Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

sagol arkadaşım maşallah güzel kilolar vermişsssin o zaman sabah kahvaltı yı bazen yetiştiremiyorum mesala bugun 1 bardak süt ve fdıstık yedım işe geldim öğlen kocaman bır kase yoğurt yedım bırazda fıstık o kadar çok ac dedılım aslında eve gıder 2 salatalık yerım olmadı çok sagol canımmmmmm:KK54:

İşyerindeki ortamın kahvaltı yapmaya müsaitse eğer, akşamdan kendine kahvaltılık hazırlasan, sabah da direkt dolaptan alıp işe gitsen. Orada zeytini peyniriyle bir kahvaltı yapabilir misin? Çok zayıf olmuş kahvaltın.

Bir de omega3 almayı ihmal etme. Günde 2-3 mg.

işyerindeki ortamın kahvaltı yapmaya müsaitse eğer, akşamdan kendine kahvaltılık hazırlasan, sabah da direkt dolaptan alıp işe gitsen. Orada zeytini peyniriyle bir kahvaltı yapabilir misin? çok zayıf olmuş kahvaltın.

Bir de omega3 almayı ihmal etme. Günde 2-3 mg.

evet çok zayıf oldu bu kez yumurtanın yerıne baska ne yıyebılırım omega açısından muz olur demişler olur mu sence :26:

Geçmiş olsun Leylakım. Aman ihmal etme. Sevsek de sevmesek de gidiyoruz işte mecbur kalınca.

Dişçiye gidince de sor istersen, acaba dişeti çekilmesi vitamin eksikliğinden olabilir mi diye...

sağol canımcım:KK16::KK16:aynen öyle....
sorarım canım,ama benim bildiğim dişleri yılda 1-2 defa temizletmek gerekiyo,eğer temizletmezsek plak vs. oluşturup böyle problemlere yol açıyomuş
:KK31::KK31:

Siyahçım inanmak başarmanın yarısıdır. Acaba bu sefer kilo verebilir miyim? diye başlarsan hedefine ulaşman zorlaşır ya da ulaşamayabilirsin.. Neden veremeyesin? Ben 6 yıldır üzerime resmen yapışan ve veremediğim kilolarımdan kurtuldum ama hep inandım asla da pes etmedim. Şu an ki kilom süper ama accuk göbek var kışın plates yapsam biraz da karın hareketleri deymeyin keyfime ben bu göbeği de eriteceğim YA SEN?

haklısın aslında iyiniyetlim aslında daha kaç ay var yılbaşına azıcık daha dikkat edeyim veririm bu motivasyonla :KK9:

Hatta Siyahım 53 olan hedefime ulaşacağım kesin karar verdim. Göğüslerim de küçülür mü kızlar 2 kiloyla 53 olmamamın tek sebebi bu:KK17: 2 doğumdan sonra zaten felekleri şaştı:KK60:
Bakak görek ne olacaklar:KK60:Kaçamak yok artık:KK20:

küçülür tabii küçülmez olur mu hiç benim üst bedenim küçük basenlerim oldukça geniş hep daha büyük göğüslerim olsun istiyorum ama ne zaman kilo vermeye başlasam ilk oralar gidiyo :KK1: seninki de küçülür belki :nazar:

arkadaşlar 1 ayda hiç bozmadım diyetimiii.hergün 1 saat yürüyüş yaptım 3 kilo gitmiş niye yaaaaa.en az 4yada 5 bekliyodummm.dün öğlen bir tabak yeşil fasulye akşamda kahvaltı yaptımm.
bu sabah da yinee normal klasik karatay kahvaltısı .öğünlerden son bir avuç çerez yiyorum.hiiçç meyve de yemedimm niyee az verdim acabaaaa.yorum bekliyom arkadaşlarrr.böle az veren var mı ya benim gibii

bana da öyle oluyo bazen az az gidiyo kas kitlen artıyo olabilir demişti bi arkadaşım belki ondandır diye düşünüyorum

Günaydın canlar,

Ameliyatımı oldum, döndüm. Geçmişin hepsini okuyamadım...

Leylak ve sersum evlilik yıldönümlerinizmiş. Geç de olsa kutluyorum. Nice yıllara...

Bu arada süper kilo veren arkadaşlar olmuş. Cherry ve yasemin. Kocaman tebrik ediyorum ikinizi de. Aslında burada olup çaba gösteren herkesi tebrik ediyorum:KK9::KK9::KK9:

Daha başıma bir iş gelmezse, ben de devam edeceğim Karatayıma inş:)) Yalnız bir müddet pilates yapamayacağım... Oysa tam 2 (yazıyla iki) gün yapmıştım! Yürüyüşe de sanırım haftaya başlarım. Hatta bu hafta tempolu olmasa da 20 dakika falan yürürüm günde diye düşünüyorum.

Geçmişi yavaş yavaş okurum. Aman hiçbir haberi kaçırmayayım:)

Öptüm hepinizi:KK54:

çok geçmiş olsun iğneoyası umarım en kısa zamanda göbek hareketlerine başlayıp incecik bir bele sahip olursun :KK16:

kızlar yaklaşık iki haftadır motive olup giremiyorum foruma...canım sıkkın eşim şehir dışına görevli gitti bir taraftan yanlızım bir taraftan ülkenin bu hali hiç moral motivasyon kalmadı bir taraftan işler yıgılı yapılmayı bekliyor nasıl tekrar eski motivemi saglıycam sizden de kopmak istemiyorum ama yapamıyorum artık sporada zorla gidiyorum yemek desen tüm kuralları yıktım kilom aynı ama vermedım de ufff canınızı sıktım ....

okyanussuda benim eşim de arada gidiyo civar bölgelere anlıyorum seni sıkma ama canını sen sıkıldıkça gel buraya biz seni neşelendiririz :KK52: hem diyete devam et hem zihnin meşgul olmuş olur hem de eşin geldiğinde daha da bi zayıflamış görür seni :KK34::KK34:

ben bugün dişçiye gittim bişeyler bişeyler yaptı anlatmayayım hiç hoş değil hala dudaklarım silikonlu gibi uyuşturucudan konuşamıyorum :KK53:

az önce yumurtalı kıyma yedim eşim istemişti yanında bi de soğan yedim

öğlen de yemeğe gidemedim ama arkadaşa meyve hediye geldi bir muz 1 şeftali bir armut yedim

biraz fazla oldu ama şimdi spor yapıcam

ay kocam bilgisayarı istiyo daha uzun anlatırım sonra öptüm :KK54:

hah vazgeçti bilgisayardan kaldığım yerden devam:KK9:

temizlik,spor,yemek canım çıktı yaw:106::106::106:
üstüne bi de dişim sızlıyo,sanırım temizlenme zamanı geldi,dişetim çekilmiş:18::18:ayyy nefret ediyorum dişçiye gitmekten:KK30::KK30::KK30:

leylakcım benim de dişetlerim hastaydı bi tür bakteriden oluyomuş doktor ilaç verdi 2 gün içtim bi krem bi de bi dişmacunu verdi şimdi dişetlerim çok daha iyi...mutlaka doktora git yoksa sonu daha beter oluyo (tecrübeyle sabit) :KK43:

bugün sadece 1 bardak yeşil çay içebildim şimdi su ihtiyacımı gidereyim :nazar: nay nay :KK3:

2 ögun mu yıyorsunuz kızlar sizden öğrenecek çokkkkkkk seyım var fındık,fıstık,badem yıyormusunuz ne kadar sıklıkda meyve yemem gerek ben çalısıyorum 7,30 da evde oluyorum ne yemelıyım ayyyyyyyyy yine çok sey sordum :KK31:
iğneğyası çok güzel cevaplamış canım sorunu..ben de ilk başlarda 3 öğün yapıyordum ama sonra tatilde geç kahvaltı yaptığım için 2 öğüne düştüm..hoşgeldin..başarılar..:KK16::KK16:

Yanlış anlamam... Zaten ben de aynen o anladığın gibi düşündüm:))))

Bugün ben de denize yakın olmak istedim. Sahile gittim oğlumla. Amaçsız dolaştık. Çimenlerde çıplak ayak top oynadık. Tekneleri seyrettik uzun uzun. İyi geldi.
:KK19::KK19:
kıymetini bilin tatlım denizin ,havasının.offf...çok zor çok.:KK5::KK5:.

Canım doğru diyorsun,bundan sonra daha sık girerim inşallah,buraya girince daha dikkat ediyorum yediklerime Sersumum,vertigo içinde geçmiş olsun,babam geçirdi,çok fena birşey,hala da biraz üşütsün cereyanda kalsın hafiften yokluyor,sen de dikkat et kendine canım:KK16:
:
sağol tatlım:KK16::KK16: geçen yıl oldum vertigo beni de arada bir yokluyor maalesef:111::111:.
:KK3:selamlar

ben bittim sözde kaynanam geldi yardıma çocuk bakmaya ama ona yemektir çaydır peşinde koşacak adam lazım..ustalar evde hala..

yaw bi zevkim vardı şekerli türk kahvesi ondan da vazgeçtim şekersiz çay kahve içemiyorum ben:KK19::KK19:
ne zaman bu işler biter ben spor başlıycam.

canım ilkbaşlarda ben de içemiyordum..ama sabretmek gerek yaklaşık 5 aydır şekersiz içiyorum ve şimdi de herkesin dediği gibi istesem de şekerli içemiyorum:120::120:..sabret alışırsın 1-2 hafta içinde..:KK34::KK34:

hah vazgeçti bilgisayardan kaldığım yerden devam:KK9:

leylakcım benim de dişetlerim hastaydı bi tür bakteriden oluyomuş doktor ilaç verdi 2 gün içtim bi krem bi de bi dişmacunu verdi şimdi dişetlerim çok daha iyi...mutlaka doktora git yoksa sonu daha beter oluyo (tecrübeyle sabit) :KK43:

bugün sadece 1 bardak yeşil çay içebildim şimdi su ihtiyacımı gidereyim :nazar: nay nay :KK3:

evet evet bir an önce gitmem lazım:18::18::18:
sana da çok geçmiş olsun canım:KK16::KK16:

Çok teşekkür ederim :) umarım istikrarlı bir şekilde devam edebiliriz önemli olan o.

valla bence kahvaltı için yumurtayla bir sürü alternatif var. Neye kırsan yakışıyor :) Mesela bu sabah lor peynirli naneli omlet yaptım azcık tereyağıyla. Kendine damak tadına uyacak bişiler bulmaya çalış her gün ayrı bişi dene elbet birini seversin :)
Yumurtaları haşlayıp maydonoz, soğan, bol nane ile salata yapabilirsin hem çok doyurucu hem de sağlıklı olur. Menemen yapabilirsin yağını az koyma şartıyla.
yumurtaları ayrı yiyip peynirle yeşillikli limonlu salata yapabilirsin :) dediğim gibi kahvaltıyı keyifli hale getirmeye çalış bence. Eğer çalışmıyorsan yayıla yayıla keyfini çıkararak yap kahvaltını. Benim en zevk aldığım öğün :)

valla ben kahvaltıda bayağı çok yiyorum ondan akşam yemeğine ihtiyaç kalmıyor bile olabilir. Buradan bazı menülere bakıyorum da bana göre bayağı az yiyorlar :)

Ohhh yaa rahatladım valla :)

Boyum 1,72, yaşım da 24. Senin?
Bu hafta fazla spor yaptım bu onun etkisidir diye düşünüyorum. Hareket çok etkili cidden.
Ya ben de aslında en azından haftada bir tartılsam iyi olacak her gün tartılıyorum bu aralar :) en azından hafta sonuna kadar sabredeyim bakalım :)

Çok teşekkür ederim. Umarım hepimiz istediğimiz kiloya ulaşırız.
O elbiselere girme isteği bayağı gaz kaynağı oluyor. İlk hedefinin bu olması bence çok güzel :)

Ben aslında 90 kiloya kadar inmiştim ne yazık ki kan ilaçları flan dolayısıyla geri aldım. Zaten iştah açılmaya hazır bir de onları kullanınca zıvanadan çıktı :)
benim de ilk hedefim 80 leri görmek sonrasında da niyeyse bi 68 kilo olasım var :KK70: daha çok vermek ister miyim bilmiyorum :) 40 kilo var daha önümde :/
Şu sarkma muhabbeti de bayağı korkutuyor beni ama bakalım neye benzeyeceğim o zaman :)
Her şeyin hayırlısı...

benim boyum 1.61 yaşım 30 yani senden 6 yaş büyüğümbaya bi kısayım:) . ayrıca bu yaşlarının kıymetini bil benim çok özlediğim dönemler:)

arkadaşlar 1 ayda hiç bozmadım diyetimiii.hergün 1 saat yürüyüş yaptım 3 kilo gitmiş niye yaaaaa.en az 4yada 5 bekliyodummm.dün öğlen bir tabak yeşil fasulye akşamda kahvaltı yaptımm.
bu sabah da yinee normal klasik karatay kahvaltısı .öğünlerden son bir avuç çerez yiyorum.hiiçç meyve de yemedimm niyee az verdim acabaaaa.yorum bekliyom arkadaşlarrr.böle az veren var mı ya benim gibii

kesinlikle istikrarını bozma. ya burda yada başka yerde okudum 1 ay boyunca hiç kilo verememiş (hatta hiç) sonraki haftada birden 4 kilo gitmiş . sen devam et zaten başka şansımız yok eğer incelmek istiyorsak en esnek yol karatay bence

1.öğün 11 :00 da bitti
1 bardak ceviz+fındık
4 gün kurusu
1 muz
1 yumurta
domates
8 zeytin
çökelek ve tereyağ
adaçayı

2.öğün : 19:00 da bitti

mercimek köftesi :KK53: 1 kaç taneydi
etli bamya 1 kase
yeşil biber
1 avuç badem
omega 3

su: 2.5 lt
spor : yok

1.öğün 11 :00 da bitti
1 bardak ceviz+fındık
4 gün kurusu
1 muz
1 yumurta
domates
8 zeytin
çökelek ve tereyağ
adaçayı

2.öğün : 19:00 da bitti

mercimek köftesi :KK53: 1 kaç taneydi
etli bamya 1 kase
yeşil biber
1 avuç badem
omega 3

su: 2.5 lt
spor : yok

bide spor eklesek hergün ne güzel olur bize. "EKMEK" senin rumuzunu okuyunca hiç abartısız söylüyorum mis gibi buram buram kokan ekmek çekti canım :) bence rumuzunu bir sebze ismiyle değiştir:))

2.öğünüm:
2kepçe çorba
1tane küçük palamut fırında yağsız
domates
ceviz badem fındık
2kaşık bamya

pek giremiyorum yoğunluktan ancak takipteyim...

sabah: 7.00
2 yumurta tereyağlı
7 zeytin
1 dilim peynir
2 yemek kaşığı yoğurt
biraz maydanoz

öğlen hiççç acıkmadım ama 7 badem ve 1 tane kuru kayısı yedim ( bütün ısrarlara rağmen yemedim):KK8:

akşam aç değildim ama yedim eve çok geç geldim 19:00
1 tabak zeytin yağlı patlıcan
kaşığın ucuyla bulgur pilavı
bol domates salatası
yarım kase yoğurt

sabahı sıkı yapın derim çok iyi oluyor

MERHABA KIZLAR
bu gün süper gitti hem yürüyüş hem spor yaptım yeni etek almıştım o da geldi üstümede oldu keyfim süper
sabah:
1 yumurta 8 zeytin 1 peynir ceviz çay
öğlen:
yoğurtlu ıspanak tavuk çorbası 1 küçük biber dolması
akşam:
1 balık helva

yarın tartımda oynama bekliyorum bakalım ne olacak

hemen bildirim yapıp kaçayım okuldan geldim 2. hafta oldu ama tonlarca ders var

şimdi hocanın makalesini indirdim onu okuyacağım

bu arada benim tartıda hiç bi değişiklik yok

bi insan kilolarından bu kadarmı çeker

azyersin anca sabit kalırsın biraz yersin kilo olur yeter atık kilolar gidin

1 sat yürüyüş

tonlarca su

klasik karatay kahvaltısı

4 te 2 küçük biber dolması ,yoğurt elma 2 ceviz ,1 kase yeşil mecimek çorbası

akşam 1 bardak ayran

iyi geceler

Slm hanımlar nasılsınız

Bu sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım
1 domates
1 salatalık
10 s.zeytin
peynir
1 haşlanmış yumurta

Öğlende kız arkadaşımla dışarda oturduk çay içtik canımız gözleme çekti 1 tane gözleme yedim

akşam çoban kavurma 3 çatal zeytinyağlı taze fasulye 3 çatal peynirli makarna 1 bardak ayran içtim

herkese kolay gelsin :)

X