Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydınnn kızlar:KK52: :KK52:

günaydın güzeller güne herzamanki gibi karatay kahvaltımla başladım. ancak akşam yemek yemedim. doğru değil sanırım. akşam 60 dk tempolu yürüyüş yaptım ayrıca.
akşam yemeğini mutlaka ye, az yersen metabolizman durur depolamaya başlarsın:KK20:

Merhaba kızlar..

Bayram tatilinden beri doğru düzgün giremedim yine..Babanem hastalandı..hastanede kalıyor..biz de git gel moral bozukluğu hiç giremedim buraya..neyseki iyiye gidiyor şimdi..

Ramazanda verdiğim kiloları geri alıyorum maalesef..ramazanda iftardan önce 67leri görüyordum..şimdi yine 69 lara geldim..çok moralim bozuk..üstelik iştahımda pek yerinde..meyve çok fazla yiyorum bu sıra..

Dün sabah kahvaltıda;
1 yumurta
biraz kaşar peyniri
3-4 zeytin
1 şeftali
1 küçük salkım üzüm
ceviz

Öğlen yemedim..

Dün akşam yemekte; 19.30 da
3 kaşık nohut
2 kaşık pilav
2 kaşık taze fasulye yedim..

daha sonra kavun ve üzüm yedim..çok güzeldi kendimi tutamadım..

Bu sabah;
1 haşlanmış yumurta
beyaz peynir
3-4 zeytin
ceviz ve kuru kayısı..

Cuma günü liste sonuncusu olucam kesin..:KK43::KK43::KK43:
öncelikle çok geçmiş olsun:KK16:Allah yardımcınız olsun:KK16:
meyve direk kilo oluyor dikkat et bende yemiştim +2 kilo yansıdı tartıyı:KK34: birde kavun cıss:KK20:

saat 11,20'de bitirmiştim kahvaltımı ondan sonra
sadece su içtim

şimdi yani 5'den sonra

1 bardak süt
sabahtan kalan bir ç.bardağı fındığın 3/1'i
3 k.kayısı
1 hurma
ve 1 tanede activia yoğurt yiycem şimdi bu kadar

kızlar birde bundan sonra bu şekilde beslenmeyi düşünüyorum
yanlış olan bir şey var mı görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim :44:

saat sabah 11 gibi kahvaltı
öğleden sonra 5 gibi falanda böyle k.kayısı yoğurt falan
akşamda maalesef 8'den sonra yemek :KK50:

akşama da inşallah yine geç çıkmam da 9'dan sonra yemek yemek
zorunda kalmam :KK50:

kızlar dün sormuştum ama bir cevap alamadım lütfen burda olan
arkadaşlarım bir yorum yapabilirler mi?

Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2 aydır diyetteyim ilk diyetisyen konrtolünde yaptım ama maalesef hem diyetisyenden memnun kalmadım hemde pek veremedim. şimdi kendimce bişeyler yapıyorum ve bu diyet oldukça ilgimi çekti. ilk olarak yarın bu kitabı almakla başlayacağım işe ve sizlere gün be gün yazarım. Ancak sizlere de bir sorum var bu kilonuzu yazdığını ve sonrasında eksilen o şeyi bende istiyorum nereden yapabilirim acaba?
Şu anki menülerim aşağıda her - 1 bünü ifade ediyor.

Sabah kahvaltıları:
- Yarım yağlı yada günlük tam yağlı süt ile birlikte nesfit ve yulaf ezmesi
- 1 dilim ekmek (buğday yada çok tahıllı) ile birlikte az peynir, 5 zeytin, domates ve salatalık

Öğle yemeği:
- Izgara balık, salata
- Sebze yemeği, yoğurt
- Çorba, salata

Akşam yemeği
- Ekmek asla yok
- Çorba köfte
- Köfte yoğurt
- Az pilav, köfte

Ara öğün olarak her gün yemeye çalışıyorum metabolizmanın sürekli çalışması için bazen meyve, bazen kuruyemiş, bazen yoğurt, bazen sadece süt.
Diyetisyende 1 ayda 2 kilo verdim. Ama kendim devam edince 5 kilo oldu şu anda. İnşallahta devam edecek.

kızlar dün sormuştum ama bir cevap alamadım lütfen burda olan
arkadaşlarım bir yorum yapabilirler mi?
ben yanıtlayım hemen umarım faydalı olur:
kahvaltıyı 11 gibi yapıyorsan 2 öğün yapman mantıklı ama meyveleri genellikle öğleden sonra yememeye çalış(eritmesi zor, sabah yersen gün içinde yakarsın). activia yoğurt yerine doğal yoğurt(köy tipi) kullan,kendin mayalayabilirsen daha iyi olur. kabızlık için activia kullanıyorsan bir öğününde 1 çay kaşığı keten tohumu veya her 2 öğün öncesinde 1 çay kaşığı zeytinyağı kullanmanı tavsiye ederim
kolay gelsin :KK16:

Son düzenleme:
canım eğer ki akşam yemeğin bu kadar geçe kalıyosa,saat 5 te yoğurt falan yemen uygun,akşama fazla acıkmamış olursun hem.ama keşke erken yiyebilsen yemeğini:KK31::KK31:

canım işten en erken çıkışım 7,30 civarı bazen daha geçte olabiliyor
1 saatte ortalama otobüs bekle trafik falan yol sürüyor eve gidince hazırlaması
yemesi falan 9'u buluyor veya bazen geçiyor :KK50:

canım işten en erken çıkışım 7,30 civarı bazen daha geçte olabiliyor
1 saatte ortalama otobüs bekle trafik falan yol sürüyor eve gidince hazırlaması
yemesi falan 9'u buluyor veya bazen geçiyor :KK50:

haklısın canım...peki akşam yemeğini 5-6 gibi yesen nasıl olur?9 da bir daha yemek zorunda kalmazsın hem.doyurucu şeyler yersen tüm gece acıkmazsın.....

ben yanıtlayım hemen umarım faydalı olur:
kahvaltıyı 11 gibi yapıyorsan 2 öğün yapman mantıklı ama meyveleri genellikle öğleden sonra yememeye çalış(eritmesi zor, sabah yersen gün içinde yakarsın). activia yoğurt yerine doğal yoğurt(köy tipi) kullan,kendin mayalayabilirsen daha iyi olur. kabızlık için activia kullanıyorsan bir öğününde 1 çay kaşığı keten tohumu veya her 2 öğün öncesinde 1 çay kaşığı zeytinyağı kullanmanı tavsiye ederim
kolay gelsin :KK16:

Teşekkür ederim canım faydalı olmaz mı her fikir yanlışları görmemizi
sağlıyor bence.

meyve pek yememeye çalışıyorum canım sadece sabahları bugünlerde
1 muz yiyorum yumurta yerine ama ona da çare bulucam iş yerime getiricem
bir şekilde. Evet canım activia'yı kabızlık için kullanıyorum genellikle ama bu
günlerde o bile fayda etmiyor. Uzun süredirde yoğurduğumu kendim mayalıyorum
activialar bitince evden getiririm artık. keten tohumu ve zeytinyağı eklemiyordum
ama onlarıda ekliycem bundan sonra tekrar tşk ederirim canım :KK16:

haklısın canım...peki akşam yemeğini 5-6 gibi yesen nasıl olur?9 da bir daha yemek zorunda kalmazsın hem.doyurucu şeyler yersen tüm gece acıkmazsın.....

bunuda düşündüm canım ama iş yerimde yemek ısıtabilecek ortam yok
öyle bir durum olsaydı getirirdim buraya her günde hazır bizim diyetimize
uygun şeyler bulmak zor :KK50:

Teşekkür ederim canım faydalı olmaz mı her fikir yanlışları görmemizi
sağlıyor bence.

meyve pek yememeye çalışıyorum canım sadece sabahları bugünlerde
1 muz yiyorum yumurta yerine ama ona da çare bulucam iş yerime getiricem
bir şekilde. Evet canım activia'yı kabızlık için kullanıyorum genellikle ama bu
günlerde o bile fayda etmiyor. Uzun süredirde yoğurduğumu kendim mayalıyorum
activialar bitince evden getiririm artık. keten tohumu ve zeytinyağı eklemiyordum
ama onlarıda ekliycem bundan sonra tekrar tşk ederirim canım :KK16:
bu beslenme şekline başlayınca bende de kabızlık olmuştu, zamanla geçiyor kafana takma:KK34:
keten tohumunu çekilmemiş olandan al yani çekirdek halde alıp yerken dişlerinle kıracaksın:KK34:
zeytinyağından korkma, kilo yapmaz:KK1:
yumurtayı götüremezsen ve muzdan sıkılırsan haşlama et de yiyebilirsin yada peynirin boyutunu arttırırsın veya yoğurt,süt eklersin kahvaltına:KK34:

bu beslenme şekline başlayınca bende de kabızlık olmuştu, zamanla geçiyor kafana takma:KK34:
keten tohumunu çekilmemiş olandan al yani çekirdek halde alıp yerken dişlerinle kıracaksın:KK34:
zeytinyağından korkma, kilo yapmaz:KK1:
yumurtayı götüremezsen ve muzdan sıkılırsan haşlama et de yiyebilirsin yada peynirin boyutunu arttırırsın veya yoğurt,süt eklersin kahvaltına:KK34:

Çok tşk ederim canım önerilerin için inşallah dediğin gibi olur da geçer şu
kabızlık hamile gibi şiş bir karınla gezmekten bıktım :KK9:

keten tohumu çekilmiş almıştım hiç bir faydasını görmüyorum sayılır bitsin hemen
diğerinden alıcam canım :KK34:

zeytinyağını yemeklere ve salataya bol koyuyorum ama yoğurda falan eklemeyi
unutuyorum işte :KK50:

yumurta konusunda bakalım buraya getirmeyi deniycem ama getiremezsem dediğin gibi
peyniri arttırım canım süt de içiyorum zaten her gün muzda kabızlığı tetikler diyorlar çünkü :KK53:

Sabah (12:00) : 10 fındık + 4 ceviz + 1 dilim peynir + 8 zeytin + 1 yumurta + 1 domates + 1 bardak humana

Akşam (18:00 - 19:00) : tavuk + bol sirkeli salata üstüne 1 yemek kaşığı toz keten tohumu

Gece (22:00 - 24:00) : 2 kaşık yoğurt + 1 kaşık keten tohumu + biraz tarçın

akşam gene cay demleyip limon sıkıp içicem, çok acıkırsam ayran yapıcam. gece bazen 1 avuç kabak çekirdeği çitliyorum. hafta sonuna az kaldı, aldığım kiloyu versem yeter. hedef bayrama 68 :KK8::KK8::KK8::KK8:

yoğurt yaparken sade activia yı maya olarak kullanırsan probiotik yoğurt yapmış olursun kayınvalidem öyle yapıyoru tavsiye ederim :)

Selamlar kızlar :))

Bugün sabah her zaman ki gibi karatay kahvaltımı yaptım. 2 kayısı kıvamında yumurta,peynir,8 adet tuzsuz zeytin,domates,salatalık, bir bardak günlük süt bir ince belli bardak badem

Az önce öğlen 3 köfte ve mercimekli bulgur yedim.yanında bir kase keten tohumlu yoğurt

Akşam da taze fasülye ve bir kase yoğurt yiyip günü kapatacağım.

Bol su,7li karışımlı çay ve bol hareket.

Sabah 06.00 da uyanıp 1,5 saat yürüyüş yaptım. Havalar serinledi biraz yürüyüş iyi oluyor. her gün yürüyorum artık 5 gündür.

X