Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

iyi yapmışsın iyiniyetlim,güle güle giyin yeni cicilerinizi ailecekbayramdan birkaç gün önce en yakın arkadaşımın nikahı var,ben de kocişi batırmayı düşünüyorum,hem altın hem kıyafetle
evet bugün güzel yürüdüm canım.yarın da ablam gelicek kahvaltıya,sonra da çarşıya gidicez..2-3 saat yürürüz artık alışveriş yaparken
amin canım,evet ümitsizlik yok asla

ben de bi aralar elmanın altına kürdan saplamış gibiydimüst bölgem incelmiyo,bacaklar inceliyodu

canım,ben de senin gibi 15 kg civarı kg verdiğimde durmuştu 1 ay kadar falan.bu arada yapabilecekleri yapıyomuşsun sen zaten.sabırla beklemekten başka çaren yok canım.canını sıkma,bi süre sonra kg vermeye devam ediyosun merak etme

sen zaten pozitif bir insansın hiiç bu tavsiyelere hiç ihtiyacın yok

Bu arada çıtırlar karatay sayesinde + sizlerin sayesinde 36 beden ciciler aldım.. Sizi motive edeyim:112:

Nazfilizcim yürüyüş yapmaya çalış canım alışınca yürümeden yapamıyorsun

ya süpersiiin darısı tez zamanda başıma. 38 de olur hiiç farketmez 42 den kurtiliim de

akşam yediklerim

1 kase sebze çorbası

1 tane karatay usulu kabak dolma

göbek salata

yoğurt

akşam çayı yanında fıstık
veee küçük kase tavuk göhsü

Son düzenleme:

ayyyy canım ya,çok duygulandım yazdııklarını okuyuncaçok çok haklısın asla ümidimi kaybetmiyorum.daha önce de yazmıştım buraya.ben 4 yıllık evliyim ama bunun 3 yılı vajinismusla geçtibu rahatsızlıkla mücadele ettim,kurtulmak için paraya ihtiyacımız vardı ve bu 3 yılın sonunda oldu.yani çok bekledim,yoruldum bu süreçte.şimdi de olmayınca korkuyorum,bebek için de olsa yeni bir tedavi sürecini,bekleyişini kaldıracak gücüm yoktek korkum bu...
aynen öyle,ben de bunun bi imtihan olduğunu düşünüyorum.bi sebebi var ki şimdi olmuyo.her zaman böyle düşünüyorum....
güzel dileklerin için çok teşekkür ederim canım.allah senin de çocuklarına uzun,güzel,sağlıklı ömürler versin inşallah

Resmen ayaklarım 1 numara küçüldü benim daha kibar duruyor şimdi
Yalnız ben üst bedende 36 ama alt bedende hala 38 giyiniyorum
Bende de basen var napsam bu sanırı genetik deyip bahane bulacam

ne güzel ya benim üst te 36 altta 36 ama ortayı sormayın gitsin:)))resmen 44 sanırım.ya kızlar ben aslında 57 kiloyum ama hiç 57 kiloymuş gibi durmuyorum yani benim tüm kilom sırtımda ve göbeğimde.nefret ediyorum bu durumdan.her gün plates yapıyorum şimdi 5 gündürde jillian michaels yapıyorum bakalım eritebilecekmiyim.bu arada karataya devam ediyorum sabah kahvaltım tam klasik karatay oluyor ama hala öğle ve akşam menülerine adapte olamadım.o yüzden de menü yazmadım hiç.kitabıda bitiremedim.daha elimdekini bitirip mutfak kitabına başlıca güya.aslında sıkıldım okurken çok fazla tekrar var ve çok fazla yabancı terimler var.beni sıkıyor böyle şeyler nedense.aslında gerçekten emek verilmiş bir sürü örnek verilmiş nedenleriyle açıklanmış ama tembellik işte bendeki.inş.kısa zamanda bitirip diğer kitabınıda okurum.daha neyi yemeliyim neyi yememeliyim konusunda tereddütlerim var.

Kaneel'cim selam,
Kilo vermenin durması çok normal.Beynimiz o kadar muhteşem bir makine ki ; bakıyor gelen yiyecek miktarı belirli , derhal ekonomik moda geçip tüm günlük faaliyetlerini daha az enerji harcayarak yapmaya başlıyor.Dolayısıyle senin yaptığın yürüyüşleri artık eskisi kadar kalori harcamadan yapıyor.Acizane tavsiyem exercise şeklini değiştirmen.Kilon gayet makul , daha ağır bir program yapabilirsin kolaylıkla.Küçük dumbeller(1,5 kg mesela) alıp bunlarla çalışabilirsin.Internette "HIT (high intensity training) diye aratırsan karşına çok güzel programlar çıkacaktır.Benim yaptığım "Jillian Michaels ripped in 30 days"i de tavsiye ederim.Bu şekilde çalışma şeklini değiştirince vücut afallayacak ve buna alışana kadar çok ciddi efor sarfedecektir.Bu da kilodaki duraklamanı ortadan kaldıracaktır.
Sevgiler...

GLİSEMİK İNDEKS NEDİR

Gıdaların kan şekerini yükseltme hızına glisemik indeks denir. Eşit miktarda karbonhidrat içerseler de yiyeceklerin kan şekerini arttırıcı etkileri birbirinden farklıdır. Bunun nedeni yiyeceklerdeki karbonhidratların sindirim sisteminden farklı hızda geçmesi ve emilmesidir. Glisemik indeks hesaplamasında gıdaların mideden boşalma hızı ve sindirilebilirlik düzeyleri göz önüne alınır. Yavaş boşalan besin kan şekerini daha yavaş yükseltir. Besinlerin protein içeriği de glisemik indeks hesaplamasında göz önünde tutulur.

GLİSEMİK İNDEKS TABLOSU ;

Bazı besinlerin Gİ değerleri şöyle:

(100 g./Gİ)
Elma/39,
elma suyu/40,
muz/62

Kavun/65,
üzüm/64,
portakal/44

Portakal suyu/57,
şeftali/42

Çilek/40,
greyfurt/25,
greyfurt suyu/48

Kiraz/22,
hurma/103,
incir/61

Brokoli/10,
lahana/10,
B.Lahanası/16

Enginar/15,
havuç/70,
karnabahar/15

Soğan/10,
patates/80,
mısır/60

Ispanak/10,
salatalık/10,
domates/15

Domates suyu/38,
beyaz ekmek/75,
çavdar ekmeği/41
Kepekli ekmek/48,
pirinç/58,
bulgur/48
Makarna/45,
kuskus/65,
Waffle/76

Süt/27,
yoğurt/33,
dondurma/61

Beni ciddiye alıp yanıt verdigin icin teşekkür ederim cansin .. Sagol
dedigin programı kayıt ettim yarından tezi yok uygulamaya çalışacağım .. Ve umut ediyorumki guzel sonuc alacağım .. Arada bir vücudu şaşırtmak gerekiyor ..
Yeniden teşekkür ederim canım Sagol

Selam Beybiler;

Bugun sabah olanları yazmıştım. Öğlen üşenmedim veee…

300 gr kıyma
2 tane orta boy soğan
5 tane carliston biber
1 demet maydonoz
3 tane domates + baharat

Hepsini karıstırdımmm…. Sonracıma doğru pideciye gittim … 6 tane lahmacun yaptırdım : )
2 tanesini mideye indirdim : )

Ha… Yanında bir güzel 3 bardak naneli az tuzlu ayran içtim. (içim yanmıs meğersem )

İşlerimi hallettikten sonra akşam yine spora gittim

*45 dk bantta yürüdüm
*45 dk pilates yaptım

***Öğlen lahmacunları kıvırınca akşama rest çektim yemedim. Şimdi masum masum tarcın+nane+limon kabugu atılmıs suyumu içiyorum.

Rica ederim canim.Yardimci olabilirsem ne mutlu bana...Umuyorum ki kisa surede sonuc alacaksin.
Sevgiler...

ay yegenımın dogum gunuydu bugun cok güzeldii cısslı bi aksamdı yarın tempolu yrüyüs vee sporumla debgelerım artıkk bidaha cıss mıss yok ühühüü cok pişmanımmmmm :)) az yedım ama yaaa

yaa kizlar bide ben cok tipsizim (
altim 42 üst 36, bacalarimin bilege kadar masallahi var, ama oradan pek ümitli degilim.
sizce bacaklarim normallesirmi, yani ordaki yaglarda gidermi? bileklerim gercekten cok kalin..
Hiiç üzülme beybi.... İnan o bacakların incecik kalçan taş gibi olacak . Tipsizmiş ... Seni beğenmeyen ölsün ... Yalnız yürümeyi ihmal etme lütfen. Bir de vucudunu sürekli yokla, yağla falan bak yani. Mesela ben azcık dişimi sıkayım hemen fark ediyorum. Tempolu yürüsen baldırların incelir ve kalcan yukarı kalkar. Biraz sabır tatlım.

Çaresi bu yakışıklıda :)
Kısa zamanda kurtulmak istiyorsan; sabah ve akşam sadece ''8 dakika '' bu yakışıklıyla birlikte olcaksın. Ölç göbeğini en şişkin yerinden sonra iki hafta hem sabah hem akşam yap tekrar ölç bakalım ne olcak... Garanti veririm... Çok kişi denedi ve başardı. Darısı başına...: )

http://www.kadinlarkulubu.com/gunce...2-8-dakikada-gobekten-kurtulma-garantisi.html

Bildirim:05/10/2012
Rumuz:Gul63 Başlangıç tarihi:11/04/2011
Başlangıç kg:120
Geçen hafta: 58.5kg Bu hafta:58.5kg
Fark: 0 kg
Toplam fark:61.5kg
Beden:40-38
Spor: Gunde ortalama 30dak ev ısı ve ortalama 30 dakıka yuruyus ve ortalama 8 saat bılgısayar basında calısma.
Boy:165 cm
Yuzde: %0 Hedef:.47Kg olmak....ve fondoten kullanmayan bır cılde sahıp olmak(karacıger dostu bu dıyetle)......ve teyp gıbı her duydugunu ezberleyen guclu bır hafıza(seker tuketmek benı bunak yapıyordu az kalsın(her ay tukettıgım 90 cıkolata ve 30 tabak pılav benden uzak olun canlarım))....ve saglıklı bır ruh halıne sahıp olmak.(Her ay 45 ekmek buna yardım edıyor ama benı sısırıyordu)cevız,fındık,fıstık vb hosgeldınız hayatıma ,cok ıyı hıssedıyor ınsan bu dıyetle artık cok mutluyum
.....Bunlara ılaveten bu dıyetle ıstenmeyen tuy oranım da azalıyor daha ne ısterım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…