Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar cuma günü iç hastalıkları uzmanına gittim.bir kaç ayda 10 kilo alınca acaba şekerimde triodimde bir sorunmu var diye korktum.neyseki korktuğum başıma gelmedi.testlerim normal çıktı.diyetisyene yolladı doktor.1400 kalorilik bir diyet listesi verdi.bunları yiceksin ne eksik ye ne fazla dedi.ama sadece kiloma baktı boyuma bile bakmadı.sizede yazıcam bir ara lsiteyi sizde bir inceleyin kızlar.şu anda yazamıyorum liste yanımda değil.ama hatırladıklarım 3 porsiyon meyve var mesela haftada 2 kere yumurta var.sabahları 5 zeytin yazdı oda bir porsiyon meyve yerine.ben şimdi açıkçası ne karatay yapıyorum ne bu diyeti yapıyorum sadece ekmek makarna pilav yemiyorum.tatlıdan vazgeçemiyorum.dün resmen ağlama krizine girdim resmen.ne pantolonum var ne üstüme giyecek bir şeyim.dolap kıyafet kaynıyor ama hepsi s-m beden.bense L oldum.Allah kahretsin.kendime güvenimde kalmadı benden artık ne köy olucak ne kasaba.dahada almasam bari:KK43:(

kızlar cuma günü iç hastalıkları uzmanına gittim.bir kaç ayda 10 kilo alınca acaba şekerimde triodimde bir sorunmu var diye korktum.neyseki korktuğum başıma gelmedi.testlerim normal çıktı.diyetisyene yolladı doktor.1400 kalorilik bir diyet listesi verdi.bunları yiceksin ne eksik ye ne fazla dedi.ama sadece kiloma baktı boyuma bile bakmadı.sizede yazıcam bir ara lsiteyi sizde bir inceleyin kızlar.şu anda yazamıyorum liste yanımda değil.ama hatırladıklarım 3 porsiyon meyve var mesela haftada 2 kere yumurta var.sabahları 5 zeytin yazdı oda bir porsiyon meyve yerine.ben şimdi açıkçası ne karatay yapıyorum ne bu diyeti yapıyorum sadece ekmek makarna pilav yemiyorum.tatlıdan vazgeçemiyorum.dün resmen ağlama krizine girdim resmen.ne pantolonum var ne üstüme giyecek bir şeyim.dolap kıyafet kaynıyor ama hepsi s-m beden.bense L oldum.Allah kahretsin.kendime güvenimde kalmadı benden artık ne köy olucak ne kasaba.dahada almasam bari:KK43:(

geç kalmış sayılmazsın hemen karatay a başla.hiç düşünme bile...
diyetisyen listeleriyle karatay arasında dağlar kadar fark var. ceviz badem fındık yediğinde tatlı krizlerin kalkacak.bende tatlısız yapamazdım ama şimdi gayet rahatım...haaa arasıra kendime ödül veriyorum gerçi tatlının şekerin zehir olduğunu bilipde tatlıya ödül demekde saçma oluyor ama yiyorum bazen..

sabah 500gr fazla çıktım . ama 3 gündür wcye çıkmıyorum bundan kaynaklıdır diye düşünüyorum..
sabah:1 tane peynirli yumurta yedim.zeytinyağıyla yaptım
peynir
zeytin
domates
1 dolu kaşık sarımsaklı yoğurtlu kızartma yedim.

bugün iki öğün yapacağım...

en sonunda aynı durumda olduğum birini buldum:KK76: aynı durumdan kastım karatay ile diyetisyen diyeti arasında kalmış olmak ve bütün gardrobu s-m iken L beden olmak:KK43: geçenlerde buraya yazmıştım karataya inanmak istiyorum ama diyetisyenler de iyi kilo verdiriyor diye biri de "sen kitabı okumamışsın git oku" diye bilmişlik taslamıştı ben kitabı okudum çok şükür kavrama yeteneğimde de bir sorun yok ama günde 2 yumurta ve en fazla 3 öğün yemek hiç bir diyetisyenin kitabında yok :S karataya devam ediyorum ama daha da bir sonuç almazsam diyetisyene gidicem:KK5:

en sonunda aynı durumda olduğum birini buldum:KK76: aynı durumdan kastım karatay ile diyetisyen diyeti arasında kalmış olmak ve bütün gardrobu s-m iken L beden olmak:KK43: geçenlerde buraya yazmıştım karataya inanmak istiyorum ama diyetisyenler de iyi kilo verdiriyor diye biri de "sen kitabı okumamışsın git oku" diye bilmişlik taslamıştı ben kitabı okudum çok şükür kavrama yeteneğimde de bir sorun yok ama günde 2 yumurta ve en fazla 3 öğün yemek hiç bir diyetisyenin kitabında yok :S karataya devam ediyorum ama daha da bir sonuç almazsam diyetisyene gidicem

sana bir formül bende çok işe yarıyor akşam 8 de süt-tarçın-kakao ısıt ve iç bunu bir hafta yap gündüzleri canın tatlı istemeyecek

günaydın arkadaşlar, keyifli bir gün geçirmenizi diliyorum:KK16:
bugün kendimi yeniden toparlayıp başladım, klasik yumurtalı kahvaltımı yaptım. öğle ve akşam yemeğimide planladım:KK3::KK3:
bende bende bende bu günden itibaren yola giriyorum bayrama 82 olmalıım malum düğün varrr

iyi pazarlar diliyorum.:KK54::KK16::KK16:
.bugün yine eşim yok..izin dönüşü olunca üstüste yazmışlar nöbetlerini..:KK37::KK37:
bugün yine bol bol sizleyim..geleni ağırlarım artık.:KK1::KK1: gerçi bugün pazar olduğundan genelde sessiz olur topiğimiz ama olanlarla idare ederiz artık..:KK9::KK9:

sabah çamaşırlarımı yerleştirdim..bazadan montlarımızı ve uzun kollularımızı çıkardım..çamaşırların geri kalanını da makineye atıp çalıştırdım :KK76::KK76:..kızım kalkınca kahvaltımızı da yaptık mı tamamdır..valla bugün de iş miş yapacak halim yok..:KK51::KK51:
bukaa yeter :KK53::KK53:
günaydınnn
Günaydın datlum.. Sana da iyi pazarlar:KK16:
Dinlen sen de bugün:112:

Ben dünkü yorgunluğun üstüne yürüyüşe gidemedim:KK43: akşama :emir_bebek: uyursa gideriz eşimle inş.
Sabahın köründe gene kalktık ama :emir_bebek: uyandı baba diye ağlıyor:KK60: rüyasında çikolata görmüş :KK60: sabah sabah eşim de gidip ona çikolata aldı 7:00 da :KK60:
Bahçemi suladım.. Aynı zamanda mahsullerimi topladım:KK60: Taze fasulye salatalık biber..
Şimcik taze fasulyelerimi ayıklayıp yıkadım.. Barbunyalar da ayıklandı.. yemek olmaya hazır kendileri.. Çilek reçelimi kaynattımm. Tepsiye koyuciimm güneşlenecek.. Kızılcığımı da koydum o da reçel oluyu:KK60:
Mutfağımı toparlayacağım bamyalarımı ayıklayacağım.. Bahçemden topladığım biriktirdiğim biberlerimi eşime doğratıp buzluğa atacağım ohhhh kaçayım ben:KK55::KK55::KK55:

bende işim çok diyordum seni görünce vaz geçtim hiç yazmamyayım

en sonunda aynı durumda olduğum birini buldum:KK76: aynı durumdan kastım karatay ile diyetisyen diyeti arasında kalmış olmak ve bütün gardrobu s-m iken L beden olmak:KK43: geçenlerde buraya yazmıştım karataya inanmak istiyorum ama diyetisyenler de iyi kilo verdiriyor diye biri de "sen kitabı okumamışsın git oku" diye bilmişlik taslamıştı ben kitabı okudum çok şükür kavradım da ama günde 2 yumurta ve en fazla 3 öğün yemek hiç bir diyetisyenin kitabında yok :S karataya devam ediyorum ve karatayla zayıflamak istiyorum ama daha da bir sonuç almazsam diyetisyene gidicem galiba:KK14:

en sonunda aynı durumda olduğum birini buldum:KK76: aynı durumdan kastım karatay ile diyetisyen diyeti arasında kalmış olmak ve bütün gardrobu s-m iken L beden olmak:KK43: geçenlerde buraya yazmıştım karataya inanmak istiyorum ama diyetisyenler de iyi kilo verdiriyor diye biri de "sen kitabı okumamışsın git oku" diye bilmişlik taslamıştı ben kitabı okudum çok şükür kavrama yeteneğimde de bir sorun yok ama günde 2 yumurta ve en fazla 3 öğün yemek hiç bir diyetisyenin kitabında yok :S karataya devam ediyorum ama daha da bir sonuç almazsam diyetisyene gidicem:KK5:

kitabı okuduktan sonra insan ekmeğe ve tatlıya yanaşamıyor..

karatay hocanın günde 2 yada 3 öğün demesinin nedeni öğünler arası zaman diliminin en az 4 saat olması gerektiğini savunuyor olması. çok mantıklı.doyana kadar yiyoruz gi si düşük gıdalar tüketiyoruz ve 4 saat sonra yağ yakmaya başlıyoruz tabi hareketinde önemi büyük. ama ara öğünlü toplam 6 öğün olan diyet listelerinde sürekli birşeyler yeniyor ve insülin direnci kırılamıyor.

günde 2 yumurta yemek zorunda değilsiniz ben hergün 1 yumurta yiyorum genede doyuyorum.

karatay diyeti yapıyorsunuz ve kilo veremediniz mi ben mi yanlış anladım...örneğin kahvaltıda ne yediniz sorması ayıp:)

geç kalmış sayılmazsın hemen karatay a başla.hiç düşünme bile...
diyetisyen listeleriyle karatay arasında dağlar kadar fark var. ceviz badem fındık yediğinde tatlı krizlerin kalkacak.bende tatlısız yapamazdım ama şimdi gayet rahatım...haaa arasıra kendime ödül veriyorum gerçi tatlının şekerin zehir olduğunu bilipde tatlıya ödül demekde saçma oluyor ama yiyorum bazen..

Kuzu güzel anlatmış zaten:KK16::KK16:

Günaydın keyifli pazarlar olsun :KK16::KK16:
1 .öğün : 11 :40 da bitti
1 bardak ceviz+fındık+kara üzüm
domates
biber
salatalık
maydanoz
4 gün kurusu
2 kk yumurta
8 zeytin
1 şeftali
peynir

Son düzenleme:
Ya Latiyf
Lütfundan , iyiliklerinden , müjdelerinden bana gönder.. Beni sensiz bırakma. İşlerimi aç ve kolaylaştır .. Güzel şeylerin bana gelmesini nasip et
AMİN ;

Son düzenleme:
kitabı okuduktan sonra insan ekmeğe ve tatlıya yanaşamıyor..

karatay hocanın günde 2 yada 3 öğün demesinin nedeni öğünler arası zaman diliminin en az 4 saat olması gerektiğini savunuyor olması. çok mantıklı.doyana kadar yiyoruz gi si düşük gıdalar tüketiyoruz ve 4 saat sonra yağ yakmaya başlıyoruz tabi hareketinde önemi büyük. ama ara öğünlü toplam 6 öğün olan diyet listelerinde sürekli birşeyler yeniyor ve insülin direnci kırılamıyor.

günde 2 yumurta yemek zorunda değilsiniz ben hergün 1 yumurta yiyorum genede doyuyorum.

karatay diyeti yapıyorsunuz ve kilo veremediniz mi ben mi yanlış anladım...örneğin kahvaltıda ne yediniz sorması ayıp:)
yani leptin hormonunun salgılanması için öğünlerin arasını uzatmak gerekiyor karataya göre, mantıklı geliyor tabi zaten mantıklı bulmasam hiç yapmazdım temmuzun başında başladım bu diyete 1.5 ayda 5 kilo verdim sonra biraz sapmalarım (kaçamaklar) oldu yine de elimden geldiğince uydum bir de yürüyüşleri bıraktım ve hiç ilerleme olmadı bugüne kadar aynı verdiğim kilodayım. geçen bir arkadaşımla görüştüm diyetisyen yardımıyla 4 haftada 6 kilo verdiğini söyledi diyet listesini saydı inanın benden daha çok yiyor. bunları duyunca tabi biraz sarsıldı inancım. anne sütü olsun diye yedim içtim şiştim bir türlü veremiyorum iyice stres oldum.
kahvaltı menümü de buarada vermiş olayım:)
: az ceviz az badem, sahanda kızarmış peynirli yumurta, 4 zeytin, az peynir
(hergün iki yumurta yemiyorum tabi de karatayın içeriğinde bu var diye dedimdi)

sana da günaydın canım:KK16::KK16:

kızzlar ben yıllardır diyetisyen arkadaşlarla da çalıştım..hep aynı şeyler..eline bi kağıt tutuşturup üzerinden birkaçşeyin üstünü çizip hastaların ellerine tutuştururlar..veee bu kişiler harfiyen uyup kilo verir..sonra da eski alışkanlıklarına dönüncee verilen kilolar fazlasıyla geri döner...:KK37::KK37: hep aynı seneryoo...karatay hoca öncelikle diyetisyen değil kardiyolog vee tüm açıklamaları bilimsel gerçeklere dayanıyor..kitabı okuduysanız orada harvard üniversitesinin de besin piramidini bu tip beslenmeyle değiştirdiğini görmüşsünüzdür..tüm yanlış bilinenlerin tersini söylediği için şaşırtıcı geliyor insanlara..güvenmek ve uygulamak lazım..vee en önemlisi burada olup onlarca kilo veren arkadaşlar da mı inandırıcı gelmiyor size :KK53::KK53:
başka da bişey demiycem.:KK19::KK19:

sana da günaydın canım:KK16::KK16:

kızzlar ben yıllardır diyetisyen arkadaşlarla da çalıştım..hep aynı şeyler..eline bi kağıt tutuşturup üzerinden birkaçşeyin üstünü çizip hastaların ellerine tutuştururlar..veee bu kişiler harfiyen uyup kilo verir..sonra da eski alışkanlıklarına dönüncee verilen kilolar fazlasıyla geri döner...:KK37::KK37: hep aynı seneryoo...karatay hoca öncelikle diyetisyen değil kardiyolog vee tüm açıklamaları bilimsel gerçeklere dayanıyor..kitabı okuduysanız orada harvard üniversitesinin de besin piramidini bu tip beslenmeyle değiştirdiğini görmüşsünüzdür..tüm yanlış bilinenlerin tersini söylediği için şaşırtıcı geliyor insanlara..güvenmek ve uygulamak lazım..vee en önemlisi burada olup onlarca kilo veren arkadaşlar da mı inandırıcı gelmiyor size :KK53::KK53:
başka da bişey demiycem.:KK19::KK19:
mesajı aldım dfghjklşi,,xcvbnmlşli

Geçmişi biraz dinlenince okuyayım.. Bugün bayağı hareketli bi gündü..

Sabah yürüyüş sonrası kahvaltı arkasından evi topladım.. Sonra pazara gittik.. Pazarda dolaştık.. Pazardan dönünce çilek ve kızılcıkları şekerledim yarın da kaynatırım:KK34:
Bamya aldım barbunya ayıklanacak ellerimden öper:KK34:
Kızılcık çilek ve güvem(üzüme benzer değişik bir meyve doğadan toplanıyormuş) aldım reçel yapacağım onlarii
Erik aldım :emir_bebek::emir_bebek: a me:emir_bebek:ve suyu yapacağım komposto yapacağım yarın..

Sonra hazırlanıp pikniğe gittikk.. Piknikt:emir_bebek:n dönünce de :emir_bebek: u uyutup yürüyüş yaptık ohhh dolu dolu bi gündü:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
ohh ohh masallah,2 saat yürümek ne demek ya:nazar::nazar:benim de yapılacak o kadar işim var ki.yılllık planlarımı hala hazırlamadım,ev temizlencek,yemek hazırlancak ben kös kös oturuyorum.bu ara çok tembel oldum.şimdi insanların nasıl depresyona girdiklerini anlayabiliyorum.boş kalmaktan,tembellikten.nerde hareket orda bereket.

sabah kahvaltıya arkadasa gıtmıstım dun mısafırlerıne yaptıgı seylerden bugun kahvaltı sofrasına koymustu hepsıde mukemmeldı bayıla bayıla yedım valla aynen aktarıyorum:))

2 yumurta
7 zeytın
bol yesıllık
helva,peynır
2 kıymalı gul bobegı
2 cocostar kurabıye
1dılım bogurtlenlı turta
afyon kaymagı tatlısı
sınırsız çay:)))

bu kadar seyı yıyınce vıcdan yaptım halıyle,1,5 saat tempolu yurudum pazara ugrayıp ne kadar yesıllık varsa aldım bu haftayı olculu gecırmeyı planlıyorum.

ıkıncı ogunum

bol yesıllık salata
10 adet hamsı
az helva

sımdıde lımonlu su,yesılcay,normal cay gıbı sıvılardan ıcıyorum hepımıze bol leptınlı bır gece dılıyorum ha bu arada sersumum merak edıyorum bu aksamkı ev sahıbı neler dokturmus ısrar ettımı ye dıye gelır gelmez paylas bızımle.ıyınıyetlım yogun bır gun olmus canım ama sen alıskınsın bu tempoya dımı atom karınca:))hazırladıklarını gule gule yıyın canım:KK16:ha bıde leylakım bırkac gundur yok hersey yolundadır ınsallah..hepınızı opuyorum kızlar ıyı geceler:KK54:
ya şu cocostar kurabiyesini bende bir arkadasımda yemiştim bayıldım.ben de 2 tane yemiştim ,ama daha fazla yiyebilirdim nefis birşey
Herkese hayırlı geceler :KK3: ;
Bugün annemle doğal deterjalar yaptık :KK52: Davlumbaz , ocak çok güzel oldu :KK76: Ne yazık ki 1 damla çamaşır suyu bile 8 lt suyu kirletiyormuş :KK53: Bunu öğrenince hemencecik harekete geçtik veee sonuçbeklediğimizden çok daha güzel oldu :KK64:Şimdi günlük bildirimlerimi yapabilirim ;
Sabah :
1 yumurta
8 zeytin
bol salata
peynir

Öğlen :
Barbunya
yoğurt
azıcık fasulye kavurması

Akşam :
taze fasulye
yoğurt

Şimdide süt , bitki çayı vs devam etmeyyi düşünüyorum nasipse :KK9:

Canım geçmiş olsun, Rabbim tez zamanda şifa versin inşaAllah ....

Bu arada benimde gün içinde tartıda gördüğüm rakamlar epeyce oynuyor .Yalnız olmadığımı bilmek sevindirdi :KK9: Sanırım bu içtiğimiz bolca sudan kaynaklanıyor , aman yağdan kaynaklanmasın da :KK1:
Hepimize bol leptinli , tatlı geceleeeer :KK16: :KK16: :KK16:
ya arkadasım nasıl yaptınız bu organik deterjanları.ben birsürü para harcıyorum organk deterjanlara.

sabah 500gr fazla çıktım . ama 3 gündür wcye çıkmıyorum bundan kaynaklıdır diye düşünüyorum..
sabah:1 tane peynirli yumurta yedim.zeytinyağıyla yaptım
peynir
zeytin
domates
1 dolu kaşık sarımsaklı yoğurtlu kızartma yedim.

bugün iki öğün yapacağım...

gecen hafta çok kacamak yaptıgımı söylemiştim.yeni bir tatlı uydurdum.hem tatlı hem de wc ye günde 3-4 sefer çıkarıyo dene derim.tarifini vereyim.hemi de karataya uygun
malzemeler:KK56:
4 büyük kuru incir,1 b. kaynar su,1 çay kaş tarcın,1 çorba kasıgı tepeleme kakao.

kuru inciri bir kavanoza koyup üzerine kaynar suyu dök.kapagını kapatıp 15 dak. beklet.sonra mikserle iyice parcala.içine tarçını ve kakaoyu koy kasıkla karıstır.
kıvamı müthiş tam puding kıvamında.lifli oldugu icin suyu kıvamlandırıyor.valla ben bu tatlıyı keşfettiğime çok mutlu oldum.tatlı istediğinde hem sağlıklı,hem de bagırsakları müthiş çalıştırıyor.hem de bebek sahibi olmak isteyenlerin yumurtlamalarına:KK19:

yani leptin hormonunun salgılanması için öğünlerin arasını uzatmak gerekiyor karataya göre, mantıklı geliyor tabi zaten mantıklı bulmasam hiç yapmazdım temmuzun başında başladım bu diyete 1.5 ayda 5 kilo verdim sonra biraz sapmalarım (kaçamaklar) oldu yine de elimden geldiğince uydum bir de yürüyüşleri bıraktım ve hiç ilerleme olmadı bugüne kadar aynı verdiğim kilodayım. geçen bir arkadaşımla görüştüm diyetisyen yardımıyla 4 haftada 6 kilo verdiğini söyledi diyet listesini saydı inanın benden daha çok yiyor. bunları duyunca tabi biraz sarsıldı inancım. anne sütü olsun diye yedim içtim şiştim bir türlü veremiyorum iyice stres oldum.
kahvaltı menümü de buarada vermiş olayım:)
: az ceviz az badem, sahanda kızarmış peynirli yumurta, 4 zeytin, az peynir
(hergün iki yumurta yemiyorum tabi de karatayın içeriğinde bu var diye dedimdi)

karatay a başladıysan diyetisyeni unut...
emin olki diyetisyenle zayıflayan arkadaşın senin kadar güzel ve doyurucu bir kahvaltı yapmıyordur...
1,5ayda 5 kilo gayet iyi ama bak kendinde di,yorsun kaçamaklarım oldu diye. vücüdun tam kilo vermeye yağ yakmaya başlamışken kaçamaklarla tekrar başa dönmüşsün.önce insülin direncin kırılacak sonra tekrar kilo vermeye başlayacaksın...
sabah menün gayet iyi ama domates salatalık marul biber de ekleyebilirsin.bir meyve yiyebilirsin. hiçbir diyet listesinde bunlar olmaz.üzülme arkadaşın senden çok yemiyor aksine herşeyi ölçüsünde yiyor. misal akşam menüsünde sebze vardır ancak 4 kaşık yiyebiliyordur,et hakkı 2-3 köfte büyüklüğündedir. ama biz doyana kadar yiyoruz sağlıklı besleniyoruz...
kaçamaksız 1 ay devam et bak nasıl gidecek kilolar..

ohh ohh masallah,2 saat yürümek ne demek ya:nazar::nazar:benim de yapılacak o kadar işim var ki.yılllık planlarımı hala hazırlamadım,ev temizlencek,yemek hazırlancak ben kös kös oturuyorum.bu ara çok tembel oldum.şimdi insanların nasıl depresyona girdiklerini anlayabiliyorum.boş kalmaktan,tembellikten.nerde hareket orda bereket.

ya şu cocostar kurabiyesini bende bir arkadasımda yemiştim bayıldım.ben de 2 tane yemiştim ,ama daha fazla yiyebilirdim nefis birşey
ya arkadasım nasıl yaptınız bu organik deterjanları.ben birsürü para harcıyorum organk deterjanlara.

gecen hafta çok kacamak yaptıgımı söylemiştim.yeni bir tatlı uydurdum.hem tatlı hem de wc ye günde 3-4 sefer çıkarıyo dene derim.tarifini vereyim.hemi de karataya uygun
malzemeler:KK56:
4 büyük kuru incir,1 b. kaynar su,1 çay kaş tarcın,1 çorba kasıgı tepeleme kakao.

kuru inciri bir kavanoza koyup üzerine kaynar suyu dök.kapagını kapatıp 15 dak. beklet.sonra mikserle iyice parcala.içine tarçını ve kakaoyu koy kasıkla karıstır.
kıvamı müthiş tam puding kıvamında.lifli oldugu icin suyu kıvamlandırıyor.valla ben bu tatlıyı keşfettiğime çok mutlu oldum.tatlı istediğinde hem sağlıklı,hem de bagırsakları müthiş çalıştırıyor.hem de bebek sahibi olmak isteyenlerin yumurtlamalarına:KK19:

hımmmm süper bir tarif hemen denemeliyim. ikinci öğünümde yapacağım...

iyiniyetlim gibi olmasada sabah 35 dak bantta yürüdüm.arkadaş bulsam stadda yürüycem ama yok.eşim de yoğun calısıyor.

1.öğünüm

2 haşlanmıs yumurta( özgür yumurta bulamıyorum,gecen biryerden 15 tane aldım 3 ü bozuk cıktı,daha da almam.MMMGROS tan dogal besi yumurtası aldım ondan yiyorum)

2 domates,1 salatalık,1 yesil biber

1 dilim peynir
7 zeytin
1 kase fındık,ıhlamur cayı içtim
2 omege 3

birazdan çarşıya çıkacagım.gelirken de ciğer alacagım.aksama eşim yokken yapıp yiyim.o hiç sevmiyor ben bayılıyorum

X