Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kısslar yaa ..dün ben ++ 700 gelmiştim ya..bugün tartıldım --300 geldim yani 79.7.düne göre 1 kilo eksik.ya niye böyle oluyor ..cuma gününün stresi midir nedir..reva mı bu beyaaa

Önümüzdeki haftaya gümbür gümbür geliyorsunuz bakıyorum kızlar.

Sersum, canım 79u görmüşsün... Kocaman alkış Tebrikler.

karatay diyeti yapan bayanlar hangi omega 3ü kullanıyorsunuz ve hangi saatlerde alıyorsunuz benimle paylaşırsanız sevinirim

kızlar bana da yardımcı olun lütfen bu diyete başlamak istiyorummm

Ecrin, forumun ilk sayfalarında epey bir bilgi var. Onları oku istersen ama Karatay Diyeti kitabını (bence 2. si en açıklayıcı olan ama herhangi biri olabilir) okuman faydalı olur. Çok pahalı bir kitap da değil hem. Yine de özetlersem:

-3 öğün yiyoruz (bazılarımız 2)
-öğünler arası en az 4 saat oluyor
-ara öğün yok. acıkırsak ayran-süt içiyoruz.
-şeker, un(kepeklisi, buğdayı hiçbiri), pirinç yok, bunların dışında herşey var aslında.
-işlenmiş hazır gıda yok
-akşam 8 den sonra bişey yemiyoruz.
-öğünlerde doyana kadar yiyoruz.
-çay ve türk kahvesi içebiliyoruz (şekersiz)
-kahvaltıda domates, bol peynir, 10-15 zeytin, yeşillikler, 2 yumurta ve 1 avuç kavrulmamış ceviz yiyoruz. (hatta ben her öğün 1 avuç ceviz yiyorum)
-2,5- 3 lt su içiyoruz.
-en az 30 dakika yürüyoruz.

Aklıma gelenler bunlar.

Son düzenleme:

sagol cnaım çok teşekkür ederim fırsat buldukca okuyacam hadı hayırlısı olsun bende başlıyorum bu diyete p.tesi görüşürüz kızlar benım evde net yok işe gelinc eyazarım artık size herkese bol şanslar :) sende tedavı gördün mü çocuk için canım ne kadar zamanda çocucugun oldu :) merak ettim bir pkolu olarak

Tedavi görmedim. 1 yıl içinde oldu. Ama pko yüzünden olmayacağı fikrini hiç aklıma sokmadım. Sen de kafanı takma. Vakti gelince oluverir.

Tedavi görmedim. 1 yıl içinde oldu. Ama pko yüzünden olmayacağı fikrini hiç aklıma sokmadım. Sen de kafanı takma. Vakti gelince oluverir.

HII naladım cnaım ne güzel yaa 1 yıl içinde olmus benım eşimdededarısı benim başıma evet o fikri atmam lazım atamıyorum bir türlü neyse şimdi diyete vercem kafayı :)

HII naladım cnaım ne güzel yaa 1 yıl içinde olmus benım eşimdededarısı benim başıma evet o fikri atmam lazım atamıyorum bir türlü neyse şimdi diyete vercem kafayı :)

hoş geldin canım
benim naçizane fikrimde iğneoyasının dediği gibi hamile kalma olayını fazla takma kafana tabiiki çok önemli ama çokda takınca olmayabiliyor yada geç oluyor benim ablamda pko hastalığı vardı geç bir evlilik yaptığı içinde evliliğinin ilk aylarından itibaren hemen çocuk istedi kafaya çok taktı diyeceğim kırmızıları gördüğü her ay onun için yıkım oluyordu dolayısıyla bizler içinde aynı oluyordu ama elimizden bişe gelmiyordu derken o kadar hormon tedavisinin sonunda umutlar hep boşa çıkıyordu doktoruda nihayet 7 senenin sonunda pes etmiş çocuğunun asla olamıyacağını yüzüne söylemişti doktoruda umudunu kesmişti artık amaaaaa yüce Allahım o kadar büyükki doktorun umudunu kestiği ayda hemde o ayda ablam hamile kaldı hemde doğal yoldan fıstık gibi bir kızımız oldu çok şükür Allahım istiyen herkese versin
demek istediğim kafana çok takma vakti zamanı gelince olacaktır inşallah burada hem istediğin kiloya ulaştığını ve hamiş haberlerini alırız inşallah kolay gelsin tekrar hoş geldin

Canım gebe kalamama düşüncesini aklından çıkar sen gebe kalabilen sağlıklı bir bayansin bunu kabullensin beynin..Muhtemelen sana metformin içeren bir ilaç tedavisine başlamışlardır oncelikle 64 kilo ile hamile kalmanı sorun gören o doktoru sepetle canım ...1yilinida harcamadan hemen bir tüp bebek merkezine basvur(bu sana tüp bebek uygulanacak demek değildir o en son asamadir)onlar isin ehlidir geri kalan kadın dogumcular teferruat..tecrubelerimle sabittir..belirtmek isterim 93 kilo ile hamile kaldım ilk 3 ayımda 8 kilo verdim ve gebeligimde ne seker ne tansiyon sorunu yasadım odemim bile olmadı hiç şükürler olsun çocuklarımda sağlıklı doğdular ve doktorum beni hiç kilolarım yüzünden üzmedi her zaman dediği hamileliginin tadını çıkar oldu..hiç kafana takma canım ...

canım sıkma canını ya toparlarsın sen merak etme
ayy insallah bebiş geliyordur

kısslar yaa ..dün ben ++ 700 gelmiştim ya..bugün tartıldım --300 geldim yani 79.7.düne göre 1 kilo eksik.ya niye böyle oluyor ..cuma gününün stresi midir nedir..reva mı bu beyaaa

aynısı bana da oluyor sersumcum
insan afallıyor yahu neyse 2 ileri 1 geri gidiyor kilolar işte

kızlar bana da yardımcı olun lütfen bu diyete başlamak istiyorummm

hos geldin canım

ben de seni okuyunca rahatladım tek değilmişim ben de

Önümüzdeki haftaya gümbür gümbür geliyorsunuz bakıyorum kızlar.

Sersum, canım 79u görmüşsün... Kocaman alkış Tebrikler.

sağol canım 1.5-2 aydan sonra gördüm nihayet.. geri kaçmazsa tabii

aynısı bana da oluyor sersumcum
insan afallıyor yahu neyse 2 ileri 1 geri gidiyor kilolar işte
sen de mi canım yaa..

hatta benım regl zmanımda 2-2.5 kg artıyorum :))
sabah ile aksam arasında da 1 kg den fazla oynuyor :))

MERHABA KIZLAR.OKUL BAŞLADI BEN BİLDİRİM YAPAMAZ OLDUM.yapamadıgım gibi son 1 haftadır saldım kendimi.tereyaglar,ballar,ekmekler,zehirli tatlılar derken kendimi durduramıyorum.şu tatlıvarya gecen pazar yedim buranın kadayıf dolması. tüm haftamı zehir etti.1 hafta boyunca tüm düzenimi bozdu.kan şekerimin dengesi de bozuldu.halbuki ramazanda ne güzel 53 olmustum.taki 2 haftadır kilo alıyorum.:2::2:
saglıksız şeyler yiyince kendimi cok mutsuz hissediyorum.depresif oluyorum.dolu mideyle çekici olmadıgımı düşünüyorum.
ama saglıklı beslenınce cok mutluyum,kendime söylüyorum "yeme mutsuz olcaksın" diye ama o an unutuyorum cogu zaman.
bu nedenle bugün kendime dur dedim.dün aksam yediğim tatlıların abur cuburların acısını sabah 1saat bantta yürüyerek çıkarmaya calıstım .11 de kahvaltı yaptım tam karatay kahvaltısı.ama ne olsun 2saat sonra karnım acıkmaz mı.sebebi belli tüm hafta yediğim Gİsi düşük yiyecekler insülinimi bozdu.tut kendini dedim kendime 1 b.ayran içtim.yine açım sonra 16.30 da koca bir kase yeşilmercimekli salata yapıp yedim ama aklım alıştıgım ekmekte.dayanamayıp kepeklı kaşarlıtost yedim.

bugün bir nebze mutluyum artık bildirim yapmayı ihmal etmeyecegim.kilo vereyım derken almak zoruma gitti.

reyhancığım yazdıklarınla aynı beni anlatmışsın:26: bende önce yiyor sonra çok pişman oluyorum . menülerimide yazmıyorum utancımdan. bu gidişe acilen dur demeliyim. kilom artıyor ve kıyafetlerim olmuyor artık

seni gidiii çok komik oluyoruz..hatalı olduğumuzu biliyoruz ama yapıyoruz.. ah şu iradee...neyse canım bu hafta toparlarsın kendini.. biz de birazdan yemek davetine gideceğiz..misafir gittiğimiz evdeki bayan diyetimi bilmiyor..umarım çok cıss yoktur..:18::18: gerçi sabah peşin peşin yürüdüm ama..

sen de mi brütüsss..

hep aynı hataları yapıyoruz sonra da üzülüp pişman oluyoruz..bi anahtarı olsa şu midenin de kapatabilsek..:26::26:

evet sersum kendimi toparlayamadım bir türlü kendime bugün söz verdim. artık kendimi toparlayıp 0 kaçamakla başlayacağım .
sana da akşam için afiyet olsun canım

sağol canım.. üzülme tatlım düzelicez ve başarıcazz.
.ben en azından şöyle düşünüyorum..eskiden hiç bu kadar hassas düşünmez yer yer pişman olur yine yerdim..ama karatayla ve sizlerle tanıştıktan sonra kendimi sizlere karşı da sorumlu hissediyorum ve bu beni frenliyor..kaçamak yapsamda ertesi gün sersum dur yoksa cumaya tartıya çıkamazsın diyorum..burada olmak ta bir başarı bence..kendime yaza kadar süre verdim..az az da olsa veriyorum ve hedefime ulaşacağım..hepimiz başaracağız pes etmek yok..

slm kızlar yine bir yoldan çıktımmm gününde hep beraber birlikteyiz
sabah:
1 salçalı yumurta domates yarım peynir yarım ceviz 6 zeytin çay
öğleden sonra 15:00
3 zeytinli poaça 1 dililm tiramisu 6 yaprak sarması 1 börek çay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…