Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kısslarr..ben anca 20 sayfa okuyabildim :KK53::KK53::KK35::KK35:
akşama devam ederim inşallah..gidip kahvaltı hazırlayayım..
öpüyorum hepinizi..:KK54::KK54:
:KK55::KK55::KK55::KK55:

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum .:KK24:..... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıftar) etlı nohutlu su kabagı yemegı ,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:2.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Günaydın arkadaşlar:KK34: kısa bir süre sayfanıza takıldım fakat bazı sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım:KK43: fakat karataya devam ettim ve 10 kilo verdim :KK52:baktığımda hepinizde müthiş değişimler gördüm En Büyük TÜRKİYE kilolar gitmiş :KK42:mezun olanlar:KK39:,olmuş o dönemden leylak 70, ve leylak84 mezun olmuş tebrikler azminize,emeğinize.İyiniyetli:13:arkadaşımda süpersin ,çok güzel kilo vermişsin çıtı pıtı anne olmuşsundur.Evet bende artık hedefime ulaşmak istiyorum 58 kiloyum ve 47 olmalıyım çünkü boyum 1.55:KK43: arkadaşlar benide aranıza alın hatalarımda pataklayabilirsiniz:KK22:,bu arada listeye de girmek istiyorum.Kusuruma bakmayın telefondan yazıyorum hatam varsa da afola.Tüm kilo veren arkadaşlarımın emeğine sağlık hepiniz çok iyisiniz.:nazar::nazar::KK3:

günaydınn:)
dün iftara davetliydik epey bi kaçırdım ilkgünümde malesef:KK43:
1 kepçe kadar semizotu
2 y.k. misket köfte
1 hurma
3 tane ikram:KK17:

bugünkü kahvaltım; tereyağıyla pişmiş 2 yumurta 1 y.k. çökelekle birlikte, 1 salatalık, 1 domates, 1 çaykaşığı yoğurt kaymağı ve birde yanlışlıkla :KK43: 1 tane bebebisküvisi:)

merhaba bayanlar.. sabahtan beri yaptıklarınızı takip ediyorum. ben de karatay diyetine yarın sabahtan başlamaya karar verdim.. 1 ay önce diyetisyene gittim allahım hiç bi faydası olmadı. klasik olmuş artık 6 öğünü yapıştırıyorlar hemen. üstelik öğünleri karatay diyetindekilerden daha fazla. ben günd tek öğün yüyüp kilo alanlardanım malesef.. sizlerin başarısı bana da umut oldu. şuan kilom 79 :KK43: boy da 1,67 ve 60 kiloya inmem gerekiyor...inşallah olacak yaa. azimle başaran herkesi tebrik ederim:)

sahurda yediklerimi de yazıp kaçayım:KK3:
1 tane haşlanmış yumurta
1 kibrit kutusu beyaz peynir
1 domates
1 salatalık
bolca kıvırcık
5 tane siyah zeytin
1 kase yoğurt
1 tane hurma
ve midem de yer kalmadığı için 1 tane de fındık:KK9:
iftarla sahur arasında 2.5 litreden fazla sanırım su içtim
hepinize iyi günler:KK53:

selam hanımlar...ramazanın ilk gününde başladım karatay diyetine.sizleri takip ediyorum ancak şimdi yazma fırsatı bulabildim...vermem gereken kilo aslında fazla değil..doğumlardan sonra çok kilo almıştım.ilk diyete başlıyorum dediğimde 85 kiloydum.kendi kendime 65e kadar düştüm..diyetisyen listeleriyle hiç kilo veremedim:KK43: evde kendi çabamla başardım. şimdi hedefim 60olmak ama bi,r türlü veremiyorum...ramazanın ilk günü karataya başladım...gayet güzel gidiyor ve tam benlik dediğim bir diyet..3-4gün önce 63.0 kg u gördüm ama şimdi 63.5 filan.nedenine gelince aslında ilk günki gibi diyete devam edi,yorum 2 haftada iki kez dondurma yedim onun dışında hiç bozmadım...zaten bozmaya da gerek yok özellikle sahurda tıkabasa doyuyorum...karatay kahvaltısı süper bir menü:))
tartıda eksilmek yerine fazla çıkmamın nedenini kabızlığa bağlıyorum..5-6gündür kabızım karnım sertleşti iyicene. ye ye çıkaramayınca olmuyor tabiii:KK43:(( bana bir çare bulun kızlar...

Hoşgeldiniz kızlar,kilo vermek için doğru yerdesiniz

dün iftarda ve sahurda yediğim kuru erik kompostosu işe yaradı:)az da olsa çıkabildim wc ye:))))
ya evet erik çok işe yarıyormuş. annem yayladaki olgun erikleri topladı.onları makarna süzeceğinden geçirdi az şekerle kaynattı marmelat yaptı. soğuk su ekleyip içiyor sürekli. ve çok işe yaradı sizler de böyle deneyebilirsiniz

kahvaltımda(12.30 bitti)
1 kaseye yakın tarhana çorbası:KK34:
2 yumurtadan peynirli menemen
1 kase yoğurt
2 salatalık
1 avuç dolu ceviz
1 gr omega 3
acayip doydum çok şükür
herkese iyi pazarlar...:KK16::KK16::KK16:

aynen katılıyorum canım,yasaklara hiç bulaşmamak lazım,sonra durduramıyor insan kendini ve emekler boşa gidiyor...
leylakcım şu an BMI in ne,ne kadar zamanda kaç kilo verdin,mahzuru yoksa söylermisin canım

Leylakçım çok güzel kilo verdin, sana kocaman bi tebrik koydum. :KK9::KK9::KK9: Şimdi kaç kilosun ve ne kadar zamanda verdin bu kiloları canım?

sağolun canlarım:KK19:geçen hafta +larım olsa da bu hafta hepsi gitmiş ve yine 60 kiloyum:KK52::KK52:10 ayda verdim hepsini...
özlemcim BMI im 21.3 tatlım:KK16::KK16:

sağolun canlarım:KK19:geçen hafta +larım olsa da bu hafta hepsi gitmiş ve yine 60 kiloyum:KK52::KK52:10 ayda verdim hepsini...
özlemcim BMI im 21.3 tatlım:KK16::KK16:

canım cevabın için çok teşekkürler,ben hedefimi 70 yapacaktım önce,ama 22 li bi BMİ den daha memnun olurum diye düşündüm...sen daha incesin o zaman,ne güzel,zarif leylakım:KK54:

tünaydınlarrr , dün kuzenlerle bağ evindeydik, gecede çok geç geldik derken ancak gelebildim, dilerim güzel bir gün olur herkes için

sen Hakkariye mi gidiyordun canım...Allah kolaylıklar versin,biz de çalıştık o bölgede....inşallah işin rastgitsin...arada Van'a git gez çok güzeldir dicem ama depremden sonraki halini bilmiyorum,çok güzel günlerimiz geçti orda...sizin de günleriniz birbirinden güzel olsun inşallah:KK16:

hoşgeldin canım..sizler gibi kıdemli ve tecrübeli karataycılarla devam etmek ve tecrübelerinizden yararlanmak isteriz doğrusu,ne iyi ettin :KK3:

teşekkürler canım hoşbulduk sende azimle devam et bak nasıl çıtır hatun olacaksın
ben tiroidi hastasıyım ve hormon tedavisi gördüm bunlara rağmen verdim burdan ayrılma derim
bende öyle yapacağım:KK34:

Oyacım afiyet olsun, ellerine sağlık canım. Gerçekten iftar kalabalık olunca daha keyifli ve anlamlı oluyor. Allah eksik etmesin. Bugün benim kaçamaklarım yanında seninkiler hiç kalır. Bugün ben evdekilere uydum, biraz dondurma, biraz makarna derken ipin ucu kaçtı. Yarın yeni bir başlangıç yapıcağım artıkın.:)

Dün gece tam sana yazdım, internet bağlantım kesildi. Kusura bakma.
Karatay'ın en güzel tarafı, kaçamakları arkanda bırakıp devam etmek. Bu bir yaşam biçimi ve arada böyle kaçamaklar yapmamız normal. Yoksa uzun vadeli devam edemem ben kendi adıma.

benimde misafirlerim vardı bende severim kalabalık sofraları ve hazırlık yaparken abartırım. önceden artanları oturup yerdim şimdi gelen misafirlere veriyorum.
sana sormak istediklerim var kilolarını kaç ayda verdin birde hepsini karataylamı verdin

Ben 23 martta başladım ve hepsini Karatay'la verdim. Ayyy... Artık bana da soruluyor ne kadar zamanda verdin diye... Yaşasıııın:21:

kızlar başladığımdan beriyarın 3 ay yani tam 90 gün oldu bi kez pasta kaçamağı bi kez de keşkeğin miktarını çok kaçırmanın dışında bi de bulgur miktarı var kaçamak olarak ....ilk ay 5.9 ikinci ay 1.5 üçüncü ay 1.7 verdim ilk ayın fazlasıyla ödemli olduğum için verilen kilo gerçekçi değildir ...şu halde diğer aylarda verilen kilo bana hiç tatmin edici gelmiyor ..geriye kalan kilomu bu hızla ancak 7 ayda falan veririm daha çok hareket etmem gerekli yediklerim çok değil çünkü

Belki de biraz arttırmalısın yediklerini. Ben kaçamak vs yapsam da (ramazan hariç) kesinlikle 20:00 den sonra 1 lokma bişey yemiyorum. Bu çok önemli bence. Bir de ben Karatay'a başlamasam şimdiye kadar 100kg a yaklaşmıştım. 1-2 kilo veriyorum, 1-2 kg da almıyorum. Her ay toplam 4 kg kardayım diye düşünüyorum:)))

askım benım tabıkı yuzerım ama oruc oldugum ıcın kontrollu yuzuyorum agzıma burnuma su kacmasın dıye :))burası bır tatıl koyu ve yaklasık 3km sahılı var denıze sıfır dumduz bır sahıl 3 aksamdır gıdıs gelıs yuruyorum sahılı tabı yedıklerım o kadar cokkı benı bu yıuruyusler bıle kurtaramaz:KK9::KK9:

Biz de 30 Ağustosta 1 hafta gideceğiz inşallah. Şimdiden hayallerini kuruyorum. Gerçi ben Ege istiyordum. Çocuklar yüzünden Akdeniz oldu ama neyse... Yine de sabırsızlanıyorum.

sahurumu yazayım
1,5 haşlanmış yumurta
peynir
zeytin
salatalık-domates
1dilim şeftali
1 taze incir
avuç içi kadar pide arasına tereyağı sürülmüş:KK34:
bol su

kızlar bugün tartıdım 61 kiloyum yani çizelgemden 1,5 kilo fazlam var:18:
ama yeniden burdayım gitsin kilolarrr:KK1:

su içme alışkanlığım pek yoktur malesef dün gece ömrümde ilk kez 2.5 lt den fazla su içtim:KK9: spor desen yapmıyorum zaten çok tembelim o konuda..wc ye çıkmak dersen çocukluğumdan beri sorunumdur :KK50:

Canim sende 3ú bir arada gibisin.:KK1:
Susasanda susamasan da su içmelisin.
Hiç olmadı .. 20 dakika bile olsa yürümelisin veya sevdiğin bir muzik de dans etmelisin.
Hocaminizinda dediği gibi .. Wc ye çıkmadan kilo veremezsiniz.. Evet zor .. Benimde bebeklikten beriiiiii problemimdi.. Ama kuru yatışı yiyorum,hurma yiyorum,burda satılan tuvalete çıkabilmek icin olan çaylardan iciyorum.. Su iciyorum .. Bı hal care buluyorum.. Denemelisin canım..:KK16:

kızlar başladığımdan beriyarın 3 ay yani tam 90 gün oldu bi kez pasta kaçamağı bi kez de keşkeğin miktarını çok kaçırmanın dışında bi de bulgur miktarı var kaçamak olarak ....ilk ay 5.9 ikinci ay 1.5 üçüncü ay 1.7 verdim ilk ayın fazlasıyla ödemli olduğum için verilen kilo gerçekçi değildir ...şu halde diğer aylarda verilen kilo bana hiç tatmin edici gelmiyor ..geriye kalan kilomu bu hızla ancak 7 ayda falan veririm daha çok hareket etmem gerekli yediklerim çok değil çünkü
öyle düşünme nazfilizim ilk ay cok ıyı vermişsin,sonrada verebilirsin.olumlu düşün

eve misafir çağırmak bana yaramıyor yine kantarın topuzu kaçtı bu bende alışkanlık oldu artık mehter takımı gibi 2 ileri 1 geri
sabah. 1 yumurta 5 zeytin 1 peynir zayıflama çayı yeşil çay omega 3
öğlen. 1 çorba
ara. 2 erik kahve 1 salatalık
akşam. (çok utanıyorum) az çorba 6 köfte 1 kase patates salatası az kızartma 0.5 kıymalı pide 1 söbiyet 0.5 dondurmalı kadayıf 1 cacık zayıflama çayı normal çay midem çöplüğe döndü
SPOR YAPTIM
yarın hiçbirşey yemicem sporuda 1 saat yapacam
o kadar da abartmamışsın,sadece cıslar var.bu menü kilo aldımaz sana,maralını bozma .spor yaparak tatlıyı yaktıgını düşün ,içini rahatlat.

merhabalar,

kızlar sayfalar o kadar çok ki okuyamadım. benimde bir sorum var açıkçası.
ben 2haftadır karatay diyeti yapıyorum 3gün öncesine kadar çok güzel gidiyordu herşey.

ama perşembe günü 1güncük bozdum diyeti ve ertesi gün devam ettim aynen.
sorun şu ki verdiğim kilolarıda geri aldım.

en başından beri uyguladığım yöntem şuydu ki bu diyetle günde 200-300 gram veriyordum.

oruç tutar gibi yemek yiyorum kitapta yazılana göre.
ama oruç tutmayıp gün içinde sadece sert nescafe içiyorum 1bardak yada 1yeşilçay ve bol bol su. ayrıca 2gündür koşuyorum kalkınca.

verdiğim tüm kiloları geri almışım neden ki yaaa 3kilo :KK14:
turtaa süreki tartılma bence.1 gün bozmakla hersey altüst olmaz.kilo alacagını düsünerek yersen beynin otomatik olarak yağ olarak depolar.ne düsünürsen o olur.pişmanlık duymak yerine tekrar dogru yoldan devam etmek en iyisi.

Unsuz Yağsız Şekersiz Tatlı

Unsuz yağsız şekersiz tatlıolur mu demeyin?Kilo almanın 3 en büyük nedeni olan un yağ ve şeker olmadan ağzımız nasıl tatlanıyor işte tarifimiz.İsmi Paradise Putting..

Malzmeler:

2 avokado
1 badak ıslatılmış medine hurması
1 bardak ıslatılmış medine hurmasının suyu
1 bardak ıslatılmış incir ve kayısı
1çay kaşığı tarçın
3 kaşık kakao
2 çay kaşığı vanilya
2 kaşık hindistan cevizi(olmasa da olur)

Yapılışı:Hurmayı geceden ıslatın ve suyunu bir bardak çıkartın dökmeyin.Hurmayı da dökmeyin.Hurma suyu avokadonun çekirdeğini çıkarıp içini kaşıkla çıkarıp ekleyin.Hurmayı Kayısıları incirleri hindistan cevizini tarçını kakaoyu ekleyip robottan geçirin.Ezilcek.Puding kıvamına gelecek.Ve tatlımız hazır.

tesekkurler kaneel.çok lezzetli bir tatlıya benziyor ama kalorisi yüksek mi ne:)
amanın amanın ne çok yazmışını yavvvv..:KK35::KK35::KK53:
ben bunları nasıl okuycam..hele bi bakıp geliimm.
canlarım çok ösledim sizi..anneme geldim..izmirle ilişiğimi kestim:KK5::KK5:
karatayla da kestim valla :KK17::KK17:
geri sayım başladı..12 ağustos benim miladım olacak söz veriyorum size En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK
30 küsür sayfa beni bekliyor..bakem neler yapmışsınız..öpüyorum sizi :KK54::KK54:
hoşgeldin sersum,annenin yanına gidince insanın herseyi yiyesi gelıyor

ben de bildirim yapayım,iftardan sonra bantta 35 dk yurudum,gec uyudum sahura kalkamadım desem yeridir.kalktıgımda 5 dk vardı.hemen 1 kase yogurt ve 3 ceviz yedim.başka birsey yiyemedim.şimdi halsiz ve bitkinim

Ben öss zamanı baya kilo almıştım, hadi açıklayayım 97lere filan çıkmıştım kullandığım ilaçlar yüzünden. Boyum da 1.78di.Aynlara bakasım gelmiyordu, iğreniyordum kendimden. Sonra üniversiteye başlayınca,evden ayrıldım çoğu yaşıtımın aksine kendimi fast fooda vermedim. 5 yıl boyunca yavaş yavaş kilolar gitti. Hatta bir ara 57'ye kadar düştüm. Ama yemeyerek değil, bilinçli yiyerek. Sonra karatay diyeti çıktı, ben daha bu sene okuma fırsatım oldu. Baktım ki kendi doğrularımı kendim bulmuşum. Ben akşam 7den sonra bir şey yemezdim, bulgur pilavının delisi olmuştum. Şeker tuz zaten kullanmıyordum. Sporu da bol bol yapıyordum. O yüzden sizi kendi doğrularınızı bulmaya davet ediyorum. Aslında demek istediğim bir de şu var;

Ben kendimi bu işe çok kaptırdım, her şeyin kalorisi filan baya bir bilinçaltıma işledi. Bazen çok abartıyorum. Hala diyet kitapları karıştırıyorum bu normal bir davranış değil. Böyle oluncada hayatın kalitesi biraz azalıyor. Lütfen dikkat edin. Bol şans.

not: Bu siteye üye olma nedenim evde kime yanaşsam hadi şunu yapalım, hadi spor yapalım yan çiziyorlar. Belki burada motivasyonumu top'ta tutacak birileri olur diye düşünmem. Herkese iyi günler, hayırlı ramazanlar

X