Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

papadiyam iyiyim sen nasılsın?
okuyorum yazılarını da karşılaşmıyorduk uzun zamandır.
dönmüşsün evine her şey yolundadır umarım

bende ıyıyım canım sagolasın.evet tatıl cok guzeldı ama ınsanın evı gıbısıde yok.hersey yolunda canım ramazan cocuklar derken gunler gecıp gıdıyor.propcılden haber aldıkca yaz bızede dılerım en kısa zamanda ıyılesır topıgımızın nesesı:))

ben sahurda sadece omega3 lerımı alıyorum bol su ıcıyorum ama esıme guzel bır karatay kahvaltı tabagı hazırlıyorum tek fark yanında bolca pıde de oluyo :KK1: yatıp kalkmak daha zor gelıyo bende sahura kadar oturuyorum :KK1: demokrasılerde careler tukenmez:KK1:

bende ıyıyım canım sagolasın.evet tatıl cok guzeldı ama ınsanın evı gıbısıde yok.hersey yolunda canım ramazan cocuklar derken gunler gecıp gıdıyor.propcılden haber aldıkca yaz bızede dılerım en kısa zamanda ıyılesır topıgımızın nesesı:))
sorma canım burada da hızlı geçiyor günler, evden bir çıkıyorum yok şuraya gidiyim şu işi yapıyım yok şunu yapıyım derken geçiyor. Birde gençliğin getirdiği gezme tozma isteği var tabii
propycil ile konuştukça yazıyorum zaten ama pek rahatsız etmek istemiyorum arayarak:26:
2-3 haftaya dönerim dedi işte, doktor yarım saatliğine izin vermiş oda gözleri daha iyi görmeye başlayınca yazacak. Şimdi buğulu görüyormuş.

ben sahurda sadece omega3 lerımı alıyorum bol su ıcıyorum ama esıme guzel bır karatay kahvaltı tabagı hazırlıyorum tek fark yanında bolca pıde de oluyo :KK1: yatıp kalkmak daha zor gelıyo bende sahura kadar oturuyorum :KK1: demokrasılerde careler tukenmez:KK1:
acıkmıyorsan sorun olmaz sanırım ama az yemiyorsundur umarım belli bir kaloriyi almak lazım ki vücut kıtlığa girmesin:26:

Kızlar artık kaçmak zorundayım 8.30'da ofiste olmalıyım.
Yarın büyük ihtimalle gece anca girerim, kaçamaksız bir gün olsun herkese

ne karatayı ne de topiği bırakmayı düşünmüyorum.
gözüm üzerinizde topikteki en çok çanta gösterenlerden biriyimdir ona göre:KK1::KK1::KK1:

o zaman ben menü bildirimi yapayımda cısslarıma bakıver bi canım:)))(ben biliyom hangileri:))

sahur

2 haşlanmış yumurta
10 zeytin
1 avuç içi keçi peyniri
yarım domates
1 yeşil biber
yarım çay bardağı fındık,ceviz
2 küçük parça karpuz
2 incir
3 tane üzüm

iftar

1 biftek
kıymalı karnabahar yemeği
yarım kase yoğurt
3 taze incir

23'de = 1 küçük armut

not:sabaha kadar uyku yok..Leptin uyanıkken gelmez mi?

sen hafif kaçamakla atlatmışsın,ben kendimi aştım:KK53::KK53:pazartesi itibariyle toparlandım, dikkatli davranırsam çabuk kilo veriyorum,ama biraz kaçırırsam da hemen misliyle alıyorum öyle bir metabolizmam var işte....kaçamaksız menülerle ve yürüyüşle bol su içerek eski ve yeni fazlalıkları atarız canım merak etme..amacımızı unutmayalım yeter ki...kaçamak yapma durumu olursa o güne kadar bolca yediklerimize sayıp işimize bakalım...:KK52::KK52:burda kal ve menü paylaş canım

özlemkartal cevap yazdığınız için teşekkür ederim hiç menü yazmayı düşünmemiştim çünkü okullar açılınca telaş koşturma vakit bulamayacağımı düşündüm ancak menü bildirimi yapmanın faydası olacağını yazmışsınız kilo vermeme faydası olacaksa bugünden itibaren yazayım umarım menü bildirimi yapmaya devam edebilirim:26:

iftar:
1 kase çorba
1 tabak kabak yemeği
1 kase salata ve yoğurt

sahur:
1 dilim börek (biliyorum cıs :KK4:)
3 ceviz
2 omega 3
probiyotik yoğurt(kabızlık sorunu bitmiyor)
biraz domates
bol bol su

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum .:KK24:..... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıftar)domates yemegı,bulgur pılavı,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:1.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Günaydın kızlar herkese :))

Az önce karatay kahvaltımı yaptım;bir bardak günlük süt,domates,salatalık,2 yumurtalı az kaşarlı omlet,az peynir(yumurtaya kaşar koydum diye) bir ç.b. badem 7 adet zeytin
Öğlen mercimekli bulgur ve keten tohumlu yoğurt
Akşamda yine dünden kalan z.yağlı kabak yemeğim ve bir kase yoğurt.

7 otlu karışım çayım,bol su ve hareket.

canım her gün mutlaka topikte olup biteni okuyorum, eğer okuyamazsam ertesi güne mutlaka okuyorum
tüm arkadaşlar gibi senin menülerinde takibimde:KK20:
menülerde 1-2 cıssa (pide gibi) ses etmiyorum özellikle deneyimli karataycılara çanta ile ceza vermek istemiyorum çünkü onlar kendini ayarlıyor. ama cıslar çok olursa ve arkadaş yeniyse uyarımı yapıyorum. demek ki senin menünde de uyarılacak bir şey görmemişim, için rahat olsun:KK34:
sormak istediğin bir şey olursa her zaman burdayım:KK34:

ne demek canım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum, faydalı olduysam ne mutlu:KK52::KK52::KK52:

arada yediklerin hiç karataycıya yakışmış mı:KK22::KK22: o ara değil öğün olmuş:KK22: hem de kötü bir öğün:KK20::KK20::KK20:
aymutu yedin yanında kuruyemiş,süt gibi GI 0 olan bişi tüketseydin meyvenin GI ini düşürürdün.cips çok zararlı hem patates hem de kızartma:KK20::KK20:
soda da cısss ayrıca:KK20::KK20::KK20:
ayyy sağol sodanın cıss olduğunu bilmiyordum patatesde 2 çataldı ama haklısın incelesiye kadar cıss yok

ah ıyınıyetlım ah ben ıftarda neler neler yıyorum bır yazsam gozlerın boyle:KK53:pörtler :KK1:ama ne yapıyorum fırsat buldukca yuruyorum bol su lımonlu su ve yesılcay tuketıyorum artı olarak yansımıyo yasasın karatay:21:

canım belkı bılmıyosundur soda ıcmıyoruz lımonlu su ıcebılırsın onun yerıne

uzulme canım bol lımonlu su,çay bu gunu kurtarır
evet sodayı bilmiyordum şaşırdım

merhaba canım.10 ay gıbı bır surede verdım
valla normalde ayakta alkışlardım ama seni masanın üstüne çıkıp alkışlamak lazım süper irade

günaydın kızlaarr..nasılsınııızz

sahurumu arzedeyim:KK56:

1 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
10 siyah zeytin
5 ceviz
1 közlenmiş kırmızı biber
10-15 tane z.yağ ile harmanlanıp fırında kızarmış yeşil biberlerden
1 minik kase cacık
1 litre su

kızlar çok mu yiyorum yaa:26:..herkesin günü mutlu ve bereketli olsun:KK16:

özlemkartal cevap yazdığınız için teşekkür ederim hiç menü yazmayı düşünmemiştim çünkü okullar açılınca telaş koşturma vakit bulamayacağımı düşündüm ancak menü bildirimi yapmanın faydası olacağını yazmışsınız kilo vermeme faydası olacaksa bugünden itibaren yazayım umarım menü bildirimi yapmaya devam edebilirim:26:

iftar:
1 kase çorba
1 tabak kabak yemeği
1 kase salata ve yoğurt

sahur:
1 dilim börek (biliyorum cıs :KK4:)
3 ceviz
2 omega 3
probiyotik yoğurt(kabızlık sorunu bitmiyor)
biraz domates
bol bol su
canım burada menü paylaşmak otokontrol sağlıyor,buraya yazacağım diye yediklerine dikkat ediyorsun ve deneyimli arkadaşlar menülerini yorumlayıp yardımcı oluyor....iftar menün güzel..sahur menündeki böreği biliyorsun zaten:KK20:,her gün yemezsen arada yediğin fazla zarar vermez,doymazsan yumurta,zeytin ekleyebilirsin,cevizi artırabilirsin,devam et canım kolay gelsin:KK16:
canım her gün mutlaka topikte olup biteni okuyorum, eğer okuyamazsam ertesi güne mutlaka okuyorum
tüm arkadaşlar gibi senin menülerinde takibimde:KK20:
menülerde 1-2 cıssa (pide gibi) ses etmiyorum özellikle deneyimli karataycılara çanta ile ceza vermek istemiyorum çünkü onlar kendini ayarlıyor. ama cıslar çok olursa ve arkadaş yeniyse uyarımı yapıyorum. demek ki senin menünde de uyarılacak bir şey görmemişim, için rahat olsun:KK34:
sormak istediğin bir şey olursa her zaman burdayım:KK34:

ne demek canım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum, faydalı olduysam ne mutlu:KK52::KK52::KK52:

arada yediklerin hiç karataycıya yakışmış mı:KK22::KK22: o ara değil öğün olmuş:KK22: hem de kötü bir öğün:KK20::KK20::KK20:
aymutu yedin yanında kuruyemiş,süt gibi GI 0 olan bişi tüketseydin meyvenin GI ini düşürürdün.cips çok zararlı hem patates hem de kızartma:KK20::KK20:
soda da cısss ayrıca:KK20::KK20::KK20:
canım teşekkür ederim yorumun için:KK54::KK54::KK54:
Sabah:12.00'de
1 haş yumurta
keçi ve tulum peyniri
1,5 domates
1,5 salatalık
1 köy biberi

20.00'de 500 ml latte

kızlar bugün pek acıkmadım suyu da az içtim belki onun etkisi :26:
asyacım son zamanlarda menülerinde pek kuruyemiş olmuyor gibi,kuruyemiş delisi biri olarak merak ettim doyuyorsun değil mi
günaydın kızlaarr..nasılsınııızz

sahurumu arzedeyim:KK56:

1 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
10 siyah zeytin
5 ceviz
1 közlenmiş kırmızı biber
10-15 tane z.yağ ile harmanlanıp fırında kızarmış yeşil biberlerden
1 minik kase cacık
1 litre su

kızlar çok mu yiyorum yaa:26:..herkesin günü mutlu ve bereketli olsun:KK16:

bir de domates yemiştim,önemli değil ama tam yazmak istedimm:KK52:

2kepçe çorba
2kaşık bulgur pilavı
ciğer sote
patlıcan salatası
çoban salata
1er lokma büyüklüğünde 3dilim baklava

sahurda:
1dilim baklava
su içtim yattım...

ceviz yemeyince tatlıya saldırıyorum sanırım:KK43:(
haliyle tartıda benimemnun etmiyor..

Kıslar merhabalar herkeslere,

2 gündür işler yoğun, bir türlü yazamadım. Ama fırst buldukça hızlı bi şekilde bakıyorum yazılanlara.

sen hafif kaçamakla atlatmışsın,ben kendimi aştım:KK53::KK53:pazartesi itibariyle toparlandım, dikkatli davranırsam çabuk kilo veriyorum,ama biraz kaçırırsam da hemen misliyle alıyorum öyle bir metabolizmam var işte....kaçamaksız menülerle ve yürüyüşle bol su içerek eski ve yeni fazlalıkları atarız canım merak etme..amacımızı unutmayalım yeter ki...kaçamak yapma durumu olursa o güne kadar bolca yediklerimize sayıp işimize bakalım...:KK52::KK52:burda kal ve menü paylaş canım

Ölşemcim inan pek çok kişinin metabolizması aynı şekilde, ben de bu gruptayım. Büyük ihtimalle yıllar içinde yaptığımız ve bozduğumuz düşük kalori diyetlerinin bir yansımasıdır diye düşünüyorum. Allahtan artık Karatayla doğru yolu bulduk, di mi?:KK1:

Kızlar geçmişi okudum geldim:KK52::KK52:
Sizi çok ihmal ediyorum kusura bakmayın ama pek evde takılamıyorum, dışarıdayken de telefon ile topiğe girmek zor oluyor.
yarın sabahtan eski staj yaptığım yere gideceğim, staj değerlendirme formunu doldurtmak ve çizimlerimin çıktısını almak için, akşam da huzur evine gidiyoruz ziyarete.
Huzurevinde Türk Sanat Müziği eşliğinde 2 saat kadar vakit geçirip oradaki insanları mutlu etcez, çıkışta da yemeğe gideriz arkadaşlarla. Malesef akşam yemeğim 21.00 civarı olacak yani.Neyse sağlık olsun.
İyi geceler kızlar, ben kaçıyorum.
Leptininiz bol olsun:KK16:
Dualarınız kabul olsun:KK16:

Asya'cım ne kadar hayırlı bir şey yapıyorsunuz. Yürekten tebrik ediyorum. Nasıl geçti Türk Sanat Müzüğü gecesi huzurevinde?:KK42::KK9:

merhaba canım.10 ay gıbı bır surede verdım

Muhteşemsin Papadiya. Şahane bir örneksin buraya yeni başlayanlara ve de Karataya devam edenlere. Sadece verdiğn kilolardan bahsetmiyorum. Olumlu yaklaşımın da son derece büyük destek, inan bana :KK42::KK9:

2kepçe çorba
2kaşık bulgur pilavı
ciğer sote
patlıcan salatası
çoban salata
1er lokma büyüklüğünde 3dilim baklava

sahurda:
1dilim baklava
su içtim yattım...

ceviz yemeyince tatlıya saldırıyorum sanırım:KK43:(
haliyle tartıda benimemnun etmiyor..

Ceviz yemek çookkkkk önemli. İhmal etme sakın. Hem tok tutuyor hem de Omega 3 var içinde. :KK19:

X