Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

dukan mı karatay mı hala karar veremedim... bana bi yol gösterecek var mı ? vakit ayırana şimdiden teşekkürler... birde karatay diyetinde her türlü peynir ve sebze serbest mi bilen var mı?,

Selam kızlar

Nasılsınız

Pepeti,reyhan,lacey sizi okuyunca yalnız değilmişim dedim,inşallah en kısa sürede hepimiz de toparlarız,ben bu sabahtan başladım

Sabah kahvaltım

1 yumurta,közlenmiş patlıcan ve kırmızı biber,domates,peynir,zeytin,domates biberli sos,çok az yufka ekmek ve 1 çay kaşığı helva

Akşamı da inşallah zararsız atlatırım

Son düzenleme:
dukan mı karatay mı hala karar veremedim... bana bi yol gösterecek var mı ? vakit ayırana şimdiden teşekkürler... birde karatay diyetinde her türlü peynir ve sebze serbest mi bilen var mı?,

Kesinlikle karatay diyorum,dukanla ilgili çok olumsuz haber de çıktı,sağlıksız olduğuyla ilgili

Peynir çeşitleri serbest tamamı,sebzelerden yemediklerimiz bezelye,patates,mısır,havuç(çiğ olarak serbest),bunların dışında kalanlar serbest

Tüm baklagiller serbest,sadece nohutu daha dikkatli tüketiyoruz

Kavrulmamış kuruyemişler serbest

Dukanda baklagil ve kuruyemiş yasak

hangisi kafana uyarsa onu yap arkadasım.şimdi bize soruyororsun sana dukanı yap demeyiz ,biz karatayı seçtik burdayız.dukan ABD nin beslenme tarzına uygun hazırlanmış.ama biz türküz bizim beslenme şeklimiz farklı.karatay dedelerimizin beslenme şekli.biz de seçtik.ama ekmek,şeker yasak malesef.

iyidir ficansım.dün bugün toparlıyorum kendimi,daha mutluyum

Hoş geldin Ficans

noluyor anlamıyorum hergün kaçamak hergün kaçamak...bugün de browni kurabiye yaptım ilk kez dayanamadım 4 tane yedim.
akşam menüm:
zeytinyağlı taze fasulye
kuzu güveç sadece etlerinden didikledim
4 tane kurabiye

Merhaba herkese

Gecmisi kesik kesik okuyarak ancak bitirebildim

Bugün maalesef ise geldim isyerindeki diğer arkadas
Tatile çıktı bu hafta bana tatil yok

Aksam eve geç gittim aceleye bı Menemen
Yapı yedim kendim esim mac izlemeye gitmişti

Bugün sabah 10 gibi yaptım kahvaltımı

1 b.sut
1 c.b. Bademin 3/2'si
Domates-salatalık-y.biber
10 s.zeytin
2 k.k yumurta
Peynir
1 armut

Şimdide biraz badem ve 3 k.kayisi yiycem
Aksama ne yiycem eve gidince Bakıcaz artık

Hoş geldin Ficans

Hoşbuldum canım

Canım yapınca illaki yeniyor en iyisi eve bastırmamak ama çocuklar olunca ben de yapıyorum,ama artık eskisi gibi sık yapmıyorum,çaktırmadan onları da karataycı yapıyorum

Akşam yemeğimi de az önce yedim

Közlenmiş patlıcan ve kırmızı biber
Peynir
Domates
Biber
Ceviz
Omega 3
Yeşil çay

Bir de yürüyüş yapsam bugün tam olacak

Herkese güzel pazarlaaaar (biraz geç oldu kusura bakmayın)

bugün kahvaltı yapar yapmaz işe gittim birikmiş bi sürü şey vardı onları hallettim (sayılır) pazar günü çalışmayı hiç sevmiyorum hafta daha da uzun geliyo bana

sabah geç kalktım her zamanki kahvaltımdan yaptım sonra tıpış tıpış ofise...

aslında hiç yiyesim olmamasına rağmen saat 4'te bi tane muz yedim tamamen can sıkıntısından...

saat 7'de de 1 kase tavuk suyuna çorba içtim içinde tavuk mantar ve lahana vardı bugünü böylece kapattım diyorum kendimce

şimdi birazdan ütü yapacağım ama öyle üşeniyorum ki oturduğum yere çakıldım kaldım sizi okuyup keyif yapıyorum

sersumcum ne güzel anlatmışsın evleri...benim de hayalim hep bahçeli evde oturmak ama hayal kurarken bile "bu ev ısınır mı? çatısı akar mı? yalıtımı ne kadar tutar acaba?" diye düşünüyorum sonra keyfim kaçıyo apartman dairesi paklar bizi

jelyb sıkma canını ben de şu anda 3 tane elbiseye talim çevirip çevirip giyiyorum kilolarım yüzünden ama inanıyorum ki bu diyetle hepsine yakın zamanda giricem...diyetisyene gidip gitmemek senin kararın tabi ama ben şimdiye kadar pek beceremedim diyetisyen listesine sadık kalmayı böylesi daha kolay geliyo hem tokum hem de kilo veriyorum

umarım sen de kendine en uygun olanı seçer en kısa sürede istediğin kiloya inersin

kalkayım bi kuvvet başlayayım şu ütüye nevresimleri değiştirdim yenisini daha ütülemedim akşama çarşaf yok

slm kızlar nasılsınız
perşembe annemlere gittim,orda dişçiye gittim korktuğum gibi olmadıtemizlendi,diş etlerim de düzelmeye başladı şükür....
sonra sersumdan kıskanarak saçlarımı kestirdim
eşimden habersiz kestirdim ama görünce çok beğendi
sonra da eve geldik ve ev boyandı çok güzel olduyarın da temizliğim biter inşallah.
benden haberler bu kadar canlarım

çocugun var galiba kuzum.çocuk olunca mecbur yapıyorsun.haftada 1 yapmanı öneririm.hem çocuk o günü 4 gözle bekler iyi olur.onlar da şimdiden alışsınlar saglıklı beslenmeye.sonradan bizim gibi alışkanlıkları değiştirmek zor oluyor.
hamurişi konusunda beceriksizim çok şükür.bu yüzden yapıp yiyemiyorum ancak misafir gelince yaparım.ama yemeyi çok severim.çay sohbetlerinde kendimi zor tutuyorum ama yiyorum

benim menümde de ciğer ve et kavurma var. afiyet olsun

biz de seni özlüyoruz şekerim..arada da olsa cee e de bize..

sağol datlumm.. ben de burda nöbetçiydim evet eh elimden geldiğince yetişmeye çalışıyom..teveccühünüz..bak şımarttın beni
Allah hepimizden razı olsun canımm.. iyi ki buradayız..

ben dukan yapıp karataya dönen biri olarak karatay diyorum..dukan fransız beslenmesine uygun tasarlanmış canım..adamlar baklagil nedir zeytin zeytinyağı nedir bilmiyorlar..ben dukanla bunlara hasret kalmıştım..

amanın hemide 4 taneee...eh kuzucum çamtayı hakettin bence

Akşam yemeğimi de az önce yedim

Közlenmiş patlıcan ve kırmızı biber
Peynir
Domates
Biber
Ceviz
Omega 3
Yeşil çay

Bir de yürüyüş yapsam bugün tam olacak
ohhh ohh afiyet olsun hafif bir aksam yemegi yemişsin
geçmiş olsun canım.ben de yıllarca sacımı omuzlarımda kullandım.ama gecen seneden beri uzatıyorum.uzun saçı kendime cok yakıstırıyorum.ama düzleştirmek yordu beni.

benim menümde de ciğer ve et kavurma var. afiyet olsun

sagol şekerim sanada.

seni gidi kıssskannççç.. şaka datlummm...ohhh iyi yapmışsın..sana da hafifledin gibi geldi mi
güle güle kullan yeni saçını.. kocişlere söyleyince yok kestirme diyorlar ama sürpriz yapıp gelince de beğeniyorlar...ehh napalım güzel olunca herşey yakışıyor..güzeliz biz güzeliz

ah kıyamam yaa pazargünü iş gerçekten çekilmez..

evet tatlım bahçeli ev hayalim hep var.. valla emekli olunca aksa da koksa da istiyorum..inşallah Allahım nasip eder..

diş olayını da atlatmana sevindim canım.. evin de badana olmuş ohh mis gibi oturursunuz tatlım..

evet ben de bildirim yapayım ardından evi silip süpürecegim.haftaya kayınvalidemler geliyor.şimdiden beni bir telaş aldı.nedense çok alısamadım.iyi biri ama evde uzun süre kalınca bazen geriliyorum rahat olamıyorum.

2.öğünüm
16:30 da bitti
1 kase dolusu ciğer kavurma( nefisti yemeyeli 2 sene oldu valla,Asya gibi sabah ta mı yesem diye düşündüm asyanın kulaklarını çınlattım)
çoban salata

17:30 1 demlik çay,tek başıma keyif alamadım doğrusu

şimdi ev işi,ardından yarın okula hazırlık,sonra da avrupa avrupayı izlerim.

şimdi de öğünlerimi paylaşayım..

sabah

soğanlı ve sucuklu omlet(taze soğanla yapıyorum kızım çok sevdi)
salatalık domates maydanoss
zeytin peynir
ceviz badem
vee dün gittiğimiz misafirlikte yemediğim ve ev sahibisinin yanıma verdiği 1 şekerpare

çay çay...

2. öğünüm 15 dk önce

azı ciğer ve et kavurma sebzeli
4 kaşık bulgur pilavı
2 kaşık zeytinyağlı fasulye
cacık ve şalgam suyu

ohh maşallah akşam akşam ev temizliği.. kaynana bu kızım kim alışmış ki sen alışasın..gerçi benimki rahmetli oldu ama
..çok kalmazlar umarım.
.yiğidi öldür hakkını yeme demişler benim kaynanam 3 günden fazla kalmazdı..şimdi kayınpederden çekiyoz..meğer onu dizginleyen kaynanammış.. adam geldimi gitmek bilmiyor..neyseki hakkarideyiz..burada yırtıyoruz..yollar tehlikeli olmasa adam buraya da gelir emme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…