Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın kızlarr ben de bugün itibariyle karatay diyetine başlamış bulunmaktayımmm gazam mübarek olaaa

hoşgeldin canım aramıza

Telafi edersin canım daha sık buralarda olursan kontrollü oluyorsun kaçamaklar da azalıyor

kızlar size bişey sorcamm benn: Bu diyette tavuk ciğeri ve sakatatlar serbest mi? :44::44:

Serbest canım

Omega3 ve diyet

Omega3 ve diyet arasındaki bağlantıdan önce omega 3 nedir? Omega 3 derin deniz balıklarında bol miktarda bulunan yağ asidi olarak tanımlayabiliriz. Omega 3 faydaları bir çok rahatsızlığa karşı iyi gelir. Omega 3 kilo aldırırmı? Omega 3 kilo yaparmı veya Omega 3 kilo verdirirmi? Bu tür sorulara sık olarak karşılaşmak mümkün. diyet yaparken omega 3 kilo vermede ne gibi etkisi var. kilo vermek için daha az kalori almamız veya daha çok kalori yakmamız gerektiğini biliyoruz. İhtiyacımızdan daha fazla kalori aldığımızda fazlası vücut yağı olarak depolanır. Omega-3 yağ asitleri, bu kalorilerin depolanma fırsatı bulamadan yakılmasına yardımcı olurlar, yani taşıdığımız fazla kilonun azalmasını sağlarlar. İşte yapmanız gereken Omega-3 alımınızı artırın, ilühapsal yüksek glisemık endeksli karbonhidrat (şeker ve nişasta) ve doymuş yağ (kızarmış yiyecekler, tam yağlı süt ürünleri ve etteki yağ) alımınızı ise azaltın.

Bu basit artırma/azaltma formülü sadece genel sağlığınızı düzeltmekle, cildinizi, saçınızı, mukoz membranlarınızı, sinirlerinizi ve bezlerinizi beslemekle ve kardiyovasküler hastalıkları önlemekle kalmayacak, kalorilerin vücut yağına dönüşmesini de engelleyecektir. Ayrıca bu esansiyel yağ asitleri, vücudun kalorileri vücut ısısına çevirmesini sağlar, insülin hassasiyetini artırırlar böylece vücut yağının depolanması önlenirken diyabet ve obezite riski de azalmış olur.

OMEGA3′ün HİKAYESİ

Vücut omega-3′tekı iki bileşene gereksinim duyar. DHA (docosahexaenoık asit) ve EPA (eıcosapentaenoık asit) En sağlıklı DHA ve EPA kaynakları balıklardır, özellikle de somon balığı, kabuklu deniz hayvanları, deniz yosunu ve algler gibi soğuk sularda yaşayan türlerdir. Peki ya bu deniz canlılarını bulamazsak deniz urunleri olmadan da hayatta kalabiliriz, çünkü vücudumuz tam tahıllarda, koyu yeşil yapraklı sebzelerde bazı kuruyemiş ve tohumlarda (en çok keten tohumunda olmak üzere, kabak çekirdeği, ceviz, kenevir ve bunlardan elde edilen yağlar) bulunan alfa lınolenık asitten (ALA) EPA ve DHA üretebilir.

Canım karatayda kalori hesabı yapmıyoruz,sağlıklı yiyeceklerden doyana kadar yiyoruz,sen de biliyorsun zaten yemeyi azalttığın için metabolizman yavaşlamış,doğru yiyecekleri yiyerek tekrar kilo vermeye başlayabilirsin,burada kilolarını rahatça vereceksin inşallah

tamam cnm saol, demek ki bundan sonra normal çay içilmicek ballı yeşilçay ve kayısı çayı içerim ben de sadece

hoşgeldin canım aramıza

Telafi edersin canım daha sık buralarda olursan kontrollü oluyorsun kaçamaklar da azalıyor

Serbest canım

hoşbuldum cnm, teşekkürlerr

evet canım yaa maalesef öyle oldu, inşallah ideal kgma karatayla gelirimmm

Sen de hoşgeldin canım aramıza

Başlangıçta ekmeksiz olmaz gibi geliyor ama kahvaltıda yediklerimiz o kadar doyurucu ki gerek bile kalmıyor,hem ekmek yemediğimiz için de çabuk acıkmıyoruz,sen de bir dene istersen öyle karar ver canım

aynen öyle,topikçe dağıldık resmen

evet canım serbest..aramıza hoşgeldin bu arada

Topikçe toplanalım o zaman leylakım

Sporun için Canım

valla bilmiyorum filizcim,bildiğin gibi değil acayip kaçamak yaptım bayramda...kendimi çok şiş hissediyorum
yarın görücem bakalım:18:

Canım ya bende kendimi resmen kalınlaşmış hissediyorum,+2 kilodayım ben de ,hemen onu telafi etmem lazım:18:

Çok geçmiş olsun canım,ilaçlarını ihmal etme

sağol canım merak etme gelecem aranıza...

sağol canım evet bu kez ayrılmıcam burdan ayrılmak gerçekten kötü oluyor.birlikte olunca işler daha kolay .....

Arayı fazla uzatma canım

afiyet olsun ekmegim tatil günü gec kahvaltı keyfi yapmıssın

2.öğünüm 14.00 de bitti
1 kase tarhana
11 tane bulgurlu lahana sarma
3 içli köfte,2 ceviz,2 b ayran

Afiyet olsun canım ben de lahana sarmaya bayılırım

Canım dün sabah ve bugün sabah 50 dakika artı dün akşam da 1 saat yürüdük eşimle amaaaaa demin bi sürü çikoleta yedim biri beni durdursunnn
Ben sabah tartılıp göreceğim hasarı

Spor için ,çikolata ben de de var, hem spor da yok

yürüyüşlerin süpper iyiniyetlimama çikolatalar fena:18::18:ben bu bayram eve almadım ama annemde yediklerim yetti
sen de yeme kuzum yeme,bugün son olsun

Ben de bugün son kez yedim

kızlar ben normal çayı günde bir bardak içiyorum en çok iki. ve birer kesme şeker atmadan içemiorum yaaa napmalıyımm

Bence hiç içme Banucum.Aslında şekersiz içmeye başlayınca bir ara çayı bırakırsın sonra tenefüs aralarında sıcak birşeyler içmek isteyip açık çaya başlarsın. Dene şuana kadar boşuna ekstradan şeker atmışım diyeceksin

Teşekkürler canım hoşbuldum Yarından itibaren ekmeksiz menülerle karşınızda olacağım

tatlım ben teneffüs aralarında çay içen öğretmen kategorisine girmiorum zaten girsem boğaz ağrım da kalmıcak sadece ilk dersten önce içiyordum, onda da artık yeşil çay içcem napalım

aslında alıssanız sekersiz caya bir daha sekerli içemezsiniz, ben ne zamandır sekersiz cay içtiğimi hatırlamıyorum bile, seker bir damla bile olsa rahatsız oluyorum, gerçekten çayın asıl zevki sekersiz cıkıyor,bir deneyin basta belki zorlanırsınız ama sonra alısırsınız,hatta daha cok zevk alırsınız, caydan alacağınız sekeri gidin tatlılardan alın daha iyi,en azından gözünüz gönlünüz bayram eder:)

tatlım ben teneffüs aralarında çay içen öğretmen kategorisine girmiorum zaten girsem boğaz ağrım da kalmıcak sadece ilk dersten önce içiyordum, onda da artık yeşil çay içcem napalım
Geleceğini görüyorum Banuuuuuuuuu Sende ilerde her tenefüs çay içen öğretmenler arasında olacaksın Görüyoruuummmm görüyoruuumm daha çooook şey görüyorum Anladın sen

ay anlamadım ne görüosun söler misinnnnnnnnnnn
Nasıl desem yeşil gözlü mü yok yok mavi gözlü biri var Söyletme kız cadı. Neyse sen çayı şekersiz iç. Gelecek zamanda seni güzel şeyler bekliyor emin ol çay şeker ,mavi göz ne alaka deme bende alakayı pek kuramadım

Son düzenleme:
Canlar herkese çok selam ;
Gündüz evde yoktum o yüzden yazamadım.Öncelikle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.Sevgili Atamızın ve silah&dava arkadaşlarının ruhu şad olsun.
Bayram nasıl geçti?Galiba az&çok herkesin kaçamakları olmuştur.Ben de , ayıptır söylemesi ama bir tepsi baklava açtım valla efsane bi baklava olmuştu.8-10 dilim yemişimdir herhalde.Ve fakat her yediğim gün yürüyüş yaptım.O kadar ki ayağımın altı su topladı.Regldim tartılamadım ama yarın tartılıcam.Bakalım bayram bana ne kadar yaramış:)
Şimdi bir de geçmişi okiyciim , sanırım bugün hayli hareketli geçmiştir topikte.
Öptüm hepinizi...

Reyhancım bayram öncesi dolaba sakladım yemeyeyim diye ve yemedimdi olan sonra oldu çok almışım çikolatayı daha var ben yemeye başlamada geç kalmışım

Benim k.valtılarım hep geç oluyor buna bi çözüm bulmak gerek artık
çözüm erken kalkmak.çalışmıyorsan erken kalmanın anlamı yok mışıl mışıl uyu şekerim

2.öğün :
Pestil ( yasak mı pestil:26: )

3.öğün : 17 :15
et kavurma
1 kase çorba
bol kuru soğan
omega 3

su: 3.5 lt
yürüyüş : yok
dün gümüşhaneden gecerken 250 grama yakın aldım pestil hepsini güplettim yolculuk boyuncahocaya göre yasak olabılır pişmiş pekmez ve un da var içinde.ama sürekli yenen bişey degil.ayrıca baklacadan sekerli tatlılardan 1000 kat daha iyi doğal meyve şekeri:)

kızlar ben normal çayı günde bir bardak içiyorum en çok iki. ve birer kesme şeker atmadan içemiorum yaaa napmalıyımm
bırakabilirsin
kardeşim de senin gibi,ama tığ gibi maşallah.kime çekti bilmem hiç kilo almaz.

Sana krizler işlemez canım
nescafe içemioz di mi? üçü bir arada falan

İşlenmiş gıda olduğu için yasak canım ama Türk kahvesi serbest

Tekrar hoşgeldin canım,emzirdiğin için daha da kolay verirsin kilolarını

2.öğün :
Pestil ( yasak mı pestil:26: )

3.öğün : 17 :15
et kavurma
1 kase çorba
bol kuru soğan
omega 3

su: 3.5 lt
yürüyüş : yok

Pestili bilmiyorum ekmeğim ama Canan hoca bir yerde cevizi sucuk yiyebilirsiniz demişti,herhalde yasak değildir

çizelgemi değiştirdim artık doğru dürüst bi şekilde karataya uyup hedefe odaklanma zamanı ...hazırım...( ama sanki daha çok gaza gelmeye ihtiyacım var )

Canım karatayla daha sağlıklı olacağız bu kesin ,zayıflıktan bile daha önemli bir sebep burada olmak için değil mi

Canan hoca der ki,şekeri de sigara gibi birden bırakmak lazım ,azaltmak çözüm değil

Hep beraber toplayacağız canım

evet canım yaa maalesef öyle oldu, inşallah ideal kgma karatayla gelirimmm

Gelirsin canım merak etme

sagolasin canim...

Kızlar ben sanırım gruba pat diye girdimde grubunuzda kurallarınız var mı? Bugün Karataya başladım sayılır.Menülerime yapacağınız yorumlar benim için önemli.Siz bu konuda deneyimlisiniz.

hoşgeldin aramıza
topiğimizin kuralları 2 hafta düzenli menü bildirimi sonunda cuma günü kilo bildirim listesine giriyorsunuz..başarılar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…