Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

arkadaşlar c.ertesi bana okuldan arkadaşlar gelcek kafamda menü oluşturdum ama 1 tatlı 1 tuzlu çeşidi daha eklemek istiyorum ve yapımı basit olsun istiyorum önerilerinize ihtiyacım var:KK28::KK28:menüm

su böreği(hazır)
patates salatası
makarna salatası

baklava

tatlı konusunda çok iyi değilim genelde pek yapmam yaptığım zaman da öyle çok iyi olmaz

tuzlu olarak poğaça yapabilirsin

ya da ben minik ekmekler yapıyorum çay saatinde

üzerine kekliki peynirli domatesli harç yapıyorum ya da domates fesleğen ve sarımsaklı harç yapıyorum fırında pek güzel oluyo sıcak sıcak

basit ama lezzetli bi atıştırmalık

onun dışında kuru börülce salatası yapabilirsin taze soğan maydonoz ve domates doğruyorum haşlanmış börülcelerin içine bol limonlu güzel oluyo

bi de annem tuzlu kek yapardı peynirli dereotlu kek kalıbında ama tam tarifi bilmiyorum istersen annemden öğrenebilirim

şimdilik aklıma gelenler bunlar :KK42:

patates yerine papates yazmışım:KK9::KK9::KK9:

eheheh alemsin leylak :KK9:

Evet canım sanırım biraz kıskanıyor:KK9::KK9::KK9:

bence böyle kıskançlık hoş bişey :KK16:

ben de az önce yedim akşam yemeğimi

bir kase bol limonlu anneciğimin yaptığı kırmızı pul biberli mercimek çorbası (sevgili leylak oldukça kıvamlıydı sayende :KK34:)

haşlanmış tavuklu yeşillikli salata (yaklaşık yarım tavuk göğsü yedim sayılır)

yatana kadar bol su içerim

bi de hareket edersem yarın sabaha bir mucize görebilir miyim acaba :107:

eheheh alemsin leylak :KK9:

ben de az önce yedim akşam yemeğimi

bir kase bol limonlu anneciğimin yaptığı kırmızı pul biberli mercimek çorbası (sevgili leylak oldukça kıvamlıydı sayende :KK34:)

haşlanmış tavuklu yeşillikli salata (yaklaşık yarım tavuk göğsü yedim sayılır)

yatana kadar bol su içerim

bi de hareket edersem yarın sabaha bir mucize görebilir miyim acaba :107:

:KK19::KK19::KK16::KK16:

günaydın fıstıklarr...

aaaa...bu arada bizim bugün 15. evlilik yıldönümümüz..offf..ne hayallerim vardı izmirde olsaydık..geçen yıl eşim bana sürpriz yapıp beni crowne plazanın en üst katında muhteşem bir yemeğe götürmüştü..güyaa ben de bu yıl ona müthiş bir sürpriz yapacaktım orda kalsaydık..kısmet işte..:KK33::KK33:

ben de yarın sümbül dağına çadır kurup yemek mi ısmarlasam ne :KK60: :KK60: yemekte kebap ya da lahmacun olur heralde :KK60::KK60:
portakallı ördek ya da istakoz falan olcek değilya hakkaride :KK60::KK60:

işte böyle kısslar...yarın çarşıya gidip bi pasta alırım..bi de güsel bi yemek yaparım..malzeme bu napalım..:KK9::KK9::KK9:

öpüldünüzz....:KK54::KK54::KK55::KK55::KK55:

Sersumcum nice guzel ve mutlu evlilik yildonumleri dilerim. Keyifle, huzurla kutlayacaginiz coookkkk yildonumleriniz olsun insallah canim:nazar::nazar::nazar:

çıkar şekerim çıkar.ben de aleti yeni aldım sayılır,göbüşün inceldiğini gördükçe o gazla yapıyorum işte.
hem de eşim komutan gibi hergün soruyo kaç tane yaptın diye
:KK9::KK9::KK9:

:KK17: ben gene çıkarmayı ertelemiştim sonra yaparım dedim mi kalıyor ama senin mesajdan sonra :KK16::KK16: şindii çıkardım başlangıç olarak şöyle bi 25-30 çekecem hamlamıyım sonra:KK53::KK53: aleti karı koca bi gazla 4 yıl önce aldık!! dolap bekliyordu ne güzel iştaha getirdin beni saol canım:KK1:

:KK17: ben gene çıkarmayı ertelemiştim sonra yaparım dedim mi kalıyor ama senin mesajdan sonra :KK16::KK16: şindii çıkardım başlangıç olarak şöyle bi 25-30 çekecem hamlamıyım sonra:KK53::KK53: aleti karı koca bi gazla 4 yıl önce aldık!! dolap bekliyordu ne güzel iştaha getirdin beni saol canım:KK1:

oh oh,seni iştaha getirebildiysem ne mutlu bana canım:KK62::KK62:

tatlı konusunda çok iyi değilim genelde pek yapmam yaptığım zaman da öyle çok iyi olmaz

tuzlu olarak poğaça yapabilirsin

ya da ben minik ekmekler yapıyorum çay saatinde

üzerine kekliki peynirli domatesli harç yapıyorum ya da domates fesleğen ve sarımsaklı harç yapıyorum fırında pek güzel oluyo sıcak sıcak

basit ama lezzetli bi atıştırmalık

onun dışında kuru börülce salatası yapabilirsin taze soğan maydonoz ve domates doğruyorum haşlanmış börülcelerin içine bol limonlu güzel oluyo

bi de annem tuzlu kek yapardı peynirli dereotlu kek kalıbında ama tam tarifi bilmiyorum istersen annemden öğrenebilirim

şimdilik aklıma gelenler bunlar :KK42:

canım bende de tatlı olayı yok petibörlü pudingli pastayı saymazsak :KK53:
şu ekmekli tarifin tost ekmeğimi yoksa kızartılmış ekmekle mi oluyor şekerim , salata fikride cazip gelmedi değil pratikte hem:KK16: canım tuzlu kek yaptım bi önceki gelişlerinde:KK23: hep aynı şeyi yapıyo demesinler ama bence çook lezzetli :KK53: fikirler için saol tatlım:KK16:

sağolun canlarım ama inanın ben bıktım artık ya akşam bir yere gitmekten korkar oldum
gitmek istemiyorum hiç bir yere ya akşam akşam dayıyorlar börekleri tatlıları sonuna
kadar tabakları silip süpürüyorlar birde bana tepeden bakıyorlar ben anlamıyorum ya
akşam o kadar hamur işinin vücuda ne yararı var zaten yemek yemişsin karnın tok
ya birde eşimin tarafının adetleri böyle bizde Antalya da böyle değildir mesela
akşam gelen misafire ya çerez konur ya mısır patlatılır ya da meyve verilir hamur işi
koysan bile yeni yemek yedik diye pek yiyen olmaz ama bunlar öyle değil her saat
her dakika hamur işi yemeye hazırlar ya :KK50::KK50::KK50:
sen onlara bakma tatlım..böyle devam et..harikasın..takma kafana..:KK34::KK34::KK9::KK9::nazar:
Merhaba :KK3: ;
Uzun zamandan beri yazdıklarınızı takip ediyordum. Ben ve annemde yaklaşık bir haftadan beri Karatay beslenme düzenine geçtik :KK9: Yirmi yıllık yaşam düzeni kolay değişmeyebilir ama azimliyiz inşaAllah. Beni de aranıza alırsanız çok memnun olurum. Dersler haftaya başlayacak ama ben yine de elimden geldiğince takip ve bildirimlerime yer vereceğim. Artık bu kilolardan kurtulmak istiyorum... Belki uzun ama kesinlikle sağlıklı bir süreçle sağlığımızı geri kazanıp , ince bir yaşam diliyorum hepimize :KK16:

doğru yere geldin canım hoşgeldin...:KK16::KK16:
bazen ben de es geçiyorum böyle yazanları canım.ama dün yapamadım malesef...he tabi bir de soru sorarlar,cevabını okumak için geri de dönmezler o da ayrı bi konu sersumcum:KK1::KK1:

iyi yaptın tatlım..boşver..sinir olurum o tarzda konuşanlara:KK37::KK37:..haketti:KK53:..hem sen adabınca verdin cevabını :KK34::KK34:
kızlar aklıma takılan bir soru var ne zamandır
malum balık sezonu açıldı balık bundan sonra
çoğalır artık hepimizin klasik sevdiği hamsi tavayı
biz nasıl yapıp yiycez şimdi bize kızartma yasak
peki biz nasıl yiycez buğulama dışında çünkü
kızartmanın yerini tutmuyorki o :44:

canım benim eşimde buğulama sevmez..onun için ben balık tavasına zeytinyağı sürüp üzerlerine hamsileri düzgünce diziyorum..çıtır çıtır oluyor:KK34::KK34:..ah bi de actyfrayım gelsin onda deniycem..sonucunu yazarım..yarın gelir heralde..:KK9::KK9::KK34::KK34:
Slm kızlar hepinizi özledim bu aralar sık giremiyorum
yanlız söylebir durum var ya topike takılmadığım için kilo veremiyorum ya da kilo veremediğim için topike girmiyorum. Yani bu durumda kesin psikolojik birşeyler var. 86:900 de kaldım bu hafta hiç içimden spor yapmak gelmyor tekkarım okula yürüyerek gidip geliyorum okulda 12 dakikalık mesafede canım evişi yapmakda istemiyor. Hele bu gün okulda nöbetçiydim ayaklarıma kara sular indi sabah 6 da uyanıyorum ama gündüz uymuyorum bütün öğleden sonrası bana ait ama hiçbirşey yapmıyorum uyumuyorum yatmıyorumtemizlik yapmıyorum yürüyüş yapmıyorum spor yok anca varsa yoksa nete girip tv izliyorum. Kendime bir program yapmalıyım eskiden (2 yıl önce) kendim 10 maddelik yapılacaklar listesi yapardım ve hepsini akşama kadar yapmış olurdum şimdi listeden 2 tanesini bile yapamıyorum . Ne oldu bana ya zayıflayınca tembellik çöktü. Bu arada topği günlük gibi yapmış neler yazmışım anlaşılan bu aralar fazla mızmızım kendimi şikayet etmiş durmuşum. Elinizde fala çanta varsa atında kendime geleyim bari

aaa..noluyo bakiimm..topla kendini :KK20::KK20:
hepberaber vericez bu kiloları..:KK34::KK34: yaza kaa çıtır olacaz kızımmm..:KK76::KK76::KK76::KK16:

annem levrek çok yapar ben de çok severim ama onu tepsiye değil fırın ızgarasına koyup pişiriyodu eğer tepside pişirdiysen belki tepside çok güzel olmuyo olabilir mi acep :44:

böyle mangalda gibi oluyodu pek lezzetli geliyodu bana :KK56:

ben de bu hafta bi balık pişireyim bari canım istedi sizin yüzünüzden :130:

ben de bugün çarşıdan 2 kg alabalık aldım ..temizleyip buzluğa koydum..burada sürekli taze taze bulunuyormuş neyseki..:KK34::KK34:

cok sagol iyiniyetlim
cok samimisin. Umarim benim de bir faydam olur sizlere. Bende kitabi alip okudum ve benimsedim ama emzirdigim icin arada tatli krizlerim vuruyor ve istikrarim devam demiyor umarim ki umuyorum bu sefer basaracagim :)
doğru yerdesin canım..hoşgeldin aramısa..:KK16::KK16:
canım eşinle birlikte niceee yıllara mutlulukla inşallah :KK16: kalıcı değilsiniz ya orda tayin çıkcak elbet o zaman göynüyee göre bir kutlama yaparsın

yaa arkadaş bende bu bir yere gidipte yemediğin zaman ev sahibinin halini tavrını sevmem beğenipte yemediğimizi zannediyorlar herhall neyse sen doğru olanı yapmışsın arkadaşım tebrikler:KK16:

hoşgeldiniz canım hepbirlikte başaracağız inşallah:KK1:

ooh maşallah canım bende mekik çekmek istiyorum ama hımbıllıktan nerdee ,hatta aleti bile var seni her okuduğumda tamam dolaptan çıkarıp kullancam diyorum kalıyor öyle yoook bu sefer çıkarcam :KK16:

ayy bende öyleyim hiççç bişiy yapmıyorum bu aralarhoş daha öncesindede çok hamarat bişi değildimde:KK53::KK53: bu aralar arttı mevsimsel diyelim arkadaşım kiloda üzülme vücut bazen duraklama dönemine giriveriyor birde bakmışın bi anda hoop gitmiş kilolar:KK9:

amin canım..sağol...:KK16::KK16: sayılı gün hayırlısıyla bitecek:KK16::KK16:..zaten bak 21 ay kaldı..şafak 21..:KK60::KK60:

arkadaşlar c.ertesi bana okuldan arkadaşlar gelcek kafamda menü oluşturdum ama 1 tatlı 1 tuzlu çeşidi daha eklemek istiyorum ve yapımı basit olsun istiyorum önerilerinize ihtiyacım var:KK28::KK28:menüm

su böreği(hazır)
patates salatası
makarna salatası

baklava

canım bence salatalarının yanına kısır veya mercimek köftesini de ekle ki sen de rahat rahat ye ve cıslara da dokunma:KK34::KK34:..karnın da doysun gözün de..:KK9::KK9:

Sersumcum nice guzel ve mutlu evlilik yildonumleri dilerim. Keyifle, huzurla kutlayacaginiz coookkkk yildonumleriniz olsun insallah canim:nazar::nazar::nazar:
sağol canım:KK16::KK16:..amiinn :KK16::KK16::nazar:..

su böreği(hazır)
patates salatası
makarna salatası

baklava

arkadaşım sen bunlardan hiçbirini yiyemezsin cısss
kendin için kısır börülce salatası kuru kayısı dolması karatay keki felan yapsana

Canım ben de yazacaktım cevap ammmaaa sen gereken cevabı vermişsin:KK9::KK9::KK9::KK9:
Ben bu topiğe ve karataya başlamadan önce topiğin ilk sayfasından itibaren bayağı bi okumuştum.. Hocanın programlarını izledim.. Sonra katıldım..
Yine de o tarzda sormasaydı sorun olmazdı...

Arada çıkıyor böyle arkadaşlar:KK53:

Yine yürüyüşler yapılmış :KK9::KK9::KK9: Sabah erkenden yürüyünce kendimi süper hissediyorum.. Ben de bugün eşimle yürüdüm..
Aslında akşam üstü de yürüyüş harika olur.. Biz statta yürüyoruz o saatte stad kalabalık oluyor futbolcular antrenman filan yapıyor eşim beni götürmüyor:KK9::KK9::KK9: kendi koşup geliyor:KK37: Ben de beni akşam götürmüyosun sabah kalkacaksın diyorum ona kızıyorum sabahın köründe gidiyos:KK1::KK1:
Ama erken kalkmak ve güne başlamak iyi geliyor en azından eşim sabahları yürüyor benimle...

kıskanççç kocişş:KK53::KK53:..tabii çıtır hatunsun maşallah..:nazar::nazar: böyle tatlı kıskançlıklar güzeldir tatlım..hem bak ceremesini de çekip seninle sabah yürüyor..:KK34::KK9::KK9:
Sersumum Fuzuli ne güzel demiş.. Ama susmak istemiyorum artık.. O kadar çok şehit var ki..
Bence artık kimse susmak istemiyor.. Neyse canımcım bizim de 3-4 sene sonra doğu görevimiz var daha vakit var ama şimdiden düşünceliyim:18: Allah sizlerin yanında olsun:KK16::KK16:

ayynen katılıyorum sana canım :KK5:..inşallah siz buralara gelene kadar daha iyi olur herşey..:KK34::KK34:

pek umutlu değilim ama :KK5::KK5:

ine yürüyüşler yapılmış :KK9::KK9::KK9: Sabah erkenden yürüyünce kendimi süper hissediyorum.. Ben de bugün eşimle yürüdüm..
Aslında akşam üstü de yürüyüş harika olur.. Biz statta yürüyoruz o saatte stad kalabalık oluyor futbolcular antrenman filan yapıyor eşim beni götürmüyor:KK9::KK9::KK9: kendi koşup geliyor:KK37: Ben de beni akşam götürmüyosun sabah kalkacaksın diyorum ona kızıyorum sabahın köründe gidiyos:KK1::KK1:
Ama erken kalkmak ve güne başlamak iyi geliyor en azından eşim sabahları yürüyor benimle...[/QUOTE]

kıskanççç kocişş:KK53::KK53:..tabii çıtır hatunsun maşallah..:nazar::nazar: böyle tatlı kıskançlıklar güzeldir tatlım..hem bak ceremesini de çekip seninle sabah yürüyor..:KK34::KK9::KK9:
Sersumum Fuzuli ne güzel demiş.. Ama susmak istemiyorum artık.. O kadar çok şehit var ki..
Bence artık kimse susmak istemiyor.. Neyse canımcım bizim de 3-4 sene sonra doğu görevimiz var daha vakit var ama şimdiden düşünceliyim:18: Allah sizlerin yanında olsun:KK16::KK16:

ayynen katılıyorum sana canım :KK5:..inşallah siz buralara gelene kadar daha iyi olur herşey..:KK34::KK34:

pek umutlu değilim ama :KK5::KK5:

bu arada kızlar hayatı biraz yoluna oymaa çalıştım haleğitimin giyim kursuna yazıldım okulda öğleden sonraları için egzersiz açmaya karar v erdim
böylece mecburen hareket etmek zorunda kalacağım:)

canlarım..bugün kızım ilk defa hakkari merkeze indi..zoorrlaa...:KK53::KK53:

neyse ki gidince okaa hüsrana uğramadı..level dergisini alınca sustu:KK9::KK9:

2. öğünüm..
dışarda yedik:KK60::60
sabah dediğim gibi çadırda değidik..:KK60:
burda güzel bi lokanta var orda yedik
:KK56::KK56:
adana..
accuk pidesinden
ayran..
şimdi de çayy ve 1 dilim pasta ..
yıldönümümüz için aldıydık yedim valla..

2.öğün :
3 ceviz

3.öğün :KK19:30 da bitti

4 kaşık bulgur pilavı
4-5 kaşık yoğurt
semizotu salatası
4 badem
yarım kase nohutlu dövme çorbası ( bitemedi bi türlü bu çorba :KK53:)

su:3.5 lt
spor : 10 dk cık yürüyüş:KK1:

2. öğünüm..
adana..
accuk pidesinden
ayran..

afiyet olsun canım,bugün yemiyceksin de ne zaman yiyeceksin...yıldönümü hatırına kilo yapmaz o 1 dilimcik pasta:112::112::KK1::KK1:

Son düzenleme:

2. öğünüm..
adana..
accuk pidesinden
ayran..

afiyet bal şeker olsun ama yağ olmasın

bende sabah 1 yumurta 8 zeytin 1 peynir ceviz
öğlen: kurufasülye yoğurt
akşam: 8 tavuk keebeği salata kelebek çok yağlı ama ne yapayım kocişko almış

afiyet olsun canım,bugün yemiyceksin de ne zaman yiyeceksin...yıldönümü hatırına kilo yapmaz o 1 dilimcik pasta:112::112::KK1::KK1:
sağol canım.:KK54::KK16:.yarısını yedim çok tatlı geldi valla..:KK53::KK53:
yapmaz di mi :KK9::KK9:

afiyet bal şeker olsun ama yağ olmasın

bende sabah 1 yumurta 8 zeytin 1 peynir ceviz
öğlen: kurufasülye yoğurt
akşam: 8 tavuk keebeği salata kelebek çok yağlı ama ne yapayım kocişko almış

sağol tatlım..:KK54::KK16:

canım tavuk kelebeği ne :44:

X