Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Selam kızlar
ilk bildirimimi yapayım
Başlangıç kilom:67,5 olarak kayıtlara geçe
hedef kilom 54 ola

....dünkü menüm (evde misafirim var pilav eksik olmuyor evden normalde pilavı sevsem de yapmaya üşenirim)
sabah:2 d kepek ekmek
3d peynir
domates, 1 şekerli çay

ara: 1yeşil çay+kabuk tarçın

öğlen:1 d kaşarlı pide, 2 çiğ köfte,
acılı ezme, ayran,
1 adana kebap,
3yk bulgur pilavı
1 dondurma

akşam: az tavuk
bezelye
6yk pirinç pilavı
yarım kase yoğurt
salata

(karatayla çok alakasız oldu, bugün daha düzegün olacak inşallah)

Bugün sabah: 2 balık yağı tableti
2 dilim peynir
2 yumurta tavada
domates, 5 yeşil zeytin

ara: 1 yeşil çay+kabuk tarçın

öğle arası yürüyüş yapıcam işyerine eşofmanımı getirdim:KK23:

bana da çok zor geliyodu canım kaç gündür, ama dün halıları yıkamaya gönderince dedim artık bi yerden başlamam gerekiyo:KK9::KK9:

ohh mis olmuştur herbir yer ellerine sağlık bende burda o kadar hadi kaçtım falan yazdım ama ancaaa mutfağı derleyip topladım:KK52: ama devamı gelcek bugün diye kendimi motive ediyorum:KK16::KK16:

Yürüyüşten dönünce doğru bahçeme gittim, biberlerimi topladım, eşimle kahvaltı hazırladık:KK76:
Bir de tartıldım 56.00 kg yum:KK43: Neyse bugün de 2 öğün yiyeceğim dikkat etmem lazım:KK23:
Makinaya çamaşır attım.. :emir_bebek: oynadık koştura koştura evden çıktım.. Belki almak isteyen olur A 101 den pijamalar (eşime bana )kendime boğazlı badiler aldım kızıma yorgan aldım:KK1: kahve içmeye zaman kalmadı yaw:26:

ıyınıyetlım 3 temı kalkıyosun bacım bu kadar seyı ne ara yapıyon:KK52::KK52:

bu arada kucuk kaza ıcın gecmıs olsun bıdenem..

Selam kızlar
ilk bildirimimi yapayım
Başlangıç kilom:67,5 olarak kayıtlara geçe
hedef kilom 54 ola

....dünkü menüm (evde misafirim var pilav eksik olmuyor evden normalde pilavı sevsem de yapmaya üşenirim)
sabah:2 d kepek ekmek
3d peynir
domates, 1 şekerli çay

ara: 1yeşil çay+kabuk tarçın

öğlen:1 d kaşarlı pide, 2 çiğ köfte,
acılı ezme, ayran,
1 adana kebap,
3yk bulgur pilavı
1 dondurma

akşam: az tavuk
bezelye
6yk pirinç pilavı
yarım kase yoğurt
salata

(karatayla çok alakasız oldu, bugün daha düzegün olacak inşallah)

Bugün sabah: 2 balık yağı tableti
2 dilim peynir
2 yumurta tavada
domates, 5 yeşil zeytin

ara: 1 yeşil çay+kabuk tarçın

öğle arası yürüyüş yapıcam işyerine eşofmanımı getirdim:KK23:

ne bildirimi canım bugün daha perşembe:44:

Sersumum eşim araçla memlekette geri geri giderken 2011 model arabamıza frenleri tutmayan bi toros geldi vurdu.. Tamponda az hasar oldu önemli değildi..
Memleketten geldikten bi hafta sonra bizim araç park halindeyken bi kamyonet arka farın yanına çarptı yine az hasar vardı.. Dün kızımı ders için götürürken bunları düşündüm ve kendimin kaza yapmadığım aklımdan geçirdimdi. Gideceğimiz yere gittik.. Yokuş aşağı iki araç arasına park edeceğim.. Önde bi araç var geri vitese taktım öne kaydı bizim araba..
bi daha bi daha derken kızım anne gelme artık zaten değmişsin dedi.. Dinlemedim son bi deneme veee bizim araba öndeki arabanın üstünde:KK1::KK1: Ağırlığıyla öndeki hyundaı arabanın arka tamponu hafifçe eğildi..:KK1::KK1:
o an çük üzüldüm neyse sahibini bulduk kadın kullanıyormuş arabayı ve yenice alıp evin önüne koymuşlar ben de şeftesini yaptım iyi mi:KK1:

Ama ya arabada yokuş kalkış destek sistemi vardı:KK1: Meğer geri viteste çalışmıyormuş:KK1: Debriyajla kavrama olmadı el frenibne alışkın değilim sonuçta olan oldu.. Bizim araçta hiç bişey yok karşı tarafta da bişey yok şükür:26: sadece tampondaki eğiklik doğrultulacak.. Karşı taraf hiç önemli değil dedi..

geçmiş olsun canım :KK43: bir şeyler var gibi gerçektende akrebin dediği gibi sadaka çıkarıversen iyi olur birde böyle durumlarda aklıma gelen ilk şeylerden biride bir adak dileyipte olduğu zaman yapmayı unutmaktır şöyle bir hafızanı yoklayıversen hatta eşinede söyleyiver canım olabilir insanlık hali

Herkese hayırlı geceler :KK3: ;
Yarın dayım araba çalıştıracak bu yüzden hemencecik bildirimimi yapıp çıkıyorum :21:
Sabah :
2 yumurta
naneli domatesli salata
peynir
7 zeytin
Akşam :
kısır ( bol domates ve salatalıkta koydum :KK52: )
Çok azcık köpük helvası ( Hiç yememiştim. Merak ettim :KK17:)
Şimdide bir bardak tarçınlı sütümü içip , yatıyorum.
Hayırlı , tatlı , leptinli uykulaaaar :KK16: :KK16: :KK16:
şimdiden kolay gelsin canım :KK16::KK16:
Iyi geceler herkese,

Bugun yazmakta cok gec kaldim kislar:KK50: ama gene de menu bildirimi yapmadan yatmak istemedim:KK76:

Sabah: klasik Karatay (9.00'da)

Ogle: vakitsizlikten yiyemedim. 3.00'de badem yedim

Ikindi: iste bu fasil fena oldu. Karataya baslayali 5 ay oldu. Ilk defa cidden bozdum. Beypazari kurusu gelmisti eve. Coooookkk uzun zamandir yemiyodum ve pek ozlemisim. Bi lokmalikti ama Bir suru yedim maalesef, herhalde 7-8 tane falan. 17.30 civari yedim bunlari. Hic olmadi, farkindayim.:KK19:

Aksam: Izgara et ve salata, zeytinyagli turlu. Ailecek aksam yemegine oturma konusundaki kuralimizi bozmamak icin yedim. 20.00'de bitti.

Yani basarili bi gun olamadi maalesef. Neyse, yarin daha guzel bi gun olsun hepimiz icin:KK34:

beypazarı kurusuda yenmez mi ama çok severim:KK53::KK53:

Sersumum eşim araçla memlekette geri geri giderken 2011 model arabamıza frenleri tutmayan bi toros geldi vurdu.. Tamponda az hasar oldu önemli değildi..
Memleketten geldikten bi hafta sonra bizim araç park halindeyken bi kamyonet arka farın yanına çarptı yine az hasar vardı.. Dün kızımı ders için götürürken bunları düşündüm ve kendimin kaza yapmadığım aklımdan geçirdimdi. Gideceğimiz yere gittik.. Yokuş aşağı iki araç arasına park edeceğim.. Önde bi araç var geri vitese taktım öne kaydı bizim araba..
bi daha bi daha derken kızım anne gelme artık zaten değmişsin dedi.. Dinlemedim son bi deneme veee bizim araba öndeki arabanın üstünde:KK1::KK1: Ağırlığıyla öndeki hyundaı arabanın arka tamponu hafifçe eğildi..:KK1::KK1:
o an çük üzüldüm neyse sahibini bulduk kadın kullanıyormuş arabayı ve yenice alıp evin önüne koymuşlar ben de şeftesini yaptım iyi mi:KK1:

Ama ya arabada yokuş kalkış destek sistemi vardı:KK1: Meğer geri viteste çalışmıyormuş:KK1: Debriyajla kavrama olmadı el frenibne alışkın değilim sonuçta olan oldu.. Bizim araçta hiç bişey yok karşı tarafta da bişey yok şükür:26: sadece tampondaki eğiklik doğrultulacak.. Karşı taraf hiç önemli değil dedi..

Canım geçmiş olsun,Allah beterinden korusun

Sabah kahvaltım:KK56:

Tereyağında 2 yumurta
peynir
4 domates,yuvarlak dilimleyip az z.yağında tavada çevirdim
1 lokma tereyağlı ekmek
Ceviz,fındık,badem,kuru üzüm

geçmiş olsun iyiniyetlicim, cana geleceğine mala gelsin:nazar:

bazı arabaların şansı öyle oluyor benim 92 model bi springim vardı ne çarptım ne ettim (ki o zaman ne acemiydim!) ne zaman yeni fusion aldım çarpmadık yeri kalmadı :44:

ama bence de bi sadaka ver bi de üzerlik otundan tütsü yap evde kazanız belanız uzaklaşsın :nazar:

Kızlar günaydınlar hepinize

Canan hoca star tv de melekte,şimdi başladı

yaaa keşke ben de evde olsaydım izleseydim şimdi üff yaaa :KK5:

arkadaşlar selam

lahmacunun serbest olduğunu burdan öğrendim sevinçten uçtum...:KK56:

kitabı bitirene kadar azzcuk ipucu verin yaw yoksa yarım yamalak oluyor diyet

sorularım:
1-bulgur pilavı serbestmi serbestse ne kadar
2-yağ miktarı yemeklerde ne kadar olucak
3-lahmacun un yenme sıklığı nedir haftada ne sıklık maksimum:KK51:

kızlaaar,acil desteklerinize ihtiyacım var ne olur beni de alın aranıza.6 senedir doğumdan kalma kilolarımla uğraşıyorum.kilom 88.5 boyum 1.60 .

günaydınnn , çok yoğunumm birkaç güne rahatlayacağım inşallah sonrasında bol bol sohbett:nazar::nazar::nazar:
canan hocamız startv. meleğin programında müsait olanlara duyrulur:KK3::KK3::KK3::KK3:

arkadaşlar selam

sorularım:

1-bulgur pilavı serbest sebze yemeği yanında yarım porsiyon yada kısır şeklinde bir menü yapabilisin
2-yağ miktarı normal ve zeytinyağı fındık yağı tereyağı..ayçiçek yağını çiğ olarak salatalarda felan kullanabiliyosun sadece.
3- haftada 1 defa tüketebilirsin yanında bol yeşillik ve ayranla birlikte
oldumu şekercik:KK1:

masallah, hedefine ulasmissin bile :) ne kadar sürdü 10 kilo vermen canim?

Teşekkürler canım,ilk bir ay hızlı gitti 4- 5 kilo gibi,kalanı da yavaş yavaş gitti ,ben marttan beri buradayım,10 kilo toplam 4 ayda gitti,ramazandan beri kilo korumadayım,karatay dışına da çıktığım oluyor arada ama tamamen bırakmadım,karataya devam

arkadaşlar selam

sorularım:

1-serbest ama haftada 2-3 gün yiyebilirsin,ben genelde öğlen yemiştim,miktarı çok olmasın ama,kilo vermemizi yavaşlatabiliyor
2-yağ miktarını damak zevkine göre ayarlayabilirsin,kısıtlama yok tereyağı ve zeytinyağı olacak
3-haftada 2 lahmacun yiyebilirsin 1 öğününde

X