Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

58.5 olmuşum gerçi şu an regl dönemindeyim biterse inşallah daha çok gitmiş olacak :)
Önümde koca bi tepsi baklava fakat benim canım hiç istemiyor ceviz ve fındık yiyin tatlı isteğiniz kaybolsun.

slm kizlar saat 11 de ilk ogunum bitti klasik karatay kahvaltisi sifir kacamak
15 dk da lesli yaptim minik kizim izin vermedi daha fazlasina..

hoşbulduk arkadaşım :) cevapladığın için çok teşekkür ederim. ben tatlı yemeyi çok seven biriyim aslında ama 5 gündür ağzıma tatlı ve ekmek sürmedim irademe bende şaşırdım.şimdi regl dönemindeyim tatlıyı daha çok çekiyor canım da ondan sordum hurmayı çünkü hurma tatlı isteğimi bastırıyor.evet ben de sabahları yerim artık tatlı ihtiyacım olduğunda.
bayramı kaçamaksız atlatmışsın daha ne olsun:KK9::KK9::KK9:

58.5 olmuşum gerçi şu an regl dönemindeyim biterse inşallah daha çok gitmiş olacak :)
Önümde koca bi tepsi baklava fakat benim canım hiç istemiyor ceviz ve fındık yiyin tatlı isteğiniz kaybolsun.

tebrik ederim canım..:nazar::nazar::KK9::KK9:

Karatayın kitabında yemek olarak;

"Karnıyarık, imambayıldı, patlıcan kebabı, yaprak sarmaları, her türlü kabak ve biber dolma.

Yemeklerin yanında ek olarak şunlardan biri tercih edilebilir:
• Et ve balık yemekleri ile birlikte bol mevsim salatası, soğan ve yoğurt yenebilir.
• Yemeklerle birlikte cacık; sızma zeytinyağı, bol sarımsak ve nane eklenerek içilebilir.
• Turşu, evde geleneksel usulle (bol sirkeli ve az tuzlu) hazırlanarak rahatlıkla tüketilebilir." diye yazmış. annem yaprak sarması yapmıştı yenir mi diye baktım ve yenebiliyor.

akşamki menüm ;

(18:00-19:00) 1 tabak (tabi makul ölçüde) yaprak sarması + sirkeli bol salata

gece;

(24:00) : 2 kaşık yoğurt+1 kaşık keten tohumu+1 avuç çekirdekli siyah üzüm karışımı

şirkeden nefret ederdim, kokusu miğdemi bulandırırdı. kayınpederim bi markanınkini önerdi evindede yeme şansım oldu. salataya hem limon hemde sirke yapıyorum şimdi. sirkesiz salata yemem artık :KK8:

"Karnıyarık, imambayıldı, patlıcan kebabı, yaprak sarmaları, her türlü kabak ve biber dolma.

• Et ve balık yemekleri ile birlikte bol mevsim salatası, soğan ve yoğurt yenebilir.
• Yemeklerle birlikte cacık; sızma zeytinyağı, bol sarımsak ve nane eklenerek içilebilir.
• Turşu, evde geleneksel usulle (bol sirkeli ve az tuzlu) hazırlanarak rahatlıkla tüketilebilir." diye yazmış. annem yaprak sarması yapmıştı yenir mi diye baktım ve yenebiliyor.

akşamki menüm ;

gece;

(24:00) : 2 kaşık yoğurt+1 kaşık keten tohumu+1 avuç çekirdekli siyah üzüm karışımı

şirkeden nefret ederdim, kokusu miğdemi bulandırırdı. kayınpederim bi markanınkini önerdi evindede yeme şansım oldu. salataya hem limon hemde sirke yapıyorum şimdi. sirkesiz salata yemem artık :KK8:
pirinclimi bulgurlumuydu sarma?

Kızlar 4 haftadır karatay diyetini harfi harfine uyguluyorum. Sadece dün bayram ziyaretine gittiğim annem alınmasın diye bir tane ev baklavası yedim. 4 haftada toplam 3,5 kilo verdim. Bana çok az geliyor. Çünkü her akşam ya 1 saat yürüyorum ya da evde 40 dakika kondisyon bisikletine biniyorum. Bir de bazen ekmeği çok fazla özleyip kendimi zor tutuyorum. Ancak hep dayandım hiç kaçamak yapmadım. Fazla kilom yok. 1 hafta önce son kilom, 3,5 kilo vererek 60.5 teydi. İnmem gereken kilo 57. Hala bir oynama yok. Canım sıkılıyor bu durumdan. Sizden deneyimlerinizi bekliyorum. İyi bayramlar !

selam kızlar,azıcık +larımla ben geldim:KK52::KK52::KK52:geçmişi okuyamadım çünkü çok birikmiş,gözüm yemedi doğrusu:KK53::KK53:inşallah herkes iyidir ve kilo almadan dönmüştür tatilden:KK34::KK34:

Kızlar 4 haftadır karatay diyetini harfi harfine uyguluyorum. Sadece dün bayram ziyaretine gittiğim annem alınmasın diye bir tane ev baklavası yedim. 4 haftada toplam 3,5 kilo verdim. Bana çok az geliyor. Çünkü her akşam ya 1 saat yürüyorum ya da evde 40 dakika kondisyon bisikletine biniyorum. Bir de bazen ekmeği çok fazla özleyip kendimi zor tutuyorum. Ancak hep dayandım hiç kaçamak yapmadım. Fazla kilom yok. 1 hafta önce son kilom, 3,5 kilo vererek 60.5 teydi. İnmem gereken kilo 57. Hala bir oynama yok. Canım sıkılıyor bu durumdan. Sizden deneyimlerinizi bekliyorum. İyi bayramlar !

merhaba benim tvdeki doktorlardan sürekli duyduğum kilo fazlası ne kadar çoksa o kadar hızlı kilo verebiliyormuşsun sebebi kilo fazlanın az olması olabilir.

Selam kızlar

Nasılsınız

Hepinizin bayramı kutlu olsun

Biraz kaçamaklı geçti ama onları telafi edeceğim,bu akşam yürüyüşe başlayacağım inşallah

günaydınlarr, dün gece açıklanan sonuçlara göre artık kızım üniversiteli. 1. tercihine yerleşti:KK9:
birazdan yola çıkacağız.bütün arkadaşlara sevdikleri ile birlikte güzel ve sağlıklı bir bayram geçirmesini diliyorum. sevgiler:KK16::KK16::KK16:

Tebrik ederim laceycim,başarısı daim olsun

Lacey, kizini ve seni kutluyorum, basarilarinin devamini diliyorum. Ficans hosgeldin, ben de tatilde oruca ara vermistim, bayram sonrasi kalan gunlerimi tutacagim. Asyam iyi yolculuklar ve eglenceler. Pepeti bayram sonrasi kendine bir program yaparsin, keyfine bak, hayirlisi olsun. Ve hepimiz guzel bayram gunleri gecirelim, bayraminiz kutlu olsun. Sevgiler.

Hoşbulduk Irmak,sen de hoşgeldin,ben de inşallah eksiklerimi tamamlayacağım,sizlerin de bayramınız kutlu olsun.Sevgiler.

kızlar, bu diyeti büyük bir hevesle uyguladım yaklaşık 1 yıl kadar önce.gayet de güzel kilo verdim kısa sürede, ama 2 ay önce tesadüfen hastaneye gittim ve kan değerlerim anormal çıktı, kolesterol tavan yapmış HDL ve LDL her ikisi de aşırı çıkınca doktor ne yapıyorsun beslenmene dikkat et, genç yaşta kolay kolay bu hale gelinmez dedi....
karatay diyeti deyince bir güzel fırçaladı, kesinlikle karatay diyetini bırak dedi, ben de mecburen bıraktım tabi kilolar geri geldi : (

iyi aksamlar kızlar ayvalıktan merhaba annemlere geldik bayram ziyaretine sizlerde iyisinizdir inşallah bayramınız mübarek olsun sevdiklerinizle güzel mutlu gecmasi dilegiyle öpüldünüz:KK54::KK54:

Canım hoşgeldin,senin de bayramın kutlu olsun

arkadaşlarım hepinize hayırlı bayramlar diliyorum bugün hiç sormayın abarttım baklavalar börekler sucuklar ekmekler aman aman yarın tekrardan baslıycam sporada tabı...hep bırlıkte ramazan oncesı motıvasyonu tekrar kazanıcaz..

Hiç canını sıkma canım,yeni bir başlangıç yaparsın ,önüne bakarsın ve fazlalıklarını verirsin

limonlu su ve yesil cay icin kizlar kacamaklari eritmek icin..benim 4 ayim var ins bu 4 ayda 10 kilo vermek istiyorum memlekete kadar ins basaricam...

Hoşgeldin aramıza,10 kilonun nasıl gittiğini anlamıyacaksın bile,biraz sabır,yürüyüşle hepsi gidiyor

:119::119: Ramazan bayramınız mübarek olsun.....:119::119:

Seninde canım

selam arkadaşlar
kahvaltm(10.00 da bitti)

2 haşlanmış yumurta
11 zeytin
2 kk peynir
1 pembe domates
3 yeşil biber

bugün 5 saatlik bi yolculuk yaptık,yolda eşim ve çocuklar gözleme,dondurma filan yediler,ben sadece çay içtim,saat 16.00 da acıktım,180 gram kadar çiğ iç fındık ve 2 kaşık yoğurt yedim,şimdi denize girdiler ben girmedim,şarj bitene kadar sizinleyim...gece acıkırsam ayran içeceğim..

kızlar şu el kol hareketleri yapan imgeleri nerden ekliyorsunuz?ben bulamadım bir türlü:KK43:(

Hoşgeldin canım,profilinde ayarlarım bölümündeki hesabımdan seçenekleri düzenleye gidiyorsun,sayfanın en altındaki mesaj editörünü gelişmiş olarak ayarlıyorsun:KK52:

selam karatay çıtırları...
herkes biyerlere dağılmış..topik çok ıssız.:KK50:
ama bayram sonrası kavuşuruz biz:KK52::KK52::KK52:
ben de evde romantik bi film izliyorum..eşim nöbette..
sizlere bi bakiimm dedim..
neysee ben de filmime döneyim barii..öpüyorum sizlerii..:KK54::KK54::KK54:

Canım sen de çok yoruldun,iş öncesi dinlen biraz,iyi yapmışsın:KK12:

merhaba arkadaşlar bende aranıza katılıyorum hocamın kitabını aldım ve okudum söyledikleri mantıklı geldi.3 gündür ekmek ve şekeri hayatımdan çıkardım.şimdiden 1 kg gitti bile:)) hedefim 10 kg kadar vermek inş.başarırım.

Sen de hoşgeldin canım,kilo vermek için doğru yerdesin

bencede boyle diyete can kurban:)iki ogunde karar kildim ben..sabahlari kalkinca sut icip yuruyus yapip sonrada kahvaltimi yaparim 5 saat sonrada yemek.. bugun hic zorlanmadim..

Canım erken kalkıyorsan 2 öğünde zorlanabilirsin,başta 3 yapıp açlık hissetmezsen 2 ye dönebilirsin,ben hep 3 öğün yaptım ta ki ramazan gelene kadar

iyibayramlar kızlar

ben dün acayip abarttım her gittiğim yerde tatlımı yedim hatta bugünde kendi baklavamızdan yedim şimdi karataya dönüyorum bayram molası verdim yaniii.bu tattlılar beni ne kadar uğraştıracak bakalım ...dün gittiğim biyerde eczacı bi hanım çok moralimi bozdu karatyla ilgili sağlıksızmış verdiklerim geri gelicekmiş ama sağlıksız olduğu yönünde çok ısrarcıydı ömrümce devam ettiremezmişim çok şeyden vazgeçmişim porsiyon küçülterek daha sağlıklı olrmuş herşeyden yemeliymişim .....

Kaçamaklara takılma canım,tekrar kaçamaksız başlarsın,sporla da telafi edersin,eczacıya gelince de onu da boşver,ben de insanlar faydalansın diye karatay yaptığımı; bana nasıl zayıfladın diye soran herkese anlatıyordum,ama herkes öyle üstüne geliyor ki,insanı anlattığına pişman ediyorlar,en iyisi anlatmamak

Baklava benim de canım çekmiyor ama çikolataya hayır diyemedim

akşamki menüm ;

gece;

Hoşgeldin canım,sarmalar ve dolmalar bulgurla yapılıyor,patlıcanlı kızartmalı olan yemekler de yağda değil,fırında kızartılarak yapılıyor

Fazla spor yapmak da kas kütlemizin artmasına ve vücudumuzun su toplamasına sebep oluyor,bu da tartıda bizi fazla gösteriyor,ama sakın yürüyüşü bırakmayın,birden kilolar gidecektir hiç merak etmeyin,ayrıca kilo gitmiyor diye stres yapmayın,o da kortizol salgılatıp bizi şişiriyor,rahat olun

selam kızlar,azıcık +larımla ben geldim:KK52::KK52::KK52:geçmişi okuyamadım çünkü çok birikmiş,gözüm yemedi doğrusu:KK53::KK53:inşallah herkes iyidir ve kilo almadan dönmüştür tatilden:KK34::KK34:

Hoşgeldin canım,sen deneyimlisin,hemen o fazlalıkları verirsin:KK16:

selam arkadaşlar
kahvaltm(10.00 da bitti)

2 haşlanmış yumurta
11 zeytin
2 kk peynir
1 pembe domates
3 yeşil biber

bugün 5 saatlik bi yolculuk yaptık,yolda eşim ve çocuklar gözleme,dondurma filan yediler,ben sadece çay içtim,saat 16.00 da acıktım,180 gram kadar çiğ iç fındık ve 2 kaşık yoğurt yedim,şimdi denize girdiler ben girmedim,şarj bitene kadar sizinleyim...gece acıkırsam ayran içeceğim..

Selam canım,oh ne güzel sahildesin,iyi tatiller

kızlar, bu diyeti büyük bir hevesle uyguladım yaklaşık 1 yıl kadar önce.gayet de güzel kilo verdim kısa sürede, ama 2 ay önce tesadüfen hastaneye gittim ve kan değerlerim anormal çıktı, kolesterol tavan yapmış HDL ve LDL her ikisi de aşırı çıkınca doktor ne yapıyorsun beslenmene dikkat et, genç yaşta kolay kolay bu hale gelinmez dedi....
karatay diyeti deyince bir güzel fırçaladı, kesinlikle karatay diyetini bırak dedi, ben de mecburen bıraktım tabi kilolar geri geldi : (

Bu doktorlar neden bu kadar karşı karataya,anlamıyorum:KK20:

Son düzenleme:
selammmlar , dilerim herkes güzel bir bayram geçirmiştir. bizde biraz önce döndük evimize,bu arada 3 saat önce hala oldum,çok mutluyum:emir_bebek: bebğimiz çok kolay ve sorunsuz bir şekilde gelmiş. hafta sonu bebişi görmek için memlekete gideceğim.
bayram bitti ve karataya döndüm yeniden

X