Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ve ayrıca son günler yediğim ekmek yüzünden vücudum sanırım su topladı:26:.bunu nasıl yok edebilirim,acil yardım lütfen:44::44:

canım tuzu ve ekmeği azaltıp bol su iç biliyorsun ekmeğede çok tuz koyuyorlar o da ödem yapar hele sen uzun zamandır yemeyip birden yiyince vücudun o şekilde tepki vermiş olabilir.:KK34:

stresli gördüm seni bak:KK20:tartıya çok takılma canım,regl öncesi tartının fazla göstereceğini bilen deneyimli bir karataycı olarak ne bu acemilik böyle:KK19:regli olumsuzluklar getirecekmiş gibi düşünmek stres,stres de kortizol salgılatıyor,kilo vermemizi sekteye uğratıyor,düşünme bunları...yürüyemiyorsan aç bi müzik danset:KK76:rahat ol yani...kızının doğum günü de kutlu olsun ,tabi ki pastasından yiyeceksin,afiyet olsun,içelim canım çayları:nazar:

canım sen de papadiya gibi akşam 6 ya kadar ne istersen ye,sonrasında bişey yeme,fırsatını bulunca da yürü ya da fırsat yarat yürü:KK52:bol su...ya kilo almazsın ya çok az alırsın,hatta verirsin bile..şansın bol olsun,iyi tatiller:KK16:

menün çok güzel canım,böyle devam et...:KK54:

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

tabi ki yiyeceksin canım,kızının doğum günü kutlu olsun,nice sağlıklı yaşlara olsun:KK16:

teşekkür ederim haklısın ben bu ara stres yaptım kafaya fazla takar oldum bu gün relax olmaya çalışacağım kızımla koyup bir müzik tepinelim bakalım bu aralar nette denk gelmiyoruz ama olsun çaylara kahvelere devammmm

Önce İyiniyetlime bir iyi yolculuklar dileyeyim. Çok güzel olacak, milletin kıskanç veya hayret eden bakışlarını yakalamak:KK9::KK9: Selametle gidip dönün inş.

Hadibakalım sen de gidiyormuşsun. Dikkat et kendine. Elinden geldiğince ısrarları geçiştirmeye çalış ama baktın ki olmuyor, stres yapma, kasma... zevk almaya bak bari:KK9::KK9:
Sersum, evine yerleşmişsin. Hayırlı olsun canım.

Kızlar, tüm geçmişi okuyamadım... Atladıklarım affetsin lütfen

Efendim, çarşamba günü dgünümdü. Pasta yedim. Gece de gözleme yedim. Yufka yiyebiliyor muyuz kızlar?

Derin dondurucuya koymak için kışlık 1-2 parça, bişeyler hazırladım bugün. Yeşil fasulye, barbunya ve dolmalık biber... Bezelye de koymuştum önceden... E, yeter bu bana...

Bu arada bilgisayarım tamire gitti. Eşimin tlf undan yazıyorum ama zorlanıyorum. Sanırım parmaklarım kalın geliyor:))Yarın bildirim için girmeye çalışıcam. Ondan sonra da zaten bayram geliyor. Bayram, tatil vs derken okullar açılana kadar pek giremem artık. Okullar açılınca görüşürüz canlarım.

Döndüğümde beni unutmuş olmayın sakın ha... Valla üzülürüm...

ıÖpüyorum hepinizi.
doğum günün kutlu olsunnnn ama bilgisayarın yapılınca hemen aramıza gelll okulları bekleme
iyiniyetlim ve hadibakalım sizlerede iyi yolculuklar

kızlar bugün iftara davetliydim
yediklerim
1 kase yogurtlu bugday çorbası
1 kase tavuklu bezelye
1 tane sosyete mantısı
patlıcan ve pancar salata
1 parça pide
1 fincan kahve
yarım dılım muzlu rulo pasta:26:
valla sahur yapmıycam bu kadar yemekten sonra tartı oncesı ıyı olmadı bakalım yarın gorucez artık...
mantı pide pasta dibine vurmuşsun şekerim asyates duymasın kafana çantayı yiyeceksin hemen spor yapp yağa dönüşmesinnn

Kızlarr selaamm ara ara takip ediyorum konuyu bildirim yapmıyorum ramazan basından beri ama kilo verdim ben :KK70: yakında tartılmadım en son 50ydim simdi ideale düstğümü hissediyorum.Haberlerde izledim Kanadalı doktorlar yumurtanın fazlasının zararlı olacağını söylemiş.Türk doktorlarda günde 1 tane yemeyi öneriyor.....Hatta yabancı doktorlar fazla tüketmenin sigara icmekle eş değer olduğunu iddaaa etmiş şaşırdım kaldım :S
tabii onların bahsettiği çifliklerde maxi hızla büyüyen ve özel genetiği değiştirilmiş yemler yiyen tavukların yumurtaları ama karatay hocanın bahsettiği özgür köy tavuğunun yumurtası geçenlerde trt de iyifikir diye bir program var oarada odtülü bir hoca konuştu ya köy tavuğunun yumurtasını yada organik yumurta yiyin peynir ve sütünüzüde sadece bu ürünleri satan yerlereden alırsanız daha sağlıklı olur diyor

merhaba arkadaşlar geçmişi okuyamadım dünden bu yana yorgunluktan resmen geberiyorum.
sabah erkenden anneme gittim daha doğrusu çağrıldım başta annem gelme dedi ama misafir gelecekmiş yardım istedi.
2 tepsi baklava hamuru açıldı ardından 2 tepsi su böreği hamuru açıldı keşke bunlarla bitseydi annem salçalık domates almış bi de onu yikayıp doğradık. ama bitmedi bugün su börekleri pişecek ardından pazardan salçalık biber alınacak annemle ilgili kısım bu kadar.
şimdi de sahurumu yaptım bi yandan çamaşır katlıyorum bi yandan yazmaya çalışıyorum yazmak yeme kontrolü sağlıyor eeee artık kendimi size karşıda sorumlu hissediyorum. biraz sonra evden çıkacağım doğruu kayınvalideme o da yalnız su böreği yapamayacak öğlene kadar o na yardım ederim ardından anneme gidip kalan işler için yardım edeceğim yiyemeyeceğim baklava ve böreklerle uğraşıyorum işte:KK19:

hemen menü bildiriminde bulunayım daha fazla kayınvalidemi bekletmeyeyim
iftar:
annemdeydik ne varsa yedik artık işten güçten
1 kase çorba
1 tabak bamya
biraz salata
üzgünüm ama birazcıcık börek

spor:sabahtan akşama kadar koşuşturmak ve iftardan sonra eşimle 45 dak tempolu yürüyüş

ardından kayınvalideye geçtik bolca çayımı iştim işleri planladım onlar çekirdek meyve yediler ohhh ben yemedim leptinime sağlık

sahur:
umuş kalmışım hızla
1 peynirli omlet
az domates
1 çatal beyaz peynir
valla enerji olsun diye 3 hurma
suyu da çok içemedim ya hayırlısı inşallah susama

ben çıkıyorum kızlar hepinizi öpüyorum :KK54:
valla yassomcum işin zor ben olsam bir onunkinin tadına bakayım bir bununkinin tadına bakayım diye bir güzel şişerdim aferim leptinine sağlık aynen devam

ya 30 nisandan beri istikrarlı bir şekilde,ekmekten hiç ödün vermeden devam ediyordum diyetime.ama şu 2 gündür sahurda engel olamıyorum kendime.pideler havada uçuşuyor resmen.kıtlıktan çıkmış gibi hissediyorum kendimi.bayram temizliği yapıyorum ve resmen totom yer görmüyo,hareketin biri bin para.ama yinede tartıya ++ yansıyo,çok hareket etmeme rağmen
şimdi bi kaç sorum olucak belki bunları çözersem 62 den düşerim,çünkü 10 günü aşkın ki 62 den aşağı inemedim:KK50:
:KK50::KK50::KK50:1-1 hafta kadar oldu omega-3 almayalı
2-diyetimle beraber,hemoroidim var diye biberiyeli bitki çayı içiyordum.onuda 8-9 gündür içemiyorum
3-ramazan başladığından beri sahurdan sonra uyuyorum ve 2-5 arası uykuda salgılanan leptinimi kaçırıyorum.
öğrenmek istediğim şu ki;tüm bunlar mı engel benim kilo vermeme.yoksa aslında bunlar olmadan da birazcıkta olsa kilo verebilir miydim??
yerimde saysam yine razıyım ama ++lardayım artık.:KK43::KK43::KK43:
arkadaşlar bilgilerinize çok ihtiyacım var....:18::18::18::18:
senin kilo verememen 10 gündürmüş o yüzden 3. maddeyi eleyelim içtiğin çaylar sana artı su ve metabolizma hızlandırıcıymış o yüzden bir sebep o olabilir omega 3 de etkilidir ama en büyük sorun bence yediğin pide ve tatlılar su tututurup zayıflamana engel oluyor

ve ayrıca son günler yediğim ekmek yüzünden vücudum sanırım su topladı:26:.bunu nasıl yok edebilirim,acil yardım lütfen:44::44:

kiraz sapı ve yeşil çayı deneyebilirsin bende işe yarıyor ve sporla ter atmaya bak

Bildirim:17.08.2012
Rumuz:esas2006
Başlangıç tarihi:02.01.2012
Başlangıç kg:77
geçen hafta:68
Bu hafta:68
Fark:0
Toplam fark:9 kg
Beden:40
Spor:yok
Boy:1,58
Hedef: 57
Verılen kılo yuzdesı(bu hafta verılen kılo/gecen haftakı kılo *100):%0
arkadaşlar bugün kilo bildirim yok mu daha kimse bildirmemişde...:44: :44:

Bildirim:17.08.2012

Başlangıç tarihi:01.07.2012
Başlangıç kg:95.800
geçen hafta:90.300
Bu hafta:89.800
Fark:500
Toplam fark:6 kg
Beden:46
Spor:5 gün yarım saat aerobik
Boy:1,67
Hedef: 70
haftaya daha iyi olacak inşallah

Selam kızlar herkese hayırlı cumalar öncelikle. 62.5 çıktım bu haftada tartı da. yüzüme güldü bu hafta tartı :KK1: :KK1: geçen hafta 63.7 giden 1.2 kg.

Hiç kaçamak yapmıyorum,saat 7den sonra bi şey tüketmiyorum. Bol spor yapıyorum. tam 3 ay oldu,3 aydır ağzıma ekmek,şeker,un,tuz,makarna,pilav vs. hiç bir şey sürmedim. Kilo böyle veriliyor çünkü. Kendimi de çok iyi sağlıklı hissediyorum. Eskisi gibi artık hantal değilim. Kendimi enerjik hissediyorum.
Karataya devam,hayat tarzım.

Bugünkü mönüm kahvaltı; 1 rafadan yumurta,bir bardak günlük süt,domates,salatalık,9 adet tuzsuz zeytin,bir avuç keçi peyniri ve 1 ince belli bardak ceviz.
Öğlen 1 tabak tarhana çorbası ve bir kase keten tohumlu yoğurt(yanınada başka bişey yemiyorum çünkü tarhana da un var,karatay bu kadarcık veriyor ama :KK1: )
Akşam yemeği de bir tabak taze fasülye ve bir kase yoğurt.

7 otlu karışımlı çayım,bol su,bol hareket.

Son düzenleme:
Bildirim:17/08/2012
Rumuz:Gul63 Başlangıç tarihi:11/04/2011
Başlangıç kg:120
Geçen hafta: 59kg Bu hafta:58.5kg
Fark: 0.5 kg
Toplam fark:61.5kg
Beden:40-38
Spor: Gunde ortalama 30dak ev ısı ve ortalama 30 dakıka yuruyus ve ortalama 8 saat bılgısayar basında calısma.
Boy:165 cm
Yuzde: %0.8 Hedef:.47Kg olmak....ve fondoten kullanmayan bır cılde sahıp olmak(karacıger dostu bu dıyetle)......ve teyp gıbı her duydugunu ezberleyen guclu bır hafıza(seker tuketmek benı bunak yapıyordu az kalsın(her ay tukettıgım 90 cıkolata ve 30 tabak pılav benden uzak olun canlarım))....ve saglıklı bır ruh halıne sahıp olmak.(Her ay 45 ekmek buna yardım edıyor ama benı sısırıyordu)cevız,fındık,fıstık vb hosgeldınız hayatıma :KK66:,cok ıyı hıssedıyor ınsan bu dıyetle artık cok mutluyum
.....Bunlara ılaveten bu dıyetle ıstenmeyen tuy oranım da azalıyor daha ne ısterım?:KK66: :KK19:

Kıslar günaydınlar,

Bugün feci yoğun bi gün benim için. Acil bi şekilde kilo bildirimi yapıyorum ve kaçıyorum: Ben bu hafta aynıyım, geçen haftadan bi değişiklik yok.
Herkese huzurlu ve keyifli bir bayram diliyorum tüm sevdiklerinizle beraber.
:KK54:

kızlar 1 haftadır her sabah bazen aksamlarıda 1 er saatlik yürüyüşlerle diyetime sıkı bir şekilde(1 2 kez dondurma kaçamağım hariç) devam ediyorum ama nafile hala 60 çıkıyorum:KK43: sizde ne kadar sürede etki etmeye başladı diyet hanımlar?ben 170im normalde 57-58 dim son zamanlarda fazla abarttım ve simdide veremiyorum bu kiloları valla korkuyorum veremeyeceğim diye, hevesim kırılıyor o kadar spora aç kalmaya gram eksilmeyince:KK43::18:
Sabah:
2 kayısı yumurta
1 avuç ceviz
1 domates + 1 salatalık (zeytinyağı limon)
3 dilim hellim
5 zeytin
1-2 bardak çay

Öğlen:
1 kase çorba

Akşam:
6 adet ızgara kofte
2-3 yemek kaşığı bulgur pilavı
1 kase yoğurt
1 adet domates

Genelde bu tarz bir menüm oluyor kahvatıyı yürüyüş nedeniyle bazen 11 gibi yapabiliyorum o zamanlarda da öğlen öğününü atlıyorum.:KK34:

canım ümitsizliğe kapılma benimde 2 hafta gr oynamamıştı zannedersem vücut direniyor sonrasında tıkırtıkır gidiyor önemli olan bu dönemde bırakmamak görüceksin yavaşyavaş kilolar gidecek....

teşekkür ederim haklısın ben bu ara stres yaptım kafaya fazla takar oldum bu gün relax olmaya çalışacağım kızımla koyup bir müzik tepinelim bakalım bu aralar nette denk gelmiyoruz ama olsun çaylara kahvelere devammmm

doğum günün kutlu olsunnnn ama bilgisayarın yapılınca hemen aramıza gelll okulları bekleme
iyiniyetlim ve hadibakalım sizlerede iyi yolculuklar

mantı pide pasta dibine vurmuşsun şekerim asyates duymasın kafana çantayı yiyeceksin hemen spor yapp yağa dönüşmesinnn

tabii onların bahsettiği çifliklerde maxi hızla büyüyen ve özel genetiği değiştirilmiş yemler yiyen tavukların yumurtaları ama karatay hocanın bahsettiği özgür köy tavuğunun yumurtası geçenlerde trt de iyifikir diye bir program var oarada odtülü bir hoca konuştu ya köy tavuğunun yumurtasını yada organik yumurta yiyin peynir ve sütünüzüde sadece bu ürünleri satan yerlereden alırsanız daha sağlıklı olur diyor

valla yassomcum işin zor ben olsam bir onunkinin tadına bakayım bir bununkinin tadına bakayım diye bir güzel şişerdim aferim leptinine sağlık aynen devam

senin kilo verememen 10 gündürmüş o yüzden 3. maddeyi eleyelim içtiğin çaylar sana artı su ve metabolizma hızlandırıcıymış o yüzden bir sebep o olabilir omega 3 de etkilidir ama en büyük sorun bence yediğin pide ve tatlılar su tututurup zayıflamana engel oluyor

kiraz sapı ve yeşil çayı deneyebilirsin bende işe yarıyor ve sporla ter atmaya bak

ayy mahçup oldum şimdi..demek yazdıklarımı inceleyen arkadaşlar var bu beni motive etti mutlu oldum bak.dogru söylüyosun arkadaşım dibine vurmusum yaa:KK53:

günaydın kıslar nasılsınız
ben hiç iyi deilim bu sabah boynum tutulmuş halde ağrıyla uyandım boynumda 3 fıtık var dün ne yaptıysam bilmiyorum bugün boynumu tutamıyorum bildirim için kalktım yapıp hemen çıkıyorum

başlangıç tarihi 09/07/2012
başlangıç kilosu 65.2
geçen hafta 62.5
bu hafta 62.3
aradaki fark 200 gr

hayırhayır sakın pes etmek yok...üstüne gitceksin tabiki bir yerde direnmeyi bırakıcak baktın birkaç hafta daha böyle bir kan testi yaptırırsın metobolizman yavaş olabilir...

ben bu diyetle yine 71 kilodan 57 ye düşmüştüm acaba diyorum bağışıklık mı kazandı vücudum artık diyete veya diyet yapmayalı kilo vermenin zorluklarını unutmuşum.Allah hepimize sabır versin işimiz zor kadın olarak:KK17:

günaydın herkese :KK3:

iftarda maalesef evde yiyemedim ve zaten iftarada
iş yüzünden nerdeyse yarım saat geç başladım :KK50:

İftarda yediklerim:

hazır mercimek çorbası :KK50:

kızarmış karnıyarık :KK50:

pirinç pilavını almadım

salata cacık ben gelene kadar bitmişti

akşam 11 civarı bir kase çekirdek yedim başlayınca
duramıyorum almamak lazım heralde ya :KK50:

sahur menüm:

menemen
1 ç.b. badem
süt
az peynir
10 y. zeytin
omega 3
1 şeftali

ben bu diyetle yine 71 kilodan 57 ye düşmüştüm acaba diyorum bağışıklık mı kazandı vücudum artık diyete veya diyet yapmayalı kilo vermenin zorluklarını unutmuşum.Allah hepimize sabır versin işimiz zor kadın olarak:KK17:

sanmam canm geçici bir durumdur..işimiz gerçekten zor bizden beklenenler ve bizim hayttaki beklentilerimizi düşününce hangi birine yetişicemi şaşırıyorum bazen bir kaç tane kopya lazım benden...

günaydın herkese :KK3:

iftarda maalesef evde yiyemedim ve zaten iftarada
iş yüzünden nerdeyse yarım saat geç başladım :KK50:

İftarda yediklerim:

hazır mercimek çorbası :KK50:

kızarmış karnıyarık :KK50:

pirinç pilavını almadım

salata cacık ben gelene kadar bitmişti

akşam 11 civarı bir kase çekirdek yedim başlayınca
duramıyorum almamak lazım heralde ya :KK50:

sahur menüm:

menemen