Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Irmakcığım, hoş geldin,nasılsın?Malesef ben de kuruyemişi seviyorum.Evet dikkat edelim,fakat sabah kaçamağım oldu. Bir türlü konsantre olamadım.Teşekkür ederim canım ,iyi dileklerin için sağol.Allah hepimizin evlatlarının bahtını açık etsin.

Canım bir günde amma çok şey yapmışsın afiyetle yersiniz ailenle ağız tadıyla inş.
25 kg biberim beni ve eşimi bekliyor:KK1: eşim ben kesip hazırlıyoruz.. Yıkarken de kızım yardım ediyor:KK34:

Sevgicim domates konservemi de c.tesi günü pazardan alıp yapıcim inş.

iyiniyetlicim senden tavsiye almak istiyorum anladığım kadarıyla sen bu konserve konusunda uzman olmuşsun eskilenkavonozlara doldurulup kazanlarda kaynatırlardı annemler şimdilerde genelde herkes tencerede pişirir gibi kaynatıp kavanozlara doldurup konserve yapar oldu ama bunun mutlaka bir püf noktası olmalı çünkü ben geçenlerde güzelde patlıcanları kapağı ve biber küp küp doğradım önce zeytinyağında 1 soğanı azcık soteledim üzerinede patlıcan kabak biber ve domates rendesini ekledim kaynattım 3 tane kavonoza sıcak sıcak doldurdum kapaklarını kapattım kapakları üzerine ters çevirmedim ama üzerine sofrabezi öttüm bir gün beklettim neyse ertesi gün kapaklar aşağı çökmüş gibi geldi bana mutfak dolabının rafına kkoydumüstünden iki gün geçti ve ben bir fısıltı sesi duydum birde baktım benim konserveler taşmış suyu dökülmüş kokmuş mutfak dolabının heryerine yayılmış deli oldum görünce büyük ihtimalle kapakları sıkı kapatamadım gibi geldi bana ama çok üzüldüm hem malzemem ziyan oldu hem emeklerim ve ben ilk defa yaptım konserve onuda beceremedim senin anlayacağın bana bu işi tam olarak nasıl yaptığını anlatırmısın sana zahmet olmazsa tabi ben kışlık konserve hazırlamaya çok hevesliyim çok hoşuma gidiyor daha ne hayallerim vardı menemen taze fasulye falanda yapacaktım baya hayal kırıklığına uğradım şimdi tekrar aynı şey olur diye cesaret edemiyorum :KK14:

Kızlar bu arada sabah tartıda 48.7 çıktım:KK52::KK52::KK52: Hemde bugün regl oldum, tatil fazlalığı gitti sanırım:KK52::KK52::KK52:

3 öğün gibi oldu benim. 2 köfte ve az yoğurt yemiştim ki aklıma dondurma düştü:KK47::KK47::KK47:
:KK43::KK43: az önce m.gnum küçük bademliyi kütlettiğime pişmanım işteeee:KK43::KK43:

Darısı başıma olsun inş. Asyam:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Kızlar konumuzla ilgili değil ama bugün netten Rowenta CF7650 saç düzleştirici aldım kullanan var mı? Fikri olan var mı?
Buharlı ve buharsız çalıştırabiliyormuşuz.. Yorumlara baktım netten ama az yorum vardı:26:

işten yeni geldim.
bu sabah 4 te şiddetli bir karın ağrısı ve bulantıyla uyandım..
neyseki istifra etmedim..ilaç aldım..işe gidince doktora çıktım..
bişey dokundu heralde..salgın varmış.:26::26:
şimdi iyiyim..
bugün 3 öğünüm olacak..
sabah..:KK56::KK56:
peynirli omlet
ceviz,zeytin peynir
domates..

öğlen :KK56::KK56:
balık
çorba
helva..:KK56::KK56:

Canım çok geçmiş olsun:KK16::KK16: Kendine dikkat et:KK34: işe başladın mı? 30 gün iznimi kullanacağım yazmıştın ama?

Son düzenleme:
iyiniyetlicim senden tavsiye almak istiyorum anladığım kadarıyla sen bu konserve konusunda uzman olmuşsun eskilenkavonozlara doldurulup kazanlarda kaynatırlardı annemler şimdilerde genelde herkes tencerede pişirir gibi kaynatıp kavanozlara doldurup konserve yapar oldu ama bunun mutlaka bir püf noktası olmalı çünkü ben geçenlerde güzelde patlıcanları kapağı ve biber küp küp doğradım önce zeytinyağında 1 soğanı azcık soteledim üzerinede patlıcan kabak biber ve domates rendesini ekledim kaynattım 3 tane kavonoza sıcak sıcak doldurdum kapaklarını kapattım kapakları üzerine ters çevirmedim ama üzerine sofrabezi öttüm bir gün beklettim neyse ertesi gün kapaklar aşağı çökmüş gibi geldi bana mutfak dolabının rafına kkoydumüstünden iki gün geçti ve ben bir fısıltı sesi duydum birde baktım benim konserveler taşmış suyu dökülmüş kokmuş mutfak dolabının heryerine yayılmış deli oldum görünce büyük ihtimalle kapakları sıkı kapatamadım gibi geldi bana ama çok üzüldüm hem malzemem ziyan oldu hem emeklerim ve ben ilk defa yaptım konserve onuda beceremedim senin anlayacağın bana bu işi tam olarak nasıl yaptığını anlatırmısın sana zahmet olmazsa tabi ben kışlık konserve hazırlamaya çok hevesliyim çok hoşuma gidiyor daha ne hayallerim vardı menemen taze fasulye falanda yapacaktım baya hayal kırıklığına uğradım şimdi tekrar aynı şey olur diye cesaret edemiyorum :KK14:

Emelcim üzülme hemen anlatıyorum anlattığım gibi yaparsan hiç sorun olmaz.. Kavanoz kapaklarını yeni almalısın eski kapaklar sorun olabilir.
Ben domates yapımını anlatayım sana bak.. Domateslerin kabuklarını soyup küp küp doğruyorum. Tencereye alıyorum içine z.yağı tuz ve baharat katıyorum(bi kısmını da biber ekleyerek yapıyorum menemenlik oluyor)
kaynamaya başlayınca 1 - 2 dakika kaynatıp domatesler erimeden hemen kavanozlara doldurup sıkıca kapaklarını kapatıp ters çeviriyorum ve üzerlerini örtüp 1 gün bekliyorum.. Bu kadar..
Diğer konservelerini de böyle yapabilirsin hiç bozulmaz.. Kolay gelsin canım:KK16::KK16:

saat 11,20'de bitirmiştim kahvaltımı ondan sonra
sadece su içtim

şimdi yani 5'den sonra

1 bardak süt
sabahtan kalan bir ç.bardağı fındığın 3/1'i
3 k.kayısı
1 hurma
ve 1 tanede activia yoğurt yiycem şimdi bu kadar

kızlar birde bundan sonra bu şekilde beslenmeyi düşünüyorum
yanlış olan bir şey var mı görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim :44:

saat sabah 11 gibi kahvaltı
öğleden sonra 5 gibi falanda böyle k.kayısı yoğurt falan
akşamda maalesef 8'den sonra yemek :KK50:

akşama da inşallah yine geç çıkmam da 9'dan sonra yemek yemek
zorunda kalmam :KK50:

Emelcim üzülme hemen anlatıyorum anlattığım gibi yaparsan hiç sorun olmaz.. Kavanoz kapaklarını yeni almalısın eski kapaklar sorun olabilir.
Ben domates yapımını anlatayım sana bak.. Domateslerin kabuklarını soyup küp küp doğruyorum. Tencereye alıyorum içine z.yağı tuz ve baharat katıyorum(bi kısmını da biber ekleyerek yapıyorum menemenlik oluyor)
kaynamaya başlayınca 1 - 2 dakika kaynatıp domatesler erimeden hemen kavanozlara doldurup sıkıca kapaklarını kapatıp ters çeviriyorum ve üzerlerini örtüp 1 gün bekliyorum.. Bu kadar..
Diğer konservelerini de böyle yapabilirsin hiç bozulmaz.. Kolay gelsin canım:KK16::KK16:

naladım canım saol benim kapaklarda yeniydi ama neden olmadı hala tam anlayamadım mesela domatesi doldurduğunda boşluk kalmaz kovanızun içinde heryeri dolar ama patlıcanlarda böyle göz göz boşluklar olur bazen o kalan yerlere sıcak su falan ekliyormusun ben eklemedim interdetten araştırdım biraz öyle yazıyordu ayrıca patlıcanla biberi közledim diyelim doğradım ayrıca tencerede soteleyiptemi kavanozlara doldurmam lazım ve kapakların tutup tutmadığı tam olarak nasıl anlaşılır açmayamı çalışıyorsun ? amma çok sordum ha:KK1:

naladım canım saol benim kapaklarda yeniydi ama neden olmadı hala tam anlayamadım mesela domatesi doldurduğunda boşluk kalmaz kovanızun içinde heryeri dolar ama patlıcanlarda böyle göz göz boşluklar olur bazen o kalan yerlere sıcak su falan ekliyormusun ben eklemedim interdetten araştırdım biraz öyle yazıyordu ayrıca patlıcanla biberi közledim diyelim doğradım ayrıca tencerede soteleyiptemi kavanozlara doldurmam lazım ve kapakların tutup tutmadığı tam olarak nasıl anlaşılır açmayamı çalışıyorsun ? amma çok sordum ha:KK1:

Canımcım kavanozlara kaynarken doldurduğumuzda hemen ters çevirip kalınca şeylerle örtmen yeterli sen ters çevirmemişsin kapaklar tutmamış..
Kapaklar tuttuğunda içe doğru hafifçe göçüyorlar.. Ben patlıcanları közlediğimde buzluğa atmıştım canım konserve yapmadım hiç

Canımcım kavanozlara kaynarken doldurduğumuzda hemen ters çevirip kalınca şeylerle örtmen yeterli sen ters çevirmemişsin kapaklar tutmamış..
Kapaklar tuttuğunda içe doğru hafifçe göçüyorlar.. Ben patlıcanları közlediğimde buzluğa atmıştım canım konserve yapmadım hiç
verdiğin bilgiler için saol canım bakalım birdahakine daha dikkatli olucam inşallah olur

akşam yemeğimi biraz erken yedim, neyapayım çok acıktım. bu sefer salatama 1 yemek kaşıgı toz keten tohumu ekledim. umarım acıkmam ve tatlıya sarmam :18:

gün içersinde 30 dk leslie ile yürüyüş yaptım. daha çok spor yapmam lazım ama nedense benim çok uykum var. hep uyumak istiyorum..

merhabalar
beni de aranıza alın :)

öncelikle kendimden bahsedeyim
35 yaşındayım
167 cm
86 kg ım

ergenliğimden beri iri bir kızdım şu kemikleri iri olanlardan
bizim ailede göbek sorunu vardır kalça ise hiç yoktur
en zor verdiğim yer göbektir
kilo verdiğim dönemlerde aldığım tepkiler
arkadan süpersin
önden de şu göbek bir gitse...
şu an sadece göbeğim yok karnımda var...
en son kendimi 75 kg hatırladıgım için hedefim şu an 75 olsun diyorum

karatay diyetine gelince kitabı okudum abla bırlıkte yapıyoruz
yumurtayı hiç sevmem hatta rafadan hayatta yemezdım
1 hafta yaptıktan sonra kronık olan ( 2 kez endoskopi olduğum
helikobakteri teşhisi yüzünden çok ağır bir antibiyotik tedavisi geçirdim)
mide rahatsızlıklarım geçti (gastrit vardı )

ramazan bayramı malesef bizi dagıttı
yürüyüşler kaldı
oruç tuttuğum için dondurma yedim vs vs

yarından ıtıbaren başlamak istiyorum
evdede boya var ama fırsat bulup yazacagım

paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler

işten yeni geldim.
bu sabah 4 te şiddetli bir karın ağrısı ve bulantıyla uyandım..
neyseki istifra etmedim..ilaç aldım..işe gidince doktora çıktım..
bişey dokundu heralde..salgın varmış.:26::26:
şimdi iyiyim..
bugün 3 öğünüm olacak..
sabah..:KK56::KK56:
peynirli omlet
ceviz,zeytin peynir
domates..

öğlen :KK56::KK56:
balık
çorba
helva..:KK56::KK56:

geçmiş olsun canım:KK16::KK16:

bugün yediklerim:KK56::KK56:
2.öğünüm
-yarım kase mercimek çorbası
-2 kepçe barbunya
-çok az yoğurtlu fasülye kavurması

Canım çok geçmiş olsun:KK16::KK16: Kendine dikkat et:KK34: işe başladın mı? 30 gün iznimi kullanacağım yazmıştın ama?
sağol canım..iznim pazartesi başlıyor.:KK76::KK76::KK76:
Rica ederim emelcim.. Özgür şef yemeklerinizi yapın kavanoza doldurun ters çevirin konserve halinde saklayabilirsiniz demişti.. Çalışanlar için bayağı pratik olur bir de bunu deneyeceğim ben de :)
ooo çok güzel fikir:KK9::KK9:..bütün yemekler olur mu ki..:44::44: hangi yemekleri söylemişti canım..:KK34::KK34:
geçmiş olsun canım:KK16::KK16:

sağol leylakım:KK16::KK16:..şimdi iyiyim çok şükür:KK16::KK16:

Sabah: 12.00'de bitti
1 haş yumurta
2 avuç içi kadar peynir (keçi ve tulum)
domates
salatalık
biber

2. öğün:19.00'da bitti
kıymalı yumurta
salata
keten tohumlu yoğurt

birazdan arkadaşımla buluşmaya çıkcam, sade kahve içeceğim kesin umarım onunla kalırım:26:
kendisi biraz şişman ve sürekli tatlı yemem konusunda ısrar eden biri

sabah 5 te uyandım uçuşum olduğundan kahvaltı işini biraz savsakladım kabul ediyorum ama o saatte full makyaj üniforma topuz derken yumurta yapamadım ama menüm
05:20.: 1 bardak süt
3 kuru kayısı
1çb ceviz içi
öğlen 15:00
biraz yeşillik haşlanmış kabak ve patlıcan 1 adet haşlanmış tavuk göğsü ile bu salata gibi bişiydi
zeytinyağlı domatesli patlıcan bir kahve fincanı kadar minicik
salatalık peynir
1 bardak ayran
(uçakta bizim yemek menüsüydü somon ızgarada vardı ama doydum yemedim:):)
akşam 19:27
şimdi yicem yeşil mercimek yemeği yanında yoğurt :)
bütün uçaktaki dağıttığım içeceklere ve o güzeeel tatlılara rağmen kendimi frenledim ağzıma sadece su ve ayran değdi içeceklerden:)
aferin bize:):)

X