Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

arkadaşlar bazılarınızın yazılarının altında çiçekten böcekten güzel mi güzel kilo gösterge tabloları var bende istiyorum nasıl olcak ki bu arada ben geçen cuma dahil oldum şimdi yarın tartılıp yazacak mıyım yoksa pazartesimi yapcam

sabah: 1 yumurta 7 zeytin salatalık ceviz z çayı
öğlen: barbunya taze fasülye yoğurt
ara: 1 ince dilim yaş pasta 2 bardak ayran çay ( kızımın doğum günü)
akşam: 5 kalem pirzola 3 köfte salata z çayı yeşil çay kiraz sapı süt taçın kakao

Yarın tartılıyoruzz ben artılamazsam iyi reglide olamadım iyice şiştim listeyi kim yapıyor kızlarr

yarın tartılıp yazıcan ama 2 hafta bildirim yapınca listeye giriyorsun yani sen haftaya listeye gireceksin bildiğim kadarıyla çizelgeyide diet ticker diye google arat oradan yapıyorsun

bugün karatay hocanın kitabını aldım okumaya başladım..
iftarda:
2kepçe çorba
1kepçe barbunya
az hindi eti
1dilim lazanya
badem fındık
dünden artanlardan bukadar yedim
amaaaaaaaa 3yemek kaşığı kadar sütlaç yedim((

önce menülerimi bildireyim

dün sahurda

2\3 ithal muz
1 bardak süt
6 ceviz
1 kk peynir yedim

bugün iftarda dışardaydık

6 ızgara köfte,5 zeytin,3 köz biber ve bir tabak salata yedim.şimdi omega 3 lerimi aldım..iftardan sonra 2 saat alışveriş merkezinde dolandık,bu günü dinlenme günü yaptım,yürümeyeceğim

aslında sabah 9.30 gibi girdim topiğe..ama işler bi bastırdı,akşama kadar bişey yazamadım..şimdi geçmişi okuyacağım

selam kızlar.butun yola cıkacak arkadaslara hayırlı yolculuklar dılıyorum.sag salım neseyle evlerıne donmelerı dılegıyle...

stresli gördüm seni baktartıya çok takılma canım,regl öncesi tartının fazla göstereceğini bilen deneyimli bir karataycı olarak ne bu acemilik böyleregli olumsuzluklar getirecekmiş gibi düşünmek stres,stres de kortizol salgılatıyor,kilo vermemizi sekteye uğratıyor,düşünme bunları...yürüyemiyorsan aç bi müzik dansetrahat ol yani...kızının doğum günü de kutlu olsun ,tabi ki pastasından yiyeceksin,afiyet olsun,içelim canım çayları
canım sen de papadiya gibi akşam 6 ya kadar ne istersen ye,sonrasında bişey yeme,fırsatını bulunca da yürü ya da fırsat yarat yürübol su...ya kilo almazsın ya çok az alırsın,hatta verirsin bile..şansın bol olsun,iyi tatiller
menün çok güzel canım,böyle devam et...
Özlemcim her gün düzenli yürümeye çalış sonuçları çok harika oluyor:112: Yürüdüğün için

tebriklerrrrr!!!!!

tabi ki yiyeceksin canım,kızının doğum günü kutlu olsun,nice sağlıklı yaşlara olsun

sahur

2 kayısı yumurta
1 domates
3 yeşil biber
az peynir
1 çay bardağı ceviz-fındık
10 zeytin
yarım avuç kuru üzüm
3 yemek kaşığı taze börülce

iftar

1 tabak taze börülce(hala bitmedi
2 tane bulgurlu,az pirinçli biber dolması
1 kase yoğurt
2 ceviz
1 küçük şeftali
omega şurup

arkadaşlar karataydan beri hiç kendimi kısmadan yiyorum normalde yaptığım diyete göre yediklerimle şu ana kadar 5 kiloyu geri almam lazımdı çünkü aç kala kala 12 kg vermiştim ama korudum:))))) ramazan sonrası 66 kg da takılan vücudum çatır çatır verecek geri kalan kısmı hissediyorum..:))

Önce İyiniyetlime bir iyi yolculuklar dileyeyim. Çok güzel olacak, milletin kıskanç veya hayret eden bakışlarını yakalamak Selametle gidip dönün inş.

Hadibakalım sen de gidiyormuşsun. Dikkat et kendine. Elinden geldiğince ısrarları geçiştirmeye çalış ama baktın ki olmuyor, stres yapma, kasma... zevk almaya bak bari
Sersum, evine yerleşmişsin. Hayırlı olsun canım.

Kızlar, tüm geçmişi okuyamadım... Atladıklarım affetsin lütfen

Efendim, çarşamba günü dgünümdü. Pasta yedim. Gece de gözleme yedim. Yufka yiyebiliyor muyuz kızlar?

Derin dondurucuya koymak için kışlık 1-2 parça, bişeyler hazırladım bugün. Yeşil fasulye, barbunya ve dolmalık biber... Bezelye de koymuştum önceden... E, yeter bu bana...

Bu arada bilgisayarım tamire gitti. Eşimin tlf undan yazıyorum ama zorlanıyorum. Sanırım parmaklarım kalın geliyor:))Yarın bildirim için girmeye çalışıcam. Ondan sonra da zaten bayram geliyor. Bayram, tatil vs derken okullar açılana kadar pek giremem artık. Okullar açılınca görüşürüz canlarım.

Döndüğümde beni unutmuş olmayın sakın ha... Valla üzülürüm...

ıÖpüyorum hepinizi.

kızlar bugün iftara davetliydim
yediklerim
1 kase yogurtlu bugday çorbası
1 kase tavuklu bezelye
1 tane sosyete mantısı
patlıcan ve pancar salata
1 parça pide
1 fincan kahve
yarım dılım muzlu rulo pasta:26:
valla sahur yapmıycam bu kadar yemekten sonra tartı oncesı ıyı olmadı bakalım yarın gorucez artık...

Doğum günün kutlu olsun.Sevdiklerinle birlikte nice sağlıklı,mutlu ,huzurlu yaşlara...Ben buradayım ,hepinizin tatilden,bayramdan dönmesini dört gözle bekleyeceğim:))Hepinize iyi bayramlar,iyi tatiller...

Kızlarr selaamm ara ara takip ediyorum konuyu bildirim yapmıyorum ramazan basından beri ama kilo verdim ben yakında tartılmadım en son 50ydim simdi ideale düstğümü hissediyorum.Haberlerde izledim Kanadalı doktorlar yumurtanın fazlasının zararlı olacağını söylemiş.Türk doktorlarda günde 1 tane yemeyi öneriyor.....Hatta yabancı doktorlar fazla tüketmenin sigara icmekle eş değer olduğunu iddaaa etmiş şaşırdım kaldım :S

slm.yıne yalnızım buralarda..
bugun yanı dun ıftara mısafırlerım vardı.cok kalabalıktı.cok yoruldum.
adet olucam ama olamadım.ruh halım pek ıyı degıl.
shurda klasık karaty kahvaltımı yaptım.
artık memleketıme iskenderunuma gıtmek istıyorum.3 günüm kaldı..

merhaba arkadaşlar geçmişi okuyamadım dünden bu yana yorgunluktan resmen geberiyorum.
sabah erkenden anneme gittim daha doğrusu çağrıldım başta annem gelme dedi ama misafir gelecekmiş yardım istedi.
2 tepsi baklava hamuru açıldı ardından 2 tepsi su böreği hamuru açıldı keşke bunlarla bitseydi annem salçalık domates almış bi de onu yikayıp doğradık. ama bitmedi bugün su börekleri pişecek ardından pazardan salçalık biber alınacak annemle ilgili kısım bu kadar.
şimdi de sahurumu yaptım bi yandan çamaşır katlıyorum bi yandan yazmaya çalışıyorum yazmak yeme kontrolü sağlıyor eeee artık kendimi size karşıda sorumlu hissediyorum. biraz sonra evden çıkacağım doğruu kayınvalideme o da yalnız su böreği yapamayacak öğlene kadar o na yardım ederim ardından anneme gidip kalan işler için yardım edeceğim yiyemeyeceğim baklava ve böreklerle uğraşıyorum işte

hemen menü bildiriminde bulunayım daha fazla kayınvalidemi bekletmeyeyim
iftar:
annemdeydik ne varsa yedik artık işten güçten
1 kase çorba
1 tabak bamya
biraz salata
üzgünüm ama birazcıcık börek

spor:sabahtan akşama kadar koşuşturmak ve iftardan sonra eşimle 45 dak tempolu yürüyüş

ardından kayınvalideye geçtik bolca çayımı iştim işleri planladım onlar çekirdek meyve yediler ohhh ben yemedim leptinime sağlık

sahur:
umuş kalmışım hızla
1 peynirli omlet
az domates
1 çatal beyaz peynir
valla enerji olsun diye 3 hurma
suyu da çok içemedim ya hayırlısı inşallah susama

ben çıkıyorum kızlar hepinizi öpüyorum

ya 30 nisandan beri istikrarlı bir şekilde,ekmekten hiç ödün vermeden devam ediyordum diyetime.ama şu 2 gündür sahurda engel olamıyorum kendime.pideler havada uçuşuyor resmen.kıtlıktan çıkmış gibi hissediyorum kendimi.bayram temizliği yapıyorum ve resmen totom yer görmüyo,hareketin biri bin para.ama yinede tartıya ++ yansıyo,çok hareket etmeme rağmen
şimdi bi kaç sorum olucak belki bunları çözersem 62 den düşerim,çünkü 10 günü aşkın ki 62 den aşağı inemedim
1-1 hafta kadar oldu omega-3 almayalı
2-diyetimle beraber,hemoroidim var diye biberiyeli bitki çayı içiyordum.onuda 8-9 gündür içemiyorum
3-ramazan başladığından beri sahurdan sonra uyuyorum ve 2-5 arası uykuda salgılanan leptinimi kaçırıyorum.
öğrenmek istediğim şu ki;tüm bunlar mı engel benim kilo vermeme.yoksa aslında bunlar olmadan da birazcıkta olsa kilo verebilir miydim??
yerimde saysam yine razıyım ama ++lardayım artık.
arkadaşlar bilgilerinize çok ihtiyacım var....:18::18::18::18:

Son düzenleme:
ve ayrıca son günler yediğim ekmek yüzünden vücudum sanırım su topladı:26:.bunu nasıl yok edebilirim,acil yardım lütfen:44::44:

kızlar 1 haftadır her sabah bazen aksamlarıda 1 er saatlik yürüyüşlerle diyetime sıkı bir şekilde(1 2 kez dondurma kaçamağım hariç) devam ediyorum ama nafile hala 60 çıkıyorum sizde ne kadar sürede etki etmeye başladı diyet hanımlar?ben 170im normalde 57-58 dim son zamanlarda fazla abarttım ve simdide veremiyorum bu kiloları valla korkuyorum veremeyeceğim diye, hevesim kırılıyor o kadar spora aç kalmaya gram eksilmeyince:18:
Sabah:
2 kayısı yumurta
1 avuç ceviz
1 domates + 1 salatalık (zeytinyağı limon)
3 dilim hellim
5 zeytin
1-2 bardak çay

Öğlen:
1 kase çorba

Akşam:
6 adet ızgara kofte
2-3 yemek kaşığı bulgur pilavı
1 kase yoğurt
1 adet domates

Genelde bu tarz bir menüm oluyor kahvatıyı yürüyüş nedeniyle bazen 11 gibi yapabiliyorum o zamanlarda da öğlen öğününü atlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…