Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ALLAH kabul etsin,iyiniyetlim

Çok geçmiş olsun,ALLAH şifa versin

herkese merhaba

dün akşam yemekten sonra eşimin akrabasına gittik
kayınvalidemlerle kadın akşam akşam bir tabak getirdi
oha dedim içimden poğaça,bisküvi,börek,baklava
ne ararsan vardı tabakta herkes sonuna kadar sildi
süpürdü tabakları yemekten yeni kalkıp oraya gitmemize rağmen
üstüne birde yanlış yapan benmişim gibi birde laf soktu ev sahibi
bir daha diyet yapmadan yemek yemeden gelin aha aha olmuyor böyle
gitmek istemiyorum bu yüzden hiç bir yere her şeye zorluyorlar ya nefret
ediyorum artık yemiyosun bir sürü laf :95:

bugün sabah kahvaltıma 11,50'de başlayabildim

süt
domates
peynir
12 y.zeytin
1 ç.b. cevizin 3/2 si
2 k.k. yumurta

çok geçmiş olsun canım acil şifalar diliyorum dikkat et kendine fırsat buldukça sırtüstü yat dinlen

canım 5 litre çok deilmi fazla su böbrekleri çok çalıştırdığından yoruyormuş fazla sudan zehirlenenler bile oluyormuş Allah korusun

Allah kabul etsin canım

kızlar bugün çok sevindim oğlumun yedek sırası geldi ve buradaki okula kayıt yaptırdık inşallah hayırlısı olur ....
hayırlı olsun canım inşallah çok başarılı olur

dün yediklerimi yazayım
1.öğün
1 haşlanmış yumurta
az menemen
keçi peyniri
domates-salatalık
5 zeytin
çay

2. öğün
küçük bir tabak kıymalı kabak
az peynir
6 zeytin
çay

2. öğünümde kahvalyı gibi oldu

Selam kızlar internet cafeden bildiriyorum :)) Hala ama hala netim yok baya da olmayacağa benziyor. Aşağı kat baya bi tadilatta. Kafam sıkkın gidip bir vınn alıcam yani o derece Özledim sizleri çok. Zor geçiyor evde saatlerim. Valla patlıyorum sıkıntıdan.

Dün hiç giremedim nete paylaşım yapayım dün ve bugünün.

Dün sabah 1 adet muz bir avuç ceviz biraz peynir domates salatalık 8 adet tuzsuz zeytin yedim.
Öğlen zeytinyağlı kabak yemeği ve bir kase keten tohumlu yoğurt
Akşam da 3 adet köfte,3 kaşık zeytinyağlı patlıcan ve bir kase yoğurt yedim.

Bugün sabah 2 adet yumurtalı omlet,bir avuç ceviz badem,bir avuç tatlı lor,domates salatalık ve 8 adet tuzsuz zeytin yedim.
Öğlen yani birazdan burdan çıkıp eve gidince bir tabak karatay tarifiyle mercimek çorbası ve bir kase keten tohumlu yoğurt
Akşam da bir mönüm yok yine çorba içip yoğurt yiyerek kapatırım günü.

Bol su,bol hareket 7 karışımlı çay. EKMEĞE HAYIR,ŞEKERE HAYIR,İŞLENMİŞ GIDALARA HAYIR.

Dünde İzmir Fuardaydık akşam eşimle bol bol yürüdüm kızlar :)) İzmir'in her sene fuarı bu aylarda olur meşhurdur. Göksel konseri vardı hopladım zıpladım

Bugün de lise arkadaşımın kına gecesi var oraya gidiyorum. Orada da iki döktüreyim :))

Kendinize iyi bakın,ağzının yemeklere lütfen kapayın ona göre :)))

Cuma bildirim için yine gelirim internet cafeye...

Ha bi de bu arada yarın karatay diyetinden sonra ilk kez kan tahlilleri yaptıracağım. Yarın endokrin kontrolüm var,onun yanında şeker,kolesterol ve bi kaç kan testi de yaptıracağım bakalım ne alemdeyim sonuçları bildiririm. Ben de meraktayım :))

Bugün yediklerimi yazayım
sabah;1 haslanmis yumurta,1 bardak yeşil çay,biraz peynir,domates,salatalık,1cay bardağı ceviz ve 3 kayısı
öğle;domatesli patlican ,yoğurt
aksamada kıymalı yumurta yapacagım salata ve yogurtla beraber

ALLAH kabul etsin,iyiniyetlim

Çok geçmiş olsun,ALLAH şifa versin
Canıımm sağol inş.
Toprağım sağol canım
gunaydin....eksilerle uyanmanin mutlulugu icindeyim:))
kahvaltim klasik karatay... bende sizden esinlendim konserve yapytim bzluga fasulye attim.. kisin agiz tadiyla yeriz ins..
Çok sevindim YIldız kilo vermene ve de yaptıklarını ağız tadıyla yersin inş. ilham olmuşuz

Canım geçmiş olsun bi ara benim de belim bozulmuştu 10 gün yattım(sonradan anladığım 10 kilo birden alınca olmuşum) zor Allah kolaylık versin..

2. öğünüm

yarım tabak ıspanak(daha doğrusu ıspanak gibi pişen yapraklardan adını unuttum )
2 küçük biber dolması(bulgurlu)
2 çiğ köfte
2 kabak mücveri
sarımsaklı yoğurt

şimdi de çayımı içiyorum kısslarr..buyrun beraber içelim :126::126::126:

naber tatlım..hiç karşılaşamıyoruz artık..gerçi haberlerini alıyorum ama ..ösledim seni kıss..
hamarat hatun ..Allah yemeyi nasip etsin yaptıklarını..
benim de domateslerim bugün yarın gelir..ben de yapıcam yaşasın..

Canım sınavının iyi geçmesine sevindim Evet diyet yaparkenki düşünce tarzımız sonucudirek olarak etkiliyor:112:
Canım sen sporuna devam et dün spor yapıp ertesi gün zayıflanmıyor tecrübeyle sabittir:112:
Sağlıklı beslenip spor yapıp kilo veriyoruz daha ne isteriz di mi stres yapmazsanıoz daha çabuk kilo verirsiniz ama kilo verirken sabırlı da olmak gerekiyor.. Ben şu an 36 bedenim ve kendimle gurur duyuyorum ve ile de pes etseydim bu kadar kilo veremezdim..

Ekmekçim pantalon giydin mi :112:

Kışa hazırlık yapacam derken perişan oldum datlum ama kışın rahat edeceğiz emek olmadan yemek olmazmış artık gelebiliyorum bak:112::13:
Kış için dolaba kırmızı biber doğrayıp koyacağım bugün komşunun bahçesinden topladım(ufak tefek işler kaldı azar azar yaparım daha)
Sen de yap canımcım misler gibi yersiniz inş.

Son düzenleme:

iyi yaptın bebişim..kışın ohhh mis gibi organik yimekler yapıcan kıss dahası var mı...
bostanlarımı da suladım tatlım filizlendiler bile semizotu ve maydanoss..ben sana yetişemem ama domates çok önemli benim için..diğerleri burada çok pahalı..bulamam zaten ..olsun napalım buna da şükür..

Ayyy ne güzelll bostanlarını sevsinler Minik minik çıkmıştır onlar şimdi Afiyetle ye tatlım
Domates en önemlisi zaten canımcım olsun diğerlerini bulamamanı çok iyi anlıyorum biz de tuncelide yaptık doğu görevimizi pazar bile kurulmuyor herşey pörsümüş sen bide kışını gör Bu tarafa döndüğünde bol bol yaparsın inş bidenem olsun siz iyi olun yeter

Kızının ilk günüydü sanırım kreşte nasıl geçmiş

Eski pepetinin dönmesine çok sevindim

Bu sene 1leri okutacak öğretmenlerimiz lazımlıkları hazırlasınlar

Bende kosu bandi almak istiyorum ama bazi arkadaslarimin ki oldukca gurultulu calistigi icin kararsiz kaldim. Sizinkinin calisma sesi nasil acaba??
merhaba gülsenciğim ,koşu bandımın motoru sessiz fakat adım sesi aşağıdan duyuluyor. alt katta 9 aylık bir bebek var. sese uyanıyor malesef o yüzden bandımı mutfak balkonuna taşıyacağım
Allah kabul etsin canım
geçmiş olsun canım , bende aynı sıkıntı ile (sol bacağımı kaldıramıyordum bile ) dr gittim. zorlama ve uzun süre ayakta kalma ile ilgili dedi. ağızdan ilaç verdi. 1 haftada geçti fakat hala ayakta fazla kalınca hafif ağrıyor:26:

hoş geldin canım , evet 4-5 yıl önce 50li kiloları görmüştüm malesef:26: yeniden başlamak için buradayım. karatayı kesinlikle öneririm. dukan diyetinde sağlığında riske giriyor. oysa karatayda herşey o kadar dengeli ki. katıl aramıza:13:

menevşeciğim doğru olan sensin , özellikle yemekten sonra o kadar yemenin alemi yok. sen aldırma söylenilenlere

maşşalh canım ,senin yazılarını okudukça gaza geliyorum,hemen 2-3 poşet atıyorum deepfreze. şu anda fasulyeleri soteliyorum

evet canım aynen dediğin gibi ..minicik minicik çıkıyorlar.
çok seviniyorum...
2 yıl sabredicez napalım..sağlık olsun canım
sağol bebeeemmm..

2 saat boyunca börülce ayıkladım kışlık neden gelin kaçıran dediklerini anladım bu arada kızlar 3 gündür su içemiyorum nedense formülü olan varmı

geçmiş olsun canım aman dikkat et. evde yürüyüş bandında yapılan sporun bile zararı oluyor bazen bilmeden. ya hapşırırken bel fıtığı olan arkadaşım bile var. allah korusun hepinizi

selam canlarim benim..napiyosunuz bakalim..ben gene bi kac gun kayiplara karistim ama bundan sonra aksatmiycam topigi insallah..
dun aksam semerimide dahil ettigim bi aksam yemegi sonrasi bugunku menum su sekilde oldu..
sabah:
2 yumurtadan kasar ve soganli omlet
yarim avuc ici beyaz oeynir
yarim cay bardaa ceviz ve 10 findik
domates salatalik
12 zeytin
2 omega
ve cayy
aksam

Kiymali menemen
ceviz
beyaz peynir
ve yogurt

Bu arada benim okul basladi ve bitti,sorumluluk sinavlari wardi 2 gun,17 sine kadar bosum,bende pazar gunu kisliklari yapmaya basliyorum insallah..fasulye,domates,dolmalik biber ve incir isim var,salcalarimi annem yapiyo..simdilik cikmam lazim,aksam herkesleri okuycam insallah..operim sizi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…