Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

istersen girme bu hafta canım:KK16::KK16:..gerçi ben geçen hafta regl olduğum halde 300 gr eksideydim ama..:KK30::KK30:

kızlar genelde bekliyor..1 kg normal bi artış..:KK34::KK34:bazılarında 2 kg bile oluyor..

tamam canım teşekkür ederim yarın da tartılıp bakayım o zaman
yine fazla çıkarsa girmeyeyim ben en iyisi :KK16::KK16:

selammm kizlar,

kahvaltim:
kasar peyniri
zeytin
domates

ögle:
kocamaaan elma
yulafli yogurt

aksam
Allah ne verdiyse :)
bugün karatayin kitabindan mercimekli köfteyi denicem herhalde..

Canım ilk defa evlerine gitmişsiniz keşke bişeyler koysaydı kuru kuru çay da garip olmuş hani:KK52:

Beni yine güldürdün Oyam:KK60::KK60:
Ne güzel güldürdümse... Hep benim mi başıma geliyor komik olaylar bilmiyorum ki...

gece süt içebiliyormuyuz kızlar ya.öyleyse acı içinde uyumama gerek yok.miğdemin üstüne yatıyorum açlıktan:)

benimde en çok korktuğum şey işte.bizde oturmalar genelde akşamları oluyor.o saattede izzet ikram ohoo hak getire.dünyanın şeyini yapıyorlar.yesen olmuyor yemeseen ayıplanıyor.mecburen yiyorsun yedikçede yiyesin geliyor:)buna henüz bir çözüm bulamadım ben.

Gece acıkırsak süt veya ayran içebiliyoruz. Ayran beni daha çok tok tutuyor.

Benim 3 yaşında oğlum var. Bana getirilen tabaktan oğluma yediriyorum. Hem tabaktan bişeyler yenmiş oluyor, hem de oyalanmış oluyorum. Böyle bir yol buldum ben.

Sersumum eşim araçla memlekette geri geri giderken 2011 model arabamıza frenleri tutmayan bi toros geldi vurdu.. Tamponda az hasar oldu önemli değildi..
Memleketten geldikten bi hafta sonra bizim araç park halindeyken bi kamyonet arka farın yanına çarptı yine az hasar vardı.. Dün kızımı ders için götürürken bunları düşündüm ve kendimin kaza yapmadığım aklımdan geçirdimdi. Gideceğimiz yere gittik.. Yokuş aşağı iki araç arasına park edeceğim.. Önde bi araç var geri vitese taktım öne kaydı bizim araba..
bi daha bi daha derken kızım anne gelme artık zaten değmişsin dedi.. Dinlemedim son bi deneme veee bizim araba öndeki arabanın üstünde:KK1::KK1: Ağırlığıyla öndeki hyundaı arabanın arka tamponu hafifçe eğildi..:KK1::KK1:
o an çük üzüldüm neyse sahibini bulduk kadın kullanıyormuş arabayı ve yenice alıp evin önüne koymuşlar ben de şeftesini yaptım iyi mi:KK1:

Ama ya arabada yokuş kalkış destek sistemi vardı:KK1: Meğer geri viteste çalışmıyormuş:KK1: Debriyajla kavrama olmadı el frenibne alışkın değilim sonuçta olan oldu.. Bizim araçta hiç bişey yok karşı tarafta da bişey yok şükür:26: sadece tampondaki eğiklik doğrultulacak.. Karşı taraf hiç önemli değil dedi..

Büyük geçmiş olsun. Bence de sadaka ver. Bir de Sefer Duası diye bir dua var.İnternetten bulabilirsiniz (Sübhanellezi sahara ... ) diye başlıyor. Kısa da bir dua. Hemen ezberleniyor zaten. Ben arabaya oturdum mu onu okurum. Koruduğuna inanıyorum. Annem hacca giderken (Arap Havayolları ile gitmişti) pilot da hoporlörden bu duayı okumuş. Oradan öğrendik biz.

geçmiş olsun iyiniyetlicim, cana geleceğine mala gelsin:nazar:

bazı arabaların şansı öyle oluyor benim 92 model bi springim vardı ne çarptım ne ettim (ki o zaman ne acemiydim!) ne zaman yeni fusion aldım çarpmadık yeri kalmadı :44:
Gözlemlerime göre şoförlükte dönemler:

1. dönem: Acemiler... Dikkatli kullanılır. Arabadan indiğinde ter içinde kalınmıştır. Sanki araba seni değil, sen arabayı taşımışsındır.
2. dönem: Kendini usta sanan acemiler... En tehlikeli tipler. Allah'a emanet gider, bir de üste havalara girerler. Kazaların en çok olduğu dönemdir
3. dönem: Araba kullanmak, nefes almak gibidir. Doğal olarak aynalara bakılır vs. Ulaşımdan başka bişey değildir.
4. dönem: Arabayı kullanacak başka biri olsa da ben kullanmasam dersin. Trafikten bıkmışsındır. Araba kullanmak eziyet olmuştur.

merhaba kızlar. ben yeni kayıt oldum..

kutkukiraz benimde doğum sonrası kilom var. ben sana destek olurum. birlikte kilo verelim.

ben 93 kiloyum
boyum:1,72

artık mağazaya girince istediğim kıyafeti almak istiyorum...

bu arada melek proğramını şuan bende izliyorum. canan karatay ın yememizi önerdikleri muhteşem şeyler. bakalım kilo verecekmiyiz?

ben de doğum sonrası kilolarımı vermek için karatay diyetine başladım, 5-6 kilo verdim inş devamı gelir, kilo:75 boy:160 buarada benim gardrobumda bana olan o kdr az kıyafetim var ki! neye elimi atsam hamileliğimden önceki fiziğime ait, şuaralar çekildiğim fotoğraflarda kendimi tanıyamıyorum bile böyle kalmaktan çok korkuyorum:18:

merhaba kıslar :KK16:
sabahki kahvaltım
2 haşlanmış yumurta
domates-salatalık
peynir
6 zeytin
şekersiz çay
1 elma
1 şeftali

iyiniyetlim çok geçmiş olsun şükür kaza hafif olmuş Allah beterinden korusun neler duyuyoruz Allah korusun bencede bi sadaka çıkar

ben de doğum sonrası kilolarımı vermek için karatay diyetine başladım, 5-6 kilo verdim inş devamı gelir, kilo:75 boy:160 buarada benim gardrobumda bana olan o kdr az kıyafetim var ki! neye elimi atsam hamileliğimden önceki fiziğime ait, şuaralar çekildiğim fotoğraflarda kendimi tanıyamıyorum bile böyle kalmaktan çok korkuyorum:18:

kalacağını hiç zannetmiyorum canım bebek bakmak yorucu bir şey hem de emzirmek de kilo verdiriyomuş (daha emzirmedim bilemiyorum) inanıyorum ki kısa sürede karatayın faydasını görüp kıyafetlerinin içine yeniden sığacaksın :KK16:

bu arada öğlen ne yediğimi de yazayım:

aslında öğlen yine yoğurda talim oturuyodum ki arkadaşlar hadi yemeğe dediler

ızgara tavuk gögüs yedim üzerinde hardal vardı (hardaldan bişey olmaz di mi? sonuçta baharat gibi bişey hem burda kendileri tohumundan yapıyolar) yanında da sebze vardı ama canım çok istemedi yemedim

özetle tavuk göğüs ve 2 kaşık yoğurt yemiş bulunuyorum :KK56:

aurora boylarımız birbirine yakın kilon da benim başlangıç kilom sayılır ve işidn daha güzeli şimiden 5-6 kilo vermiş bulunmaktasın.
inan oluyor. ben ilk doğumdan sonra 74ten 60,5e düştüm fazla vaktim yoktu hemen ikinciyi düşünüyordum ikincilerden sonra (ikiz) emzirme dönemi falan derken tekrar bi 73-74 kilo. şimdi inişe geçtim çok şükür. Allahın izniyle 60 olacağından eminim hatta belki hiç kilo vermemiş 55 kiloluk biri 49 olacağını düşünemez ama inan bana 49 bile imkansız gelmiyor. yeter ki sağlıklı beslenelim yaşam tarzı haline getirelim şunu... sağlıklı beslenmişim spor yapmışım 55 kilo olduktan sonra daha aşağılara düşmek bile istemeyeceğiz belki sonuçta sporla vücudumuz daralacak bir de...

kolay gelsin bizeee

niye ben bu kadar mutluyum, öğle arasında yaptığım 70 dk tempolu yürüyüş yüzünden mi bademler yüzünden mi:KK1::KK76:

canım ya Allah korumuş çok geçmiş olsun.

Sadaka çkar bencede.

Kızlar bu arada melek'e çıkmış hocam yetişemedim =( yeni bir şey söyledi mi acaba. Artık sonra bulur izlerim.

kahvaltım;
5 zeytin
2 haşlanmış yumurta(baharat ve zeytin yağı eşliğinde)
domates
beyaz peynir
bir avuç fındık
Dilemm sağolasın hedef kilona zorlanmadan ulaşmanı dilerim:112:
canım hamsi dondurulmuştu..kurudu biraz ..tazesi nasıl olur bilemem..pek başarılı değil..:KK37::KK37:

canımcım geçmiş olsun..bunla gelsin geçsin.. ufak tefek kazalar nazardır derim ben..gerçi üstüste olunca üzülüyor insan.:KK37::KK37:

ben de 15 yılda 4 ufak kaza atlattım..bunların 2 si arkadan vurma (ben suçsuzum insan durduğu yerde olunca daha çok üzülüyor..)
diğerinden biri bana gel gel derken oldu..rampada manevra yapıp arabayı döndürücem salak adam gel abla gel dedi ben de güvendim tabi dönüş yaparken koca bi demir arabanın kapısına girdi..:KK60: ondan sonra kimseye güvenmedim kendim aynalarla çok daha güvenli yaparım manevramı..:KK60:

neyseki dokundurduğun hatun da anlayışlıymış canım..:KK34::KK34:
anlayışsız insanlarla karşılaşınca insanın daha çok sinirleri bozuluyor..:KK47::KK47:
neyse tatlım tekrar geçmiş olsun..:KK19::KK19::KK19:
Sersumum balık actifry da olmaz dağılıyor canımcım.. Patlıcan bile dağılıyor.. Yalnız ben top top köfteler yapıp biraz buzlukta sertleştirip atıyorum güzel oluyor:112:
Usta şoförsün canım sen artıkın:nazar::nazar: hem de iyi şoförmüşsün baksana kazaların az ve de senden kaynaklanmıyor:KK9::nazar::nazar: Evet canım ya hatun çok anlayışlıydı ters konuşsa çok daha fazla üzülürdüm:KK34:
sabah komşularla dışarda kahvaltı yaptık..
ben tam hazırlanmış yiyecektim ki onlar haber verdiler..
hazırlıksız oldu..onlar da son anda haber verince...katıldım tabiii..
yediklerim..:KK56::KK56:

biber kavurma
sucukluve biberli omlet
salata
peynir zeytin

:KK56::KK56:

kuruyemişi unuttum..bu saatte de yenmez artık..:KK37:

birazdan da çarşıya çıkıcaz hepberaber kaş bıyık yolunmaya..:KK9::KK9::KK9:

eşim işe başladı..ben de haftaya çarşamba başlıyorum..:KK37::KK37:
işyerimi aradım neyse ki bu ay nöbet yazmamışlar..ohhh sevindim valla:KK76::KK76::KK76:
Sersumum bak ne güzel komşuluk ilişkileriniz iyi sanırım buna sevindim diğer türlü tuzu biberi olurdu:112: Afiyet bal olsun datlum:KK54:
Ne güzel güldürdümse... Hep benim mi başıma geliyor komik olaylar bilmiyorum ki...

Gece acıkırsak süt veya ayran içebiliyoruz. Ayran beni daha çok tok tutuyor.

Benim 3 yaşında oğlum var. Bana getirilen tabaktan oğluma yediriyorum. Hem tabaktan bişeyler yenmiş oluyor, hem de oyalanmış oluyorum. Böyle bir yol buldum ben.

Büyük geçmiş olsun. Bence de sadaka ver. Bir de Sefer Duası diye bir dua var.İnternetten bulabilirsiniz (Sübhanellezi sahara ... ) diye başlıyor. Kısa da bir dua. Hemen ezberleniyor zaten. Ben arabaya oturdum mu onu okurum. Koruduğuna inanıyorum. Annem hacca giderken (Arap Havayolları ile gitmişti) pilot da hoporlörden bu duayı okumuş. Oradan öğrendik biz.

Gözlemlerime göre şoförlükte dönemler:

1. dönem: Acemiler... Dikkatli kullanılır. Arabadan indiğinde ter içinde kalınmıştır. Sanki araba seni değil, sen arabayı taşımışsındır.
2. dönem: Kendini usta sanan acemiler... En tehlikeli tipler. Allah'a emanet gider, bir de üste havalara girerler. Kazaların en çok olduğu dönemdir
3. dönem: Araba kullanmak, nefes almak gibidir. Doğal olarak aynalara bakılır vs. Ulaşımdan başka bişey değildir.
4. dönem: Arabayı kullanacak başka biri olsa da ben kullanmasam dersin. Trafikten bıkmışsındır. Araba kullanmak eziyet olmuştur.

Oyam senin espri yeteneğin var ondan ööleee:112: Bir de hayata olaylara bakış açın çok güzel:nazar: Her yazdığın mesajında beni gülümsetebiliyosun:KK19:
Bu araba kullanmakla ilgili dönemlere katılıyorum ama ben 4. aşamaya gelmem herhalde çok seviyorum araç kullanmayı:KK34:

geçmiş olsun iyiniyetlicim, cana geleceğine mala gelsin:nazar:

bazı arabaların şansı öyle oluyor benim 92 model bi springim vardı ne çarptım ne ettim (ki o zaman ne acemiydim!) ne zaman yeni fusion aldım çarpmadık yeri kalmadı :44:

ama bence de bi sadaka ver bi de üzerlik otundan tütsü yap evde kazanız belanız uzaklaşsın :nazar:

yaaa keşke ben de evde olsaydım izleseydim şimdi üff yaaa :KK5:
bacım tv ızlemek ıcın evde olmak sart degıl netten acabılın:KK1::KK1:

Papişim sağol canımmm:KK16::KK16:
:KK1::KK1: 6:00 da tel alarmı çaldı da 6:30 da anca uyandım:KK1: Yarın 5:45 de kalkacakmışız yetişeöiyomuşuz eşim diyo:KK52:
oldu olacak yatma canım:KK9::KK9:ha bu arada oglen oglumu almaya gıderken senın pıjamadan bende aldım ıkız kibin giyerük artıkın:KK9::KK9:gule gule kullan bu arada bebısım:KK16:

ıkıncı ogunum

dereotu maydanozlu yogurt
yesıllık salatası,kt lu mercımek corba
1 kase karnıbahar yemegı,omega3
bırkac fındık,fıstık,1 parca helva

İyi ki burdayim..iyi ki varsınız kızlar sizinle motive olmak iyi geliyor...Menümü yazayım ;

Sabah:
1 yumurtadan Menemen
tulum peyniri
10 zeytin
1 ceviz 1 avuç yer fıstığı
2 incir
1 kuru kayısı
yeşil çay

Aksam;

etli dolma
kıymalı yumurta
taze fasulye
yoğurt
salata

Herkese çok selam ;
Ya arkadaşlar 2 öğün yiyerek nasıl günü bitirebiliyorsunuz?Bu benim Karatay'da 6. günüm.İlk üç gün öğünlerime çok yüklendim acıkmayayım diye ama bu sefer de midemde inanılmaz bir hazımsızlık ve gaz oluştu.Bu sefer öğünleri küçülttüm ancak akşamüzeri kurt gibi acıkıyorum.Sonuçta 4 öğünle ancak tamamlayabiliyorum günü.2 öğünden vazgeçtim ama 3 öğün için tavsiyeleriniz var mı?
Çok teşekkürler & Bol yağ yakmalı günler ...

Son düzenleme:

Hoşgeldin canım,hiç kendini üzme sakın,kilolar burada çok güzel gidiyor,hem karatayla,hem de topikteki arkadaşların desteği ile,ilk sayfamızı oku ,sormak istediklerin olursa hepimiz yardımcı oluruz:KK16:

Herkese çok selam ;
Ya arkadaşlar 2 öğün yiyerek nasıl günü bitirebiliyorsunuz?Bu benim Karatay'da 6. günüm.İlk üç gün öğünlerime çok yüklendim acıkmayayım diye ama bu sefer de midemde inanılmaz bir hazımsızlık ve gaz oluştu.Bu sefer öğünleri küçülttüm ancak akşamüzeri kurt gibi acıkıyorum.Sonuçta 4 öğünle ancak tamamlayabiliyorum günü.2 öğünden vazgeçtim ama 3 öğün için tavsiyeleriniz var mı?

Selam canım,hoşgeldin aramıza,ben karatayla kilolarımı 3 öğün yiyerek verdim,çünkü güne erken başlıyorum,arada bir hafta sonları geç kahvaltı yaparsam o zaman 2 öğün yaptım,sen de 2 öğüne dayanamıyorsan 3 öğün yapabilirsin,vücudunun sana verdiği sinyallere göre öğün sayını belirleyebilirsin:KK16:

Herkese çok selam ;
valla midemiz büyümüş herhalde ben önceden iki öğünle günü tamamlardım şimdilerde 3 öğün yetmiyor baya acıkıyorum:KK56: emzirdiğimden mi doyumsuzluk mu anlamadım. bir de psikolojik boyutu var işin canan efendi az öğün yapcaksın diyor ya beyin fazla öğün yap diyor herhalde. diyetisyenler 5-6 öğün veriyor o zmn da deriz ki ay bu çok ben 3 öğün yapsam olmaz mı :):KK1:

Herkese çok selam ;

Ben de 3 öğün yiyorum yine de saat 17:00 civarı midem kazınıyor bazen. O zaman 1 bardak süt içiyorum. Faydası oluyor. Tavsiye ederim.

Hoşgeldin canım,hiç kendini üzme sakın,kilolar burada çok güzel gidiyor,hem karatayla,hem de topikteki arkadaşların desteği ile,ilk sayfamızı oku ,sormak istediklerin olursa hepimiz yardımcı oluruz:KK16:

Selam canım,hoşgeldin aramıza,ben karatayla kilolarımı 3 öğün yiyerek verdim,çünkü güne erken başlıyorum,arada bir hafta sonları geç kahvaltı yaparsam o zaman 2 öğün yaptım,sen de 2 öğüne dayanamıyorsan 3 öğün yapabilirsin,vücudunun sana verdiği sinyallere göre öğün sayını belirleyebilirsin:KK16:

Hoşbulduk canım.Ben 3 öğün yapabilsem zaten gıkım çıkmayacak da akşamüzeri mutlaka tekrar birşeyler yemek istiyorum.Yıllarca küçük ama çok öğünlü beslendim sanırım bundan ötürü o saat geldi mi midemden sinyaller geliyor.

X