KK34:

QUOTE]ehh işte ama bugün 3 öğün yaptım:26:

yaff şu omega 3 leri hatırlatmayın ,az kaldı bitiyorlar .yeniden 100 lira bayılıp 2 kutu alacağım:KK43::KK43:

su içebilirsin ben öyle yapıyorum.siyah cay dişleri sarartıyor zamanla.ben okulda 1 ç.b limonlu içiyorum

Sana krizler işlemez canım:nazar:

İşlenmiş gıda olduğu için yasak canım ama Türk kahvesi serbest:KK34:

Tekrar hoşgeldin canım,emzirdiğin için daha da kolay verirsin kilolarını:KK16:

Pestili bilmiyorum ekmeğim ama Canan hoca bir yerde cevizi sucuk yiyebilirsiniz demişti,herhalde yasak değildir:KK16:

Canım karatayla daha sağlıklı olacağız bu kesin ,zayıflıktan bile daha önemli bir sebep burada olmak için değil mi:KK34:

Canan hoca der ki,şekeri de sigara gibi birden bırakmak lazım ,azaltmak çözüm değil:KK9:

Hep beraber toplayacağız canım[/SIZE][/SIZE][/SIZE]:KK9:

Gelirsin canım merak etme
:KK16:

:KK16::KK16::KK16:

tmm hatunlarr içmiyorum artık şekerli çay falan:KK76::KK76: yaşasın yeşil çay, yaşasın karatay:21:

Sabah:KK43:08:00):klasik karatay kahvaltisi. Öğlen :KK43:14:00):2 lahmacun, ayran Aksam:KK43:19:30):bir avuç çekirdek :KK51::KK37:

Akşam yemeğim çok güzel bi cısstı:KK53::KK53::KK53: yarın annemlerle sofraya oturmasam iyi olcek sersumum:KK34:
neydi ki neydi çok merak ettim kıss...:KK53::KK53: kaynana sana yaramıyo diye boşuna demiyom ben:KK1::KK1:..kıss yoksam sana sabotaj mı yapıyo kaynanan sevdiğin cıssları yaparak:KK30::KK30:
Kusmadım canım :KK1::KK1: sağol
Canımmm sen de yürüyüşüne devam et vereceksin:KK19::KK19::KK19:

yarın başlıyorum lesliye canım tekrardan..inşallah vericem:KK52::KK52:

Son düzenleme:
Kızlar ya siz hangi omega-3 markasını kullanıyorsunuz?
ayın sonuna geldik,maaşımı alcam.. ben de alıcam omega-3:KK76:

:KK8::KK8::KK8:SPORUM:KK8::KK8::KK8:
Yürümeyide düşünüyordum ancak yarın erken kalkacağım.Duş alıp yatacağım.Yürüyüş yarına kaldı:KK43:(
Jillian MichaelsTWESTERSOPALI HAREKETYAN BEL HAREKETİBACAK HAREKETLERİ
30 dk100100100100

:21::21::21::21::21::21::21::21::21:

X