Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

aslında hem zamanım az hem de dışarıda yürüyemiyoruz burda hem tehlikeli hem de yürünebilecek bi yer yok :KK9:

spor salonuna yazıldık eşimle ona gidiyoruz bi kaç haftadır iş çıkışı ama çalışma saatlerimiz biraz esnek o yüzden haftaiçi 2 kere gidersem şanslı sayıyorum kendimi :KK53:

buraya gelirken bi oyun konsolu getirmiştim yanımda ismini veremiyorum galiba onda basit spor hareketleri ve yoga yapabiliyosun evde olduğum akşamlar en az yarım saat yapmaya çalışıyorum ama yürümek gibi olmuyo tabii yine de hiç yoktan iyidir :KK66:

anladım canım,benim yaşadığım ilçede de yürüyüş alanı yok malesef.daracık kaldırımlarda da yürünmüyo zaten:KK50::KK50:ben de evde koşu bandında yürüyorum o yüzden..
ama sen de evde yarım saat spor yapıyomuşsun,dediğin gibi hiç yapmamaktan iyidir
:112::112:

Canım ben de yazacaktım cevap ammmaaa sen gereken cevabı vermişsin:KK9::KK9::KK9::KK9:
Ben bu topiğe ve karataya başlamadan önce topiğin ilk sayfasından itibaren bayağı bi okumuştum.. Hocanın programlarını izledim.. Sonra katıldım..
Yine de o tarzda sormasaydı sorun olmazdı...

Arada çıkıyor böyle arkadaşlar:KK53:

Yine yürüyüşler yapılmış :KK9::KK9::KK9: Sabah erkenden yürüyünce kendimi süper hissediyorum.. Ben de bugün eşimle yürüdüm..
Aslında akşam üstü de yürüyüş harika olur.. Biz statta yürüyoruz o saatte stad kalabalık oluyor futbolcular antrenman filan yapıyor eşim beni götürmüyor:KK9::KK9::KK9: kendi koşup geliyor:KK37: Ben de beni akşam götürmüyosun sabah kalkacaksın diyorum ona kızıyorum sabahın köründe gidiyos:KK1::KK1:
Ama erken kalkmak ve güne başlamak iyi geliyor en azından eşim sabahları yürüyor benimle...

eşin kıskanıyo desene canımcım:KK34::KK34:en azından sabahları yürüyomuş eşin seninle ne güzel:21::21:

ben de bir şey sorabilir miyim?

ben normalde mercimek çorbası yaparken içine 1 tane patates atıyorum pişince de el blendırından geçiriyorum daha kıvamlı oluyo

e artık patates atmamam gerektiğine göre çorbam çok sulu olur mu dersiniz?

zaman azlığından dolayı düdüklüde pişiriyorum hep, şimdi nasıl pişireyim var mı önerisi olan :44:

mercimeğe kıvam veren papates değil ki zaten.ben bugüne kadar hiç patatesli pişirmedim mercimeği.kıvamı da çok güzel oluyo hem de:KK34::KK34:

Son düzenleme:
kıslaaar 10 puanlık uzmanlık sorusu:

mesela etli türlü yaptık patateslerini ayıklayıp da yesek olurmu yoksa patatesin bütün kalorisi falan yemeğin suyuna geçermi:KK37:

canım ben patatesli pek birşey yapmıyorum bu aralar ama yapsamda patateslerini ayıklarım muhtemelen:KK53::KK53:
Merhaba canlar,

Dün akşam menüm çok fenaydı:KK17::KK17: Karadenizliler bilir... Ekşili ekmek yedim dün. Hem de 2 dilim.Çok anlatmayayım, canınız çekmesin.

Sabah Karatay kahvaltısı.

Öğlen yemedim( vaktim olmadı)

Bugün yürüyüş yapamadım. Ama Ebruyla pilates yaptım yine... Tam yapamıyorum tabii... Ne hareketlerin yapılışını, ne de sayılarını...

Bu arada, ben yarın küçük bir ameliyat olucam. Hsonu yokum. Pazartesi gelirim inş. Beni bekleyin anacım. Araya bu ameliyat girmese süper pilates yapacaktım yani:))

canım sana şimdiden koccaman geçmiş olsun dileklerimi yolluyorum...

Herkese iyi aksamlar

Bugun iste zor bi gundu basim kazan gibi oldu:KK43:

Oglen yemek yemeyince dogru duzgun eve ac geldim bayaa

4 tane cok buyuk olmayan kofte ve dun pisirdigim bulgurlu pirasadan 7yemek kasigi yedim

Pirasadan o kadar yemeseydim iyiydi ama cok actim dayanamadim:26:

Birazdan eger keyfim yerine gelirse oyun konsolunda jimnastik yaparim diye dusunuyorum

Boyle mutsuz olmaktansa calismasam evimde otursam kendime zaman ayirsam esimle evimle.ilgilensem ne guzel olur diyorum sonra dunya kadar borcumuz oldugunu hatirlayip daha da mutsuz oluyorum:KK50:

Valla daraldim aksam aksam...

pek çoğumuzda o var canım yaa sıkma canını borçta geçer emeklilikte gelir kiloda verilir :KK1: ama herşeyin başı sağlık:KK16::KK16::KK16:

Arkadaşlar merhaba,

Ben de fazla kilolarından şikayetçi bir mağdurum ne yazık ki. Karatayın kitabını okumaya başladım. Uygulamayı düşünüyorum ama hipoglisemi var bende doktorum 2-3 saatten bir ye dedi. Karatayın kitabında özellikle hipoglisemi için leptin hormonunun devreye girmesi için 4-5 saat beklememiz gerektiğini söylüyor. Bir de ekmek yok, sabahları kayısı yumurta +peynir öneriyor. Ekmeksiz nasıl yiyebiliyorsunuz kayısı yumurtayı? Midenimi kaldırır benim gibi geldi.

Ben de burada aranıza katılmak istiyorum, neler yapıyorsunuz? Her Pazartesi kilo bildirimimi yapılıyor?
canım hoşgeldin ben ekmekle ilgili pek sıkıntı yaşamadım çünkü 4-5 yıl oldu bırakalı:KK1: ama mideni bulandıracak diye düşünürsen belki içine karabiber eklesen biraz daha hoşlanabilirsin yada önceleri yağda falan yap geçiş dönemi gibi olsun :) cumaları kilo bildirimi,2 hafta düzenli menü bildiriminden sonra cumaları yapılan kilo bildiriminde listeye dahil olabilirsin canım
kızlar ya kahvaltıyı kaçta yapıyorsunuz?

ben en geç 8de yapmaya gayret ediyorum ama sarkabiliyor bazen:KK53:

bu arada guzeller ya kilo bildirimi ne zaman yapiliyor. Bu arada bilmedigim icin kizmayin bana baktim baktim bulamadim :KK43:

bu arada guzeller ya kilo bildirimi ne zaman yapiliyor. Bu arada bilmedigim icin kizmayin bana baktim baktim bulamadim :KK43:

Bizler Dilemmcim hepimiz birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kolay kolay da kızmayız:KK34:

Ne istersen sorabilirsin:KK34:

Hepimiz aynı sorunla mücadele verirken birbirimize burada çok da güzel destek oluyoruz. Ben Şubat ayından beri buradayım. Hala da buradayım seviyorum arkadaşları:KK16::KK16:

Bizler Dilemmcim hepimiz birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kolay kolay da kızmayız

Ne istersen sorabilirsin

Hepimiz aynı sorunla mücadele verirken birbirimize burada çok da güzel destek oluyoruz. Ben Şubat ayından beri buradayım. Hala da buradayım seviyorum arkadaşları

cok sagol iyiniyetlim
cok samimisin. Umarim benim de bir faydam olur sizlere. Bende kitabi alip okudum ve benimsedim ama emzirdigim icin arada tatli krizlerim vuruyor ve istikrarim devam demiyor umarim ki umuyorum bu sefer basaracagim :)

günaydın fıstıklarr...

sersum yine karga kahvaltısını yemeden kalktı:KK9::KK9::KK53::KK53:

1 film bitti ikinciye başladım uyku yok bari kızlara bakiimm dedim..ama herkesler maşallah mışıl mışıl uyuyor..bol leptinler olsun hepinize:KK16:... ben kaçırdım benim ki de size gelsin yarasın çıtırlar...:KK16::KK16:

2. filmde uykumun gelmesini umuyorum..sabaha görüşürüz...

aaaa...bu arada bizim bugün 15. evlilik yıldönümümüz..offf..ne hayallerim vardı izmirde olsaydık..geçen yıl eşim bana sürpriz yapıp beni crowne plazanın en üst katında muhteşem bir yemeğe götürmüştü..güyaa ben de bu yıl ona müthiş bir sürpriz yapacaktım orda kalsaydık..kısmet işte..:KK33::KK33:

ben de yarın sümbül dağına çadır kurup yemek mi ısmarlasam ne :KK60: :KK60: yemekte kebap ya da lahmacun olur heralde :KK60::KK60:
portakallı ördek ya da istakoz falan olcek değilya hakkaride :KK60::KK60:

işte böyle kısslar...yarın çarşıya gidip bi pasta alırım..bi de güsel bi yemek yaparım..malzeme bu napalım..:KK9::KK9::KK9:

öpüldünüzz....:KK54::KK54::KK55::KK55::KK55:

canım eşinle birlikte niceee yıllara mutlulukla inşallah :KK16: kalıcı değilsiniz ya orda tayin çıkcak elbet o zaman göynüyee göre bir kutlama yaparsın
onu da yemesem ana kız üstüme atlayabilirlerdi canım korktum valla ondan yedim :KK9::KK9:
yaa arkadaş bende bu bir yere gidipte yemediğin zaman ev sahibinin halini tavrını sevmem beğenipte yemediğimizi zannediyorlar herhall neyse sen doğru olanı yapmışsın arkadaşım tebrikler:KK16:
Merhaba :KK3: ;
Uzun zamandan beri yazdıklarınızı takip ediyordum. Ben ve annemde yaklaşık bir haftadan beri Karatay beslenme düzenine geçtik :KK9: Yirmi yıllık yaşam düzeni kolay değişmeyebilir ama azimliyiz inşaAllah. Beni de aranıza alırsanız çok memnun olurum. Dersler haftaya başlayacak ama ben yine de elimden geldiğince takip ve bildirimlerime yer vereceğim. Artık bu kilolardan kurtulmak istiyorum... Belki uzun ama kesinlikle sağlıklı bir süreçle sağlığımızı geri kazanıp , ince bir yaşam diliyorum hepimize :KK16:
hoşgeldiniz canım hepbirlikte başaracağız inşallah:KK1:
40 dk yürüyüş+100 tane mekik bugün de tamam:KK8::KK8:

ooh maşallah canım bende mekik çekmek istiyorum ama hımbıllıktan nerdee ,hatta aleti bile var seni her okuduğumda tamam dolaptan çıkarıp kullancam diyorum kalıyor öyle yoook bu sefer çıkarcam :KK16:
Slm kızlar hepinizi özledim bu aralar sık giremiyorum
yanlız söylebir durum var ya topike takılmadığım için kilo veremiyorum ya da kilo veremediğim için topike girmiyorum. Yani bu durumda kesin psikolojik birşeyler var. 86:900 de kaldım bu hafta hiç içimden spor yapmak gelmyor tekkarım okula yürüyerek gidip geliyorum okulda 12 dakikalık mesafede canım evişi yapmakda istemiyor. Hele bu gün okulda nöbetçiydim ayaklarıma kara sular indi sabah 6 da uyanıyorum ama gündüz uymuyorum bütün öğleden sonrası bana ait ama hiçbirşey yapmıyorum uyumuyorum yatmıyorumtemizlik yapmıyorum yürüyüş yapmıyorum spor yok anca varsa yoksa nete girip tv izliyorum. Kendime bir program yapmalıyım eskiden (2 yıl önce) kendim 10 maddelik yapılacaklar listesi yapardım ve hepsini akşama kadar yapmış olurdum şimdi listeden 2 tanesini bile yapamıyorum . Ne oldu bana ya zayıflayınca tembellik çöktü. Bu arada topği günlük gibi yapmış neler yazmışım anlaşılan bu aralar fazla mızmızım kendimi şikayet etmiş durmuşum. Elinizde fala çanta varsa atında kendime geleyim bari
ayy bende öyleyim hiççç bişiy yapmıyorum bu aralarhoş daha öncesindede çok hamarat bişi değildimde:KK53::KK53: bu aralar arttı mevsimsel diyelim arkadaşım kiloda üzülme vücut bazen duraklama dönemine giriveriyor birde bakmışın bi anda hoop gitmiş kilolar:KK9:

menü bildirimi

sabah klasik kahvaltımız tereyağlı çift yumurta eşliğinde:KK23: bu sabah 9 kalktım:KK52: kahvaltı ancak 9.30da bitti
3 bardak su içtim ben pek çay sevmem aralarda içerim memleketteyken annem demlerdide içerdim ancaaa şimdiii nerde
saat 11 de 2 fincen türk kahvesi yanına2 adet çikolata ama bitter (nolcaksa oda çikolata:)

öğlen yemeğini erken yemek zorunda kaldım 11.30 gibi
bulgurlu kıymalı çorba-kıymalı kabak-yoğurt

3 gibi 1 fincan türk kahvesi(çok içiyor diye düşünmeyin ölçüde 1 fincana 2 çay kaşığı diyor ben 1 çay kaşığı koyuyorum)

aralarda su valla akşama napsam bilemedim kabaktan biraz kaldı ama bana ağır geldi mutemelen yumurta kıyıp yerim

bu arada dün akşam 7.30 gibi dışarı çıktık 1 adet dondurmalı:KK22: tavukgöğsünü mideye indirdim acımadan:KK53::KK53: sonra çok vicdan yaptım ama nafileee

arkadaşlar c.ertesi bana okuldan arkadaşlar gelcek kafamda menü oluşturdum ama 1 tatlı 1 tuzlu çeşidi daha eklemek istiyorum ve yapımı basit olsun istiyorum önerilerinize ihtiyacım var:KK28::KK28:menüm

su böreği(hazır)
patates salatası
makarna salatası

baklava

ooh maşallah canım bende mekik çekmek istiyorum ama hımbıllıktan nerdee ,hatta aleti bile var seni her okuduğumda tamam dolaptan çıkarıp kullancam diyorum kalıyor öyle yoook bu sefer çıkarcam :KK16:

çıkar şekerim çıkar.ben de aleti yeni aldım sayılır,göbüşün inceldiğini gördükçe o gazla yapıyorum işte.
hem de eşim komutan gibi hergün soruyo kaç tane yaptın diye
:KK9::KK9::KK9:

X