Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

şimdilik cıkmam gerekiyo kıslar..herkesleri öpuyorum..:KK55::KK55::KK55::KK55:

Canım ben de seni öpüyorum:KK54:

canım ortak bir yerde buluşur gideriz, ben de araba var zaten hep birlikte geçeriz.
turan güneşe gidiş zor diğer türlü zaten ama hallederiz, olmadı başka bir yere gideriz birlikte :KK30: sen takma kafana, birlikte olalım yeter:KK16:

İnşallah canım,hiç farketmez,önemli olan birlikte olmak:KK16:

canım kötüyü düşünme, iyi düşün iyi olsun derler:KK30:
sonuçlar çok iyi çıkacak ben inanıyorum :KK16:
bizimle de paylaş gelişmeleri

baya uğraşmışsın canım benim:KK9: çalışan ve olabildiğince pratik ev işi yapan annem yazdığını okuyunca "kendine acımamış mı? ben olsam hiç uğraşamazdım" dedi :KK1:
dene bakalım umarım senin de hoşuna gider:KK16:

Canım benim annene çok selam söyle,ben de bu sene sizin dediğiniz gibi yapıcam canım:KK16:

kızlar ben de çıkıyorum,:KK3:,kendinize iyi bakın

aramıza hoş geldin :KK16:
her gün menünü paylaş ve olabildiğince topikte kal, çok faydası oluyor:KK30: hem de güzel arkadaşlıklar kuruluyor burada :KK30:
kolay gelsin[/QUOTE]

hoşbulduk . evet ciddi forumlarda güzel arkadaşlıklar kuruluyor . sana da kolay gelsin asyaates

inşallah temiz cıkar Allahım inşallah..agzımdakiler 4 yıldır gecmiyo canım,kollarım ve boynumdaki de 4 aydır filan gecmiyo..zaten alerjik bi bunyem var bunlar cok farklı..lupus diye cok nadir ve tedavisi kemotrapi olan bi hastalıktan süpheleniyo doktorlar..erciyes üniversitesinde bi takım testler yapacaklar işte bunu için,cok pahalı testlermiş oyuzden özel hastaneler yapmıyo..senin de basını agrıttım canım kusura bakma..bu ara hiç iyi degilim..size yansıtmıycaktım ama birden noolduysa paylaşmak geldi içinden..

Propycilcim lutfen iyi dusun ki iyi olsun. Mutlaka vardir bi tedavisi canim benim. Yuregini ferah tutmaya calis lutfen. Insallah testlerin sonucu iyi cikacak ve her sey geride kalacak:KK54: simdiden cok cok gecmisler olsun diyorum sana topigimizin sevgili uyesi :nazar::nazar::nazar:

İnşallah canım,hiç farketmez,önemli olan birlikte olmak:KK16:
Canım benim annene çok selam söyle,ben de bu sene sizin dediğiniz gibi yapıcam canım:KK16:
onunda sana selamı var :KK52: kolay gelsin canım:KK16:

kızlar ben de kaçıyorum. hepimiz için güzel bir gün olsun:KK16:

Kendimle ilgili bilgi vermeyi unutmuşum :)

Başlangıç :27.08.2012
Başlangıç Kg: 60,30
Hedef : 50.00
Şu an : 59,90
Fark 400 gr (neden bu kadar yavaş :KK43:( )
Kalan : 9,90
Boy : 1,55
Spor : Aklıma estikçe 40 dk yürüyüş

amin canımcım..Allah kimseye kaza bela vermesin...
haklısın tabiki cesaret edip tek basına cıkmadıkca ilerlenmiyo hakkaten..

sıkma canını bidenem..wc sorunu kilo almıs gibi gosteriyo ama aslında almamıs oluyosun..cıkabilmişsin ama tartıya hemen yansımıyo,bi kac gun sonra bidaha tartıl bakalım..

saolasın canım..daha iyiyim..bu ara ankaraya kontrole gelmem lazım ama ayarlayamadık bi turlu..2 hafta içinde gelirim heralde...kış hazırlıkları başladı canım ewet,fasulye işini hallettim daha sadece..yarın buyuk gun pazara gidip bissuru malzeme alıp tam olarak baslamam lazım..domatese ek fasulye de yapabilirsin bebeem..

kız sen zaten yalnız yurume,noolur nolmaz aklımız sende kalmasın...sonucta tekinsiz bi yer..ayy bende felaket tellalı gibiyim demi..ama napıyım yaw korkuyom işte..:26::26::26::26:

saol canım...:KK16::KK16:
kıss alemsin zaten dışarlarda yürümem ben de korkarım :KK53::KK53::KK53:
lojmanların içinde yürüme yolu var orda yürüyoss :KK76::KK76:
asker kontrolünde yani tatlım :KK34::KK34:
sağol bebeişim beni merak ettiğin için :KK19::KK19::KK16:

çok tşk ederim canım güzel dileklerin için çok sağol :KK16::KK16::KK16:

doğum günün kutlu olsun canım. nice sağlıklı mutlu yaşlara...

Kendimle ilgili bilgi vermeyi unutmuşum :)

Başlangıç :27.08.2012
Başlangıç Kg: 60,30
Hedef : 50.00
Şu an : 59,90
Fark 400 gr (neden bu kadar yavaş :KK43:( )
Kalan : 9,90
Boy : 1,55
Spor : Aklıma estikçe 40 dk yürüyüş

hoş geldin aramıza...umarım hedefine sağlıkla en kısa zamanda ulaşırsın...

canım çok geçmiş olsun.inşallah her ne rahatsızlığın varsa allah şifa versin.bir an önce iyileşip sağlığına kavuşursun .ama herşeyin iyisini düşün ki iyi olsun.allahın izniyle sağlığına kavuşacaksın.allah tüm hastalara şifalar versin ve dermansız dert vermesin.....

merhaba nasılsınız.malum ben bugün de işteyim 4te çıkıcam.yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum 2 gündür kahvaltıyı simit börek vb. yapıyorum ama yarından itibaren eski kahvaltı düzenimi alıcam.akşam yemeklerinde sıkıntı yok.yine 2 öğün yapıyorum suyu çok içiyorum aynı kilomdayım .ama artık vermek istiyorum takıldım kaldım .neyse gidecek kalan kilolarda yavaşta olsa gidecek .hepinizi öpüyorum kendinize çok iyi bakın güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle pazartesi görüşmek üzere :KK54::KK54::KK54:

Herkese selam kızlar yine bir internet cafe günlüğünden merhaba hala netim yok :KK70:

Sabah 8.30 da karatay kahvaltımı yaptım, bir bardak günlük süt,bir ince belli bardak çay bardağı badem, domates,salatalık 2 yumurtadan omlet biraz sulu bırakarak. Yöresel bir peynir yedim hatay'ın dün fuardan almıştım. Az tuzlu hatta hiç tuzu yok gibi. ve 6 adet tuzsuz zeytin.

Öğlen 13.30 da ızgara döküm tava da 4 adet tavuk kanat, 4 kaşık bulgur pilavı ve 2 kaşık közlenmiş yoğurtlu patlıcan.

Akşam da 18.30 da barbunya ve bir kase keten tohumlu yoğurt.

Bol su,bol hareket. EKMEĞE,ŞEKERE,İŞLENMİŞ GIDALARA HAYIR, SAĞLIKLI YAŞAMA EVET :))

Kolay gelsin canim ama hepsini bir gunde yapmak zor olur ya,ben de fasulye 3 kilo dondurucuya koydum domatesle kavurup,6 kilo da barbunya koydum direk cigden,bunlar kolay da domates ugrastiriyor,kabugunu soy,rondola,kaynat,bugun kesin alicam da yapma isi yarina da kalabilir canim,Ankaraya okullar acilinca mi gelcen
ficanscım ben 30 kg domatesi kabuklarıyla yaptım biraz önce bitti..inan çok daha kolay ve ben ce daha vitaminli oluyor..kabukları hiç mi hiç belli olmuyor:KK34::KK34:..kolay gelsin canım:KK16::KK16:
herkese merhaba :KK3:

bugün doğum günüm, doğum günü çocuğu oldum tebrikleri kabul ediyorum
unutulmamak çok güzel bir şey :KK17:

Akşam:

2 tabak nohut yemeği
söğüş domates ve soğan
1 kase yoğurt yidim

Sabah 11,15'de yaptım kahvaltımı

1 b.süt
1 ç.b. cevizin 3/2 si
2 k.k. yumurta
domates
10 y.zeytin
peynir
iyi ki doğdun canım..nice mutlu ve sağlıklı yıllara..:KK71::KK71:

sanırım tüm topik anlamış:KK1: pek aşık olan bir insan değilimdir, az ama öz insan alırım hayatıma bu yüzden başlarda yazmaktan çekindim:KK17:
inş canım inş sonu güzel olur:KK1:
yürüyüşlere başlamışsın çok sevindim senin için :KK52: kafanı da dağıtırsın yürürken stres mitres kalmaz:KK1: :KK1:

gözünüzden de bir şey kaçmıyor:KK1: :KK1:
inş yakarım canım :KK16: erkek arkadaşım aranjör, düşün halimi:KK17: her yerde göz önündeyiz:18:
resmen az bilinen yerleri seçiyoruz rahat olmak için. yoksa şöyle oluyor: otururken bir anda gelip fotoğraf çekekelim diyorlar. En son geçen hafta kot pantolon ve spor ayakkabı ile (resmen rahat moddaydım) arjantine gittik, bir DJ'yle kısa bir görüşmeye vee o halimle bir yerel gazetede için fotoğraf çektirmek zorunda kaldım:KK17:

afiyet olsun canım, o cısslar ev işi ile erir gider hiç dert etme:KK30:
kolay gelsin kadın olmak zor, sırf bu yüzden ailemle yaşamaktan vazgeçmek istemiyorum resmen:KK1:

sağol canım..:KK16::KK16:
sen her halinle çıtır ve güzelsindir tatlım..:KK34::KK16::KK16:
aşk en güzel duygulardan canım doya doya yaşa:KK52::KK52:..az ve öz olması daha iyi ben de hiç şıpsevdi değilimdir..:KK34:

onlara aşık olmasak katlanmak daha zor olurdu sanırım canım düşünemiyorum bile :KK9:
:KK9::KK9::KK9:
ewet taklım geliyorum inşallah ama önce kayseride bi kac gun şu alerjiler için bissuru tahlil yaptırmamız gerekiyo,biyopsi filan..dua et bebeem uzun suredir gecmeyen bişey ve gittiğimiz her cildiyeci kapıdan girer girmez tıp ilerledi diye beni teselli etmeye calısıyolar..dısım gulse de içim kan aglıyo bu ara..cok korkuyorum..pöff..aman neyse boşwer..bişeycik cıkmaz inşallah..
desene bizim çıtır meshur olcek yakında..boşwer bebeem sen her halinle güzelsin maşşallah..:nazar:

:nazar::nazar:
ay ewet fotografrafı unutmayalım bu sefer..ficans da gelebilir inşallah..
gezgin hanfendi yolunu düşürsün ve gelsin bi gün maraşa...:KK9::KK9:

inşallah temiz cıkar..inşallah sadece alerjidir..ama %80-90 o hastalık dedi 2 tane cildiyeci..kemotrapi gormek istemiyorum bu yaşımda ama eger sonuc oyle cıkarsa mecburum..:KK5::KK5::KK5::KK43::KK43::KK43:

canım benim dualarımız seninle:KK16::KK16:..iyi düşün iyi olsun..Allah herşeyin hayırlısını versin..dermansız dert vermesin tatlım..üzme sen kendini..herşey çok güzel olcak..:KK19::KK19::KK54::KK16::KK16::KK16:

canım sana bişi sorcam...ben son 1 yılda cok sık tiroid ultrasonu cektirdim..hatta bazen ayda 2 defa bile çekildiği oldu..ve boynumda cok buyuk kabarık kızarıklar oldu,4-5 aydır bi turlu gecmiyo,sence ultrasondan olmus olabilirmi..ultrasonun bu sekilde bi yan etkisi warmı bildiğin..:26::26::26:

canımcım ultrasonun öyle bir yan etkisi yoktur..ses dalgaları sonuçta..ama ultrason yapılırken sürülen jelden olabilir..o da normalde yapmamalı ama sen allerjik bir bünyeysen herşey allerji yapabilir tatlım..düzelecek inşallah bebeeemmm..evrene iyi mesajlar gönderelim..iyi şeyler olsun ..ben buna inanıyorum..:KK16::KK16::KK16:

Mamografi meme kanseri riskini arttırıyor

Mamografi taramalarının sanıldığı kadar “matah” bir şey olmadığını, bundan zarar gören kadınların sayısının fayda görenlerden fazla olabileceğini gösteren araştırmalara her gün bir yenisi ekleniyor.

Bu hafta BMJ isimli muteber tıp dergisinde yayınlanan bir araştırma da BRCA-1 ve BRCA-2 genlerinde mutasyon olan kadınların 20’ li yaşlarda radyasyona maruz kalmaları hâlinde meme kanseri riskinin yüzde 43 arttığını ortaya koydu (1).

Araştırmada, 20 yaşından önce maruz kalınan radyasyonun meme kanseri riskini yüzde 62 oranında artırdığı fakat 30 yaşından sonra riskte bir farklılık olmadığı da belirlendi.

İngiltere, Fransa ve Hollanda’ da 18 yaşın üzerinde olan ve BRCA-1 veya BRCA-2 genlerinde mutasyon tespit edilen 1993 kadının izlendiği çalışmada 850 kadında meme kanseri geliştiği ortaya çıktı.

Bu kadınların yüzde 48’ inin X-ışınlarına maruz kaldığı, üçte birine ise en azından bir kere mamografi yapıldığı saptandı.

Araştırma radyasyonla meme kanseri arasındaki bağlantıyı ispatlamamakla beraber bu ilişkiyi ortaya koyan en geniş kapsamlı araştırması olması bakımından önem taşıyor.

BRCA1 ve BRCA2 gen mutasyonu

Meme kanserlerinin yüzde 10 kadarı genetik faktörlerle alâkalıdır. En büyük risk faktörü de BRCA1 ve 2 ismi verilen genlerdeki mutasyonlardır.

BRCA1 ve 2, meme hücrelerinde DNA’ da meydana gelen hasarların tamirinde gerekli olan proteinleri yapan genlerdir. Bu genlerde mutasyon olması hasarın tamirinde görev alan proteinlerin yapımını bozmak suretiyle meme kanseri riskini artırmaktadır.

BRCA1 ve 2 mutasyonu olan kadınlarda meme kanseri riski 5 misli fazladır. Bu mutasyon her 400 kadından birinde bulunur; Doğu Avrupalı Yahudi kadınlarda daha çok rastlanır.

Radyasyon DNA’ yı bozuyor

Özellikle çocukluk ve buluğ çağında maruz kalınan radyasyonun DNA’ da yarattığı hasarlar meme kanseri için çok önemli bir risk faktörüdür.

DNA’ daki bu hasarları tamir etmekle yükümlü olan BRCA-1 ve BRCA-2 genlerinde mutasyon varsa bu tamirat gerçekleşemez.

Daha önce Fransa’ da 1.600 kadın üzerinde gerçekleştirilen bir araştırmada, genetik olarak meme kanserine yatkınlığı olan kadınlarda 20 yaşından önce çekilen akciğer röntgeninin meme kanseri riskini yüzde 54 oranında artırdığını gösteren sonuçlar elde edilmişti.

Araştırmaya göre, bu kadınların 40 yaşına geldiklerinde meme kanseri olma riskleri hiç röntgen çektirmemiş olan kadınlara göre de 2.5 kat fazla idi.

Gelelim neticeye

Hiçbir hastadan çok gerekli değilse röntgen, mamografi, tomografi, anjiyografi, PET gibi insanları iyonlaştırıcı radyasyona maruz bırakan tetkiklerden uzak durulmalıdır.

Özellikle çocuklarda ve gençlerde tek bir akciğer röntgeninin kanser riskini artıracağı unutulmamalıdır.

BRCA genlerinde mutasyon olduğu için meme kanseri riski yüksek olan kadınlarda özellikle 30 yaşından önce meme kanseri araştırması yerine manyetik rezonans tercih edilmelidir.

onlara aşık olmasak katlanmak daha zor olurdu sanırım canım düşünemiyorum bile :KK9:
aynen canım:KK9: dogum gunun kutlu olsun nıce saglıklı yaslara
inşallah temiz cıkar Allahım inşallah..agzımdakiler 4 yıldır gecmiyo canım,kollarım ve boynumdaki de 4 aydır filan gecmiyo..zaten alerjik bi bunyem var bunlar cok farklı..lupus diye cok nadir ve tedavisi kemotrapi olan bi hastalıktan süpheleniyo doktorlar..erciyes üniversitesinde bi takım testler yapacaklar işte bunu için,cok pahalı testlermiş oyuzden özel hastaneler yapmıyo..senin de basını agrıttım canım kusura bakma..bu ara hiç iyi degilim..size yansıtmıycaktım ama birden noolduysa paylaşmak geldi içinden..

aaa noluyoruz bakimmm:KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

bişi olmaz moral bozmak yokk Allhın ıznıyle hersey yoluna gırer canımm tek önemli sey stress olmayacakkk:KK9:

bu arda pogaca yaptım mıs kımın koktu ve yedım 4 tanecik:KK53::KK53::KK53::KK17::KK17::KK17::KK17:

X