Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

sağol canım çok tşk ederim bilgilerin için:KK16::KK16:ama şu duraklamalar resmen kaçamaklara atıyo insanı bacım yaa:KK1::KK1:
elinden geldiğince az kaçamak yap canım:KK34::KK34:..ipin ucu bi kaçarsa yakalayamayız alimallah:KK9::KK9::KK9:
merhaba kızlar..uzun bir ara vermişim 1 haftadır hiç girememiştim..herkes verdi mi kilolarını..

ben maalesef dün akşam iftardan önce tartılmayı unuttum..bu sabah 68 çıktım..dün akşam tartılsam yine 67 küsürlerde olurdum..yani bu hafta kilo veremedim..ama regl olucam sanırım o yüzden..şimdi bide bayram girerse araya yandık..

bayram sonu genelde kilo almış olurum ben..neyse bildirimimi yapayım..

Rumuz: aydin_didem
Baslangic tarih: 21.03.2012
Baslangic kilo: 72
Gecen hafta : 67,6
Bu hafta:68,0
Fark:+0,3 kg

Herkesin bayramını şimdiden kutlarım..Akşam yola çıkıyoruz biz de..küçük bir tatile çıkıyoruz aile boyu..öptüm hepinizi..
iyi tatiller ve iyi bayramlar canımm:KK16::KK16:
tartı çok bozdu moralimi,çoookk.insan bir haftada 1,2 kilo fazla çıkar mı yaaa:KK43:
ah şu pideler ahh:18::18:
rumuz:almira42
başlangıç tarihi:30 nisan 2012
başlangıç kilo:70
geçen hafta:62.0
bu hafta:63.2
fark: +1,200 gr
toplam fark:6,8 kg
bu ++ larla haftaya liste bende sanırım:26:
bozma moralini haftaya daha iyi olacak herşey:KK20::KK20::KK16::KK16:
asyaateş
sersum
amiboid

geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim ağrım çok fazla ağrı kesicilerde fayda etmiyor dayanamadım sizlere bi bakim dedim yoksa hiç halim yok
bende bel fıtığıda var sersumcum haklısın çeken bilir sanada çok geçmiş olsun canım bel-boyun fıtığı denilince içim çıss ediyor

asyaateş iyi tatiller canım ne güzel keyfini çıkar tatilin
iyi bayramlar
bilmem mi canım aynen benim de cıss ediyor içim:KK50::KK50:..şu ev taşıma olayını kazasız belasız fıtığımı çıkartmadan atlatayım başka şey istemem:KK9::KK9::KK9:..herşeyin başı sağlık canım :KK34::KK34::KK16::KK16:

:KK9: :KK9: :KK9: hepsi teker teker gidecek sersumum böyle işte, bayramda da kaçamaklara dikkat ettin mi tamamdır:KK34:
işe başlamanın gerilimi de bir başkadır, çabucak atlatırsın umarım:KK16:

çanta başımı ağrıttı ama:KK1: kaşar serbest canım. Güllaç da az şekerli olmak kaydıyla arada yiyebiliyorsun, benimki çok şekerliydi malesef.
Dürüm olmadı ama haklısın. Hem saati uygun değildi, hem de adana serbest ama ekmeği cısstı.
soslar hakkında söylediklerin için çok teşekkürler canım:KK16:
kahvaltıları bisküvi ve hamur işi olan yerlerde sanırım uyamıycam karataya bol bol yürüyeceğim dengeler sanırım:26:
sağol canım vericem tabiisii:KK76::KK76:
sen işini bilirsin çıtırım:KK53::KK53:..kaçamak yapsan da telafi ediyorsun sonra..:KK9::KK9::KK16::KK16:
arkadaşlar hepinizin bayramı kutlu olsun.Allahım seneye de nasip etsin inşallah.bayramda tatlıları çok yemeyin sakın :KK20:hepinizi öpüyorum :KK54: bayramdan sonra görüşmek üzere .iyi bayramlar....
iyi bayramlar tatlım..:KK16::KK16:
sana da iyi bayramlar canım:KK16:
kızlar biz de memlekete gidiyoruz yarın 1 haftalığına,ama ben nete girerim bildirimlere devam edebilirim...akşama çok işim olacak giremezsem eğer hepinizin bayramını kutluyorum,bayramın huzur ve sağlıkla geçmesini,bizlere kilo katmamasını diliyorum:KK52::KK52:sanırım bu hafta liste yapılmayacak olsun en iyisi bayramdan sonra mevcut durumumuza göre listelere devam etmek...zaten bu ara hepimizin düzensizlikleri olacak moral bozmayalım..
bu arada dünkü sahurumu da yazayım mesai bitti
2 haşlanmış yumurta
5 zeytin
6 ceviz
1 avuç içi peynir
2 kaşık yoğurt

öpüyorum hepinizi:KK54::KK54::KK54:
iyi tatiller iyi bayramlar canım..güle güle gidin gelin ..:KK16::KK16::KK16:

Şimdi cildim için gelen tepkileri yazıyorum bunları duymak ne hoşmuş :)

1- Sende bi değişiklik var çıkaramadım
2- Hangi marka fondoten kullanıyorsun ( ki ben fondoten hiç kullanmayan biriyim )
3- Cildine ne yaptın
4- Yüzün ne kadar güzelleşmiş
5- Yüzün parlıyor resmen

İşte bunları duyuyorum son 3 haftadır. Eskiden saçımı toplamazdım sivilceler vardı diye ama şimdi rahatlıkla at kuyruğu yapıp çıkıyorum.
Bunun tek sebebi ( fındık+ceviz+badem dir )

Ceviz, tıpkı diğer antioksidan kaynakları gibi cilt sağlığı ve güzelliğine çok iyi geliyor, diğer antioksidan kaynakları, kivi, siyah erik, ıspanak, portakal, çilek ve mantardır. Hemen hemen her yemeğe yakışabilen cevizi herkes sever. Gevrek dokusu ve tadı mükemmel bir lezzet kaynağı olmakla beraber cilt için mükemmeldir. Güzelleştirici etkileri de cabasıdır. Ceviz, ciltte nemi korumaya yardımcı olur, cilt için gerekli olan nemi ciltte tutar.

Cilt hücrelerinin gördüğü zararı yok etmek ve cildi güçlendirmek için sahip olduğu omega-3 yağ asitlerini kullanır. Cilt hücrelerini toksinlerden uzak tutar, dolgun ve parlak bir görünüm kazandırır. Ceviz besleyici yağları ile kuru ciltleri yatıştırır, havadaki nemi çeker. Bu sağlıklı yağlar, aynı zamanda cilt iltihabını azaltabilir ve zararlı UV ışınlarına karşı cildi korur.

Ayrıca saç derisi tahrişini azaltarak saçların da parlak görünmesini sağlar.
Ceviz, çok yönlü ve lezzetlidir. Salatada, balık, et yemeklerinde, meyvelerle birlikte, pastalarda ya da ayrı olarak tüketebilirsiniz. Çam fıstığıyla da harika bir kombinasyon oluştururlar

Yeni yerinize ulastiginizi okudum. Yeni gorevinde de basarilar olsun. Cok buyuk stres yasadiniz, kolay degil hepiniz buyuk degisiklik yasiyorsunuz, uyum sureniz olacak. Tekrar hersey gonlunuzce olsun. Sevgiler.

daha yeni okumaya başladım 50 safya kadar. bu durumda 12 de ve 18:00-19:00 arasında bir ögün yenivcek, kahvaltıda ceviz var akşam yemeğinde yok. 2 öğün çok az ya neyse bu günki diyet listemi tamamlayayım. yarında önerdiğin şekilde hazırlarım..

tamam çok teşekkür ediyorum, meyveyi çıkardım bile, 1 ayran olarak değiştiriyorum..

canım sabah -öğlen-akşam olarak 3 öğün yapabilirsin sabah erken kalkıyorsan.sanırım bebek emziriyorsun..

Şimdi cildim için gelen tepkileri yazıyorum bunları duymak ne hoşmuş :)

1- Sende bi değişiklik var çıkaramadım
2- Hangi marka fondoten kullanıyorsun ( ki ben fondoten hiç kullanmayan biriyim )
3- Cildine ne yaptın
4- Yüzün ne kadar güzelleşmiş
5- Yüzün parlıyor resmen

İşte bunları duyuyorum son 3 haftadır. Eskiden saçımı toplamazdım sivilceler vardı diye ama şimdi rahatlıkla at kuyruğu yapıp çıkıyorum.
Bunun tek sebebi ( fındık+ceviz+badem dir )

ne güzel tepkiler bunlar bayıldım. bayram sonrası hiç kaçamaksız başlıyorummm yeniden:KK16::KK16::KK16::KK16:

Selam kızlar

Nasılsınız

Tatilimiz bitti,evimize kavuştuk çok şükür,iyi geçti,kaçamaklar olmadı diyemeyeceğim ama 5 saat kuralı ve akşam 8 den sonra birşey yememeye uyabildim,+ 400 gramla dönmüşüm,wc sorunu da var,onun kilo olduğunu da düşünmüyorum,olsa da hemen gider nasılsa,ramazanın da sonuna geldik Allaha şükür,1 aydır yapmadığım yürüyüşlere tekrar başlayacağım inşallah

Geçmişe bakmaya çalıştım biraz

Propycilcim daha iyisindir inşallah

Asyacım güle güle git gel canım,herşey gönlünce olur inşallah tatilde

İyi niyetli,hadibakalım,iğneoyası,leylak size de iyi tatiller

Tatile giden bütün arkadaşlar hayırlısıyla gidin gelin inşallah,umarım hepinizin tatili çok iyi geçer

Sersumcum sen de evine ,eşine kavuşmuşsun canım,gözünaydın

Yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz,kilo vermek için doğru yerdesiniz

İftar için kaçıyorum kızlar,görüşmek üzere :KK54:

MERHABA KIZLAR LİSTECİ BEN DEĞİLİM AMA GALİBA HERKEZ BAYRAM ÖNCESİ ÖOK MEŞGUL O YÜZDEN BEN YAPAYIM DEDİM. PERŞEMBE 15:44 İTİBARİYLE YAZILANLARDAN LİSTEYİ YAPMAYA ÇALIŞTIM HATAM OLURSA AFFOLA

1. okyanussuda ve sebnemguducu -1200 gr
2. Mucize_GE_ -1000 gr
3. ne_yazcam_ya -600 gr
4. amiboid ve gul63 ve sersum -500
5. topraksuu -200
6. menevsehulya -100
7. esas2006 ve HadiBakalım ve lacey aynı kilodalar
8. özlem kartal artı 100
9. Aydın_Didem artı 300
10. iğneoyası artı 500
11. almira42 artı 1200gr

evet bu durumda haftaya liste yapacak arkadaş almira42 kolay gelsin tatlım
umarım doğru olmuştur

akşam iftarda eşim kahvaltı yapalım dedi.kahvaltılık yedik ama sanırım abarttım...
pastırmalı yumurta
karışık kızartma yapmıştım iki yemek kaşığı aldım
peynir
zeytin
domates
salatalık
biber
köz kırmızı biber
yarım avuç içi büyüklüğünde pide
çay
bir kase sütlaç:KK43:

yediklerimi yazmayı unuttum
sabah: 2 yumurta 11 zeytin domates salatalık 1 peynir z çayı
öğlen yarım patatesin kızartması salata ayran
ara: ceviz ayran çay
akşam: 4 köfte 2 kaşık bulgur pilavı kuru fasülya cacık çay

yediklerimi yazmayı unuttum
sabah: 2 yumurta 11 zeytin domates salatalık 1 peynir z çayı
öğlen yarım patatesin kızartması salata ayran
ara: ceviz ayran çay
akşam: 4 köfte 2 kaşık bulgur pilavı kuru fasülya cacık çay

MERHABA KIZLAR LİSTECİ BEN DEĞİLİM AMA GALİBA HERKEZ BAYRAM ÖNCESİ ÖOK MEŞGUL O YÜZDEN BEN YAPAYIM DEDİM. PERŞEMBE 15:44 İTİBARİYLE YAZILANLARDAN LİSTEYİ YAPMAYA ÇALIŞTIM HATAM OLURSA AFFOLA

2. Mucize_GE_ -1000 gr
3. ne_yazcam_ya -600 gr
5. topraksuu -200
6. menevsehulya -100
8. özlem kartal artı 100
9. Aydın_Didem artı 300
10. iğneoyası artı 500
11. almira42 artı 1200gr

umarım doğru olmuştur

emeğine sağlık canım:KK16::KK16:evet bende oluyo,hakettim zaten.:KK1::KK1:

canım sabah -öğlen-akşam olarak 3 öğün yapabilirsin sabah erken kalkıyorsan.sanırım bebek emziriyorsun..

evet canım emziriyorum. geç yatıp geç kalkıyorum ama genelde her 2 saatte bir uyanırım. sabah 7-8 gibi kalkınca hemen bi meyve yerim öyle yatarım. şimdi ne yapıcam bilemedim. karatay diyetinde böyle mi yapayım?

bu diyet listesi doğru mu?
Kalkınca (07:00-08:00) : 1 meyve (mürdüm eriği veya üzüm, veya armut veya elma) (2 kaşık yoğurtla falan mı yemem lazım?)

Sabah (12:00) : 1 yumurta + 1 çay bardağı ceviz+1 dilim peynir + 8-10 zeytin + domates + salatalık + şekersiz bitki çayı

Akşam (18:00-19:00) : 2 küçük karnı yarık + sarmısaklı cacık

Ara (22:00-23:00) : 1 bardak ayran veya meyveli tarçınlı yoğurt veya meyveli keten tohumlu yogurt

böyle bir menü karatay diyetine uygun mu?

günde 2 defada 40 dk yürüyüş var..

bu saatler benim için çok uygun, bu listeye göre ne söyleyebilirsiniz???

birde gece 12 den sonra yenmiycek tamamda, birşey içilebilir mi? içilecekse neler olabilir?..
ben 5-6 gibi yatıyorumda çok zor geçiyor bu zamanlar, dün gece limonlu su içtim öyle durdum. bayramdan sonra düzelir yatma şeklim ama şimdilik böyle..

Son düzenleme:

2. Mucize_GE_ -1000 gr
3. ne_yazcam_ya -600 gr
5. topraksuu -200
6. menevsehulya -100
8. özlem kartal artı 100
9. Aydın_Didem artı 300
10. iğneoyası artı 500
11. almira42 artı 1200gr

umarım doğru olmuştur
ellerine sağlık canım, kilo veren arkadaşları kutluyorum . veremeyen arkadaşlara da bayram sonrası bomba gibi başlayalım diyorum:KK9::KK9::KK9::KK9:

kızlar , bende son kuaför ve alışveriş işini hallettti. gecede valizleri hazırlayacağım.yarın yola çıkacağız.
Bayramdan bahsetmişken,şimdiden dikkat borusunu çalalım :) Bayram trafiğine dikkat :KK66: Mecbur çıkıcaz, kaçış yok Araçlarınızla gidecekseniz dikkatli olun, aşırı hız yapmayın, fazla gaz aracı kurtarmaz :KK66: Trafik kurallarına mutlaka uyun, zira o kurallar en acemi sürücüyü bile güvenle gideceği yere ulaştırabilmek üzere tasarlanmıştır.inşallah herkes ağız tadı ile bayramını yapar ve yuvalarına dönerle
:KK16::KK16::KK16:

2. Mucize_GE_ -1000 gr
3. ne_yazcam_ya -600 gr
5. topraksuu -200
6. menevsehulya -100
8. özlem kartal artı 100
9. Aydın_Didem artı 300
10. iğneoyası artı 500
11. almira42 artı 1200gr

umarım doğru olmuştur
canım ellerine saglık...çok guzel olmuş:KK19:

Selam kızlar

Nasılsınız

Tatilimiz bitti,evimize kavuştuk çok şükür,iyi geçti,kaçamaklar olmadı diyemeyeceğim ama 5 saat kuralı ve akşam 8 den sonra birşey yememeye uyabildim,+ 400 gramla dönmüşüm,wc sorunu da var,onun kilo olduğunu da düşünmüyorum,olsa da hemen gider nasılsa,ramazanın da sonuna geldik Allaha şükür,1 aydır yapmadığım yürüyüşlere tekrar başlayacağım inşallah

Geçmişe bakmaya çalıştım biraz

Propycilcim daha iyisindir inşallah

Asyacım güle güle git gel canım,herşey gönlünce olur inşallah tatilde

İyi niyetli,hadibakalım,iğneoyası,leylak size de iyi tatiller

Tatile giden bütün arkadaşlar hayırlısıyla gidin gelin inşallah,umarım hepinizin tatili çok iyi geçer

Sersumcum sen de evine ,eşine kavuşmuşsun canım,gözünaydın

Yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz,kilo vermek için doğru yerdesiniz

İftar için kaçıyorum kızlar,görüşmek üzere :KK54:
hoş geldin ficansım :KK52: :KK52: tartıdaki + hemencik gider merak etme canım deneyimli karataycısın sen verirsin tez zamanda:KK34:
bol bol yüzseydin, orucu ne yaptın canım? :26:

evet canım emziriyorum. geç yatıp geç kalkıyorum ama genelde her 2 saatte bir uyanırım. sabah 7-8 gibi kalkınca hemen bi meyve yerim öyle yatarım. şimdi ne yapıcam bilemedim. karatay diyetinde böyle mi yapayım?

bu diyet listesi doğru mu?
Kalkınca (07:00-08:00) : 1 meyve (mürdüm eriği veya üzüm, veya armut veya elma) (2 kaşık yoğurtla falan mı yemem lazım?)

Sabah (12:00) : 1 yumurta + 1 çay bardağı ceviz+1 dilim peynir + 8-10 zeytin + domates + salatalık + şekersiz bitki çayı

Akşam (18:00-19:00) : 2 küçük karnı yarık + sarmısaklı cacık

Ara (22:00-23:00) : 1 bardak ayran veya meyveli tarçınlı yoğurt veya meyveli keten tohumlu yogurt

böyle bir menü karatay diyetine uygun mu?

günde 2 defada 40 dk yürüyüş var..

bu saatler benim için çok uygun, bu listeye göre ne söyleyebilirsiniz???

birde gece 12 den sonra yenmiycek tamamda, birşey içilebilir mi? içilecekse neler olabilir?..
ben 5-6 gibi yatıyorumda çok zor geçiyor bu zamanlar, dün gece limonlu su içtim öyle durdum. bayramdan sonra düzelir yatma şeklim ama şimdilik böyle..
kalkınca meyveyi yalnız tüketme yoğrt,süt vs ile destekle. Hatta meyve yerine yumurta yersen daha iyi olur.
sabah öğünün aslında kahvaltın sanırım:26: kalkınca ile sabah öğününü birleştirsen daha iyi olur.:KK34: yani saat 7-8 gibi bir karatay kahvaltısı, 12-1 gibi öğle yemeği,6-7 gibi akşam yemeği.
saat 20.00 'dan sonra süt ve ayran dışında bir şey yeme. yoğurt da yok yani.
gece 12 değil akşam 20.00 dan sonra yenmeyecek:KK20: çay,süt,ayran,su,meyve çayı içebilirsin. limonlu su da olabilir

bir kaseye 1 çay bardağı suyun içine kuru erikleri attım 2-3saat beklettim kabızlık içintanelerini yedim suyunuda içtim...
üzerinede 1 bardak su içtim..

slm kızlar..
ramazanı bıtırdık bır gunumuz kaldı..
iftarda bır lahmacun ve yogurt corbası yedım.
teravıhten sonra çekırdek yedım.
son sahurumuda kahvaltıyla yapıcam.
memleketıme son 2 gün...

kalkınca meyveyi yalnız tüketme yoğrt,süt vs ile destekle. Hatta meyve yerine yumurta yersen daha iyi olur.
sabah öğünün aslında kahvaltın sanırım:26: kalkınca ile sabah öğününü birleştirsen daha iyi olur.:KK34: yani saat 7-8 gibi bir karatay kahvaltısı, 12-1 gibi öğle yemeği,6-7 gibi akşam yemeği.
saat 20.00 'dan sonra süt ve ayran dışında bir şey yeme. yoğurt da yok yani.
gece 12 değil akşam 20.00 dan sonra yenmeyecek:KK20: çay,süt,ayran,su,meyve çayı içebilirsin. limonlu su da olabilir

kalkınca dediğim emzirmeye kalkıyorum, gere hemen uyuyorum o yüzden kahvaltıyı o saate alamadım. 12 de yapıyorum ben kahvaltıyı. zannettiğimden zormuş. ben hep gece yaşadım, 20:00 dan sonra yememek mi? çok zor.. alışana kadar ben 22:00 - 23:00 arasına bi meyveli keten tohumlu yoğurt koyayım en azından bayram falan geçsin, haftaya c. tesi dediğin gibi yaparım. hem yatma saatimde değişmişolur. 21 kiloyu verdim son 10 kilo inşallah en iyi şekilde geri almadan veririm..

X