Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın kızlarr:KK16::KK16: ben de bugün itibariyle karatay diyetine başlamış bulunmaktayımmm:KK76::KK76: gazam mübarek olaaa:KK52:

hoşgeldin canım aramıza

teşekkür canım iyiyim bende.evet hep burdayım kaldığım yerden devammm.bu gün sabah bİşey yemedim sadece bol su ve ıhlamur öğlende yumurta+salata yani yanında bol yeşillik yicem bide regl olucam yaa acayip fazla çıktım tartıda onları telafiye uğraşıyorum.düzenli bildirim yapıp listeye gireyim diyorum artık çünkü 4.aydan beri burdayımmm:KK16::KK16:

Telafi edersin canım daha sık buralarda olursan kontrollü oluyorsun kaçamaklar da azalıyor:KK16:

kızlar size bişey sorcamm benn: Bu diyette tavuk ciğeri ve sakatatlar serbest mi? :44::44:

Serbest canım:KK34:

Omega3 ve diyet

Omega3 ve diyet arasındaki bağlantıdan önce omega 3 nedir? Omega 3 derin deniz balıklarında bol miktarda bulunan yağ asidi olarak tanımlayabiliriz. Omega 3 faydaları bir çok rahatsızlığa karşı iyi gelir. Omega 3 kilo aldırırmı? Omega 3 kilo yaparmı veya Omega 3 kilo verdirirmi? Bu tür sorulara sık olarak karşılaşmak mümkün. diyet yaparken omega 3 kilo vermede ne gibi etkisi var. kilo vermek için daha az kalori almamız veya daha çok kalori yakmamız gerektiğini biliyoruz. İhtiyacımızdan daha fazla kalori aldığımızda fazlası vücut yağı olarak depolanır. Omega-3 yağ asitleri, bu kalorilerin depolanma fırsatı bulamadan yakılmasına yardımcı olurlar, yani taşıdığımız fazla kilonun azalmasını sağlarlar. İşte yapmanız gereken Omega-3 alımınızı artırın, ilühapsal yüksek glisemık endeksli karbonhidrat (şeker ve nişasta) ve doymuş yağ (kızarmış yiyecekler, tam yağlı süt ürünleri ve etteki yağ) alımınızı ise azaltın.

Bu basit artırma/azaltma formülü sadece genel sağlığınızı düzeltmekle, cildinizi, saçınızı, mukoz membranlarınızı, sinirlerinizi ve bezlerinizi beslemekle ve kardiyovasküler hastalıkları önlemekle kalmayacak, kalorilerin vücut yağına dönüşmesini de engelleyecektir. Ayrıca bu esansiyel yağ asitleri, vücudun kalorileri vücut ısısına çevirmesini sağlar, insülin hassasiyetini artırırlar böylece vücut yağının depolanması önlenirken diyabet ve obezite riski de azalmış olur.

OMEGA3′ün HİKAYESİ

Vücut omega-3′tekı iki bileşene gereksinim duyar. DHA (docosahexaenoık asit) ve EPA (eıcosapentaenoık asit) En sağlıklı DHA ve EPA kaynakları balıklardır, özellikle de somon balığı, kabuklu deniz hayvanları, deniz yosunu ve algler gibi soğuk sularda yaşayan türlerdir. Peki ya bu deniz canlılarını bulamazsak deniz urunleri olmadan da hayatta kalabiliriz, çünkü vücudumuz tam tahıllarda, koyu yeşil yapraklı sebzelerde bazı kuruyemiş ve tohumlarda (en çok keten tohumunda olmak üzere, kabak çekirdeği, ceviz, kenevir ve bunlardan elde edilen yağlar) bulunan alfa lınolenık asitten (ALA) EPA ve DHA üretebilir.

teşekkür ederim canımm, hoşbuldummm:KK16::KK16: siz ne kadar süredir yapıorsnz ve kaç kg verdiniz merak ettim dee:KK9: bnm kg vermem durdu iki haftadır, sanırım kgma göre çok azalttım yemek yemeyi. metabolizmam da iyice yavaşladı. 13. takımda yarışmacıyım, kızlarla karataya başlamaya karar verdik. inşallah yeniden kg vermeye başlarım, ne dersiniz :KK43::KK43:

Canım karatayda kalori hesabı yapmıyoruz,sağlıklı yiyeceklerden doyana kadar yiyoruz,sen de biliyorsun zaten yemeyi azalttığın için metabolizman yavaşlamış,doğru yiyecekleri yiyerek tekrar kilo vermeye başlayabilirsin,burada kilolarını rahatça vereceksin inşallah:KK34:

bende eskiden öyleydim.. bi ara yine diet muhabbetine bıraktım.. bırakış o bırakış, şimdi de
çayı şekerli içemiyorum..

sakın şeker atma.. o 1 şeker o kadar kalorili ki değmez o şeker için kilo almaya..
Bence alışmaya çalış içersin..
eğer hiç içemiyosan o zaman yeşil çay iç :KK9: ona her türlü çok kötü zatenn :KK9:

tamam cnm saol, demek ki bundan sonra normal çay içilmicek:KK16::KK16: ballı yeşilçay ve kayısı çayı içerim ben de sadece :KK16::KK16:

hoşgeldin canım aramıza

Telafi edersin canım daha sık buralarda olursan kontrollü oluyorsun kaçamaklar da azalıyor:KK16:

Serbest canım:KK34:

hoşbuldum cnm, teşekkürlerr:KK16:

Canım karatayda kalori hesabı yapmıyoruz,sağlıklı yiyeceklerden doyana kadar yiyoruz,sen de biliyorsun zaten yemeyi azalttığın için metabolizman yavaşlamış,doğru yiyecekleri yiyerek tekrar kilo vermeye başlayabilirsin,burada kilolarını rahatça vereceksin inşallah:KK34:

evet canım yaa maalesef öyle oldu, inşallah ideal kgma karatayla gelirimmm:KK8::KK8:

Herkese merhabalar :KK16: Limpida arkadaşımız gibi bende 13. takım cuma zayıflama yarışmasındayım ve karataya bugün itibari ile başladım. Ben sadace kahvaltıda ekmek tüketmeyi düşünüyorum sizce sorun olur mu? Hep beraber sağlıklı birşekilde kilo vereceğimiz bol paylaşımla günler dilerim :KK16:

Sen de hoşgeldin canım aramıza

Başlangıçta ekmeksiz olmaz gibi geliyor ama kahvaltıda yediklerimiz o kadar doyurucu ki gerek bile kalmıyor,hem ekmek yemediğimiz için de çabuk acıkmıyoruz,sen de bir dene istersen öyle karar ver canım:KK34:

aynen öyle,topikçe dağıldık resmen:KK9::KK9::KK9:

evet canım serbest..aramıza hoşgeldin bu arada:KK16::KK16:

Topikçe toplanalım o zaman leylakım:KK16:

45 dk yürüyüş+100 mekik bugünkü sporum:KK8::KK8:

1 hafta falan tartılmayı düşünmüyodum ama kaç kg aldım çok merak ediyorum...hem ilaçlar hem bolca bayram kaçamağı bana neye mâl oldu bakalım,yarın bi tartılayım da göreyim:18::18::18:

Sporun için :KK9::KK9::nazar: Canım

valla bilmiyorum filizcim,bildiğin gibi değil acayip kaçamak yaptım bayramda...kendimi çok şiş hissediyorum
:KK14::KK14:yarın görücem bakalım:18:

Canım ya bende kendimi resmen kalınlaşmış hissediyorum,+2 kilodayım ben de ,hemen onu telafi etmem lazım:18:

alerjim geçinceye kadar kullanıyorum canım...geçmeden bırakırsam hapşırık krizine griyorum resmen:2::2:yakında geçer de bırakırım umarım ilaçları:KK31::KK31:
aynen,yılbaşına kadar bahanemiz kalmadı artık:KK1::KK1:

Çok geçmiş olsun canım,ilaçlarını ihmal etme:KK16:

sağol canım merak etme gelecem aranıza...:KK34:

sağol canım evet bu kez ayrılmıcam burdan ayrılmak gerçekten kötü oluyor.birlikte olunca işler daha kolay .....

Arayı fazla uzatma canım:KK16:

afiyet olsun ekmegim tatil günü gec kahvaltı keyfi yapmıssın:KK16:

2.öğünüm 14.00 de bitti:KK56:
1 kase tarhana
11 tane bulgurlu lahana sarma
3 içli köfte,2 ceviz,2 b ayran

Afiyet olsun canım ben de lahana sarmaya bayılırım:KK56:

Canım dün sabah ve bugün sabah 50 dakika artı dün akşam da 1 saat yürüdük eşimle amaaaaa demin bi sürü çikoleta yedim biri beni durdursunnn
Ben sabah tartılıp göreceğim hasarı:KK53:

Spor için :nazar::KK9:,çikolata ben de de var, hem spor da yok:KK5:

yürüyüşlerin süpper iyiniyetlim:KK9:ama çikolatalar fena:18::18:ben bu bayram eve almadım ama annemde yediklerim yetti:KK9::KK9:
sen de yeme kuzum yeme,bugün son olsun:KK34::KK34:

Ben de bugün son kez yedim:KK34:

kızlar ben normal çayı günde bir bardak içiyorum en çok iki. ve birer kesme şeker atmadan içemiorum yaaa:KK43::KK43: napmalıyımm:KK43:

Bence hiç içme Banucum.Aslında şekersiz içmeye başlayınca bir ara çayı bırakırsın sonra tenefüs aralarında sıcak birşeyler içmek isteyip açık çaya başlarsın. Dene şuana kadar boşuna ekstradan şeker atmışım diyeceksin :KK16:

Sen de hoşgeldin canım aramıza

Başlangıçta ekmeksiz olmaz gibi geliyor ama kahvaltıda yediklerimiz o kadar doyurucu ki gerek bile kalmıyor,hem ekmek yemediğimiz için de çabuk acıkmıyoruz,sen de bir dene istersen öyle karar ver canım:KK34:

Topikçe toplanalım o zaman leylakım:KK16:

Sporun için :KK9::KK9::nazar: Canım

Canım ya bende kendimi resmen kalınlaşmış hissediyorum,+2 kilodayım ben de ,hemen onu telafi etmem lazım:18:
Teşekkürler canım hoşbuldum :KK16: Yarından itibaren ekmeksiz menülerle karşınızda olacağım :KK9:

Bence hiç içme Banucum.Aslında şekersiz içmeye başlayınca bir ara çayı bırakırsın sonra tenefüs aralarında sıcak birşeyler içmek isteyip açık çaya başlarsın. Dene şuana kadar boşuna ekstradan şeker atmışım diyeceksin :KK16:

Teşekkürler canım hoşbuldum :KK16: Yarından itibaren ekmeksiz menülerle karşınızda olacağım :KK9:

tatlım ben teneffüs aralarında çay içen öğretmen kategorisine girmiorum zaten :KK70: girsem boğaz ağrım da kalmıcak :KK52::KK52: sadece ilk dersten önce içiyordum, onda da artık yeşil çay içcem napalım:KK9:

ben küçük bardağa 4, büyüğe 6 şeker atıyordum, gün içerisinde sürekli çikolata şeker yiyordum, ben ayın 20sinden beri kaçamaklar hariç hiç şeker tüketmedim ve şekerli çay içmedim, ki şeker bağımlısı olduğumu falan düşünüyordum. bence hepimiz şekersiz çay içebiliriz, bana hala tadı iğrenç geldiği için şekersiz haliyle, hiç denemiyorum yada misafirlikte zoraki 1 bardak içiyorum, onun yerine bitki çayı, şekersiz kakaolu süt içiyorum, bir süre böyle idare edip sonra tekrar deneyeceğim zamanla alışılır şekersiz içmeye

aslında alıssanız sekersiz caya bir daha sekerli içemezsiniz, ben ne zamandır sekersiz cay içtiğimi hatırlamıyorum bile, seker bir damla bile olsa rahatsız oluyorum, gerçekten çayın asıl zevki sekersiz cıkıyor,bir deneyin basta belki zorlanırsınız ama sonra alısırsınız,hatta daha cok zevk alırsınız, caydan alacağınız sekeri gidin tatlılardan alın daha iyi,en azından gözünüz gönlünüz bayram eder:)

tatlım ben teneffüs aralarında çay içen öğretmen kategorisine girmiorum zaten :KK70: girsem boğaz ağrım da kalmıcak :KK52::KK52: sadece ilk dersten önce içiyordum, onda da artık yeşil çay içcem napalım:KK9:
Geleceğini görüyorum Banuuuuuuuuu:KK9: Sende ilerde her tenefüs çay içen öğretmenler arasında olacaksın:KK9: Görüyoruuummmm görüyoruuumm daha çooook şey görüyorum:KK9: Anladın sen :KK1:

:KK52::KK52::KK52: ay anlamadım ne görüosun söler misinnnnnnnnnnn :KK51::KK51:
Nasıl desem yeşil gözlü mü yok yok mavi gözlü biri var:KK9: Söyletme kız cadı. Neyse sen çayı şekersiz iç. Gelecek zamanda seni güzel şeyler bekliyor emin ol :KK16::KK16: çay şeker ,mavi göz ne alaka deme bende alakayı pek kuramadım :KK9::KK9:

Son düzenleme:
Canlar herkese çok selam ;
Gündüz evde yoktum o yüzden yazamadım.Öncelikle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.Sevgili Atamızın ve silah&dava arkadaşlarının ruhu şad olsun.
Bayram nasıl geçti?Galiba az&çok herkesin kaçamakları olmuştur.Ben de , ayıptır söylemesi ama bir tepsi baklava açtım valla efsane bi baklava olmuştu.8-10 dilim yemişimdir herhalde.Ve fakat her yediğim gün yürüyüş yaptım.O kadar ki ayağımın altı su topladı.Regldim tartılamadım ama yarın tartılıcam.Bakalım bayram bana ne kadar yaramış:)
Şimdi bir de geçmişi okiyciim , sanırım bugün hayli hareketli geçmiştir topikte.
Öptüm hepinizi...

senin çikolatalar hala duruyor mu iyi niyetlim .ben bayramdan 3 gün önce basladım bayramın 2.günü bitmişti.çikolata güzel olunca bi de bayram olunca yemeye doyum olmuyor.ama sonunda göbekte şeker yağları:KK5:

hoşgeldin limpida.ama ciger yağssız olmazki yanar,biraz sıvıyağ ile nefis olur hani.

maşşalllah.sporunu okurken gözüm yoruldu.bir girdin pir girdin ha:KK9::KK9:

hoşgeldin sefalar getirdin.

Reyhancım bayram öncesi dolaba sakladım yemeyeyim diye ve yemedimdi olan sonra oldu çok almışım çikolatayı daha var ben yemeye başlamada geç kalmışım:KK53:

Benim k.valtılarım hep geç oluyor buna bi çözüm bulmak gerek artık:KK9:
çözüm erken kalkmak.çalışmıyorsan erken kalmanın anlamı yok mışıl mışıl uyu şekerim:KK19:

2.öğün :
Pestil ( yasak mı pestil:26: )

3.öğün : 17 :15
et kavurma
1 kase çorba
bol kuru soğan
omega 3

su: 3.5 lt
yürüyüş : yok
dün gümüşhaneden gecerken 250 grama yakın aldım pestil hepsini güplettim yolculuk boyunca:KK17::KK17:hocaya göre yasak olabılır pişmiş pekmez ve un da var içinde.ama sürekli yenen bişey degil.ayrıca baklacadan sekerli tatlılardan 1000 kat daha iyi doğal meyve şekeri:)

kızlar ben normal çayı günde bir bardak içiyorum en çok iki. ve birer kesme şeker atmadan içemiorum yaaa:KK43::KK43: napmalıyımm:KK43:
bırakabilirsin :KK19:
ben küçük bardağa 4, büyüğe 6 şeker atıyordum, gün içerisinde sürekli çikolata şeker yiyordum, ben ayın 20sinden beri kaçamaklar hariç hiç şeker tüketmedim ve şekerli çay içmedim, ki şeker bağımlısı olduğumu falan düşünüyordum. bence hepimiz şekersiz çay içebiliriz, bana hala tadı iğrenç geldiği için şekersiz haliyle, hiç denemiyorum yada misafirlikte zoraki 1 bardak içiyorum, onun yerine bitki çayı, şekersiz kakaolu süt içiyorum, bir süre böyle idare edip sonra tekrar deneyeceğim zamanla alışılır şekersiz içmeye
:KK53:kardeşim de senin gibi,ama tığ gibi maşallah.kime çekti bilmem hiç kilo almaz.

Güzel bir başlangıç yapmışsın canım, sporun da çok güzel:KK34:

QUOTE]ehh işte ama bugün 3 öğün yaptım:26:

Omega3 ve diyet

Omega3 ve diyet arasındaki bağlantıdan önce omega 3 nedir? Omega 3 derin deniz balıklarında bol miktarda bulunan yağ asidi olarak tanımlayabiliriz. Omega 3 faydaları bir çok rahatsızlığa karşı iyi gelir. Omega 3 kilo aldırırmı? Omega 3 kilo yaparmı veya Omega 3 kilo verdirirmi? Bu tür sorulara sık olarak karşılaşmak mümkün. diyet yaparken omega 3 kilo vermede ne gibi etkisi var. kilo vermek için daha az kalori almamız veya daha çok kalori yakmamız gerektiğini biliyoruz. İhtiyacımızdan daha fazla kalori aldığımızda fazlası vücut yağı olarak depolanır. Omega-3 yağ asitleri, bu kalorilerin depolanma fırsatı bulamadan yakılmasına yardımcı olurlar, yani taşıdığımız fazla kilonun azalmasını sağlarlar. İşte yapmanız gereken Omega-3 alımınızı artırın, ilühapsal yüksek glisemık endeksli karbonhidrat (şeker ve nişasta) ve doymuş yağ (kızarmış yiyecekler, tam yağlı süt ürünleri ve etteki yağ) alımınızı ise azaltın.

Bu basit artırma/azaltma formülü sadece genel sağlığınızı düzeltmekle, cildinizi, saçınızı, mukoz membranlarınızı, sinirlerinizi ve bezlerinizi beslemekle ve kardiyovasküler hastalıkları önlemekle kalmayacak, kalorilerin vücut yağına dönüşmesini de engelleyecektir. Ayrıca bu esansiyel yağ asitleri, vücudun kalorileri vücut ısısına çevirmesini sağlar, insülin hassasiyetini artırırlar böylece vücut yağının depolanması önlenirken diyabet ve obezite riski de azalmış olur.

OMEGA3′ün HİKAYESİ

Vücut omega-3′tekı iki bileşene gereksinim duyar. DHA (docosahexaenoık asit) ve EPA (eıcosapentaenoık asit) En sağlıklı DHA ve EPA kaynakları balıklardır, özellikle de somon balığı, kabuklu deniz hayvanları, deniz yosunu ve algler gibi soğuk sularda yaşayan türlerdir. Peki ya bu deniz canlılarını bulamazsak deniz urunleri olmadan da hayatta kalabiliriz, çünkü vücudumuz tam tahıllarda, koyu yeşil yapraklı sebzelerde bazı kuruyemiş ve tohumlarda (en çok keten tohumunda olmak üzere, kabak çekirdeği, ceviz, kenevir ve bunlardan elde edilen yağlar) bulunan alfa lınolenık asitten (ALA) EPA ve DHA üretebilir.
yaff şu omega 3 leri hatırlatmayın ,az kaldı bitiyorlar .yeniden 100 lira bayılıp 2 kutu alacağım:KK43::KK43:

su içebilirsin ben öyle yapıyorum.siyah cay dişleri sarartıyor zamanla.ben okulda 1 ç.b limonlu içiyorum

selam kızlar :KK16::KK16:

oncelıkle hepınızın gecmıs kurban bayramı mubarek,cumhurıyet bayramınızda kutlu olsun dıyorum.yenı gelen arkadaslarda hosgelmısler.bayram dolayısıyla bendede hasar var bugunden ıtıbaren hep bırlıkte aşarız bu krızıdeEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Sana krizler işlemez canım:nazar:
nescafe içemioz di mi? üçü bir arada falan :KK43:

İşlenmiş gıda olduğu için yasak canım ama Türk kahvesi serbest:KK34:

sağol canım tşk ederim, sen nasılsın?
tek sıkıntı düzenli yemek yapmam gerekicek, bebekle uğraşırken zorda kalınca ekmek arası fln yiyorum. sıkıntı da değil üşengeçlik aslında:KK9:

diğer kızlara da selamlar bu arada:KK16:
bikaç gün alışma sürem olucak sanırım tam motive olmam için, sonrasında tam gaz burdayım

Tekrar hoşgeldin canım,emzirdiğin için daha da kolay verirsin kilolarını:KK16:

2.öğün :
Pestil ( yasak mı pestil:26: )

3.öğün : 17 :15
et kavurma
1 kase çorba
bol kuru soğan
omega 3

su: 3.5 lt
yürüyüş : yok

Pestili bilmiyorum ekmeğim ama Canan hoca bir yerde cevizi sucuk yiyebilirsiniz demişti,herhalde yasak değildir:KK16:

çizelgemi değiştirdim artık doğru dürüst bi şekilde karataya uyup hedefe odaklanma zamanı ...hazırım...( ama sanki daha çok gaza gelmeye ihtiyacım var )

Canım karatayla daha sağlıklı olacağız bu kesin ,zayıflıktan bile daha önemli bir sebep burada olmak için değil mi:KK34:

Canan hoca der ki,şekeri de sigara gibi birden bırakmak lazım ,azaltmak çözüm değil:KK9:

iyi aksamlar kizlar .. Nasilsiniz ??

biliyorum moreller hafif den bozuk .. bayram donusu ufak kacamaklar .. belki 1 -2 kilo .. ama durmak uzulmek yok bu hafta toplayacagiz kendimizi ..

bugun ki 2. menum de ;
2 adet karniyarik ,
3 kasik kadar tavuklu bulgur pilavi,
karsisik salata

vardi ..

yemekten sonra bir fincan kahve ve bir fincanda cay ictim..

gun icinde de bol bol su ictim ..

Hep beraber toplayacağız canım
:KK9:

evet canım yaa maalesef öyle oldu, inşallah ideal kgma karatayla gelirimmm:KK8::KK8:

Gelirsin canım merak etme
:KK16:

sagolasin canim...

:KK16::KK16::KK16:

Kızlar ben sanırım gruba pat diye girdimde grubunuzda kurallarınız var mı? Bugün Karataya başladım sayılır.Menülerime yapacağınız yorumlar benim için önemli.Siz bu konuda deneyimlisiniz.

hoşgeldin aramıza:KK16::KK16:
topiğimizin kuralları:KK42: 2 hafta düzenli menü bildirimi sonunda cuma günü kilo bildirim listesine giriyorsunuz:KK34::KK16:..başarılar..:KK16::KK16:

X