Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

slm hatunlar 2 gundur yoldan cikiyorum simdi cepten yaziyorum gecmisi okuyamadim sonra okuyacagim bildirim yapip kaciyorum sabah. 1 yumurta 7 zeytin yarim domates oglen, gun vardi 2 poaca 1 dilim pizza yarim islak kek aksam; 1 murdum erigi belim cok agriyor bugun spor yapamadim

Ya ama bugün okulda çok hamur işi vardı pastanın içinden cevizi tırtıklayıp yedim ama bu haksızlık yememeliydin :KK1::KK1:
Bak canım pizza çekti benim:KK20::KK20:

Herkese hayırlı geceler :KK3: ;
Yarın dayım araba çalıştıracak bu yüzden hemencecik bildirimimi yapıp çıkıyorum :21:
Sabah :
2 yumurta
naneli domatesli salata
peynir
7 zeytin
Akşam :
kısır ( bol domates ve salatalıkta koydum :KK52: )
Çok azcık köpük helvası ( Hiç yememiştim. Merak ettim :KK17:)
Şimdide bir bardak tarçınlı sütümü içip , yatıyorum.
Hayırlı , tatlı , leptinli uykulaaaar :KK16: :KK16: :KK16:

Iyi geceler herkese,

Bugun yazmakta cok gec kaldim kislar:KK50: ama gene de menu bildirimi yapmadan yatmak istemedim:KK76:

Sabah: klasik Karatay (9.00'da)

Ogle: vakitsizlikten yiyemedim. 3.00'de badem yedim

Ikindi: iste bu fasil fena oldu. Karataya baslayali 5 ay oldu. Ilk defa cidden bozdum. Beypazari kurusu gelmisti eve. Coooookkk uzun zamandir yemiyodum ve pek ozlemisim. Bi lokmalikti ama Bir suru yedim maalesef, herhalde 7-8 tane falan. 17.30 civari yedim bunlari. Hic olmadi, farkindayim.:KK19:

Aksam: Izgara et ve salata, zeytinyagli turlu. Ailecek aksam yemegine oturma konusundaki kuralimizi bozmamak icin yedim. 20.00'de bitti.

Yani basarili bi gun olamadi maalesef. Neyse, yarin daha guzel bi gun olsun hepimiz icin:KK34:

Herkese selam. Geç oldu ama akşamı da yazıp öyle yatayım:

19:00 1 tabak domates çorbası
1 tabak sulu köfte

Bu akşam başıma geleni yazayım size...

Eşimin epey samimi olduğu ama benim tanışmadığım bir aile vardı. Onlara geçmiş olsuna gittik bu akşam. Giderken de benim çok sevdiğim bir pasta aldık. Arabada niyeti bozdum. Gidince pastadan 1 dilim yiyeyim diye karar verdim. Ama gittiğimiz evdeki kadın da Karataycıymış ve eşim bizim de Karatay yaptığımızı söylemiş daha önceden. Evsahibi usuleten pastayı getireyim mi diye sordu. Eşim yok, diyetteyiz dedi... Ben yutkundum... Sonra da kuru kuru çayımı içtim:KK43:

Yahu herkesin gittiği yerde ısrar, kıyamet gider... Ben kaçamağa niyetleniyorum, ısrara falan gerek yok, direkt yiyeceğim zaten... Evsahibi Karataycı çıkıyor! Güler misin, ağlar mısın?

Şaka bir tarafa, kadına dua ettim. Keşke herkes onun gibi olsa. Hayat daha kolay olurdu.

1 tabak sulu köfte

Eşimin epey samimi olduğu ama benim tanışmadığım bir aile vardı. Onlara geçmiş olsuna gittik bu akşam. Giderken de benim çok sevdiğim bir pasta aldık. Arabada niyeti bozdum. Gidince pastadan 1 dilim yiyeyim diye karar verdim. Ama gittiğimiz evdeki kadın da Karataycıymış ve eşim bizim de Karatay yaptığımızı söylemiş daha önceden. Evsahibi usuleten pastayı getireyim mi diye sordu. Eşim yok, diyetteyiz dedi... Ben yutkundum... Sonra da kuru kuru çayımı içtim:KK43:

Yahu herkesin gittiği yerde ısrar, kıyamet gider... Ben kaçamağa niyetleniyorum, ısrara falan gerek yok, direkt yiyeceğim zaten... Evsahibi Karataycı çıkıyor! Güler misin, ağlar mısın?

Şaka bir tarafa, kadına dua ettim. Keşke herkes onun gibi olsa. Hayat daha kolay olurdu.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:gece gece çok güldüm :KK9::KK9::KK9: neyse kaçamaksız atlattım dersin artık:KK52::KK52::KK52:

Gunaydınnnn Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum .:KK24:..... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (13 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün (ıkındı)ıclı kofte,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: 1 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ramazan harıcı tabıkı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

günaydın kızlar. Eşimi işe yolladım ve tartıldım sonuçları sizinlede paylaşmak istiyorum :)
bir hafta önce başladığım karatay diyetim( daha önce de yapmıştım ama uzun ara vermiştim) sonucu 1.1 kilo vermişim :) üstelik reglim. Bu netice beni çok motive etti.
karataya devam.

1 tabak sulu köfte

kadına kocaman :KK9::KK9::KK9: ve :KK54::KK54: :KK52::KK52:

gunaydın kızlar hepınıze saglıklı ve huzurlu bır gun dılıyorum:KK16:

kahvaltım

domateslı yumurta
8 zeytın,b.peynır
fındık,1bardak süt
az kavurma,tb.ekmegı
omega3,yesılcay
normal cay,bırkac fıstık

1 tabak sulu köfte

Canım ilk defa evlerine gitmişsiniz keşke bişeyler koysaydı kuru kuru çay da garip olmuş hani:KK52:

Beni yine güldürdün Oyam:KK60::KK60:

Sabah yediklerimi yazayımmm:KK56::KK56:
Bu aralar klasik karatay kahvaltısından oldukça sıkıldım ben:KK43: Motivasyonunuzu düşürmek istemem ama :KK17:

1 haşlanmış yumurta
patates kızartması
fındık
çay
az peynir
domates biber
kaju
5-6 nohut
4-5 b.lu yaprak sarma
evde kahvemi içmedim o yüzden gideyim kendime kahve yaptırayım bari:nazar: afiyet olsun çıtırlarrr:KK34:

Son düzenleme:
ya kızlar ben spor konusunda çok eksiğim bana bu konuda tavsiyeler verin.
Kızım daha çok küçük dışarıda yürüme imkanım yok.
Bir ara eve yürüyüş bandı alalım dedik ama evde koyacak yerim yok.
Bunlar bahane değil ama durum böyle. Bana öneride bulunun lütfen.
Birde çok düzensiz yaşıyorum bu aralar. İşi bırakıp anne olunca iyice evin tadını çıkarma moduna girdim.
Çok uyuyorum ve zaman nasıl geçiyor anlamıyorum ev temizliğimide çok düzenli yapamıyorum yığılıyor ve bir iki günde yapıp kendimi daha çok yoruyorum.
Bana öneriler verin lütfen...:KK14:
canım bende seninle aynı durumdayım valla.ne işe güce nede çocuğuma enerjim var.upuzun bir tatil istiyorum.bulunduğum şeride yabancıyım zaten.hala adapte olamadım.ama sabahları ebru şallı ile pilates yapabilirsin bence.ben şimdi saatin 10 olmasını bekliyorum en azından günü sporsuz kapatmamış oluyorum.
2. öğünüm
:KK56::KK56::KK56:

bulgurlu ıspanak yimeği
yarım tabak hamsi
salata.
:KK56::KK56::KK56:

çay ve yanında da maalesef 2 lokma çokoprens..:KK17::KK17: tatlı ihtiyacım hala bitmedi yavvv..:KK19::KK19:

actyfrayda canım..ama biraz dağıldı..dondurulmuş üründü taze değil..sanırım tazesi daha güzel olur..:KK34::KK34:
bende geçen gün actfryde palamut yapmaya kalktım pişman oldum.dağaldı balıkçıklarım.sonra aldım az yağlı tavaya attım.balıkta yağsız çok yavan geeliyor bana.hamsilerin tadı nasıldı.kızartma tadını verdimi?
Herkese hayırlı geceler :KK3: ;
Yarın dayım araba çalıştıracak bu yüzden hemencecik bildirimimi yapıp çıkıyorum :21:
Sabah :
2 yumurta
naneli domatesli salata
peynir
7 zeytin
Akşam :
kısır ( bol domates ve salatalıkta koydum :KK52: )
Çok azcık köpük helvası ( Hiç yememiştim. Merak ettim :KK17:)
Şimdide bir bardak tarçınlı sütümü içip , yatıyorum.
Hayırlı , tatlı , leptinli uykulaaaar :KK16: :KK16: :KK16:
gece süt içebiliyormuyuz kızlar ya.öyleyse acı içinde uyumama gerek yok.miğdemin üstüne yatıyorum açlıktan:)

1 tabak sulu köfte

benimde en çok korktuğum şey işte.bizde oturmalar genelde akşamları oluyor.o saattede izzet ikram ohoo hak getire.dünyanın şeyini yapıyorlar.yesen olmuyor yemeseen ayıplanıyor.mecburen yiyorsun yedikçede yiyesin geliyor:)buna henüz bir çözüm bulamadım ben.

Yürüyüşten dönünce doğru bahçeme gittim, biberlerimi topladım, eşimle kahvaltı hazırladık:KK76:
Bir de tartıldım 56.00 kg yum:KK43: Neyse bugün de 2 öğün yiyeceğim dikkat etmem lazım:KK23:
Makinaya çamaşır attım.. :emir_bebek: oynadık koştura koştura evden çıktım.. Belki almak isteyen olur A 101 den pijamalar (eşime bana )kendime boğazlı badiler aldım kızıma yorgan aldım:KK1: kahve içmeye zaman kalmadı yaw:26:

Son düzenleme:
Herkese günaydıııın :KK3:

bu aralar işlerim pek yoğun görev tanımım değişti yeni işimin acemisiyim çok zorlanıyorum geceleri uyku tutmuyo valla :2:

o yüzden bu sabah yataktan zor kalktım :105: yine de kahvaltımı hazırladım :KK76:

3 yumurtadan az peynirli omletin yarısını
1 bardak süt
2 badem
6 zeytin yedim
canım yine peynir istemedi yemedim o yüzden

akşama spora gidicez eşimle sonrada köfte salata yeriz diye düşünüyorum öğlene Allah kerim :KK31:

bakalım yarın tartıda ne görücez çok heyecanlı :KK52:

1 tabak sulu köfte

Alemsin igneoyası sabah sabah beni çok güldürdün Allah da seni güldürsün :KK9::KK9::KK9:

Ama kadını da tebrik etmek lazım valla ne kadar disiplinliymiş ben olsam "aman canım ne var bi dilimden, hem ayıp olur şimdi ikram etmesem" der hemen ikram ederdim :KK1:

g15.gif

Sersumum eşim araçla memlekette geri geri giderken 2011 model arabamıza frenleri tutmayan bi toros geldi vurdu.. Tamponda az hasar oldu önemli değildi..
Memleketten geldikten bi hafta sonra bizim araç park halindeyken bi kamyonet arka farın yanına çarptı yine az hasar vardı.. Dün kızımı ders için götürürken bunları düşündüm ve kendimin kaza yapmadığım aklımdan geçirdimdi. Gideceğimiz yere gittik.. Yokuş aşağı iki araç arasına park edeceğim.. Önde bi araç var geri vitese taktım öne kaydı bizim araba..
bi daha bi daha derken kızım anne gelme artık zaten değmişsin dedi.. Dinlemedim son bi deneme veee bizim araba öndeki arabanın üstünde:KK1::KK1: Ağırlığıyla öndeki hyundaı arabanın arka tamponu hafifçe eğildi..:KK1::KK1:
o an çük üzüldüm neyse sahibini bulduk kadın kullanıyormuş arabayı ve yenice alıp evin önüne koymuşlar ben de şeftesini yaptım iyi mi:KK1:

Ama ya arabada yokuş kalkış destek sistemi vardı:KK1: Meğer geri viteste çalışmıyormuş:KK1: Debriyajla kavrama olmadı el frenibne alışkın değilim sonuçta olan oldu.. Bizim araçta hiç bişey yok karşı tarafta da bişey yok şükür:26: sadece tampondaki eğiklik doğrultulacak.. Karşı taraf hiç önemli değil dedi..

hadi kızlar hareketlenelim yarın tartı günü..dans dans gitsin yağlar hadi bakiim kaldırın kolları hop hoppp

mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
mc3uxfoamzu.gif
sposc8fe1v8.gif
sposc8fe1v8.gif
sposc8fe1v8.gif
sposc8fe1v8.gif
sposc8fe1v8.gif
sposc8fe1v8.gif
sposc8fe1v8.gif
sposc8fe1v8.gif

Sersumum eşim araçla memlekette geri geri giderken 2011 model arabamıza frenleri tutmayan bi toros geldi vurdu.. Tamponda az hasar oldu önemli değildi..
Memleketten geldikten bi hafta sonra bizim araç park halindeyken bi kamyonet arka farın yanına çarptı yine az hasar vardı.. Dün kızımı ders için götürürken bunları düşündüm ve kendimin kaza yapmadığım aklımdan geçirdimdi. Gideceğimiz yere gittik.. Yokuş aşağı iki araç arasına park edeceğim.. Önde bi araç var geri vitese taktım öne kaydı bizim araba..
bi daha bi daha derken kızım anne gelme artık zaten değmişsin dedi.. Dinlemedim son bi deneme veee bizim araba öndeki arabanın üstünde:KK1::KK1: Ağırlığıyla öndeki hyundaı arabanın arka tamponu hafifçe eğildi..:KK1::KK1:
o an çük üzüldüm neyse sahibini bulduk kadın kullanıyormuş arabayı ve yenice alıp evin önüne koymuşlar ben de şeftesini yaptım iyi mi:KK1:

Ama ya arabada yokuş kalkış destek sistemi vardı:KK1: Meğer geri viteste çalışmıyormuş:KK1: Debriyajla kavrama olmadı el frenibne alışkın değilim sonuçta olan oldu.. Bizim araçta hiç bişey yok karşı tarafta da bişey yok şükür:26: sadece tampondaki eğiklik doğrultulacak.. Karşı taraf hiç önemli değil dedi..

bununla geçmiş olsun canım..bir sadaka çıkar elinden..

Sonra eşimle eve döndük eşimin iş arkadaşları merakla bakınıyorlar eşim bana kızacak mı ne diyecek Allah Allah ne meraklı insanlar..
Bi kere bizde tersi olur eşim kaza yaptığında ben ona kızardım:KK60::KK60:
Bu 3. arabamız önceki araçla kaza yaptığında kızıyordum ama artık ben de kızmıyor söylenmiyorum (çok kazamız yok bu arada )alıştım..:KK1: İlk arabamız Tipoydu.. Okula kullanmaya başladığım ilk hafta yalnız ben götürdüm arabayı eşim acemiyken söylenmese bile heyecanlanıyordu yanımda.. Kızdım ona ben kullanacam diye hoop arabayı park ederken sağ aynayı kırdım (çöp konteynerena geçirdim:KK1:)sadece..
Sonra kullanmayı iyice öğrendikten sonra araçla çookk küçük bi yere sürttüm (belli belirsiz çizikler)sonra fabiamız vardı onunla vukuatım olmadı:KK60: sonra da şimdiki aracımızla dünkü anlattığım hepsi çok küçük 3 kaza toplamda 8 yılda.. Daha beterlerinden korusun Rabbim.. Allah kazasız belasız sürmek nasip etsin..
ufak tefek herkeste oluyor cana bişi gelmesin di mi ama:KK16:

X