Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

valla midemiz büyümüş herhalde ben önceden iki öğünle günü tamamlardım şimdilerde 3 öğün yetmiyor baya acıkıyorum:KK56: emzirdiğimden mi doyumsuzluk mu anlamadım. bir de psikolojik boyutu var işin canan efendi az öğün yapcaksın diyor ya beyin fazla öğün yap diyor herhalde. diyetisyenler 5-6 öğün veriyor o zmn da deriz ki ay bu çok ben 3 öğün yapsam olmaz mı :):KK1:

3-4 sene evvel eşime de "insülin direnci" teşhisi konuldu.O dönem eşim 110 kiloydu.Sağlıklı yiyeceklerden günde 7-8 öğün yiyerek ve sıkı sporla 9 ayda 30 kilo verdi.Hala 80 kiloda , sporu hiç ihmal etmez ve yediklerine de o dönemdeki kadar dikkat etmiyor.Sonuçta kilonun gideceği varsa biraz dikkatle gidiyor galiba :)

Hoşbulduk canım.Ben 3 öğün yapabilsem zaten gıkım çıkmayacak da akşamüzeri mutlaka tekrar birşeyler yemek istiyorum.Yıllarca küçük ama çok öğünlü beslendim sanırım bundan ötürü o saat geldi mi midemden sinyaller geliyor.

Canan hoca der ki,mideniz kazınıyorsa onun sorumlusu bir önceki öğünde tükettiğiniz yanlış birşeydir,ama sen doğru şeylerden yiyip gene de bu durumu yaşıyorsan başlarda vücudun alışana kadar kuruyemişli,sütlü ya da ayranlı ara öğünler yapabilirsin,vücut alışınca sadece ana öğünlerini yaparsın tatlım

Oyam senin espri yeteneğin var ondan ööleee:112: Bir de hayata olaylara bakış açın çok güzel:nazar: Her yazdığın mesajında beni gülümsetebiliyosun:KK19:
Bu araba kullanmakla ilgili dönemlere katılıyorum ama ben 4. aşamaya gelmem herhalde çok seviyorum araç kullanmayı:KK34:

Teşekkür ederim İyiniyetlim. :KK17:

Hiç iyi bir örnek olmayacağım biliyorum ama itiraf ediyorum sevdiğim bir şarkıda, hızlı araba kullanmayı seviyorum. Kendimi bunun için kınıyorum.:KK4:

Ben de 3 öğün yiyorum yine de saat 17:00 civarı midem kazınıyor bazen. O zaman 1 bardak süt içiyorum. Faydası oluyor. Tavsiye ederim.

Yarın da sütü deneyeyim.Gerçi gün içinde sürekli bol sütlü kahve içiyorum ama belki sek içersem keser açlığımı.Çok sağol tavsiyen için.

Canan hoca der ki,mideniz kazınıyorsa onun sorumlusu bir önceki öğünde tükettiğiniz yanlış birşeydir,ama sen doğru şeylerden yiyip gene de bu durumu yaşıyorsan başlarda vücudun alışana kadar kuruyemişli,sütlü ya da ayranlı ara öğünler yapabilirsin,vücut alışınca sadece ana öğünlerini yaparsın tatlım
yok yooook , haşa kötü birşey yediğim yok.Zavallı ıspanağın ne suçu olabilir ki :) Dediğin gibi ben bir süre 4 öğün gideyim bakalım ne olacak...

merhaba kızlar ben bu ara kaçamakları arttırdım:KK43: ya sizleride hiç okuyamıyorum okul açılınca bir yoğunluktur gidiyor
sabah: 1 yumurta 6 zeytin ceviz
öğlen: kuruasülye yoğurt
ikindi:2 tabak kısır

3-4 sene evvel eşime de "insülin direnci" teşhisi konuldu.O dönem eşim 110 kiloydu.Sağlıklı yiyeceklerden günde 7-8 öğün yiyerek ve sıkı sporla 9 ayda 30 kilo verdi.Hala 80 kiloda , sporu hiç ihmal etmez ve yediklerine de o dönemdeki kadar dikkat etmiyor.Sonuçta kilonun gideceği varsa biraz dikkatle gidiyor galiba :)
işin özü spor bence, ben ilk başladığımda bu diyete düzenli yürüyüş yapıyordum kilo verdim sonradan diyete devam ettim ama spora vaktim olmadı yapamadım aynı kiloda kaldm

bacım tv ızlemek ıcın evde olmak sart degıl netten acabılın:KK1::KK1:

sisterbacım papadiyam işten açılmıyo ama :KK5: siz izleyin bana da anlatın olur mu :79:

İyi ki burdayim..iyi ki varsınız kızlar sizinle motive olmak iyi geliyor...Menümü yazayım ;

Sabah:
1 yumurtadan Menemen
tulum peyniri
10 zeytin
1 ceviz 1 avuç yer fıstığı
2 incir
1 kuru kayısı
yeşil çay

Aksam;

etli dolma
kıymalı yumurta
taze fasulye
yoğurt
salata

mothernadtwins bir şey sorabilir miyim? kızınla oğlun ikiz mi? eğer öyleyse normal yollardan mı oldu? eşimin ailesinde de var (hala amca ikiz) acaba bizde de olur mu diye merak ediyorum keşke olsa..:KK31:

Herkese çok selam ;
Ya arkadaşlar 2 öğün yiyerek nasıl günü bitirebiliyorsunuz?Bu benim Karatay'da 6. günüm.İlk üç gün öğünlerime çok yüklendim acıkmayayım diye ama bu sefer de midemde inanılmaz bir hazımsızlık ve gaz oluştu.Bu sefer öğünleri küçülttüm ancak akşamüzeri kurt gibi acıkıyorum.Sonuçta 4 öğünle ancak tamamlayabiliyorum günü.2 öğünden vazgeçtim ama 3 öğün için tavsiyeleriniz var mı?
Çok teşekkürler & Bol yağ yakmalı günler ...

birdy ben 3 öğün yapıyorum sabah erken kalktığım için ama haftasonları 2 oluyo geç kalkınca, bence 3 öğün yemek gayet makul öğünlerim de öyle çok küçük değil ama tabii alışmak zaman alıyo sen de zamanla alışırsın umarım :nazar:

merhaba kızlar ben bu ara kaçamakları arttırdım:KK43: ya sizleride hiç okuyamıyorum okul açılınca bir yoğunluktur gidiyor
sabah: 1 yumurta 6 zeytin ceviz
öğlen: kuruasülye yoğurt
ikindi:2 tabak kısır

kaçmaaa gel buraya :KK4:

neymiş ben de bakayım birazdan gerçi spordan geldim ama olsun :KK1:

bu arada ne yediğimi de yazayım :

4 adet köfte
taze soğan
yeşillik salata
10 adet fıstık (yemek öncesinde eşim konuştuğu telefonu bi türlü kapatmayınca saldırdım fıstıklara)

ya kızlar sizce akşam yemekten sonra çay içeyim mi? ne kadar bekleyeyim çay içmek için? hemen üzerine canım çay istiyo yaaa :KK17:

İyi akşamlar canlar,

Akşam menümü yazayım:

1 tabak fasulye turşusu kavurması
1 tane karnıyarık
yarım dilim tereyağlı ekmek

Turşu ve ekmek yarın tartıda ne kadar su tutar düşünmek bile istemiyorum:)

bugünkü menüm sabak klasik karatay kahvaltısı
öğlen 2 çay bardağı yer fıstığı
akşam 3 tavuk but ve salata yoğurtt.

Merhaba kızlar ................... Nasilsiniz ??

1. Öğünüm :
1 caybardagindan az halice badem ve findik
biraz eski kasar
2 minik salatalık
4-5 kuru erik
bol su
iki fincan kahve
iki fincan çay
omega 3

2. Öğünüm;
biraz quinoa
biraz omlet
bol salata
su

tum gun Ayaktaydim ..cok yoruldummm .. Şimdi biraz dinleyip sizi okuyacağım :emir_bebek:

1. Öğünüm :
biraz eski kasar
2 minik salatalık
4-5 kuru erik
bol su
iki fincan kahve
iki fincan çay
omega 3

2. Öğünüm;
biraz quinoa
biraz omlet
bol salata
su

tum gun Ayaktaydim ..cok yoruldummm .. Şimdi biraz dinleyip sizi okuyacağım

Ne güzel güldürdümse... Hep benim mi başıma geliyor komik olaylar bilmiyorum ki...

Gözlemlerime göre şoförlükte dönemler:

1. dönem: Acemiler... Dikkatli kullanılır. Arabadan indiğinde ter içinde kalınmıştır. Sanki araba seni değil, sen arabayı taşımışsındır.
2. dönem: Kendini usta sanan acemiler... En tehlikeli tipler. Allah'a emanet gider, bir de üste havalara girerler. Kazaların en çok olduğu dönemdir
3. dönem: Araba kullanmak, nefes almak gibidir. Doğal olarak aynalara bakılır vs. Ulaşımdan başka bişey değildir.
4. dönem: Arabayı kullanacak başka biri olsa da ben kullanmasam dersin. Trafikten bıkmışsındır. Araba kullanmak eziyet olmuştur.

güzel tespitler canım..güzel ve doğru.:KK34::KK34:.ama ben de iyiniyetlime katılıyorum...4.dönem benim içinde geçersiz çünkü ben de çok severim araba kullanmayı:KK52::KK52::KK52:..2 yıl arabasız kaldık burda..:KK50::KK50: neyse ki tatillerde kardeşimin arabasında hevesimi giderebilirim..ya da kiralama..burda zaten çok gereksiz..:KK34:
Sersumum balık actifry da olmaz dağılıyor canımcım.. Patlıcan bile dağılıyor.. Yalnız ben top top köfteler yapıp biraz buzlukta sertleştirip atıyorum güzel oluyor:112:
Usta şoförsün canım sen artıkın:nazar::nazar: hem de iyi şoförmüşsün baksana kazaların az ve de senden kaynaklanmıyor:KK9::nazar::nazar: Evet canım ya hatun çok anlayışlıydı ters konuşsa çok daha fazla üzülürdüm:KK34:

Sersumum bak ne güzel komşuluk ilişkileriniz iyi sanırım buna sevindim diğer türlü tuzu biberi olurdu:112: Afiyet bal olsun datlum:KK54:

Oyam senin espri yeteneğin var ondan ööleee:112: Bir de hayata olaylara bakış açın çok güzel:nazar: Her yazdığın mesajında beni gülümsetebiliyosun:KK19:
Bu araba kullanmakla ilgili dönemlere katılıyorum ama ben 4. aşamaya gelmem herhalde çok seviyorum araç kullanmayı:KK34:

evet datlum balık olmuyo.:KK37:.ama patlıcanlar küp küp doğrayınca oluyo..:KK34::KK34: köfteler için tavsiyeni deneyeceğim canım sağol..:KK19::KK19:

sağol bebeeemmm...:KK19::KK19:insan usta şoför de olsa hata yapabiliyor canım..her zaman dikkat.:KK34:sen hata yapmasan da karşındakine güven olmuyor.:KK37::KK37:.Allah hepimizi trafik canavarlarından korusun..:KK53::KK53:

.

çarşı da her işimizi bitirdik..bir de manava yeni gelen yeşilliklerden,sebze meyveden aldık..ohh mis gibiydi..:KK76::KK76:

kısslar..kaşlarımı aldırdım ordan da arkadaşın lazer yaptırdığı yere gittik..vee ben de dudak üstüme lazer yaptırdım..:KK76:
korkuyordum ama korktuğum kadar değilmiş..izmirdeki arkadaşlarım tüm vücutlarına yaptırdı ben cesaret edemedim..hem acısından korkuma hem de ciltle ilgili ilerde bir problem çıkabilir diye..bakalım..dönüşte belki ben de cesaret edebilirim..bu tüy kıl işlerinden kurtulmak kadar iyi birşey yok aslında hem de kalıcı..:KK34::KK34:

ama tüm vücut burada çok pahalı:KK53::KK53:..ee hekkaride tek ne de olsa 2500 tl dediler arkadaşa:KK53::KK53::KK53:

akşam menüm...:KK56::KK56:

evde kendi yaptığım adana köfte
2 parça lavaş içinde:KK17::KK17:
ayran..

:KK56::KK56::KK56:

2.öğünüm:5de yedim
3kepçe domates çorbası üzerine az kaşar rendeledim
4 köfte
domates
2 minik lokum

Sersumum bak ne güzel komşuluk ilişkileriniz iyi sanırım buna sevindim diğer türlü tuzu biberi olurdu:112: Afiyet bal olsun datlum:KK54:

evet canımcım yaa komşularım çok iyi sağolsunlar..apartmanda tek çalışan benim:KK37::KK37:

ev hanımı hepsi..özeniyorum burda onlara..hemen kaynaştık 3-4 tanesiyle yaşlarımız da yakın kafa dengiyiz..hiç değilse bu yönden yüzüm güldü çok şükür datlum..:KK34::KK16::KK16::KK16:

çarşı da her işimizi bitirdik..bir de manava yeni gelen yeşilliklerden,sebze meyveden aldık..ohh mis gibiydi..:KK76::KK76:

kısslar..kaşlarımı aldırdım ordan da arkadaşın lazer yaptırdığı yere gittik..vee ben de dudak üstüme lazer yaptırdım..:KK76:
korkuyordum ama korktuğum kadar değilmiş..izmirdeki arkadaşlarım tüm vücutlarına yaptırdı ben cesaret edemedim..hem acısından korkuma hem de ciltle ilgili ilerde bir problem çıkabilir diye..bakalım..dönüşte belki ben de cesaret edebilirim..bu tüy kıl işlerinden kurtulmak kadar iyi birşey yok aslında hem de kalıcı..:KK34::KK34:

ama tüm vücut burada çok pahalı:KK53::KK53:..ee hekkaride tek ne de olsa 2500 tl dediler arkadaşa:KK53::KK53::KK53:

akşam menüm...:KK56::KK56:

evde kendi yaptığım adana köfte
2 parça lavaş içinde:KK17::KK17:
ayran..

:KK56::KK56::KK56:
adana köfteyide mi actfyle yaptın cnm.tarifini verirmisin :)

1. Öğünüm :
biraz eski kasar
2 minik salatalık
4-5 kuru erik
bol su
iki fincan kahve
iki fincan çay
omega 3

2. Öğünüm;
biraz quinoa
biraz omlet
bol salata
su stlamadım.

tum gun Ayaktaydim ..cok yoruldummm .. Şimdi biraz dinleyip sizi okuyacağım
Kaneel merhaba , quinoayı nerden temin ettin?

X