Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

iyi akşamlar kızlaar

ikinci öğünüm 18.00 de bitti

3 parmak sucukla 2 yumurta(diğer yemekler cısstı)
1 bardak ayran
3 yeşil biber
1 dilim peynir

akşamüstü 50 dakika tempolu yürüdüm

ben bi şey soracağım canım tatlı isteyince günde 1-2 hurma yesem olur mu?:18::18:
sabah veya öğlen olmak üzere kuru ve taze meyveler yiyebilirsin,ama bunları ne kadar az yersen okadar iyi kilo verirsin...tarçınlı süt de iyi bir alternatif...

canım ben şu anda memlekette tatildeyim,yani geç kalkıyorum kahvaltıyı da geç yapıyorum,o sütü sabah bi ara uyanınca içtim tekrar yattım,bir süredir 2 öğün yapıyorum,çalıştığım için normalde sabah 9.00 gibi kahvaltı yapıyorum evde...yanıma yemeğimi alıp işe gidiyorum..ama saat 16.00 gibi yiyorum onu,akşam eve gidince de süt,yoğurt,ayran gibi bi aperatifle yetiniyorum...ya da öğleni 1 muz,biraz kuruyemiş ve ayranla geçiştirip akşam 18.00 gibi yemek yiyorum..yani duruma göre değişiyor....sen o kadar erken güne başlıyorsan 3 öğün yaqpmalısın,sosyal yaşantına ve şartlarına göre kahvaltı haricindeki bir öğünü hafif,diğerini normal yaparsan iyi olur bence...öğretmensin değil mi..benim iş masa başı ama sen çok daha yoruluyorsundur işte..o yüzden 2 öğün seni zorlar gibi...

teşekkür ederim dikkat edicem

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum ...... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao .......2. Öğün(ıftar)guvec,2 kasık bulgur pılavı,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:2.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ramazan harıcı tabıkı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

kızlar ben yeni gördüm bu sayfayı. diyeti duydum daha önce ama hiç denemedim. yapanlar veriyorlar mı kilo. yani yağdan veriliyo mu yoksa geçici kilo verdiren bir diyet mi ?

2. menum saat15.30
1 tabak patlican yemegi 1 kofte
cacik,1 cay bar. badem
2 yesil biber ,1 sogan
yarim kurabiye

aralarda limonlu su , yesil cay

19.30 dada 1 minik muz,1 bardak sut ,1 avuc badem

1.öğün:
klasik karatay tabağı

2.öğün:
1 kase dövme çorbası
2 pirzola et
1 ceviz
5 fındık

su:3.5 lt
spor: yok

eylenceli bir diyet. bu gün bayramlaşmak için ankaraya annemlere geldik. mercimek çorbası, karnı yarık, pilav, yaprak sarması, peynirli börek ve salata yapmış annem bi gelicez diye. içinden o yasak bu yasak şu olmaz bu olur diye seçtim içlerinden ve kendime bir menü yaptım.

akşam menüm;

1 kase mercimek çorbası
2 küçük karnı yarık
sirkeli bol salata

annem çok şaşkındı, diyeti anlattım biraz anladığın pek sanmıyorum

gece 24:00 da yolda görüp aldığım cevizli sucuk yiycem. 6 saatte bi yiyorum emzirdiğim için akşam 20:00 dan sonra yememek pek olmuyor. geç kalktığım içinde 2 öğünüm var. başladığımdan beri 2 kilo verdim ve çok mutluyum. zaten 21 kilo vermiştim. 3 haftadır veremiyordum şimdi Karatayla tam gaz devam..

slm kızlar regli ve bayram birleşince ben dağıldım her sabah bugün tamam diyorum ama sonra azıtıyorum misafirlerde buna katkıda bulunuyor neyse
sabah: 1 yumurta yarım peynir 3 zeytin domates
öğlen: 15 üzüm 1 mürdüm eriği yoğurt
ara: börülce yoğurt
akşam: 4 köfte 5 pirzola 2 tavuk yeşil çay mangal yaptık onadan oldu
gece 3 dilim baklava
siz zahmet etmeyin ben atarım

Bayram münasebetiyle azıcık kaçamaklar olabilir bence ama bugünden itibaren inşallah önümüzdeki 2 hafta boyunca sabahları yürüyüş yapcam (ablam burdada o motive ediyor yoksa kendi başıma ıııhhh belki böyle böyle oturturum düzeni ) neyse gelelim dünkü menüme

sabah
menemen -çay-domates-peynir-badem

öğlen
2 kaşık domatesli pilav
3-4 dilim ev baklavası

misafirlikte;
yarım revani-çay

akşam
sulu köfte-bikaç dilim karpuz-kavun-şeftali

allahım yanlız değilmişim acaba bu hafta liste yapılınca kilo veren kaç kişi çıkacak

günaydın canım..valla aynı şeyler bende de var ama bugünden itibaren kendimize bi çekidüzen vermeliyiz..yoksa hiç iyi olmayacak...sana da bana da çanta

bugün kaçamağımın son günüydü söz verdim kendime
sabah menüm
yumurta salatası
çeyrek simit
6-7 patates kızartması
peynir,zeytin
çay çay..
yarın işe başlıyorum..bakalım nasıl olcak..stres diz boyu
en büyük stresim ise 4 yıl aradan sonra ilk kez nöbet tutacağım..:18::18::18:
offf bazen keşke ev hanımı olsam diyorum..evde oturmayı seviyorum ben yavvv
ama maalesef para lazım..üfff...
neyse çıtırlar kafanızı ütüledim..benden şimdilik bu kaaa..öpüyorum sizi

nilsucanım sen de aramıza hoşgeldin..dün sormuşsun tatlı canım çekince hurma yesem olur mu diye..tatlı ihtiyacını sabah günkurusu,kuru incirle de giderebilirsin ama sınırı bence fazla zorlama...sabh yersen daha çabuk yakarsın yediklerini tatlım..

hoşbulduk arkadaşım :) cevapladığın için çok teşekkür ederim. ben tatlı yemeyi çok seven biriyim aslında ama 5 gündür ağzıma tatlı ve ekmek sürmedim irademe bende şaşırdım.şimdi regl dönemindeyim tatlıyı daha çok çekiyor canım da ondan sordum hurmayı çünkü hurma tatlı isteğimi bastırıyor.evet ben de sabahları yerim artık tatlı ihtiyacım olduğunda.

merhaba arkadaşlar kaçamaksız 5 günü geride bıraktım bakalım ne kadar dayancak bünye:18:
sabah kahvaltımı 10.30 yaptım
2 haşlanmış yumurta kayısı kıvamından

beyaz peynir
domates,
salatalık
zeytin ama ben çok zeytin yiyeniyorum en fazla 5-6 tane
ceviz

200 gr daha gitti

Günaydın :)

1.öğün saat 11:45
2 kk yumurta
bol peynir
1 domates
1 salatalık
8 zeytin
1 bardak ceviz+fındık
12-13 adet kara üzüm çekirdeği
1 bardak adaçayı
4 gün kurusu

Son düzenleme:

5-6 tane de iyidir. Karatay hoca zeytini meyve niyetine yiyin diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…