Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Selam kizlar

Nasilsiniz

Evet,sonunda bulustuk,propycilin ameliyatini bugun saniyordum,randevusu aksamustu 5 teymis,bir de ben yola cikacagim herhalde gorusemeyiz diyorken Allah kismet etti ve gorustuk,bulustuk,cok guzel gecti,kizlar ikiside cok tatli,ayrica ikisi de :nazar: incecik :nazar:,propycilin 1 saat sonra doktor randevusu var,insallah iyi gecer,benim yanimda kizim da vardi,bana tekrar bulusun diyor,insallah

teşekkürler canım evet haklısın ithal muza dikkat etmek lazım :KK34:

bu güzelmiş işte :81:

üstelik sayemde yemeklerini az salçalı ve az yağlı yapıyor :KK1:yani bildiğimiz kıpkırmızı tarhana çorbası bile salçasız doğal olarak beyaz bir görüntüye sahip olsa da annem sağolsun tadında hiçbir fark yok:KK56:

kızlar salatalarda nar ekşisi serbest mi?eğer serbest ise belli bir ölçüsü var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim

inşallah canım...ama ben spordan sonraki gün bazan tartıda artı çıkıyorum ya da sabit kalıyorum,sanırım kaslarımda şişme oluyor,bunu bilmeme rağmen moralim bozuluyor,o kadar spor yap gene de vereme diye umutsuzluğa kapılabiliyorum:KK50:son zamanlarda satte 6 km ile yürüyorum,sence doğru mu yapıyorum,senin ortalama hızın neydi bantta

spordan sonra + çıkman normal canım,dediğin gibi kaslar şişiyo çünkü..moralini bozma sen..çok hızlı yürüyünce kilo verilir diye bi kural yok canımcım.hocamız kendinizi iyi hissettiğiniz tempoda yürüyün diyo.ben 5.4 hızında yürüyorum.bazen daha düşük hızda bile yürüdüğüm oluyo yorgun olduğum günlerde
:KK34:

:KK34::KK34:
Canım merak ettim ithal muz ile yerli arasında fark nedir.

hem daha büyük hem de daha şekerli:KK34:

Selam kizlar

Nasilsiniz

Evet,sonunda bulustuk,propycilin ameliyatini bugun saniyordum,randevusu aksamustu 5 teymis,bir de ben yola cikacagim herhalde gorusemeyiz diyorken Allah kismet etti ve gorustuk,bulustuk,cok guzel gecti,kizlar ikiside cok tatli,ayrica ikisi de :nazar: incecik :nazar:,propycilin 1 saat sonra doktor randevusu var,insallah iyi gecer,benim yanimda kizim da vardi,bana tekrar bulusun diyor,insallah

ayyy ne kadar güzel ya.çok sevindim sizin adınıza:KK9::KK9:

Tylholl cok haklısın. Pek çoğumuz fazla sorumluluk sahibi ve mükemmeliyetçi insanlarız. Böyle olunca da hem kendimizden hem de çevremizdekilerden aşırı talepkar olabiliyoruz zaman zaman. Ama insan tecrübe ettikçe anlıyor ki aslında çevremizde olan bitenleri üzerindeki kontrolümüz yok denecek kadar az. Eskilerin deyişiyle aslında her şey olacağına varıyor. Biz ne kadar kendimizi parçalasak da ancak olacak kadarı oluyor. Zaten senin de örneklediğin gibi çevremizde olan biten şeyler bizim arzu etmediğimiz şekilde geliştiğinde yaşadığımız duygu boşluğunu yiyecekle yani en kolay tatmin yoluyla doldurmak da bu yüzden. Benzer şeyleri çok yaşamış birisi olarak ben böyle düşünüyorum. Halbuki kendimizden ya da çevremizdekilerden olan beklentilerimizi azalttıkça (hatta becerebilsek sıfırladıkça) aslında işler zaten kendiliğinden olması gerektiği yolda ilerliyor (ya da ilerlemiyor eğer olmaması gerekiyorsa). Tabii ki bu seviyede düşünce aşamasına insanın kendisini getirmesi oldukça zor ve zaman alıcı. Ama imkansız değil, tamamen kendine telkin etmekle ve de mümkün olduğu kadar olayları Allaha havale etmekle mümkün. Ben kendi adıma mümkün olduğu kadar böyle yapmaya çalışıyorum ama dediğim gibi bunun için hala çalışıyorum ve de yüzde yüz başarılı olamasam da bayağı yol kat ettim çok şükür.

Umarım kafa ütülemedim:KK17::KK17::KK17: Ama o kadar iyi bi noktaya temas ettin ki yazmadan duramadım. Sevgiler.

Fadimecim burada Karatay türü beslenerek 15, 30 ve hatta 61 kilo veren arkadaşlarımız var. Hem de gerçekten sağlıklı beslenerek, aç kalmadan, sinirler bozulmadan. İlk zamanlar daha hızlı veriliyor genelde ama eğer senin amacın çok hızlı kilo vermekse Karatay en doğru çözüm diil. Eğer amaçık kalıcı ve sağlıklı kilo vermekse Karatay TEK VE ENNNNN DOĞRU ÇÖZÜM. Hiç beklemeden kitabı oku ve başla derim ben
.En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Aşkolsun canım tabii ki kafa ütülemedin:))Aslına bakarsan bende zaman zaman aydığımda kendime telkinde bulunmaya çalışıyorum ama çok başarılı olduğumu söyleyemeyeceğim.Burada olmanın böyle güzel bir tarafı da var,değişik fikirler değişik bakış açıları ve önerilerle karşılaşıyorsun.Bu konuyu konuşuncaya kadar bu kadar kötü olduğumu farketmemiştim ama çok haklısın sonsuz kontrol duygusundan kurtulmak gerek.Teşekkürler..

malesef markette satılan neyse yemem, yapıcak bişey yok..bir şey daha soracağım iftarda haşlanmış bir tane tavuk but yesem fazla olur mu?

doyuncaya kadar yiyebilirsin canım ama çok aşırı değil tabi,yani patlayana kadar değil,hoca ölçüleri böyle açıklamış,afiyet olsun canım

Merhaba kızlarrrr

Bugünkü iftarımda yiyeceklerim:KK56::KK56::KK56:
Çok az hünkar çorbası (annem yaptı miss gibi)
bulgurlu yaprak sarma
z.yağlı taze fasulye
salata

suuuuuu suuuuuuu suuuuuu suuuuuuuuuuuuu:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
üzerine de sade kahvem:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Propycil ficans asyam sizi gidi sizi buluşulmuş bileee ohhhh ne güsellll:KK16::KK16::KK16::KK16:
ficansım zaten ben onların çok zayıf olduklarını biliyorum:nazar::nazar::nazar::nazar: darısı bizlerin de başına olsun inş.

bugün yediklerim:KK56::KK56:
sabah=
-1 rafadan yumurta
-pastırma
-peynir
-zeytin
-1 armut

akşam=
yarım tabak z.yağlı bamya
yarım tabak sebzeli bulgur pilavı
börülce salatası
avuç içim kadar pide

bugünkü yürüyüş de tamam
:KK8::KK8::KK8:

Son düzenleme:
Merhaba kızlarrrr

Bugünkü iftarımda yiyeceklerim:KK56::KK56::KK56:
Çok az hünkar çorbası (annem yaptı miss gibi)
bulgurlu yaprak sarma
z.yağlı taze fasulye
salata

suuuuuu suuuuuuu suuuuuu suuuuuuuuuuuuu:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
üzerine de sade kahvem:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Propycil ficans asyam sizi gidi sizi buluşulmuş bileee ohhhh ne güsellll:KK16::KK16::KK16::KK16:
ficansım zaten ben onların çok zayıf olduklarını biliyorum:nazar::nazar::nazar::nazar: darısı bizlerin de başına olsun inş.

canımcım nasılsın ...kışlıkları hazırlamışsınız :nazar::nazar::nazar:oğlumun tercihlerini yaptık biz de hayırsıyla sonuçları bekliycez artık :KK16::KK16::KK16:

Sersumcum şehitlere hepimiz çok üzülüyoruz ama tabiiki orada olmak ve bunları yaşamak Ankara'dan konuşmak gibi değildir:KK43:(
Allah size sabır versin, göreviniz boyunca şansınız açık olsun:KK16:
Buluşmamız bugün canım haberdar ederiz anlatırız topikte zaten, hala heyecan doluyum:KK52: bilgisayarım da sapıttı, oda etkilendi herhalde:KK52::KK52: sporumu yapamadım bu sabah:KK43:( bir de üzerine kaçamak yapcaz umarım çok çanta yemeyiz:KK1::KK1::KK1:
Allah ailelerine sabır versin canım :KK43::KK43:
iyi dileklerin için de sağol canım ..amin :KK16::KK16:

sizler bizden daha çok etkilenmişsinizdir tabiki ama inan acı hepimizin acısı 1 oğlumda benim var şimdiden 20 yıl sonrasını düşünüyorum sonra ailemizde askerlerimiz var askere gitme yaşına gelenlerimiz var mesleği akerlik olanlar var bu işlerin sonu hiç iyi görünmüyor allah bu vatanı milleti insanlığını yitirmemiş herkezi korusun
olayların içinde yaşamak maalesef çok daha acı canım..Allah hepsini korusun ve ailelere de sabır versin ..çok acı :KK43::KK43:
amin diyorum...
Canım şehitlerimiz beni o kadar çok üzüyor ki:KK43::KK43::KK43: kelimelerim yetmiyor:KK43::KK43::KK43: Tuncelinin en kötü ilçesinde görev yaptık biz de tam 2 yıl onun için biliyorum ne demek orada olmak ve bunları yaşamanın ne demek olduğunu:KK43::KK43::KK43: Allah oradaki tüm görevli memur ve askerlerimizin yardımcısı olsun inş. Rabbim korusun onları..

Burdayım kızlarrrr daha gitmedim perşembe geçeceğim İzmire inş. Daha çalışıyorum benim öğrenciler gelir birazdan bekliyorum okuldayım.. Evde de kışlık hazırlıkları(yaprak bile bastık) yemek temizlik accayip yoruluyorum nete hiç giremiyorum:KK1::KK1::KK1:

amin canım .:KK43::KK43: sen de maalesef birebir yaşayanlardansın..:KK50::KK50:
hayırlısıyla git gel canım izmire..:KK54::KK54:
Aranmak ne güzelmiş özlemişim sizi çıtırlarım..:KK16::KK16::KK16::KK16:
Annemler olunca nete fazla giremiyorum kızlar:KK9::KK9: elime alamıyorum:KK9::KK9:

Annemle kış için domates yaptık(annem için burada domatesler filan çok çok güzel oluyor) turşu yaptık sarma sardık yaprak bastık yemekler yaptık bahçeyle epey ilgilendik diğer zamanlarda da :emir_bebek: annemler filan derken zaman çabucak geçti:KK9::KK9:
Akşam öğretmen arkadaşa gittik iftardan sonra cısllardann yidim:KK53::KK53: Normalde iftardan sonra meyve bile yemiyorum:KK76::KK76: Nadiren olur di mi:KK16::KK16:
ohhh :nazar::nazar::nazar: ne güzel annişleyapın bakalım kışlıkları :KK76::KK76:
Allah ağız tadıyla yemek nasip etsin bebeeemm :KK19::KK19:
biz birlikteyiz asyayla...ficansi bekliyoz..birazsdan ayrintilari anlatirisss..:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK52::KK52::KK52::KK52: foto lazım fotooo..:KK52::KK52:
ewwweeeet,,,simdi ficans da geldi,simit ayran ve keci peyniri yiyoruz..gecmisi okuyamiyoruz konusmaktan..hepinizi opuyoruzss..:KK52::KK52::KK52:
biz de sizi öpüyoz :KK19::KK19::KK19::KK19:
Selam kizlar

Nasilsiniz

canım ne çok sevindim üçünüzün de adına..ne güzel muhabbet etmişinizdir..:KK52::KK52:
Allah propycilime acil şifa versin inşallah..:KK16::KK16::KK16::KK16:
kız sanki sen çok kilolusun.:KK53::KK53:
sen de bizim yanımız da çıtırsın tatlım..:KK9::KK9::KK9:
öptüm seni :KK54::KK54:

iyi akşamlarrr , hastane işlerinden dolayı uğrayamadım tüm gün
menü yazma zamanı
SAHUR : klasik karatay kahvaltısı :KK3:
İFTAR : 1 kepçe çorba ( yeşil m. çorbası ), 1 tabak bulgurlu karalahana dolması ( yoğurtlu ), salata,
SPOR : 50 dk yürüyüş
bol su ve yeşil çay , 2-3 çatal dondurma:KK17:

nazfiliz im nabersin tatlım..görüşemiyoruz bayaaadır..öptüm seni :KK54:
arkadaşlar ben kaçar..malum yemek saati hazırlık..herkese afiyet olsun :KK56::KK16::KK16:
:KK55::KK55::KK55:

Selam kizlar

Nasilsiniz

dostlukların kalıcı olması harika , karatay topiğindeki sohbetler çok güzel. hem kilo verip hemde güzel dostluklar kuruluyor

X