Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Merhaba kızlar
Çılgın bir misafir trafiğinden sonra aranıza dönebildim.Kızım hem benim ailemin hem de eşimin ailesinin ilk torun,ilk yeğeni.Durum böyle olunca hafta sonları dayı,teyze,amca,hala kalabalığı oluyor.İl dışında oldukları için de yatılı misafirim oluyorlar elbette.Buraya kadar çok güzel,onlarla vakit geçirmekten çok keyif alıyorum elbette ama sorun şu ki evde sürekli yiyecek bir şeyler yapılırken,sürekli bir yeme eylemi varken ben diyetime yeterince sadık kalamıyorum.Saat sekizden sonra yememe kuralına uyamıyorum.Sonra da bu kadar iradesiz davrandığım için kendime kızıp duruyorum.Çok kararlıyım,kesinlikle eminim ben bu diyeti sonuna kadar götüreceğim diyorum ama bir yudum kola içmekten,akşamın onunda bir lokma çikolata yemekten kendimi alakoyamıyorum.İncecik bir görümcem var ve kız dün gece 11 de mantı yedi koca bir tabak.Ben hayatım boyunca böyle bişey yapmadım ama hale bak..İnanamadım tabii mantı yemedim ama bütün hafta sonu her öğünde illa yanlış bişey yaptım.Bir parça simit yedim,bir çatal dondurma yedim,2 cips yedim:KK17:vb.Çok utanıyorum gerçekten.Ben neden başaramıyorum.Kızım la başedemediğimde,eşime derdimi anlatamadığımda hemen yemeye sığınıyorum.Bütün bunlara rağmen tartıda 900 gr kadar eksik gösteriyorum şükür ki ama başarmanın bir yolu olmalı...
Bugünkü Menüm
1 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
1 domates
1 yeşil biber
1 muz
1 avuç ceviz
2 omega 3

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum .:KK24:..... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıftar)patlıcanlı kebap,salata,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:3.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Sevgili Gül63 ben korkuyorum sizin kadar azimli olamiyacagimdan.
1 haftadir evimiz tamirde, dünde iftar yemegim vardi.
Yürüyüs yapmiyorum ama ev isi cok yaptim.
Olsun benım de yuruyuslerım cok uzun olmuyor. Ama çok çalışıyorum evde. Zaten yasaklıları yemeyınce tum sorunlar azalıyor. Önemli olan doyuncaya kadar izin verilenlerden yemek hepsi bu gerisi geliyor.

internetim çok sık kesiliyor..hemen menü bildirimi yapayım;
dün akşam,1 kase kısır,1 tabak bamya,1 avuç ceviz ve 1 salatalık yedim:KK56:
saat 11.15-11.55 arası bantta 4 km yürüdüm,bol su ve çay içtim:KK52:

bugün orucuma başladım yeniden,sahurda;
1 tabak menemen
1 yumurtadan salçalı tereyağlı yumurta(eşim yapmış)
su içtim,1 gr omega 3 aldım

geçmişe bakayım şimdi,öpüyorum hepinizi:KK16::KK16::KK16:

Merhaba kızlar
Çılgın bir misafir trafiğinden sonra aranıza dönebildim.Kızım hem benim ailemin hem de eşimin ailesinin ilk torun,ilk yeğeni.Durum böyle olunca hafta sonları dayı,teyze,amca,hala kalabalığı oluyor.İl dışında oldukları için de yatılı misafirim oluyorlar elbette.Buraya kadar çok güzel,onlarla vakit geçirmekten çok keyif alıyorum elbette ama sorun şu ki evde sürekli yiyecek bir şeyler yapılırken,sürekli bir yeme eylemi varken ben diyetime yeterince sadık kalamıyorum.Saat sekizden sonra yememe kuralına uyamıyorum.Sonra da bu kadar iradesiz davrandığım için kendime kızıp duruyorum.Çok kararlıyım,kesinlikle eminim ben bu diyeti sonuna kadar götüreceğim diyorum ama bir yudum kola içmekten,akşamın onunda bir lokma çikolata yemekten kendimi alakoyamıyorum.İncecik bir görümcem var ve kız dün gece 11 de mantı yedi koca bir tabak.Ben hayatım boyunca böyle bişey yapmadım ama hale bak..İnanamadım tabii mantı yemedim ama bütün hafta sonu her öğünde illa yanlış bişey yaptım.Bir parça simit yedim,bir çatal dondurma yedim,2 cips yedim:KK17:vb.Çok utanıyorum gerçekten.Ben neden başaramıyorum.Kızım la başedemediğimde,eşime derdimi anlatamadığımda hemen yemeye sığınıyorum.Bütün bunlara rağmen tartıda 900 gr kadar eksik gösteriyorum şükür ki ama başarmanın bir yolu olmalı...
Bugünkü Menüm
1 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
1 domates
1 yeşil biber
1 muz
1 avuç ceviz
2 omega 3

canım hoşgeldin...hepimiz iş,eş,çocuk,ev koşturmacasında zaman zaman bunaltılar,çaresizlikler ,güçsüzlükler yaşıyoruz...inanıyorum ki çoğunluğumuz böyle anlarda yemeğe sığınıyoruz...öyle olmasaydık tombul hatunlar da olmazdık değil mi:KK52::KK52: ama yenilmiyoruz,çünkü içimizde mücadele edecek gücümüz var...senin öğünlerde birkaç parça cıss yemen diyetini tamamen bırakmanı önlemiş,hem durmasını da bilmişsin,ölçüyü kaçırmamışsın,hiç pişmanlık duyma,ters giden bişey yok,bak tartıda da bunu görmüşsün...sen de mükemmeliyetçisin anladığım kadarıyla,0 kaçamak,düzenli spor istiyorsun...ama biz robot değiliz ki...kızmadın umarım görüşlerim için...bence çok başarılı,azimli,fedakar bir annesin canım..böyle devam et:KK16::KK16:

Aranmak ne güzelmiş özlemişim sizi çıtırlarım..:KK16::KK16::KK16::KK16:
Annemler olunca nete fazla giremiyorum kızlar:KK9::KK9: elime alamıyorum:KK9::KK9:

Annemle kış için domates yaptık(annem için burada domatesler filan çok çok güzel oluyor) turşu yaptık sarma sardık yaprak bastık yemekler yaptık bahçeyle epey ilgilendik diğer zamanlarda da :emir_bebek: annemler filan derken zaman çabucak geçti:KK9::KK9:
Akşam öğretmen arkadaşa gittik iftardan sonra cısllardann yidim:KK53::KK53: Normalde iftardan sonra meyve bile yemiyorum:KK76::KK76: Nadiren olur di mi:KK16::KK16:

hoşgeldin canım....maşallah hamaratlığı kimden aldığın anlaşıldı:KK52:...sen hedefine ulaştın,arada cıss yemen hakkın artık,nasılsa tedbirli ve bilinçlisin:KK16:ailenle olmanın keyfini çıkar ,bizi bırakma ama:KK16::KK16:

ıyınıyetlım ve dıger arkadaslar hepınıze gunaydın mutlu saglıklı huzur dolu keyıflı bır gun dılıyorum hepınıze:KK16::KK16::KK16::KK16:

Papişim naber:KK19:

sahurda yediklerim:KK56::KK56::KK56::KK56:

2 haşlanmış köy yımırtası
enfes pembe domates, bahçemden kırmızı-yeşil biber
çay
2 omega 3
su

İftar olduğunda suuuuu suuuuuu içiyoruuuummm en az 1 lt karnım şişiyo resmen:KK60: ramazan davulu gibi:KK60:

Kusura bakmayın bu sıra pek giremiyorum kızlar..cuma günü listeyi gördüm ve çıktım..yorum bile yapamadım..herkesi tebrik ediyorum geç de olsa..haftasonu yatılı misafirim vardı..çok yoğun ve yorucu geçti ama çok güzeldi..biraz kaçamak yaptım tabiki..:KK17::KK17::KK17:

ama tartı hala yüzümü güldürüyor..dün akşam yine 67 leri gördüm..iyiniyetlim izmire gitmiş..umarım çok uzak kalmaz buralardan..propycil ameliyat olacakmış..çok çok geçmiş olsun..Ankara'da kimler toplanıyor bilmiyorum..ne kadar güzel böyle görüşmeniz..biz de istanbul buluşması yapsak ya yakın olanlarla..haberlerinizi bekliyoruz..fotoğraf ta bekliyoruz kızlar..

Dün akşam iftarda;
1 tabak menemen
1 tane z. yağlı biber dolması
2 kaşık sebzeli et yemeği

iftardan sonra 1 armut (sabah görmüştüm çok canım istemişti almıştım..iftardan sonra biraz geç oldu ama..)

herkese güzel bir gün diliyorum..

Kusura bakmayın bu sıra pek giremiyorum kızlar..cuma günü listeyi gördüm ve çıktım..yorum bile yapamadım..herkesi tebrik ediyorum geç de olsa..haftasonu yatılı misafirim vardı..çok yoğun ve yorucu geçti ama çok güzeldi..biraz kaçamak yaptım tabiki..:KK17::KK17::KK17:

ama tartı hala yüzümü güldürüyor..dün akşam yine 67 leri gördüm..iyiniyetlim izmire gitmiş..umarım çok uzak kalmaz buralardan..propycil ameliyat olacakmış..çok çok geçmiş olsun..Ankara'da kimler toplanıyor bilmiyorum..ne kadar güzel böyle görüşmeniz..biz de istanbul buluşması yapsak ya yakın olanlarla..haberlerinizi bekliyoruz..fotoğraf ta bekliyoruz kızlar..

Dün akşam iftarda;
1 tabak menemen
1 tane z. yağlı biber dolması
2 kaşık sebzeli et yemeği

iftardan sonra 1 armut (sabah görmüştüm çok canım istemişti almıştım..iftardan sonra biraz geç oldu ama..)

herkese güzel bir gün diliyorum..
Daha gitmedim canım burdayım perşembe inş.
Sen de 67 leri görmüşsün:KK9::KK9::KK9:

ıyıyım ıyınıyetlım:KK54:tatıldeyım cuma gunu evıme donuyorum bu arada hıc tartılmadım(tartım evde)bakalım neler olacak ctesı tartılırım ancak..sende persembe gıdıyosun sanırım dılerım hersey gonlunce olur canım:KK16:

canım hoşgeldin...hepimiz iş,eş,çocuk,ev koşturmacasında zaman zaman bunaltılar,çaresizlikler ,güçsüzlükler yaşıyoruz...inanıyorum ki çoğunluğumuz böyle anlarda yemeğe sığınıyoruz...öyle olmasaydık tombul hatunlar da olmazdık değil mi:KK52::KK52: ama yenilmiyoruz,çünkü içimizde mücadele edecek gücümüz var...senin öğünlerde birkaç parça cıss yemen diyetini tamamen bırakmanı önlemiş,hem durmasını da bilmişsin,ölçüyü kaçırmamışsın,hiç pişmanlık duyma,ters giden bişey yok,bak tartıda da bunu görmüşsün...sen de mükemmeliyetçisin anladığım kadarıyla,0 kaçamak,düzenli spor istiyorsun...ama biz robot değiliz ki...kızmadın umarım görüşlerim için...bence çok başarılı,azimli,fedakar bir annesin canım..böyle devam et:KK16::KK16:

Canım kızarmıyım hiç,aksine bana güç verdin.Şimdi sen söyleyince farkettim,sorun gerçekten de bu olabilir.Her konuda mükemmeliyetciyim ne yazık ki ve bu hayatımı çok zorlaştırıyor.Haklısın robot değiliz bunu aklımda tutmaya çalışacağım:44:

Günaydın karatay kızları.Güzel bir hafta diliyorum.

Sabah karatay kahvaltımı yaptım,öğlen köfte ve keten tohumlu yoğurt akşam da zeytinyağlı patlıcan yemeği VE yoğurt yiyip günü kapatacağız.
Yarına Allah kerim diyelim. Allah herkesin evinden bereketi eksik etmesin.

günaydın canım..amin inşallah...fikrin çok hoşuma gitti,bütün kış ne yapacağız,keyifle inceliriz dimi:KK52: iyi tatiller canım:KK16:

aynen oyle canım bız eskıkarataycılar gecen kısı bu topıcde cok keyıflı gecırdık sımdı yenılerle yola devam:)))

biz birlikteyiz asyayla...ficansi bekliyoz..birazsdan ayrintilari anlatirisss..:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

propcılım asyam supersınız kızlar sızın adınıza ben sevındım ve heyecanlandım mutlaka ama mutlaka foto da beklıyoruz sıze ıyı eglenceler :KK16:

X