Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydınlar hepinize:KK16:

Nasılsınız

Bu aralar çok yoğunum,fazla giremiyorum kızlar,yürüyüşü de aksatıyorum,ama bugünden itibaren tekrar başlayacağım,hemen kahvaltımı,yazıp çıkıyorum

Acelem vardı 1 tost yaptım onu yedim:KK56: bol domates ve biberle,ben kilo korumadayım,yeni başlayanlar yapmasın,bugün ulaşım amaçlı en az 5 km yürüyeceğim:KK8:,o yüzden sorun olmaz

Yeni gelen arkadaşlar hoş gelmiş,kilo vermek için doğru yerdesiniz
evet canım özletme kendini..aksatıyorsun bu aralar..:KK20::KK16::KK16::KK16:

dun sahılde gunes ve mıs gıbı denız kokusu eslıgınde 1 saat yurudum:KK8::KK8:

deniz kokusunu ösledim ben yawwww :KK5::KK5::KK5:
Merhaba kızlar :)

Karatay diyetine başlayalı bugün 1 hafta oldu :) tüm hafta boyunca 1 cafe mocha haricinde kaçamağım yok çok şükür onu da kaçamaktan saymıyorum çünkü deli gibi acıkmadığım sürece akşam yemeği hiç yemiyorum ben. Sadece sabah 09.00-09.30 ve öğlen 15.30 gibi yiyip o günü bitirmeye çalışıyorum. Doğru olup olmadığını sizlere sormuştum ama sanırım gözden açtı cevaplayan olmadı :KK43:

Bu şekilde 1 haftada 109,8 kilodan 105,6 kiloya düştüm :) şükürler olsun :) ilk hafta olduğu ve kilom çok olduğu için böyle çok gitti muhtemelen yoksa bu hızla giderse ayda 13 kilo ediyor o da pek normal değil sanki :)

hıı bir de sporun çok faydasını görüyorum ondan da hızlı gitmiş olabilir haftada 3 gün 1,5 saat yüzüyorum ve her gün 6-7 km yürümeye çalışıyorum.

Çevremdekiler bana kızıyor ekmesiz, bol meyvesiz diyet mi olur kendine zarar veriyorsun diye. Önceden olsa belki ben de kızardım ama şu 1 haftadaki değişim bile bunun faydasını anlamam için yeterli. öğlene kadar uyusa da uykusunu alamayan sürekli bi mayışıklık hali olan ben 2. 3. günden itibaren 08.30 da zımba gibi kendiliğimden kalkıyorum yataktan :)

Şimdilik paylaşmak istediklerim bu kadar :)
Herkese güzel haftalar dilerim...
aramıza hoşgeldin..:KK16::KK16: zaten 2 öğün en doğrusu..acıkmıyor ve başağrısı çekmiyorsan sorun yok canım:KK34::KK34:..başarılar :KK16::KK16:..

Merhabalar kızlar
bende bir karataycıyım artık kitabını aldım okudum ve bugün başladım sizlerin yardımı ile zayıflamak istıyorum beni de aranıza alır mısınız :26:
hoşgeldin..:KK16:
arkadaşlar 1 ayda hiç bozmadım diyetimiii.hergün 1 saat yürüyüş yaptım 3 kilo gitmiş niye yaaaaa.en az 4yada 5 bekliyodummm.dün öğlen bir tabak yeşil fasulye akşamda kahvaltı yaptımm.
bu sabah da yinee normal klasik karatay kahvaltısı .öğünlerden son bir avuç çerez yiyorum.hiiçç meyve de yemedimm niyee az verdim acabaaaa.yorum bekliyom arkadaşlarrr.böle az veren var mı ya benim gibii
bence 3 kilo çok iyi.:KK34::KK34:.ben ayda 1 kiloya bile razıyım..metabolizmam çok yavaşş.her bünye ayrıdır canım.:KK16::KK16:.
Günaydın canlar,

Ameliyatımı oldum, döndüm. Geçmişin hepsini okuyamadım...

Leylak ve sersum evlilik yıldönümlerinizmiş. Geç de olsa kutluyorum. Nice yıllara...

Bu arada süper kilo veren arkadaşlar olmuş. Cherry ve yasemin. Kocaman tebrik ediyorum ikinizi de. Aslında burada olup çaba gösteren herkesi tebrik ediyorum:KK9::KK9::KK9:

Daha başıma bir iş gelmezse, ben de devam edeceğim Karatayıma inş:)) Yalnız bir müddet pilates yapamayacağım... Oysa tam 2 (yazıyla iki) gün yapmıştım! Yürüyüşe de sanırım haftaya başlarım. Hatta bu hafta tempolu olmasa da 20 dakika falan yürürüm günde diye düşünüyorum.

Geçmişi yavaş yavaş okurum. Aman hiçbir haberi kaçırmayayım:)

Öptüm hepinizi:KK54:

sağol tatlım..:KK16::KK16: hoşgeldin..geçmiş olsun..kendine dikkat et:KK19:
..plateste kusur kalsın şekerim:KK34:..biraz vakit ver kendine:KK16::KK16:.yürüyüş yeter bence :KK34:

inşallah canım öyledir :KK16:

ama benim hala çok kötü başım dönüyor ve işteyim şu an
akşam gideyim diye düşünmüştüm doktora ama galiba bu
kafayla akşamı edemiycem temizlikçi kadında getirdim şimdi
buraya kadını da bırakıp gidemem bakalım ne olacak durumum
3 gündür sürekli dönüyor bugün kesin acile gidicem ne olursa
artık :KK50:

birde eşim diyet yapıyosun ondan mı oluyo demeye başladı
bende aç değilimki başım dönsün aç olunca başı döner insanın
dedim ne bileyim ben diyo :44:

dün akşam

5 ad. küçük içi çökelekli közlenmiş biber yedim

sabah:

1 b.süt
1 ç.b. bademin 3/2 si
domates
peynir
12 y.zeytin
2 k.k yumurta

ben vertigo olma olasılığı var diyorum canımcım kbb anlar bu işten..ihmal etme..:KK34:
eşine de söyle böyle yumurtalı cevizli kahvaltıda kim aç kalıpta başı döner yaa..güldürmesin bizi...:KK9::KK34::KK34: kıyamıyordur o sana da ondan canım..:KK16::KK16:

kızlar yaklaşık iki haftadır motive olup giremiyorum foruma...canım sıkkın eşim şehir dışına görevli gitti bir taraftan yanlızım bir taraftan ülkenin bu hali hiç moral motivasyon kalmadı bir taraftan işler yıgılı yapılmayı bekliyor nasıl tekrar eski motivemi saglıycam sizden de kopmak istemiyorum ama yapamıyorum artık sporada zorla gidiyorum yemek desen tüm kuralları yıktım kilom aynı ama vermedım de ufff canınızı sıktım ....

aşkolsun canımcım.:KK20::KK20:.motiveni bozmak yok:KK20:..bizimle kal :KK34:..ben tayin dönemimdeyken moralim sıfırdı sizin sayenizde düzelttim kendimi.:KK16::KK16:.sabırlı ol.:KK34:.bozsan bile diyetini buraya gel..başaracağız:KK16::KK16:..biliyorsun En Büyük KKEn Büyük KK
temizlik,spor,yemek canım çıktı yaw:106::106::106:
üstüne bi de dişim sızlıyo,sanırım temizlenme zamanı geldi,dişetim çekilmiş:18::18:ayyy nefret ediyorum dişçiye gitmekten:KK30::KK30::KK30:

ben de nefret ediyorum dişçiden ama şekerim ihtiyacın varsa mecburuz gitmeye..geçmiş olsun ihmal etme sakın :KK34::KK34::KK16:
Teşekkür ediyorum. Yumurtalıklarımda kist vardı. Risk gördü doktorum aldı. İyi ki bi ca teşhisi kondu, şaşı baksam biyopsi yapalım diyosunuz diye çemkirdim doktoruma:)) Ameliyat 1,5 saat sürdü, ayılma-bayılma kısmı dahil. Kapalı ameliyat olduğu için iyileşme ksımı rahattı. Yalnız kapalı ameliyatta içine gaz basıyorlarmış (neremden diye sormaya korktum:)) Organlar birbirinden ayrılsın diye... 1,5-2 beden genişledim resmen! Pantolonların düğmesi kapanmıyor. Doktora sordum, 10-15 gün sürermiş düzelmesi. En azından geçici bişeymiş:)

Sen bir de çalışıyorsun İyiniyetlim ya... Buna rağmen sporunu aksatmıyorsun. Maşallah diyorum.:nazar:

canım sakın yanlış anlama:KK34::KK34: ama o gaz basma olayının nerden olduğunu sormaya korkuyorum kısmında koptum gülmekten:KK60:..Allahım şifa versin:KK16::KK16:..çok komik anlatmışsın..:KK60:

sabah menüm :KK56::KK56:

sucuklu ve kaşarlı omlet
salata
peynir zeytin
badem
çay çay..:KK56::KK56:

akşam :KK56::KK56:

bulgurlu sulu köfte
tarhana çorbası
salata..
:KK56::KK56::KK56:

[sıze=3][ı]acıktım kıslar akşam yemeğimi yeme vakti geldi sanırsam:KK9::KK9:.sonra görüşürüz..:KK54::KK55::KK55::KK55:[/ı][/sıze]

2 ögun mu yıyorsunuz kızlar sizden öğrenecek çokkkkkkk seyım var fındık,fıstık,badem yıyormusunuz ne kadar sıklıkda meyve yemem gerek ben çalısıyorum 7,30 da evde oluyorum ne yemelıyım ayyyyyyyyy yine çok sey sordum :KK31:

Merhaba kızlar :)

Karatay diyetine başlayalı bugün 1 hafta oldu :) tüm hafta boyunca 1 cafe mocha haricinde kaçamağım yok çok şükür onu da kaçamaktan saymıyorum çünkü deli gibi acıkmadığım sürece akşam yemeği hiç yemiyorum ben. Sadece sabah 09.00-09.30 ve öğlen 15.30 gibi yiyip o günü bitirmeye çalışıyorum. Doğru olup olmadığını sizlere sormuştum ama sanırım gözden açtı cevaplayan olmadı :KK43:

Bu şekilde 1 haftada 109,8 kilodan 105,6 kiloya düştüm :) şükürler olsun :) ilk hafta olduğu ve kilom çok olduğu için böyle çok gitti muhtemelen yoksa bu hızla giderse ayda 13 kilo ediyor o da pek normal değil sanki :)

hıı bir de sporun çok faydasını görüyorum ondan da hızlı gitmiş olabilir haftada 3 gün 1,5 saat yüzüyorum ve her gün 6-7 km yürümeye çalışıyorum.

Çevremdekiler bana kızıyor ekmesiz, bol meyvesiz diyet mi olur kendine zarar veriyorsun diye. Önceden olsa belki ben de kızardım ama şu 1 haftadaki değişim bile bunun faydasını anlamam için yeterli. öğlene kadar uyusa da uykusunu alamayan sürekli bi mayışıklık hali olan ben 2. 3. günden itibaren 08.30 da zımba gibi kendiliğimden kalkıyorum yataktan :)

Şimdilik paylaşmak istediklerim bu kadar :)
Herkese güzel haftalar dilerim...

Tebrikler canım,çok güzel kilo vermişsin,böyle devam,sporu sakın bırakma,Karatay bizi gerçekten de dinç yapıyor,kaçamak yapınca resmen yerimden zor kalkıyorum bende

Hatta Siyahım 53 olan hedefime ulaşacağım kesin karar verdim. Göğüslerim de küçülür mü kızlar 2 kiloyla 53 olmamamın tek sebebi bu:KK17: 2 doğumdan sonra zaten felekleri şaştı:KK60:
Bakak görek ne olacaklar:KK60:Kaçamak yok artık:KK20:

Canım ben 65 de kaldım,aslında veririm ama yüzden gider diye istemiyorum,ama incelsem azıcık daha iyi olucak,onun içinde pilates ve call yapayım diyorum,bir de b fit açılmış burada,sen gitmişmiydin,bir fikrin var mı canım

Günaydın canlar,

Ameliyatımı oldum, döndüm. Geçmişin hepsini okuyamadım...

Leylak ve sersum evlilik yıldönümlerinizmiş. Geç de olsa kutluyorum. Nice yıllara...

Bu arada süper kilo veren arkadaşlar olmuş. Cherry ve yasemin. Kocaman tebrik ediyorum ikinizi de. Aslında burada olup çaba gösteren herkesi tebrik ediyorum:KK9::KK9::KK9:

Daha başıma bir iş gelmezse, ben de devam edeceğim Karatayıma inş:)) Yalnız bir müddet pilates yapamayacağım... Oysa tam 2 (yazıyla iki) gün yapmıştım! Yürüyüşe de sanırım haftaya başlarım. Hatta bu hafta tempolu olmasa da 20 dakika falan yürürüm günde diye düşünüyorum.

Geçmişi yavaş yavaş okurum. Aman hiçbir haberi kaçırmayayım:)

Öptüm hepinizi:KK54:

Geçmişler olsun canım,Allahım şifalar versin

40 dk yürüyüş
+
:KK8::KK8::KK8:
100 tane mekik

:nazar::nazar::nazar:

inşallah canım öyledir :KK16:

ama benim hala çok kötü başım dönüyor ve işteyim şu an
akşam gideyim diye düşünmüştüm doktora ama galiba bu
kafayla akşamı edemiycem temizlikçi kadında getirdim şimdi
buraya kadını da bırakıp gidemem bakalım ne olacak durumum
3 gündür sürekli dönüyor bugün kesin acile gidicem ne olursa
artık :KK50:

birde eşim diyet yapıyosun ondan mı oluyo demeye başladı
bende aç değilimki başım dönsün aç olunca başı döner insanın
dedim ne bileyim ben diyo :44:

dün akşam

5 ad. küçük içi çökelekli közlenmiş biber yedim

sabah:

1 b.süt
1 ç.b. bademin 3/2 si
domates
peynir
12 y.zeytin
2 k.k yumurta

Geçmiş olsun canım,bence gecikmeden bir doktora git istersen

kızlar yaklaşık iki haftadır motive olup giremiyorum foruma...canım sıkkın eşim şehir dışına görevli gitti bir taraftan yanlızım bir taraftan ülkenin bu hali hiç moral motivasyon kalmadı bir taraftan işler yıgılı yapılmayı bekliyor nasıl tekrar eski motivemi saglıycam sizden de kopmak istemiyorum ama yapamıyorum artık sporada zorla gidiyorum yemek desen tüm kuralları yıktım kilom aynı ama vermedım de ufff canınızı sıktım ....

Çivi çiviyi söker canım. Bir kere canın istemediği zaman inadına sporunu yapacaksın. Menünde kaçamaklar varsa, asıl o zaman buraya yazacaksın. Bir ucundan yakaladığını hissetsen şu işin, zaten kaptırıp gideceksin ondan sonra... Tam 1 ay sonra tekrar konuşalım seninle. Bak gör, ikimiz de daha zayıf olucaz.:nazar:

İgne oyası gecmis olsun canım ...

düzeltme :igneoyası çook geçmiş olsun

Hepinize çok teşekkür ederim. Duygulandım yahu... Yaşlandıkça daha duygusal bir tip oluyorum ben...

canım sakın yanlış anlama:KK34::KK34: ama o gaz basma olayının nerden olduğunu sormaya korkuyorum kısmında koptum gülmekten:KK60:..Allahım şifa versin:KK16::KK16:..çok komik anlatmışsın..:KK60:

Yanlış anlamam... Zaten ben de aynen o anladığın gibi düşündüm:))))

Bugün ben de denize yakın olmak istedim. Sahile gittim oğlumla. Amaçsız dolaştık. Çimenlerde çıplak ayak top oynadık. Tekneleri seyrettik uzun uzun. İyi geldi.

evet canım özletme kendini..aksatıyorsun bu aralar..:KK20::KK16::KK16::KK16:

aramıza hoşgeldin..:KK16::KK16: zaten 2 öğün en doğrusu..acıkmıyor ve başağrısı çekmiyorsan sorun yok canım:KK34::KK34:..başarılar :KK16::KK16:..

hoşgeldin..:KK16:

bence 3 kilo çok iyi.:KK34::KK34:.ben ayda 1 kiloya bile razıyım..metabolizmam çok yavaşş.her bünye ayrıdır canım.:KK16::KK16:.

sağol tatlım..:KK16::KK16: hoşgeldin..geçmiş olsun..kendine dikkat et:KK19:
..plateste kusur kalsın şekerim:KK34:..biraz vakit ver kendine:KK16::KK16:.yürüyüş yeter bence :KK34:

ben vertigo olma olasılığı var diyorum canımcım kbb anlar bu işten..ihmal etme..:KK34:
eşine de söyle böyle yumurtalı cevizli kahvaltıda kim aç kalıpta başı döner yaa..güldürmesin bizi...:KK9::KK34::KK34: kıyamıyordur o sana da ondan canım..:KK16::KK16:

aşkolsun canımcım.:KK20::KK20:.motiveni bozmak yok:KK20:..bizimle kal :KK34:..ben tayin dönemimdeyken moralim sıfırdı sizin sayenizde düzelttim kendimi.:KK16::KK16:.sabırlı ol.:KK34:.bozsan bile diyetini buraya gel..başaracağız:KK16::KK16:..biliyorsun En Büyük KKEn Büyük KK

ben de nefret ediyorum dişçiden ama şekerim ihtiyacın varsa mecburuz gitmeye..geçmiş olsun ihmal etme sakın :KK34::KK34::KK16:

Canım doğru diyorsun,bundan sonra daha sık girerim inşallah,buraya girince daha dikkat ediyorum yediklerime Sersumum,vertigo içinde geçmiş olsun,babam geçirdi,çok fena birşey,hala da biraz üşütsün cereyanda kalsın hafiften yokluyor,sen de dikkat et kendine canım:KK16:

üstüne bi de dişim sızlıyo,sanırım temizlenme zamanı geldi,dişetim çekilmiş:18::18:ayyy nefret ediyorum dişçiye gitmekten:KK30::KK30::KK30:

Leylakım geçmiş olsun canım:KK16:

canım dişi hiç sorma benimde 2 gündür yavaştan yavaştan ben geliyorum diyor hiç bişeye benzemiyor agrısı valla.

Geçmiş olsun canım,ihmal etmeyin:KK16:

:KK3:selamlar

ben bittim sözde kaynanam geldi yardıma çocuk bakmaya ama ona yemektir çaydır peşinde koşacak adam lazım..ustalar evde hala..

yaw bi zevkim vardı şekerli türk kahvesi ondan da vazgeçtim şekersiz çay kahve içemiyorum ben:KK19::KK19:
ne zaman bu işler biter ben spor başlıycam.

Bugün 55 dakika yürüdüm tempolu bir şekilde

Öğlen yemeğim

Kırmızı mercimek çorbası,çiğ köfte,ayran,2 erik,az üzüm

Akşam çorba ve köfte olucak galiba birazdan yerim:KK56: acıktım

merhaba kızlarr diyet gayet güzel gidiyor tartı bugün yüzümü güldürdü :21::21: bakalım cumaya ne olacak inşallah aynı şekilde devam eder
bu sabah yürüyüşede başladım tam 90 dk sorasındada parktaki aletlerde yarım saat egzersiz yaptım çok iyi geldi yoruldum ama ne yaparsınız herşey sağlık ve güzellik için :KK34:
bugünkü menüm

1. öğün
1 haşlanmış yumurta
avuç içinden fazla keçi peyniri
domates-salatalık
5 zeytin
şekersiz çay

2. öğün(şimdi yiyecem)
koca 1 tabak etli yeşil fasulye
ayran

hepinize iyi akşamlar :KK16::KK16:

2 ögun mu yıyorsunuz kızlar sizden öğrenecek çokkkkkkk seyım var fındık,fıstık,badem yıyormusunuz ne kadar sıklıkda meyve yemem gerek ben çalısıyorum 7,30 da evde oluyorum ne yemelıyım ayyyyyyyyy yine çok sey sordum :KK31:

Yine ben cvplamaya çalışayım elimden geldiğince...

Bazı arkadaşlar 2 öğün yiyor. Saat 16:00-17:00 gibi 2. öğünü yiyip günü kapatıyor. Ama ben dayanamıyorum o kadar uzun süre. Bu sefer de açlıktan gözüm dönüyor ve saldırıyorum yemeklere. O yüzden 3 öğün yiyorum. Eğer kendini iyihissedersen, baş ağrısı falan yapmazsa, sen de 2 öğün yersin. Kesinlikle daha iyi kilo veriliyor.3 öğün yapacaksan da öğünler arasını 4-5 saat tutmaya özen göster.

Kuruyemiş yiyoruz. Sabah 1 avuç kavrulmamış kuruyemiş öneriliyor. Kendi tecrübemi de yazayım. Ben her öğün 1 avuç yeni kırdığım ceviz yiyorum. Diğer kuruyemişlerden daha tok tuttu beni. O yüzden cevizi tercih ediyorum.

7:30 da eve gelip, yemek hazırla, ye, derken yemeğin bitişi 20:00 yi geçer diye düşünüyorum. 3 öğün yapacaksan 20:00 yi geçirmemeye çalış. 2 öğünü bir dene istersen... Hepimiz deneyip kendimize uyan yöntemler bulduk.

Meyveye gelince... Özellikle kilo vermek isteyenler uzak durmalı. Yumurta yerine muz yiyebilirsin arasıra. Yine de canın çoook isterse, az bişey sabah yersin. Gün içinde eritebilmek için. Meyve demek, şeker demek. Hiç farkı yok. Mümkünse yeme.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Daha verdiğin 1 kilo yok, ne atıp tutuyorsun deme:) Bu benim 2. turum. İlkinde 93kg dan başlamıştım:)

Son düzenleme:
yine ben cvplamaya çalışayım elimden geldiğince...

Bazı arkadaşlar 2 öğün yiyor. Saat 16:00-17:00 gibi 2. öğünü yiyip günü kapatıyor. Ama ben dayanamıyorum o kadar uzun süre. Bu sefer de açlıktan gözüm dönüyor ve saldırıyorum yemeklere. O yüzden 3 öğün yiyorum. Eğer kendini iyihissedersen, baş ağrısı falan yapmazsa, sen de 2 öğün yersin. Kesinlikle daha iyi kilo veriliyor.3 öğün yapacaksan da öğünler arasını 4-5 saat tutmaya özen göster.

Kuruyemiş yiyoruz. Sabah 1 avuç kavrulmamış kuruyemiş öneriliyor. Kendi tecrübemi de yazayım. Ben her öğün 1 avuç yeni kırdığım ceviz yiyorum. Diğer kuruyemişlerden daha tok tuttu beni. O yüzden cevizi tercih ediyorum.

7:30 da eve gelip, yemek hazırla, ye, derken yemeğin bitişi 20:00 yi geçer diye düşünüyorum. 3 öğün yapacaksan 20:00 yi geçirmemeye çalış. 2 öğünü bir dene istersen... Hepimiz deneyip kendimize uyan yöntemler bulduk.

Meyveye gelince... özellikle kilo vermek isteyenler uzak durmalı. Yumurta yerine muz yiyebilirsin arasıra. Yine de canın çoook isterse, az bişey sabah yersin. Gün içinde eritebilmek için. Meyve demek, şeker demek. Hiç farkı yok. Mümkünse yeme.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Daha verdiğin 1 kilo yok, ne atıp tutuyorsun deme:) bu benim 2. Turum. Ilkinde 93kg dan başlamıştım:)

sagol arkadaşım maşallah güzel kilolar vermişsssin o zaman sabah kahvaltı yı bazen yetiştiremiyorum mesala bugun 1 bardak süt ve fdıstık yedım işe geldim öğlen kocaman bır kase yoğurt yedım bırazda fıstık o kadar çok ac dedılım aslında eve gıder 2 salatalık yerım olmadı çok sagol canımmmmmm:KK54:

Geçmiş olsun Leylakım. Aman ihmal etme. Sevsek de sevmesek de gidiyoruz işte mecbur kalınca.

Dişçiye gidince de sor istersen, acaba dişeti çekilmesi vitamin eksikliğinden olabilir mi diye...

X