Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın kıslar nasılsınız
ben hiç iyi deilim bu sabah boynum tutulmuş halde ağrıyla uyandım boynumda 3 fıtık var dün ne yaptıysam bilmiyorum bugün boynumu tutamıyorum bildirim için kalktım yapıp hemen çıkıyorum

başlangıç tarihi 09/07/2012
başlangıç kilosu 65.2
geçen hafta 62.5
bu hafta 62.3
aradaki fark 200 gr
geçmiş olsunnn

günaydın herkese :KK3:

iftarda maalesef evde yiyemedim ve zaten iftarada
iş yüzünden nerdeyse yarım saat geç başladım :KK50:

İftarda yediklerim:

hazır mercimek çorbası :KK50:

kızarmış karnıyarık :KK50:

pirinç pilavını almadım

salata cacık ben gelene kadar bitmişti

akşam 11 civarı bir kase çekirdek yedim başlayınca
duramıyorum almamak lazım heralde ya :KK50:

sahur menüm:

menemen
1 ç.b. badem
süt
az peynir
10 y. zeytin
omega 3
1 şeftali
ben çantama 1 poşet ceviz içi attım acil durumlarda birde ayran alıp doymaya çalışıyorum işe yarıyor tavsiye ederim

Kızlar ben geldim:KK52::KK52::KK52:
hemen yarın ki menümü bildiriyorum:KK56::KK56:
sabah:12.00'da
1 koca tabak et sote
keçi ve tulum peyniri (1 avuç içi kadar)
1 salatalık

17.00'de 1 kupa latte(üzerine toz çikolata dökmüşlerdi)

2. öğün: toplantıdaydık iftarı bekledik yemek için
4 kk beyaz peynir
2 dilim kaşar peyniri
domates
salatalık
maydonoz
1 kase mercimek çorba
1 parça (elim kadar) tavuk göğüs ızgara
haşlanmış börülce (garnitür olarak tabakta gelmişti)
1 parça cevizli güllaç (çok şekerli idi ama güllaça dayanamam bu yüzden yedim:KK1::KK1::KK1:)

Toplantı sonrası arkadaşımla görüştük. Ben toktum ama o açtı. Adana dürüm aldık. Çok lezzetli diye anlata anlata bitiremedi ve bende onu kırmayıp 2 koca ısırık aldım dürümden. Saat 23.30 gibiydi.

Kızlar yani dün iyi yedim:KK1::KK1::KK1::KK1: Leptin olmuştur inş :KK52::KK52::KK52:
Ben yarın sabah yurt dışı turuna çıkıyorum 8 gün yokum. Artık neler yerim bilmiyorum. Topiğe giremem turdayken. Hepinizin bayramı kutlu olsun:KK16:
Geçmişe bakıyorum şimdi
ooo kaşar güllaç dürüm nettin kız sen yoldan çıkmazdın tatile erkenmi girdin . valla çantadan sorumlu devlet bakanı sendin ama dayanamıcam :KK22: yurt dışındada dikkat et onların yemekleri bizlerinkinden çok farklı adamlarda sağlıklı olsun diye salata yiyorsun üzerine döktükleri salata sosu 400 kalori

geçmişe baktım geldim..
çoğumuz tatile çıkıyor..herkese iyi tatiller dilerim..:KK16::KK16:
bugün iş yerime katılış yaptım..bayram sonu işbaşı..:18::18:
tatile o kaaa alıştım ki işe başlamak çok zor geliyor :18::18::18:
hiiiçççç çalışasım yok..bu arada tartıldım ++ 1700 gramdan ++ 1200 grama düşmüşüm..:KK76::KK76::KK76::KK24::KK24:
bayram sonu da bildirimlerime başlarım..:KK34::KK34:
evet 5000 gitmiş tebrikler

" dün karatay diyetine başlamaya karar verdim. kitabınıda okuyorum.yiyerek nasıl zayıflanır görücem inşallah :) uzun zamandır sabah kahvaltısını es geçiyordum şimdiye kahvaltı için kalkıyorum. umarım bu gün uyumam. sabah 6 da yattım ve her 2 saatte bir emzirmek için uyandım. şuan çok uykusuzum ama idare edicem. bu gece erkende uyurum inşallah..

sabah (07:00) : 2 mürdüm eriği

Sabah (12:00) : 1 dilim peynir + 7 zeytin + 1 yumurta + yarım domates + 1 bardak bitki çayı

karatay diyetinde ekmek yok, ekmek yerine 1 çay bardağı ceviz var. evde çeviz kalmadı bu gün çıkıp alıcam. kırılmamış ceviz olması gerekiyormuş yarın menüye cevizide eklicem..

Öglen (16:00) : 3 kaşık yoğurt + 1 yemek kaşığı keten tohumu + avuç içi kadar çekirdekli siyah üzüm

ana yemekler arasında 4-5 saat olması gerekiyormuş. 2-3 saatte bir yemek yerine 4-5 saatte bir yenecek.

Akşam (20:00) : tavuk + sarımsaklı naneli cacık

Ara (00:00) : 2 mürdüm eriği veya incir

akşam 19:00-20:00 dan sonra yemek yenmemelidir diyor ama ben geç yatıyorum. o yüzden geceye bir meyve koydum bakalım ne olacak.

arada limonlu su içmeye çalışıcam, çünkü en çok bunu tavsiye ediyor. kendi hazırladığım çayı ve 1-2 bardak huma içicem gün içersinde. suni tatlandırıcılı içecekler, meyve suları, gazlı içecekler yasak. kısacası suni yiyecek ve içecek komple yasak, herşey doal olacak. en zor kısmı gece çünkü ben gece 3 ten sonra tatlı kriziyle boguşuyorum ve gece 12 den sonra agzıma en ufak bir lokma dahi almamam gerekiyor. İŞTE BU EN ZOR KISIM.. "

bu günkü diyet günlüğümü buraya aktarıyorum. dün başlamaya karar verdim inşallah ay sıonuna kadar 75 olabilirim :) bu diyete çok inanıyorum..
geceye meyve koyma ayran yada süt i. kakao süt ve tarçın karışımı tatlı krizini bastırıyor yada illa meyve yiyeceksen ayranla tüket glisemik indeksini azaltıyor

bende bildirimimi yapayım. bu haftada kilom aynı. ramazan boyunca 0 kilo verdim. bayramdan sonra bomba gibi başlayacağım yeniden
geçen hafta : 72.2 kg
bu hafta : 72.2 kg
iyi yolculuklar görüşürüz sonra

asyaateş
sersum
amiboid

geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim ağrım çok fazla ağrı kesicilerde fayda etmiyor dayanamadım sizlere bi bakim dedim yoksa hiç halim yok
bende bel fıtığıda var sersumcum haklısın çeken bilir sanada çok geçmiş olsun canım bel-boyun fıtığı denilince içim çıss ediyor

asyaateş iyi tatiller canım ne güzel keyfini çıkar tatilin
iyi bayramlar

slm karatay guzelleri ramazandan once baslamistim karataya ramazanda bol kacamakli gecti bayramin 2. gunu yine baslicam ins..

ohhh çıtırım iyi tatiller sana ..öpüyorum:KK16::KK16::KK19::KK19:
teşekkür ederim canım:KK19:

geçmişe baktım geldim..
çoğumuz tatile çıkıyor..herkese iyi tatiller dilerim..:KK16::KK16:
bugün iş yerime katılış yaptım..bayram sonu işbaşı..:18::18:
tatile o kaaa alıştım ki işe başlamak çok zor geliyor :18::18::18:
hiiiçççç çalışasım yok..bu arada tartıldım ++ 1700 gramdan ++ 1200 grama düşmüşüm..:KK76::KK76::KK76::KK24::KK24:
bayram sonu da bildirimlerime başlarım..:KK34::KK34:
:KK9: :KK9: :KK9: hepsi teker teker gidecek sersumum böyle işte, bayramda da kaçamaklara dikkat ettin mi tamamdır:KK34:
işe başlamanın gerilimi de bir başkadır, çabucak atlatırsın umarım:KK16:

Herkesin bayramını şimdiden kutlarım..Akşam yola çıkıyoruz biz de..küçük bir tatile çıkıyoruz aile boyu..öptüm hepinizi..
iyi tatiller az kaçamaklar olsun aydın didem :KK1: :KK1:

aferin şimdi oldu işte yediklerin:))) Güle güle git gel,iyi tatiller....
oldu da gece dürüm ısırıkları olmadı ama neyse zaten ideal kilomdayım hedefime ulaşmışım daha ne dimi :KK1: :KK1:

ooo kaşar güllaç dürüm nettin kız sen yoldan çıkmazdın tatile erkenmi girdin . valla çantadan sorumlu devlet bakanı sendin ama dayanamıcam :KK22: yurt dışındada dikkat et onların yemekleri bizlerinkinden çok farklı adamlarda sağlıklı olsun diye salata yiyorsun üzerine döktükleri salata sosu 400 kalori
çanta başımı ağrıttı ama:KK1: kaşar serbest canım. Güllaç da az şekerli olmak kaydıyla arada yiyebiliyorsun, benimki çok şekerliydi malesef.
Dürüm olmadı ama haklısın. Hem saati uygun değildi, hem de adana serbest ama ekmeği cısstı.
soslar hakkında söylediklerin için çok teşekkürler canım:KK16:
kahvaltıları bisküvi ve hamur işi olan yerlerde sanırım uyamıycam karataya bol bol yürüyeceğim dengeler sanırım:26:

asyaateş
sersum
amiboid

geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim ağrım çok fazla ağrı kesicilerde fayda etmiyor dayanamadım sizlere bi bakim dedim yoksa hiç halim yok
bende bel fıtığıda var sersumcum haklısın çeken bilir sanada çok geçmiş olsun canım bel-boyun fıtığı denilince içim çıss ediyor

asyaateş iyi tatiller canım ne güzel keyfini çıkar tatilin
iyi bayramlar
çok teşekkürler canım:KK16: umarım en kısa sürede ağrın diner :KK16:

Dünkü iftarım :
1 kase çorba
1 servis kaşığı etli sebze yemeği
çok az fırında tavuk
1 kase çoban salata
2 bardak ayran
5-6 adet süs biberi (sabaha kadar midem yandı durdu:18:)

sahurum:
1 bardak ceviz+fındık
2 kk yumurta
1 domates
1 salatalık
yarım kırmızı biber
bol peynir
10 zeytin
4 gün kurusu
10 adet çekirdekli kara üzüm

su:3 lt
spor : yok

[EKMEK86]

Bu seferlik böyle olsun o zaman.. pakette olana ilaç sıkıyorlar küf tutmaması için aklında olsun.. 1 seferlik yiyebilirsin

Canim danimarkada belirli mevsimlerde kirilmamis ceviz alabiliyoruz. Oda noelde.

merhaba kızlar,
bugün internetim gelip gelip gitti,saat 3 gibi tam girdim bildirim de yaptım göndereceğim sırada yine gitti,şimdi açabildim yeniden yazıyorum bildirimimi
başlangıç 23.07.2012
başlangıç kilo 82
geçen hafta 79
bu hafta 79.1(dün iftardan önce tartıldım)
hedef 65
spor dün hariç hergün yürüyüş

açıklama:başladığım hafta cumaya kadar 79 a düşmüştüm,ondan sonraki hafta 2 günkaçamak yaptım sabit kaldım,geçen hafta ise cuma,c.tesi ve pazar yine bozdum,bu hafta pazartesi sabahı 82.7 idim,kaçamaksız ve yürüyüşle dün iftardan önce 79.1 geldim,yani kilo verememiş gibi gözüksem de aslında vermişim ama sayılmaz tabi,artık tickerimdaki rakamdan aşağıya doğru gidebilmem için önümüzdeki haftalara bakıcam,23 ağustosa kadar 77.5-78 olmayı düşünüyordum tuttururum sanırsam:KK52:

bugün niyetli değilim
kahvaltı yapamadım sadece su içtim
öğlen 2 de iki biber dolması az tavuk eti bir bardak ayran biraz fındık badem yedim
akşamda eşimle iftarda yerim..
iki öğünle günü kapatırım inşallah.

teb

canım iyi etmişsin başlayarak tebrikler ama nacizane bir iki fikrimi söylemek istiyorum. bu diyette ara öğün yok. sadece 3 öğün yiyeceksin. geç kahvaltı ediyorsan da günde 2 öğün sadece.acıktığında ise sadece tuzsuz ayran veya süt içebilirsin.kuru meyveyi de sadece bir öğünde yemelisin.

daha yeni okumaya başladım 50 safya kadar. bu durumda 12 de ve 18:00-19:00 arasında bir ögün yenivcek, kahvaltıda ceviz var akşam yemeğinde yok. 2 öğün çok az ya neyse bu günki diyet listemi tamamlayayım. yarında önerdiğin şekilde hazırlarım..

geceye meyve koyma ayran yada süt i. kakao süt ve tarçın karışımı tatlı krizini bastırıyor yada illa meyve yiyeceksen ayranla tüket glisemik indeksini azaltıyor

tamam çok teşekkür ediyorum, meyveyi çıkardım bile, 1 ayran olarak değiştiriyorum..

arkadaşlar hepinizin bayramı kutlu olsun.Allahım seneye de nasip etsin inşallah.bayramda tatlıları çok yemeyin sakın :KK20:hepinizi öpüyorum :KK54: bayramdan sonra görüşmek üzere .iyi bayramlar....

özlem kartal nerdesin kaç gr gitti kızzzz
geldim bacım geldim,valla bu internet öldürecek beni bugün,tam yazıyorum hooop gitti:KK47:bildirim yaptım canım 100 gram artıdayım
Kızlar ben geldim:KK52::KK52::KK52:
hemen yarın ki menümü bildiriyorum:KK56::KK56:
sabah:12.00'da
1 koca tabak et sote
keçi ve tulum peyniri (1 avuç içi kadar)
1 salatalık

17.00'de 1 kupa latte(üzerine toz çikolata dökmüşlerdi)

2. öğün: toplantıdaydık iftarı bekledik yemek için
4 kk beyaz peynir
2 dilim kaşar peyniri
domates
salatalık
maydonoz
1 kase mercimek çorba
1 parça (elim kadar) tavuk göğüs ızgara
haşlanmış börülce (garnitür olarak tabakta gelmişti)
1 parça cevizli güllaç (çok şekerli idi ama güllaça dayanamam bu yüzden yedim:KK1::KK1::KK1:)

Toplantı sonrası arkadaşımla görüştük. Ben toktum ama o açtı. Adana dürüm aldık. Çok lezzetli diye anlata anlata bitiremedi ve bende onu kırmayıp 2 koca ısırık aldım dürümden. Saat 23.30 gibiydi.

Kızlar yani dün iyi yedim:KK1::KK1::KK1::KK1: Leptin olmuştur inş :KK52::KK52::KK52:
Ben yarın sabah yurt dışı turuna çıkıyorum 8 gün yokum. Artık neler yerim bilmiyorum. Topiğe giremem turdayken. Hepinizin bayramı kutlu olsun:KK16:
Geçmişe bakıyorum şimdi
güle güle git canım,hangi ülkeleri kapsıyor turun acaba....tabii ki o ülkenin özel yemeklerinden yemeden gelmek olmaz,zaten bol yaya gezmeli bir tursa hepsini eritiyorsun,iyi tatiller canım:KK16:
inşallah canım valla veremediğimi gördükçe yemeğe saldırasım geliyor:2:

kilo veremediğini görüp canı sıkılmayan,bu nedenle yemeğe saldırmayı düşünmeyen sanırım çok nadir birkaç insan vardır,biri de benim mesela...o yüzden bu durumun normal...ama irade de senin elinde...böyle zamanlarda meyveyi,bulguru,lahmacunu filan ve de birer lokmalık da olsa diğer kaçamakları sıfırlamanı,her gün tempolu yürüyüş yapmanı ve bol limonlu su içmeni tavsiye ederim,birkaç gün böyle gidince yine vermeye başlıyorsun,unutmayalım ki vücudumuz robot değil...

arkadaşlar hepinizin bayramı kutlu olsun.Allahım seneye de nasip etsin inşallah.bayramda tatlıları çok yemeyin sakın :KK20:hepinizi öpüyorum :KK54: bayramdan sonra görüşmek üzere .iyi bayramlar....

sana da iyi bayramlar canım:KK16:
kızlar biz de memlekete gidiyoruz yarın 1 haftalığına,ama ben nete girerim bildirimlere devam edebilirim...akşama çok işim olacak giremezsem eğer hepinizin bayramını kutluyorum,bayramın huzur ve sağlıkla geçmesini,bizlere kilo katmamasını diliyorum:KK52::KK52:sanırım bu hafta liste yapılmayacak olsun en iyisi bayramdan sonra mevcut durumumuza göre listelere devam etmek...zaten bu ara hepimizin düzensizlikleri olacak moral bozmayalım..
bu arada dünkü sahurumu da yazayım mesai bitti
2 haşlanmış yumurta
5 zeytin
6 ceviz
1 avuç içi peynir
2 kaşık yoğurt

öpüyorum hepinizi:KK54::KK54::KK54:

kızlar bayramda tatlılara hayır nefsinize kuvvet diyorum :KK1: :KK1: yaparsınız. hepinize güveniyorum. sadece HAYIR kelimesini kullanmak mühim olan.
En kötü ihtimal bir bahane üretin,midem kötü veya tokum vs. biliyorum herkes çok ısrarcı ama HAYIR diyin. Size küsebilirler hiç takmayın,ben bunu göze aldım çünkü sağlığım daha mühim. Ve biliyorsunuz ki tatlının,hamur işlerinin ve işlemiş gıdaların vücuda faydası yok. Sadece amaç kilo değil sağlığın vermiş olduğu ödül.
Karatayımızın kitapta saydığı hastalıkları yazmama gerek yok heralde tekrardan.

Haydi kızlar bunu yapabiliriz!

[EKMEK86]

Bu seferlik böyle olsun o zaman.. pakette olana ilaç sıkıyorlar küf tutmaması için aklında olsun.. 1 seferlik yiyebilirsin

Canim danimarkada belirli mevsimlerde kirilmamis ceviz alabiliyoruz. Oda noelde.

Danimarkada olduğunu bilmiyordum canım ya:44::44: O zaman mecburen onu yemelisin.. Ya da TR den istetmelisin:KK16::KK16:

Esasım hayırlı bayramlar öpüyorum:KK16::KK16:

X